Medailový úspěch na Easter Eurocup Praha 2023

11. 4. 2023 21.47

Oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf letos vyslal několik družstvech do Prahy na mezinárodní turnaj Easter Eurocup Praha 2023. Do Prahy se vydala tři družstva, tým dívek a chlapců U13, pro které to byla již druhá účast, a nově také tým kadetů U17.

Děvčata jela na turnaj získávat především zkušenosti, avšak hned v prvním utkání turnaje zvítězila nečekaně nad čtvrtým týmem extraligové soutěže a zároveň pořadatelským klubem turnaje, Basket Slovanka Praha 40:37. Toto vítězství bylo těsné, ale o to víc cenné a dívkám dodalo zdravé sebevědomí. V druhém utkání nastoupila děvčata proti slovenskému týmu BKM Junior UKF Nitra, který je svou rychlou a agresivní hrou deklasoval jasně v poměru 17:56. V dalším zápase naše dívky čekal opět extraligový tým, tentokrát plzeňský DBaK, kdy po vcelku vyrovnaném boji odešly s porážkou 31:41. Poslední utkání ve skupině s francouzským týmem FUFU Furdenheim skončilo jasným vítězstvím našich děvčat 36:14. Shodou okolností tento tým našim také stál v cestě v dalším utkání, kdy se hrálo o postup do semifinále, a dá se říct, že kontrolovaným průběhem si varnsdorfské basketbalistky postup bezpečně pohlídaly. V boji o finále narazily znovu na tým z Nitry, když se prezentovaly bojovností a touhou Slovenky překonat a postoupit na mety nejvyšší, ale se zkušenějším týmem ze Slovenska opět prohrály, i když tentokrát o pouhých 10 bodů, 30:40. To znamenalo tedy boj o celkové třetí místo, kdy by musely podruhé překonat domácí tým Basket Slovanka. Na našich děvčatech byla znát už únava, kdy měly o jedno utkání navíc, a tak si po prohře z turnaje odváží čtvrté místo.

Nejúspěšnějším týmem, který absolvoval turnaj v kategorii B09, se mohou právem honosit chlapci U13. Ti v prvním utkání vyzvali slovenský tým MBK Karlovka Bratislava, který přejeli jasně 46:20. Další, již ale vyrovnanější souboj, odehráli opět se zahraničním soupeřem, tentokrát jím byl litevský klub SKM Vilnius, který ale na náš tým opět nestačil, a ten si připsal druhou výhru 42:32. Letos měli kluci opravdu zajímavé soupeře, protože i do třetího utkání nastoupili proti zahraničnímu týmu, který přijel z Lotyšska – Iecava Dartija Latvia. A i tentokrát z toho byla výhra, tentokrát 52:40. Vítězství posunulo tým do semifinále, kde je čekal chorvatský tým KK Medimurje Čakovec. V tomto utkání klukům ale nevyšla úvodní pasáž, a i přes urputnou snahu, kdy posledních pět minut vyhráli 20:3, se jim náskok soupeře již nepodařilo dotáhnout. Bohužel tato jediná prohra o pět bodů kluky poslala do boje o třetí místo, kde je čekal opět tým z Bratislavy. Toto utkání bylo dlouho vyrovnané, ale kluci nakonec zabojovali a pro sebe a náš klub vydobyli o pouhý bod parádní třetí místo.

Poprvé na turnaj odjeli i kadeti U17. Tento tým se trenéři rozhodli přihlásit do kategorie U19, protože je letos čeká kvalifikace do celostátní ligy této kategorie, kterou od příští sezóny budou muset vzhledem k věku některých hráčů hrát. Bylo tedy jasné, že je čeká úplně jiný basketbal, než na který byli dosud zvyklí. V prvním utkání nastoupili proti slovinskému týmu KK Cerknica. Bohužel se v průběhu zápasu zranili dva podkošoví hráči, a tak jsme zbytek turnaje odehráli pouze v 8 hráčích. Slovinci jasně ukázali, že se v této kategorii hraje mnohem rychlejší a fyzičtější basketbal, a tak vyhráli jasně 80:47. V dalším utkání nás čekal litevský tým Jonava Sports, se kterým jsme značnou část utkání vedli, ale i tak jsme nakonec prohráli 61:72. Po dvou prohrách ze zahraničními týmy nás ještě čekal tým Sokol Kbely, který na kluky doslova vlítl a jasně zvítězil 72:39. Ve skupině ještě zbývalo odehrát duel s Mariánskými Lázněmi. Oproti výrazně fyzicky vyspělejšímu týmu se tentokrát dařila střelba, bohužel i toto utkání jsme nakonec prohráli, a to 82:69. Mariánské Lázně nás pak čekaly ještě jednou, a to v zápase o postup do semifinále, ale na našich hráčích už byla znát veliká únava, a tak v tomto zápase rovněž neuspěli. Ačkoliv se nám nepodařilo na turnaji ani jednou zvítězit, byli jsme snad důstojným soupeřem, protože jsme v malé rotaci dokázali hrát i se staršími a vyspělejšími soupeři vyrovnané úseky. Pochvalu si zaslouží všech 8 borců, kteří během dvou dnů museli odehrát pět utkání.

Všichni trenéři si od tohoto turnaje slibují hlavně načerpání nových zkušeností, které budou moci v budoucnu využít v soutěžních utkání. Velké díky patří hráčům i hráčkám, kteří absolvovali náročný program a důstojně reprezentovali náš klub. Děkujeme také všem rodičů a fanouškům, kteří nás v nemalém počtu přijeli do Prahy podpořit.“

 

Video našich týmu máme pro Vás zde: https://fb.watch/jQ6Ei7csJg/

Oficiální fotky pořadatele turnaje naleznete zde: https://fotohnevsa.rajce.idnes.cz/

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.