75 let basketbalu ve Varnsdorfu

19. 9. 2023 21.11

Dlouho plánované oslavy 75. výročí založení varnsdorfského klubu se i díky obvykle skvělé návštěvnosti basketbalových příznivců povedly na jedničku. Dle slov představitele města, starosty pana Jana Šimka, patří basketbal v našem městě mezi nejoblíbenější sporty a naplněná sobotní hala toho byla jasným důkazem.

Hlavním a avizovaným bodem oslav bylo přípravné utkání mezi českým vicemistrem minulého ročníku Kooperativa NBL a vítězem Českého poháru BK ARMEX Děčín, a loňským prvoligovým týmem země čerstvých mistrů světa, německým BBC Bayreuth. Několik stovek diváků sledovalo velmi atraktivní a vyrovnané utkání, které oba týmy na varnsdorfské palubovce společně předváděly. Důkazem je i komentář na webu dlouholetého partnera našeho klubu, který vyzdvihl organizaci akce i atmosféru utkání. Nakonec se z vítězství radovali hráči BBC Bayreuth, kteří předvedli v závěru o něco málo více povedenějších akcí než ti děčínští. Každopádně to byla pro všechny parádní podívaná.

Neméně důležitým, a pro oslavence překvapivým momentem, bylo blahopřání k životnímu jubileu dvěma významným osobnostem místního basketbalu. V letošním roce totiž slaví kulaté 70. narozeniny dlouholetý trenér, předseda a funkcionář, člověk, bez nějž si místní oddíl málokdo dovede představit, pan Miroslav Novotný, a také letitý a všem známý rozhodčí, v současnosti také jeden z trenérů, pan Karel Šural. Oslavencům přijela popřát řada bývalých svěřenců a známých napříč několika generacemi.

Po utkání následovalo příjemné posezení bývalých i současných hráčů, kteří během těch dlouhých let v klubu působili a působí.

Zakončení oslav proběhlo v neděli, kdy se v rámci předsezónní přípravy střetlo varnsdorfské „béčko“ mužů s německým Görlitzer BC Squirrels.

Video z oslav

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.