1 na 1 – Dominik Maščuch

1 na 1 – Dominik Maščuch

25. 2. 2023 19.37

Po delší době přicházíme s rozhovorem z naší rubriky „1na1“. Tentokrát jsme si vybrali mladého nadějného hráče, odchovance varnsdorfského basketbalu, který patří k bodovým lídrům v Severočeské lize mužů, ale především je oporou v týmech extraligy U19 a druhé lize mužů, které aktuálně hájí v barvách Litoměřic.

1 na 1 – Ladislav a Tomáš Tóthovi

1 na 1 – Ladislav a Tomáš Tóthovi

28. 4. 2021 09.10

„Není totiž důležité, jak dobrý sportovec jste, ale jakou osobnost z vás sport dokáže vytvořit", i tak se dá uvést náš další rozhovor. Tentokrát s bratry Tóthovými, u kterých se dá jasně říct, že to jsou bratři, jak se patří. Oba, po začátcích v našem oddíle, odešli hrát do Prahy, oba hráli v Liberci a několika dalších předních týmech, oba mají zkušenost s reprezentačními výběry a oba svorně dosáhli na nejvyšší úroveň basketbalu v České republice. A všechno to začalo před lety právě u nás ve Varnsdorfu.

1 na 1 - Aleš Jiráň

1 na 1 - Aleš Jiráň

13. 4. 2021 23.13

Necelé dvě sezóny působil rodák z Děčína u nás ve Varnsdorfu, když výraznou měrou přispěl ke 4. místu družstva mužů v tehdejší 3. nejvyšší soutěži, což je zatím nejlepší umístění v novodobé historii našeho klubu. Za takovou krátkou dobu, zde zanechal stopu, na kterou se vzpomíná dodnes. Pro další rozhovor jsme se spojili s Alešem Jiráněm, s hráčem, který několik sezón odehrál v nejvyšší soutěži, a nyní trenérem mládeže v klubu, kde jak sám říká, mají jedno z nejlepších zázemí pro trénování basketbalu u nás. 

1 na 1 - Hráč a rodič

1 na 1 - Hráč a rodič

28. 2. 2021 10.38

Již druhý rok prožíváme všichni situaci, kdy se vzhledem ke covidové pandemii nemůžeme společně vidět, normálně trénovat a účastnit se soutěžních zápasů. Přesto netrpělivě vyhlížíme okamžik, kdy se zase vrátíme na palubovky a budeme opět prožívat to, co neodmyslitelně ke sportu a sportování patří, a proto to máme tak rádi, totiž společnou dřinu, napětí, radost z povedených akcí nebo výher, ale třeba i ponaučení z prohry. 

Protože si uvědomujeme, jak je důležité připomínat v současnosti i dění nedávno minulé, oslovili jsme několik hráčů našeho oddílu, aby společně s rodiči vyjádřili, jaký vztah k basketbalu, k místnímu oddílu a ke sportování vůbec mají, a to nejen v této době.

1 na 1 – Petr Buben

1 na 1 – Petr Buben

16. 2. 2021 21.29

Po delší odmlce opět přicházíme s dalším rozhovorem. Tentokrát jsem si vybral dlouholetého a všem jistě dobře známého hráče, v současné době ale i trenéra a člena výboru oddílu, a jak sám říká, také zapáleného rodiče a velkého fanouška místního basketbalu, Petra Bubna.

1 na 1 - Michaela Grobarčíková

1 na 1 - Michaela Grobarčíková

16. 7. 2020 09.49

Ve Varnsdorfu se objevují často také hráči z jiných měst a klubů, kteří z nejrůznějších důvodů obléknou dres Basketu Varnsdorf. Jednou z takových hráček je i Michaela Grobarčíková, která k nám přišla z BK Česká Lípa a hájila naše barvy v dorostenecké lize a ve druhé lize žen. 

1 na 1 - Jakub Relich

1 na 1 - Jakub Relich

2. 7. 2020 20.22

Tento týden jsem se rozhodl „proklepnout” dalšího člena našeho týmu. Hráče, trenéra v BasketGYMU a asistenta trenéra. Těch rolí je na jednoho opravdu dost. Dnešní 1 na 1 si vychutnejte s Jakubem Relichem. 

1 na 1 - Zdeněk Strolený

1 na 1 - Zdeněk Strolený

15. 6. 2020 08.24

Tento týden jsem si pro rozhovor došel do pater nejvyšších. Nedělní termín vydání jsme sice nestihli, ale pevně věřím, že den zpoždění jistě odpustíte. Užijte si obsáhlý a poučný rozhovor s novým předsedou našeho oddílu Zdeňkem Stroleným.

1 na 1 - Richard Menšík

1 na 1 - Richard Menšík

31. 5. 2020 11.16

Měli jsme tu hráče a trenérku. Nyní nastal čas, podívat se blíže na další basketbalovou profesi. Pro další díl seriálu 1 na 1 jsem tentokrát vybral dlouholetého basketbalového rozhodčího, kamaráda, který sice dnes již žije mimo Šluknovský výběžek, ale jinak je to Varnsdorfák každým coulem. 

1 na 1 - Bára Michalinová

1 na 1 - Bára Michalinová

17. 5. 2020 12.49

Je tu další květnová neděle, a tak zveřejňujeme slibovaný rozhovor ze série 1 na 1. Pro dnešní díl jsem si vybral dlouholetou trenérku našeho oddílu Báru Michalinovou. Bára souhlasila a podělila se s námi o své zážitky a zkušenosti z působení ve Slovanu Varnsdorf. 

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.