Metodika

24vterin.cz

24vterin.cz

Pro basketbalové trenéry v České republice je připraven internetový portál. Česká basketbalová federace a ČEZ Basketball Nymburk spojily své síly a po měsících spolupráce spatří světlo světa výsledný produkt - Trenérská knihovna. Ta bude na webu dostupná pod adresou www.24vterin.cz.

Letní příprava

Protahování zadní strany stehen - sedněte si na podlahu, nohy natáhněte před sebe! Ruce položte podél těla, podlahy se dotýkejte celými dlaněmi, dívejte se přímo před sebe! Začněte se pomalu předklánět! Pohled mějte stále upřený přímo před sebe, ruce posouvejte podél nohou až do chvíle, dokud v zadní části stehen nepocítíte mírné napětí! Nesmíte pociťovat silný tah, nebo dokonce bolest! Jakmile tedy ucítíte mírné napětí v svalech zadní části stehen, zastavte, napětí by postupně mělo ubývat! Jakmile se pocit napětí ztratí, můžete pokročit kousek dále...

Memorandum 2008/2009

Na návrh ČABR schválilo ALK na svém zasedání následující postupy a principy, které budou rozhodčí v sezóně 2008/2009 uplatňovat a dodržovat. Tyto principy a postupy vycházejí z oficiálních interpretací FIBA World a FIBA Europe, které byly zveřejněny před následující sezónou.

Pravidla basketbalu

Pravidla basketbalu

Výklad pravidel 2017 - vyznačené změny (PDF), Pravidla basketbalu (PDF) - platná od 1. října 2017, VIDEO: Nový výklad pravidel o krocích, Vliv změn pravidel basketbalu na rozhodčí u stolku...

Pravidla pro minibasketbal

V utkáních minibasketbalu se používá " Zápis o utkání v minibasketbalu". Ve všech ostatních případech se neliší Pravidla minibasketbalu od Pravidel basketbalu, používaných v aktuálním období v soutěžích ČBF. Text pravidel je schválen Českou asociací minibasketbalu, s platností od 1. 9. 2005. Tímto se ruší platnost pravidel minibasketbalu, vydaných před tímto datem.

Vitamíny vs. potraviny

Vitamíny a jejich výskyt v potravinách: Vitamín A (retinol), Vitamín D (kalciferol), Vitamín E (tokoferol), Vitamín K (fylochinon), Vitamín B1 (thiamin), Vitamín B2 (riboflavin), Vitamín B3 (niacin), Vitamín B5 (kyselina pantothenová), Vitamín B6 (pyridoxin), Vitamín B9 (kyselina listová), Vitamín B12 (kobalamin) , Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín H (biotin), Vitamín PP (nikotinamid, niacin)

Z pravidel minibasketbalu

Musí se hrát vždy na nízké koše? Může se odehrát utkání s míčem č. 7 nebo 6? Může se odehrát utkání s devíti (osmi) hráči, hráčkami? Střílí se dodatkový trestný hod po dosaženém koši s faulem? Může se střídat, když se píská rozskok nebo některé z družstev vyhazuje ze zámezí? Může hráč nebo hráčka nastoupit ve dvou čtvrtinách po sobě? Může vystřídaný hráč nebo hráčka v téže čtvrtině vystřídat zpět? Jak se postupuje, když hráč nebo hráčka nastoupí ve třetí čtvrtině jednoho utkání? Je nařízena osobní obrana po celém hřišti? Odkud se střílí trestné hody u nejmladšího minižactva? ...

Zásady výživy sportovce

Sportovní aktivita zvyšuje nároky na dodávání energie a tekutin. Optimální zastoupení jednotlivých složek ve výživě sportovce je: 50 % energie ze SACHARIDŮ, 20 % energie z BÍLKOVIN, 30 % energie z TUKŮ.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.