nadregionální ligaKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfBK Medvědi Tábor05. 10. 2019 15.00
starší minižáci U13Minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfBK Kondoři Liberec28. 09. 2019 12.00
žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBK Sluneta Ústí n.L.24:8722. 09. 2019 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Sluneta Ústí n.L.

24 : 87 (5:25, 10:23, 3:18, 6:21)

V úvodním zápase žákovské ligy dívek kategorie U14 nás čekala z předchozích sezón celkem známá Sluneta Ústí n.L. Stejně jako v minulých zápasech byla od začátku na soupeřkách znát větší zápasová vyhranost a také zkušenosti jednotlivců. Těžko jsme se, až na výjimky, dostávali do volných příležitostí, často nesmyslně ztráceli míče. V obraně nepředvídáme a jsme o krok či dva za soupeřovo hráčem či myšlenkou. Přesto se některé úseky hry děvčatům povedly a nelze jim upřít snahu o plnění toho, co se v tréninku učí.

Body: Valíčková 8 (2/0), Doležalová 4 (5/2), Bafiová 4, Strnadová 2 (2/0), Zirmová 2, Nepomucká 2, Kabátová 1 (4/1), Jindrová 1 (2/1), Bencová 0, Weberová 0, Palmeová 0, Venclová 0, Kahounová 0, Svoboda 0

TH: 21/6

F: 27

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Sluneta Ústí n.L.66:7821. 09. 2019 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Sluneta Ústí n. L.

66:78 (18:14, 10:23, 20:23, 18:18)

Úvodní utkání sezony jsme příliš nezvládli. Sluneta přijela posílena o nám dosud neznámé hráče. Tak naše soustředění na tradiční střelce sice neslo své ovoce – Zajíce s Feiglem jsme udrželi na 4 resp. 1 bodu – největší problémy nám působil především nový podkošový hráč Slunety Anderla, který zaznamenal 27 bodů.

První čtvrtinu jsme nezačali střelecky vůbec dobře. Dařilo se nám získat míče, ale nedokázali jsme trestat chyby soupeře a proměňovat šance. V úvodu nám tedy soupeř odskočil o deset bodů. Po timeoutu jsme se ale dokázali vrátit zpět do zápasu. První čtvrtinu jsme vyhráli o čtyři body. Pak ale přišel střelecký výpadek ve druhém hracím období a do poločasu byl rozdíl ve skóre o devět bodů v náš neprospěch. Z našeho obraného tlaku jsme těžili získané míče. Nedokázali jsme ale proměňovat šance z podkoše ani střely z dálky.

Stáhli jsme sice soupeře několikrát na rozdíl pouhých čtyř nebo šesti bodů, ale stálo nás to mnoho sil a zkušeně hrající borci Slunety si tak došli pro první výhru.

Můžeme být celkem spokojeni s některými úseky hry, pro úspěch v dalších utkáních je ale nutné udržet konzistentní tempo jak v obraně, tak v útoku a především zlepšit procento střelby.

Body Slovan: Lehroch 20 (2x3), Pasovský 16 (1x3), Šišulák 9 (1x3), Schilling 5 (1x3), Strnad 5 (1x3), Janoušek 4, Beran 3, Novák 2, Relich 2, Kozák a Lehroch 0.

Body Sluneta: Anderla 27, Bár 15 (3x3), Sedlák 13 (2x3), Sobotka 10, Fiala 6, Zajíc 4, Feigl 1, Andrenacci 0, Vágner 0

TH – 18/10 (56 %) : 30/20 (67 %), Fauly 25 : 21, Trojky 6 : 5

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfTJ Slovan Litoměřice0:021. 09. 2019 15.45
Popis

ZÁPAS ZRUŠEN!

přátelský zápasMinižáci U13BA SpartaTJ Slovan Varnsdorf83:2115. 06. 2019 10.00
Místohala BA Sparta
Popis

BA Sparta Praha - Slovan Varnsdorf  83 : 21  (23 : 2, 55 : 8, 62 : 18)

V posledním utkání této sezóny měli naši hráči příležitost změřit své síly s družstvem, které startuje ve stejné kategorii přeboru Prahy, a kterého dosud neznali. Měli si také možnost vyzkoušet dovednosti, které trénují v období od posledních mistrovských zápasů a zkouška hráčům ukázala, že je přes prázdniny čeká hodně práce.

Body : Ziesemann 7, Buben 4, Jindra, Šťáhlavský, Kosejk a Platil po 2, Bulejko a Kolář po 1.

kvalifikace o liguKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfBA Tygři Louny53:10002. 06. 2019 13.00
kvalifikace o liguKadeti U17BA Tygři LounyTJ Slovan Varnsdorf128:4001. 06. 2019 13.00
Místotěl. ZŠ Přemyslovců
kvalifikace o liguKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfKrálovští Sokoli81:7919. 05. 2019 11.00
MístoZŠ Kukleny, Hradec Králové
kvalifikace o liguKadeti U17BK Brandýs n.L.TJ Slovan Varnsdorf85:6318. 05. 2019 17.30
kvalifikace o liguKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfBK Kondoři Liberec B79:7418. 05. 2019 11.00
celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBasket Říčany53:5528. 04. 2019 10.00
Popis

Basket Severočesko - Basket Říčany
53:55 (9:15, 15:10, 14:10, 15:20)

Nedělní zápas byl oproti sobotnímu velmi odlišný. Jakoby hráčky nevěděly, co mají hrát, jakoby nechtěly vyhrát. Pokyny trenéra mizely v nedohlednu a až v druhé polovině zápasu došlo ke zlepšení, ale vítězství v závěru hráčky neudržely a poslední zápas prohrály o dva body.

Body: Zirmová 14, Juricová, Jirchářová L. 11, Čmejrková 7, Jirchářová K. 4, Divišová, Michalinová a Mísařová 2

69:52 (16:14, 15:13, 18:14, 20:11)

Výsledek sobotního zápasu proti USK Praha rozhodoval o udržení v lize U17 a klidu v posledním zápase sezóny. Zápas byl vyrovnaný a naše hráčky bojovaly o vítězství zodpovědně. Postupně si vytvořily náskok a ten ve čtvrté čtvrtině již nepustily.

Body: Juricová 24, Jirchářová L. 14, Čmejrková 12, Jirchářová K. 7, Haiblíková 4, Divišová, Mísařová, Novotná a Zirmová 2

Fauly: 18

TH: 21/11

2b. 67/26

3b. 4/2

nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfSokol Vyšehrad84:5514. 04. 2019 15.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Sokol Vyšehrad 84:55
K tomuto zápasu směřovala všechna naše snaha. Už od první čtvrtiny jsme na soupeře nasadili tvrdou osobní obranu a v útoku jsme je překvapili dvěma odstoupenými hráči v bedně. Soupeř tedy ani nezačal zdvojovat a my jsme čtvrtinu zvítězili 23:12. Ve druhé čtvrtině jsme nasadili ještě větší tempo v doskocích a hrách 1v1 (46:24). Ve třetí čtvrtině jsme soupeři také nedali nic zadarmo, pořádně jsme bránili rozehrávače a kromě pár špatných clon nám nedělalo nic problém získat pětadvaceti bodový rozdíl (61:36). Poslední čtvrtinu jsme náskok udrželi no a JSME PRVNÍ V TABULCE!

Za U15 Honza Kozák

nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfTJ Thermia Karlovy Vary 70:5913. 04. 2019 15.00
Popis
TJ Slovan Varnsdorf - TJ Thermia Karlovy Vary 70:59
Tento zápas jsme potřebovali vyhrát abychom mohli získat šanci na první místo. S chutí po vítězství jsme se pořádně rozcvičili a připravili se na zápas. První čtvrtinu jsme podle mého názoru nebyli my. Naše hra byla pomalá, nevěděli jsme, jak na ně. Do poločasu jsme se stáhli na rozdíl 6bodů. Ve 2. poločase jsme nastavili naše tempo hry. Začali jsme hrát do koše a zlepšili obranu. V poslední čtvrtině se soupeř fyzicky složil a my toho využili a dovedli tento zápas do vítězného konce.