nadregionální ligaKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfTJ AŠ Mladá Boleslav16. 11. 2019 17.30
žákovská ligaMladší žákyně U14BK Sluneta Ústí n.L.TJ Slovan Varnsdorf16. 11. 2019 13.00
oblastní přeborStarší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín44:8310. 11. 2019 12.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Válečníci Děčín

44 : 83  (16:26, 13:14, 6:27, 9:16)

Průběh druhého utkání byl obdobný. Úseky, které snesou přísnější hodnocení, ale pak opět laciné chyby a snadné koše soupeře. Ve druhém poločase snad také ztráta vůle porvat se o lepší výsledek a možná i trochu nedostatek sil. Pochvalu za bojovnost v obou zápasech zaslouží Tonda Vonderka a Víťa Mauric. Ve druhém zápase zabojoval Kristián Bulejko.

Body: Vonderka 14, Bulejko 11, Mauric 6, Ziesemann 5, Svatek 4, Pípa a Kosejk po 2, Kolář, Karman, Buben, Mach, Šťáhlavský, Pekárek a Kalvach 0.

Fauly:  19:19

Šestky: 12/5:25/7

Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Válečníci Děčín

36:67  (8:10, 4:22, 16:16, 8:19)

V utkání o první místo v tabulce ve skupině se naši hráči střetli s celkem, který má za sebou daleko více zápasů a herních zkušeností. Hostující hráči trénují mnohem delší dobu a na jejich hře to bylo patrné. Našim hráčům se v některých úsecích zápasu dařilo a byli rovnocenným soupeřem, ale vzápětí byli schopni zbytečně a opakovaně chybovat a hostující hráči mohli po těchto chybách snadno skórovat.

Body: Vonderka 14, Mauric 6, Ziesemann 5, Svatek 3, Šťáhlavský, Karman, Pípa a Buben po 2, Kolář, Bulejko, Mach, Kosejk, Pekárek, Kalvach 0.

Fauly: 12 : 17

Šestky: 9/0 : 9/1

oblastní přeborNejmladší mini U11TJ Slovan VarnsdorfBA Lynx Liberec57:4009. 11. 2019 14.00
Místotěl. SOŠ, Liberec
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BA LYNX Liberec

57:40 (16:12, 17:4, 12:14, 12:10)

V tomto utkání rozhodla jednak první čtvrtina, kdy Adam Němec výborně bránil libereckého hráče č.4, a také druhá čtvrtina, kterou jsme vyhráli 17:4. Druhý poločas byl vyrovnaný, ve třetí čtvrtině nám hráč č.4 nasázel 12 bodů, ale po bojovném výkonu jsme náskok udrželi a zaslouženě vyhráli.

Oba zápasy jsme hráli týmově a všichni tak zaslouží pochvalu.

Body: Buben 8, Svatek 8, Pípa 8, Turánský 7, Němec 6, Syrový 6, Boháček 4, Činková 4, Heteš 2, Hrabák 2, Kuníková 2

TH: 8/1

oblastní přeborNejmladší mini U11Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf34:4709. 11. 2019 12.00
Popis

Válečníci Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

34:47 (10:18, 8:6, 13:13, 3:10)

Celé utkání bylo vyrovnané, soupeři jsme se vzdálili až v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 10:3. Střelecky se dařilo Matěji Bubnovi, ale jak by se zdálo, nehráli jsme jen na jednoho hráče. Spoustu košů hlavně z dvojtaktu jsme nedali, házeli jsme také 14 TH, ale dali pouze 3. Takže máme plno důvodů trénovat naplno.

Body: Buben 20, Turánský 7, Němec 6, Činková 4, Kuníková 3, Pípa 2, Keslerová 2, Syrový 2, Salfická 1

TH: 14/3

nadregionální ligaKadeti U17BŠ - Tygři Praha BTJ Slovan Varnsdorf123:6103. 11. 2019 11.00
MístoSportovní hala Jeneč
Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfUSK Slavia Liberec72:5702. 11. 2019 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. USK Slavia Liberec

72:57 (19:14, 18:17, 16:12, 19:14)

V sobotu nás na domácí palubovce čekal dosud neporažený celek Liberce. Tradiční účastník Severočeské ligy pro letošní rok posílil o některé navrátilce, především pak o podkošového hráče Smetáka. Výšková i váhová převaha byla jasně na straně soupeře z města pod Ještědem. Věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na první dvě místa v tabulce, a tedy postup do skupiny o 1.–6. místo, musíme soupeře na naší palubovce udolat. Taktické pokyny jsme plnili od prvních minut utkání. Soupeři jsme znesnaďňovali pohyb po hřišti a šest minut ho nenechali vstřelit jediný bod. První čtvrtinu jsme vyhráli o pět bodů. Liberečtí se nevzdávali, ale nepodařilo se jim ani jednou v průběhu celého utkání dostat do vedení. V posledních třech minutách jsme navýšili vedení na 15 bodů. Tento bodový rozdíl zůstal i po uplynutí hrací doby.

Střelecky explodoval Lehroch V., který vstřelil téměř polovinu bodů našeho týmu. Na obranné polovině se však jednalo o dobrý kolektivní výkon. Především při obraně fyzicky lépe vybavených podkošových hráčů soupeře.

Liberec si tak připsal první letošní porážku a my se posunuli na druhé místo za Slunetu Ústí n. L. - Vlivem horšího skóre. Po první polovině odehrané skupiny B máme druhý nejlepší útok a druhou nejlepší obranu. Nezbývá si než věřit, že nám herní pohoda vydrží i v dalších pěti zápasech skupiny B.

Body Slovan: Lehroch V. 35 (3x3), Pasovský 12, Schilling 7, Novák 6 (2x3), Šišulák 5, Beran 4, Relich 3 (1x3), Strnad, Janoušek, Kozák, Lehroch E. 0.

Body Liberec: Mraček 20, Babak 10 (1x3), Bahník 10, Smeták 6, Zmeškal 6 (2x3), Holec 4, Zbořil 1, Šviha 0

TH – 27/18 (67 %) : 34/18 (53 %), Fauly 20 : 25, Trojky 6 : 3

nadregionální ligaKadeti U17BK Kralupy JuniorTJ Slovan Varnsdorf76:6902. 11. 2019 18.00
MístoSH Kralupy nad Vltavou
starší minižáci U13Starší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfBK Kondoři Liberec51:4427. 10. 2019 12.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  - BK Kondoři Liberec

51 : 44 (14:9, 8:13, 13:15, 16:7)

V úvodu druhého utkání se již naše první pětka prosazovala obtížněji a také více chybovala. Náskok proto nebyl po první čtvrtině nijak velký. V matném výkonu pokračovala druhá pětka i ve druhé čtvrtině druhého zápasu a povolila hostujícím hráčům do poločasu vyrovnat (22:22). Výsledek druhého utkání byl otevřený, naštěstí se druhá pětka ve třetí čtvrtině snažila uhrát lepší výsledek a nedovolila hostujícím hráčům získat výraznější náskok (35:37). V poslední části hry se na palubovce bojovalo o každý míč a postupem času se našim hráčům podařilo získat menší náskok, který udrželi až do konce zápasu. Vítězství se v tomto utkání nerodilo jednoduše, ale snad získané zkušenosti pomohou hráčům v dalším tréninku. Dalším našim soupeřem bude totiž silný celek Válečníků z Děčína (neděle 10.11. doma).

Body: Vonderka 15, Mauric 11, Ziesemann 7, Kosejk 6, Karman 4, Bulejko, Svatek, Kalvach a Pípa po 2

Fauly: 14 : 15

Šestky: 14/3 : 14/5

Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK Kondoři Liberec

55 : 38  (13:4, 13:12, 11:16, 18:6)

Začátek zápasu vyšel lépe našim hráčům, když v první čtvrtině jasně svého soupeře přehrávali. Také úvod druhé čtvrtiny byl až do 5. minuty v naši režii (22:6). Pak ovšem nastal zlom a hostující hráči převzali až do konce prvního poločasu iniciativu po našich zbytečných chybách. Hlavně ale zjistili, že mohou s našimi hráči sehrát vyrovnanou partii. Zejména druhá pětka zůstala svým výkonem daleko za svými možnostmi. Velmi špatná obrana, mnoho zkažených přihrávek a neúspěšná střelba byla důvodem dalšího snížení našeho náskoku na konci třetí čtvrtiny (37:32). Naštěstí v poslední čtvrtině podala první pětka spolehlivý a obětavý výkon a dokázala zvýšit náskok až téměř na dvacet bodů.

Body: Mauric 16, Ziesemann 14, Vonderka 13, Kalvach 4, Jindra 3, Pípa a Svatek po 2, Kolář 1

67:80 (19:32, 12:16, 17:14, 19:18)

Soupeř z Křešic byl pro nás velikou neznámou. Jednalo se o naše první střetnutí. Křešice měly jednu výhru nad Českou Lípou a velice těsnou prohru s Libercem ( o 1 bod). Ve svém středu mají děčínští exligového Jezberu a šikovného Doubravu. Tito mladí hráči nám dělali největší problémy.

První čtvrtina nám vyšla na výbornou. Pak se nám ale přestalo dařit střelecky. Příliš nám nepomohla nefunkční tabule, kdy se čas měřil pouze na stopkách, stejně jako 24 resp. 14 vteřin pro útok. Některé ztracené míče po vypršení času určeného na útok jsme si mohli odpustit.

Soupeř nám zatápěl především z rychlých protiútoků a to přesto, že hrál pouze v sedmi hráčích. Mladíci z Křešic byli k neutahání. My jsme otočili celou sestavu, a tak se na hřiště dostal každý. Bohužel se nám podle představ vydařila jen první čtvrtina. Zbytek utkání jsme udržovali více méně dvouciferný rozdíl. Na venkovní palubovku to nebyl špatný výkon, k tomu dobrému ale přeci jen dost chybělo.

Body Slovan: Lehroch V. 24 (1x3), Pasovský 18, Schilling 9 (1x3), Šišulák 9, Beran 8, Janoušek 4, Strnad 4, Doležal 2, Polák 2, Novák 0, Kozák 0

Body Křešice: Doubrava O. 35, Jezbera 16, Placek 8, Marek 4,Doubrava A. 4,

TH – 5/3 (60 %) : 12/8 (67 %), Fauly 14 : 14, Trojky 0 : 2

nadregionální ligaKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfBK R&J EBC Mělník67:5220. 10. 2019 12.15
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK R&J EBC Mělník 67:52

V neděli to bylo lepší. Po rozehrání a prvních minutách už to šlo. V útoku jsme se snažili rozbít jejich obranu a někdy se to dařilo velmi dobře. Ale ke konci to chvíli drhlo. I přes to se nám podařilo vyhrát, a byla by škoda, kdyby to tak nebylo. A doufám, že v tom budeme pokračovat.