Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
nadregionální ligaKadetky U17Slavoj BK LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf05. 02. 2022 15.00
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice
nadregionální ligaKadeti U17BK TepliceTJ Slovan Varnsdorf02. 02. 2022 18.00
MístoSokol. Na Letné, Teplice
oblastní soutěžStarší minižákyně U13TJ Slovan VarnsdorfSlavoj BK Litoměřice29. 01. 2022 10.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
Severočeská ligaMužiBK Baník MostTJ Slovan Varnsdorf28. 01. 2022 19.00
MístoSportovní hala 2, Most
nadregionální ligaKadetky U17TJ Slovan VarnsdorfTJ Lokomotiva Liberec28. 01. 2022 18.45
ODLOŽENOMladší minižáci U12BK Brandýs n.L.TJ Slovan Varnsdorf23. 01. 2022 15.30
MístoZŠ Na Výsluní, Brandýs nad Labem
ODLOŽENOMladší minižáci U12BK Brandýs n.L.TJ Slovan Varnsdorf23. 01. 2022 13.30
nadregionální ligaKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B22. 01. 2022 17.30
ODLOŽENOKadetky U17TJ Lokomotiva LiberecTJ Slovan Varnsdorf22. 01. 2022 14.30
MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec
Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín75:6621. 01. 2022 19.00
ODLOŽENOKadetky U17BK TepliceTJ Slovan Varnsdorf21. 01. 2022 17.30
přípravná částNejmladší mini U11BA Lynx LiberecTJ Slovan Varnsdorf44:3616. 01. 2022 15.30
MístoSportovní hala Kort, Liberec
Popis

BA LYNX Liberec  -  TJ Slovan Varnsdorf

44 : 36  (24 : 4, 4 : 4, 12 : 16, 7 : 12)

Ve druhém utkání se našim hráčům nevydařila úvodní čtvrtina. Po mnoha chybách a ztrátách domácí snadno skórovali a naši hráči jakoby rezignovali. Až sestava pro druhou čtvrtinu ukázala, že i naši hráči umějí zabojovat. I když se skóre příliš nezměnilo, rázem byla na hřišti dvě vyrovnaná družstva, která bojovala o každý balón. Se stejným odhodláním pak hráči bojovali i ve zbývajícím čase a po klaksonu oznamujícím konec zápasu můžeme jen litovat promarněné šance a laxního přístupu v úvodu zápasu.

Ještě zajímavost na závěr. S tímto družstvem jsme již hráli vůbec první naše utkání začátkem října. Tehdy jsme ještě měli v sestavě i několik zkušenějších dívek a prohráli jsme 66 : 27. V tomto utkání byli na soupisce již jen kluci.

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan VarnsdorfBK Teplice16:9516. 01. 2022 14.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  BK Teplice A

16 : 95  (6 : 18, 6 : 28, 2 : 19, 2 : 30)

Hráči teplického družstva byli zkušenější a basketbalové dovednosti měli zvládnuty mnohem lépe než naši hráči, kteří se sice snažili, ale nemohlo to stačit. Mnoho chyb a ztrát zejména v závěru utkání znamenalo vysokou porážku.

oblastní soutěžStarší minižákyně U13Levhartice ChomutovTJ Slovan Varnsdorf52:2616. 01. 2022 11.00
MístoMěstská sportovní hala, Chomutov
Popis

BK Levhartice Chomutov - TJ Slovan Varnsdorf

52 : 26  (8:6, 22:10, 36:22)

Ve druhém utkání byl již po jeho první polovině zápas jednoznačnější pro soupeře. Na druhé straně se naše hráčky přece jen občas blýskly dobrou nahrávkou a rychlým přechodem na útočnou polovinu. Také více bojovaly o míč. Stále musíme pilovat správně načasovanou a přesnou,razantní přihrávku a doskok.

Body: Keslerová 8, Činková M. 4, Drančáková 4, Jägrová 4, Kalvachová 2, Šišuláková 2, Činková T. 2, Javůrková 0, Nožičková 0, Kahounová 0, Hájková 0

TH : 2/0

Popis

49 : 32  (10:6, 26:20, 37:30)

V prvním utkání děvčata držela krok se soupeřkami tři čtvrtiny, ale závěrečnou čtvrtinu prohrála 2:12. Soupeřky měly výškovou převahu a byly bojovnější. My jsme doplatili na malou fyzickou zdatnost, a přestože se děvčata snažila bojovat, neproměnila několik vyslovených šancí. Naší nejužitečnější hráčkou byla Kája Keslerová, která byla vidět v obraně i v útoku.

Body: Keslerová 10, Jägrová 8, Činková T. 6, Hájková 6, Drančáková 2, Činková M. 0, Nožičková 0, Javůrková 0, Kahounová 0, Kalvachová 0, Šišuláková 0

TH 6/2

oblastní soutěžMladší minižáci U12BA Lynx LiberecTJ Slovan Varnsdorf30:7515. 01. 2022 18.30
MístoSH Kort, Liberec
Popis

BA LYNX Liberec  -  TJSlovan Varnsdorf

30 : 75  (8 : 22, 2 : 25, 8 : 16, 12 : 12)

Také průběh druhého zápasu byl obdobný. Po chvilkovém zaváhání v úvodu utkání zlepšili hráči obranu a opět bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Nyní nás čeká v neděli 23.1. (13,30 a 15,30) silný soupeř z Brandýsa n. L., kterému máme po domácích porážkách věru co vracet.

Body: Turánský 14, Pípa 12.Syrový a Svatek po 10, Martínek 7, Němec 6, Vítek a Zirm a Schejbal po 4, Heteš a Hrabák 2, Kouba, Micinský, Boháček a Salvetr 0.

Šestky: 8/5

Fauly: 2

Popis

34 : 74  (8 : 20, 10 : 24, 8 : 14, 8 : 16)

K utkání, které jsme dohrávali po přeložení termínu z důvodu karantén obou družstev jsme odjížděli s obavou. Celek Liberce dosahoval s ostatními družstvy ve skupině obdobných výsledků jako naše družstvo. Naší výhodou bylo, že jsme k utkání odcestovali v kompletní sestavě, zatímco soupeř nastoupil pouze s devíti hráči. Naši kluci přistoupili k utkání velmi zodpovědně, slušně bránili a od prvních minut ovládli vývoj utkání. O vítězi zápasu brzy nebylo pochyb.

Body: Turánský 16, Syrový 12, Pípa a Němec po 10, Svatek 8, Hrabák 6, Boháček 4, Schejbal, Zirm, Lavruk a Martínek 2, Vítek, Heteš, Kouba a Micinský 0.

Šestky:  6/2

Fauly: 0

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Kondoři Liberec81:6114. 01. 2022 19.45
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK Kondoři Liberec

81:61 (26:8, 21:12, 18:21, 16:20)

Velký rozdíl v nasazení a přístupu hráčů oproti poslednímu domácímu utkání. Proti mladým Kondorům bojoval na palubovce docela „jiný“ tým. Hned od začátku bylo jasné, kdo chce více vyhrát, a tak jsme díky koncentrovanému výkonu jak v obraně, tak útoku vedli po prvním dějství 26:8. Skóre jsme pomalu navyšovali, a na začátku třetího dějství vedli již o 35 bodů.

Pěknou porci minut tedy mohli dostat všichni borci z lavičky, mohli jsme tak zkoušet různé kombinace sestav. Konečný rozdíl dvaceti bodů je tak důsledkem hlavně těchto experimentů.

V komentáři k poslednímu utkání nezazněla zajímavá informace, a to, že v jednom utkání nastoupili ve stejném dresu otec a syn, jmenovitě Petr Buben a jeho syn Ondra. Velká gratulace k tomuto úspěchu, zejména naší hrající legendě k jeho sportovní dlouhověkosti, a také k nedávným narozeninám. Možná to nebude dlouho trvat a dočkáme se v jednom dresu Varnsdorfu v utkání hned tří hráčů z rodiny Bubnů, jelikož nám dorůstá ještě nejmladší Matěj, ročník 2009.

Příští pátek budeme dohrávat odložené derby s Válečníky Děčín. Jistě se můžeme těšit na zajímavý zápas, jelikož půjde o druhé místo v tabulce. Začátek utkání je 19:00 ve sportovní hale.

Body: Lehroch 24 (4x3), Maščuch 14 (1x3), Schilling 8 (2x3), Novák 8 (2x3), Vakulenko 8 (2x3), Doležal 7 (2x3), Steško 4, Buben P. 3, Buben O. 2, Beran a Sucharda 0.