Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
přátelský zápasMužiBK Děčín juniorkaTJ Slovan Varnsdorf71:9123. 06. 2021 19.30
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

71:91 (21:31, 20:16, 11:16, 19:28)

Přípravné utkání s Děčínskou juniorkou, bylo po hodně dlouhé „Covidové“ době první zkouškou, kdy se naši borci mohli poměřit i s jiným soupeřem, než mezi sebou na venkovních hřištích. Takže jsme ani nevěděli, v jaké herní a fyzické kondici se vlastně nacházíme.

Do zápasu jsme tedy šli hlavně s cílem oživit si herní tempo a útočný systém. Z počátku utkání na nás překvapivě nebyla nerozehranost vůbec znát a celkem s přehledem jsme proměňovali své pokusy. Soupeř držel krok do šesté minuty prvního dějství, kdy byl stav vyrovnaný. Poté jsme za tři minuty odskočili sérií 15-0. Soupeř se snažil do poločasu vzdorovat, snížil na šest bodů, ale to bylo z jeho strany vše. Zbytek utkání byl již v naší režii a rozdíl ve skóre jsme pomalu navyšovali, k čemuž nám pomohla dobrá obrana, kterou jsme nutili soupeře ke zbytečným ztrátám. Skvěle zahrál sebevědomý Maščuch, který trojkovou kanonádou v závěrečném dějství definitivně zlomil odpor.

Zápas jsme odehráli dobře, ale je potřeba říci, že proti týmu z oblastního přeboru. V severočeské lize budou soupeři daleko více zkušenější a ještě více fyzicky „nadupané“. Proto je třeba na tento výsledek koukat s nadhledem a po dovolené se pustit do práce, jelikož se v naší hře našla velká spousta drobných nedostatků, které pokud odstraníme tak budeme na dobré cestě k dobré sezoně.

Do utkání zasáhl i mladý Péťa Steško, pro něhož to byla premiéra v dospělém dresu. Kmenový člen týmu U17 si s jedenácti body nevedl vůbec špatně. Bojovnost a drzost mu nechybí, což ukázal hlavně na útočné polovině hřiště. Stále je na čem pracovat, ale jen tak dál.

JR

Střelci: Maščuch 27 (4x3), Lehroch V. 20 (4x3), Steško 11 (2x3), Janoušek 10 (2x3), Lehroch E. 10, Strnad 5 (1x3), Sucharda 4, Kuník 2, Vakulenko 2.

Trojky: 12 – 13

TH: 10/3 – 13/10

F: 18 - 14

přátelský zápasMladší minižákyně U12Válečnice DěčínTJ Slovan Varnsdorf35:5823. 06. 2021 16.00
přípravný turnajMladší minižákyně U12BA Tygři LounyTJ Slovan Varnsdorf48:5820. 06. 2021 14.00
Místotěl. 4.ZŠ Louny
Popis

58:48/13:13,24:27,41:33/

Miniturnaj  v Lounech

V neděli 20.6. jsme jeli opět poměřit síly s týmy z Litoměřic a Loun.

Druhý zápas byl proti dévčatům z Loun.Ten jsme po dvou vyrovnaných čtvrtinách , v druhé půlce otočili, zlepšili obranu a vyhráli o 10 bodů.

Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili výbornou zmrzlinou a vykoupáňim v chmelařském rybníku u Úštěku.

přípravný turnajMladší minižákyně U12TJ Slovan LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf55:4720. 06. 2021 10.00
Popis

47:55/10:10,27:22,35:40/

První utkání bylo s Litoměřicemi bylo vyrovnané až do poslední minuty, nakonec náš tým prohrál o 8 bodů.

přátelský zápasStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín35:7109. 06. 2021 16.45
MístoSH Západní, Varnsdorf
MístoKalich aréna, Litoměřice
Popis

Turnaj dívek 5.6. LITOMĚŘICE aréna Kalich.
Po několikaměsíční pauze jsme sehráli dvě utkání stejné kategorie. Na turnaj ovšem odjelo pouze sedm statečných, protože tři hráčky jsou v karanténě a jedna je zraněná. Na první zápas s Tygřicemi z Loun nám proto domácí Litoměřice zapůjčily tři šikovné hráčky. Byl to vyrovnaný boj, vítězství nakonec vybojovaly lounské hráčky. Druhé utkání jsme již hráli pouze v sedmi a jasně jej prohráli. Litoměřická děvčata byla rychlejší, pozornější a hlavně bojovnější. Přesto našce hráčky zaslouží pochvalu.

Popis

ODLOŽENOStarší žákyně U15TJ AŠ Mladá BoleslavTJ Slovan Varnsdorf25. 10. 2020 10.00
MístoIX. ZŠ, Mladá Boleslav
ODLOŽENOStarší žákyně U15Basket Pastelka MBTJ Slovan Varnsdorf24. 10. 2020 18.00
ODLOŽENOMladší minižákyně U12TJ Slovan VarnsdorfVálečnice Děčín18. 10. 2020 12.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
ODLOŽENOKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfBA Lynx Liberec17. 10. 2020 17.00
ODLOŽENOMladší minižáci U12TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín17. 10. 2020 12.00
ODLOŽENOMladší minižáci U12TJ Slovan VarnsdorfVálečnice Děčín17. 10. 2020 10.00
ODLOŽENOMužiTJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín16. 10. 2020 19.45
ODLOŽENOStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfBC Kolín11. 10. 2020 10.00
přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan VarnsdorfBK Sluneta Ústí n.L.12:7510. 10. 2020 18.30
Místotěl. ZŠ Pod Parkem, Ústí n.L.
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  vs. BK Sluneta Ústí n.L.

12 : 75 (2:15, 0:16, 2:18, 8:26)

Z výsledku je patrné, že soupeř byl od začátku lepší a herně vyspělejší. Našim problémem byla špatná obrana, neprosazení se ve hře 1 na 1, driblink.

Body: Němec 2, Boháček 2, Schejbal 2, Kahounová 2, Hrabák 2, Lavruk 2

TH: 4/0

nadregionální ligaStarší žákyně U15BK Kralupy JuniorTJ Slovan Varnsdorf53:9210. 10. 2020 17.00
MístoSH Kralupy nad Vltavou
Popis

BK Kralupy nad Vltavou vs. TJ Slovan Varnsdorf

53:92 (9:19, 20:27, 16:22, 8:24)

Na zápas do Kralup jsme odjeli v plném počtu 12-ti hráček ale s nejistotou, s jakým soupeřem se setkáme. Kralupy doposud nevyhrály, ale doposud jsme se vzájemně neutkali. V první čtvrtině byly naše hráčky velmi nervózní, což se projevilo na naší hře. Pozdě se vracely do obrany, čímž dávaly soupeřkám šance na rychlý protiútok. První koše je již uklidnily, a tak se postupně dostávaly do herní pohody. Třetí čtvrtina byla ovšem z pohledu naší obrany opět velmi špatná, kdy se nám nedařilo ubránit dvě klíčové hráčky Kralup. Poslední čtvrtinu ale již měli naše hráčky pod kontrolou nejen v obraně, ale také v útoku. Koše proměňovaly nejen z rychlých protiútoků, ale i z postupného, své první proměněné koše daly i některé hráčky z lavičky. Všechny hráčky si zaslouží pochvalu za zlepšený výkon, a hlavně za kolektivní hru.

Body: Doležalová 25 (6/5), Valíčková 18 (2/0), Bafiová 16 (2/2), Zirmová 10, Stráníková 6, Palmeová 4 (2/0), Strnadová 4 (4/0), Weberová 4, Kahounová 3 (2/1), Vlčková 2, Krátká 0, Kutová 0

TH: 18/8 – 45%

F: 18

přípravná částNejmladší mini U11BA 2006 Roudnice n.L.TJ Slovan Varnsdorf46:3610. 10. 2020 15.45
Popis

BA 2006 Roudnice n.L. vs. TJ Slovan Varnsdorf

46 : 36 (12:9, 10:10, 14:7, 10:10)

První utkání této kategorie jsme odjeli odehrát do Ústí s dvanácti hráči a hráčkami, z toho pro dva chlapce to byl úplně první zápas. Po celou dobu jsme prohrávali o pár bodů, přesto to bylo vyrovnané. Poločas skončil 19:22. Až ve třetí části si soueř vytvořil desetibodový náskok, který jsme v závěru stáhli na čtyři body - 34:38. Poté jsme neproměnili několik nájezdů a naopak neubránili soupeře.

Pochvalu zaslouží Adam Němec, který vyvezl míč, dokázal správně nahrát a hlavně se vracel do obrany. Bojovně zahrála i obě děvčata Terka Činková a Adéla Kahounová.

Body: Schejbal 12,Heteš 7, Hrabák 6, Němec 4,Boháček 5,Kahounová 2

TH: 3/1

nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfBK Brandýs n.L.54:9810. 10. 2020 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK Brandýs nad Labem

54 : 98 (19:22, 10:29, 16:19, 9:28)

V utkání dosud neporažených družstev získali hosté ihned od počátku převahu, která pramenila z minima vlastních chyb. Naši hráči se sice snažili, ale velké množství ztrát při přechodu na útočnou polovinu hosté nekompromisně trestali. V první čtvrtině jsme dokázali zkušenějšímu soupeři ještě vzdorovat, a to jsme ještě neproměnili 7 šestek, ve druhé čtvrtině nás ale již jasně přehrával. V poločase (29:51) bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Je škoda, že se naši hráči nevyvarovali mnoha zbytečných a stále se opakujících chyb.

Soupeř z Brandýsa neměl ve svém středu nijak výrazné osobnosti, ale v soutěžích jsou tito hráči již pátým rokem a za sebou mají více odehraných zápasů, a tedy i herních zkušeností. Na omluvu našich hráčů můžeme uvést to, že v soutěžích jsou teprve třetím rokem, přesto se ale zdá, že některé chyby by se ve hře již objevovat tak často neměly.

Body: Mauric 19, Ziesemann 14 (3x3), Svatek 13, Jindra a Vonderka po 4, Kolář, Bulejko, Buben, Šťáhlavský, Pípa, Kalvach a Platil 0.

Fauly: 20 : 22

Šestky: 26/11 : 21/5

Trojky:  3 : 1

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: