kvalifikace o liguKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfKrálovští Sokoli81:7919. 05. 2019 11.00
kvalifikace o liguKadeti U17BK Brandýs n.L.TJ Slovan Varnsdorf85:6318. 05. 2019 17.30
kvalifikace o liguKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfBK Kondoři Liberec B79:7418. 05. 2019 11.00
celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBasket Říčany53:5528. 04. 2019 10.00
Popis

Basket Severočesko - Basket Říčany
53:55 (9:15, 15:10, 14:10, 15:20)

Nedělní zápas byl oproti sobotnímu velmi odlišný. Jakoby hráčky nevěděly, co mají hrát, jakoby nechtěly vyhrát. Pokyny trenéra mizely v nedohlednu a až v druhé polovině zápasu došlo ke zlepšení, ale vítězství v závěru hráčky neudržely a poslední zápas prohrály o dva body.

Body: Zirmová 14, Juricová, Jirchářová L. 11, Čmejrková 7, Jirchářová K. 4, Divišová, Michalinová a Mísařová 2

69:52 (16:14, 15:13, 18:14, 20:11)

Výsledek sobotního zápasu proti USK Praha rozhodoval o udržení v lize U17 a klidu v posledním zápase sezóny. Zápas byl vyrovnaný a naše hráčky bojovaly o vítězství zodpovědně. Postupně si vytvořily náskok a ten ve čtvrté čtvrtině již nepustily.

Body: Juricová 24, Jirchářová L. 14, Čmejrková 12, Jirchářová K. 7, Haiblíková 4, Divišová, Mísařová, Novotná a Zirmová 2

Fauly: 18

TH: 21/11

2b. 67/26

3b. 4/2

nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfSokol Vyšehrad84:5514. 04. 2019 15.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Sokol Vyšehrad 84:55
K tomuto zápasu směřovala všechna naše snaha. Už od první čtvrtiny jsme na soupeře nasadili tvrdou osobní obranu a v útoku jsme je překvapili dvěma odstoupenými hráči v bedně. Soupeř tedy ani nezačal zdvojovat a my jsme čtvrtinu zvítězili 23:12. Ve druhé čtvrtině jsme nasadili ještě větší tempo v doskocích a hrách 1v1 (46:24). Ve třetí čtvrtině jsme soupeři také nedali nic zadarmo, pořádně jsme bránili rozehrávače a kromě pár špatných clon nám nedělalo nic problém získat pětadvaceti bodový rozdíl (61:36). Poslední čtvrtinu jsme náskok udrželi no a JSME PRVNÍ V TABULCE!

Za U15 Honza Kozák

nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfTJ Thermia Karlovy Vary 70:5913. 04. 2019 15.00
Popis
TJ Slovan Varnsdorf - TJ Thermia Karlovy Vary 70:59
Tento zápas jsme potřebovali vyhrát abychom mohli získat šanci na první místo. S chutí po vítězství jsme se pořádně rozcvičili a připravili se na zápas. První čtvrtinu jsme podle mého názoru nebyli my. Naše hra byla pomalá, nevěděli jsme, jak na ně. Do poločasu jsme se stáhli na rozdíl 6bodů. Ve 2. poločase jsme nastavili naše tempo hry. Začali jsme hrát do koše a zlepšili obranu. V poslední čtvrtině se soupeř fyzicky složil a my toho využili a dovedli tento zápas do vítězného konce.

Za U15 Vojta Kučera

Oblastní přeborMinižáci U13BA Lynx LiberecTJ Slovan Varnsdorf77:5713. 04. 2019 12.00
Místotělocvična OU a PrŠ
Popis

BA Lynx Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

77 : 57  (18:12, 30:31, 47:39)

Hodnocení druhého zápasu je ještě příznivější. Naši hráči vstoupili do utkání mnohem lépe a svou bojovností domácí družstvo zaskočili. Proto také v poločase svítil na ukazateli příznivý stav. Škoda jen, že po našich zbytečných chybách domácí odskočili a získali bezpečný náskok. Naši hráči mají rezervy v úspěšnosti střelby. Až se podaří tento nedostatek odstranit, budou výsledky lepší. Všichni ale zaslouží pochvalu za bojovnost v obou zápasech.

Body: Jindra 15, Ziesemann12, Vonderka 10, Srb 6, Buben a Svatek po 4, Bulejko, Pípa a Kalvach po 2.

Fauly: 16 : 23

Šestky: 33/9 : 17/8

Trojky: 0 : 1

Popis

55 : 28  (10:3, 29:7, 40:20)

Domácí hrají kategorii U13 s výjimkou a nastoupili se čtyřmi staršími hráči. Navíc mají ve svém středu několik vysokých individualit. Přesto se naši hráči nezalekli a po celý zápas bojovali. V bojovnosti byl také největší rozdíl oproti zápasům v Litoměřicích a Lounech. Je škoda, že mnoho nadějných střeleckých pokusů zůstalo nevyužito. Malou kaňkou na výsledku je zbytečně obdržených šest bodů v samém závěru utkání.

Body: Buben 7, Jindra a Vonderka 5, Ziesemann 4, Platil, Pípa a Karman po 2, Svatek 1.

Fauly: 17 : 16

Šestky: 27/5 : 22/9

celostátní ligaKadetky U17TJ Slovan LitoměřiceBasket Severočesko39:4807. 04. 2019 15.00
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice
Popis

TJ Slovan Litoměřice - Basket Severočesko

39:48 (9:7, 10:12, 10:16, 10:13)

Další výhra, ale hra utrápená a tragicky nepřesná střelba za dva body. Na druhou stranu proměněno šest trojek... O udržení v lize U17 rozhodnou poslední zápasy doma 27.4. a 28.4.

Body: Jirchářová K. (2x3) a Zirmová 12 (2x3), Jirchářová L. 8, Juricová 7 (1x3), Mísařová 5 (1x3), Bendová a Novotná 2

Fauly: 15

TH: 7/4

2b.: 58/13

3b.: 19/6

celostátní ligaKadetky U17BK Kralupy JuniorBasket Severočesko46:6906. 04. 2019 16.00
MístoSH Kralupy nad Vltavou
Popis

BK Kralupy Junior - Basket Severočesko

46:69 (13:14, 8:17, 18:18, 7:20)

Pokračování výborných výkonů. Děvčata pochopila, že se zápasy vyhrávají hlavně v obraně. I přesto, že rozhodčí místy pustili tvrdou hru soupeře, a ve třetí čtvrtině se pískaly fauly prakticky jen na naší straně, nebylo o vítězi pochyb.

Body: Jirchářová L. 19, Čmejrková 15, Mísařová 14, Juricová 8, Bendová 4, Jirchářová K. 3, Borešovoa, Novotná a Zirmová 2, Polachová 0

Fauly: 19

TH: 17/8

2b.: 59/26

3b.: 9/3

otevřená soutěžMladší minižákyně U12TJ Slovan LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf65:2306. 04. 2019 12.00
MístoKalich aréna, Litoměřice
Popis

TJ Slovan Litoměřice vs. TJ Slovan Varnsdorf

65 : 23 (26:5, 8:6, 16:4, 15:8)

První pětka vůbec nedokázala zastavovat nájezdy litoměřických hráček, a tak bylo záhy rozhodnuto. V dalším průběhu zápasu jsme se pak soustředili na alespoň částečné úspěchy a zdokonalení v obranných činnostech, i když konečné skóre tomu vpravdě příliš neodpovídá.

Body: Kabátová 6, Zirmová 4, Strnadová 3 (2/1), Valíčková 2 (2/0), Palmeová 2 (2/0), Kuníková 2, Venclová 2, Weberová 2, Bafiová 0, Drančáková 0, Kahounová 0, Vlčková 0

TH: 8/1

starší minižáci U13Minižáci U13Slavoj BK LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf107:1806. 04. 2019 11.00
Popis

Slavoj BK Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

107 : 18  (19 : 9, 48 : 13, 81 : 16)

Druhý zápas byl obdobou čtvrté čtvrtiny prvního zápasu. Až na čestné výjimky bez bojovnosti a vůle o to uhrát lepší výsledek.

Body: Vonderka 9, Ziesemann 6, Mauric 2, Šťáhlavský 1.

Fauly: 6 : 14

Trojky: 1 : 1

Šestky: 22/8 : 4/1

Popis

61 : 30 (17:4, 8:5, 26:4, 10:17)

Základní chyby v obraně soupeř umí trestat, škoda, že se jich stále nedokážeme vyvarovat a hlavně jich zbytečně vyprodukujeme ohromné množství. Na druhé straně chybí i odvaha k zakončení a jistota pod oběma koši, kde máme mít převahu. Pak opravdu nemůžeme myslet na úspěch, když soupeři nabídneme jednoduchou situaci a sami se příliš nadřeme, abychom získali míč anebo úspěšně zakončili.

Body: Strnadová 7 (2/1), Kabátová 6 (2/2), Valíčková 4 (1/0), Palmeová 4 (4/0), Bafiová 2, Zirmová 2, Kuníková 2, Venclová 2 (1/0), Weberová 1 (2/1), Drančáková 0, Kahounová 0, Vlčková 0

TH: 12/4

Popis

80 : 44  (22:12, 40:23, 46:36)

Naši hráči se snažili o slušný výsledek pouze ve třech čtvrtinách zápasu, kdy na ukazateli svítil přijatelný stav. V poslední čtvrtině ale bylo najednou po bojovnosti a snaze. Hráči měli problém rozehrát a po chybách soupeř lacino skóroval.

Body: Vonderka 9, Jindra, Svatek a Mauric po 6, Ziesemann 5, Pípa a Kalvach po 4, Šťáhlavský a Kosejk po 2.

Fauly: 10 : 16

Trojky: 0 : 0

Šestky: 26/8 : 7/2

přátelský zápasMladší minižákyně U12Válečnice DěčínTJ Slovan Varnsdorf46:4605. 04. 2019 16.00
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

Válečnice Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

46 : 46 (6:8, 20:9, 7:22, 11:9)

Zápas dle pravidel hry U14 a na větším hřišti proti staršímu a robustnějšímu soupeři, který hraje o jednu kategorii výše, což odpovídá věku našich hráček ročníků 2006. Opět jsme se, a to především v prvním poločase potýkali s tím, že jsme byli všude o něco později a z toho dnes vyplývaly především fauly než obdržené koše. Naštěstí domácí nebyli příliš úspěšnými exekutory trestných hodů, a tak jsme se drželi na dostřel. Po změně stran jsme překvapili soupeře aktivitou a ujali se vedení. Domácí ale nacvičeným uvolňováním pod košem, na které jsme naším, ještě spíše živelným basketem nedokázali reagovat, opět tři minuty před koncem dokázal překlopit vedení na svou stranu. V poslední minutě se nám vyplatilo faulovat, když Děčín nedal čtyři šestky, a my jsme jedním trestným hodem Weberové a košem s klaksonem Kabátové dokázali alespoň vyrovnat.

Body: Valíčková 15 (4/3), Kabátová 9 (4/1), Bafiová 8, Strnadová 6 (3/0), Weberová 3 (2/1), Palmeová 2 (2/0), Zirmová 2, Venclová 1 (2/1), Kahounová 0, Jindrová 0, Vlčková 0, Kuníková 0, Malinová 0

TH 17/6

celostátní ligaJunioři U19Sokol VyšehradTJ Slovan Varnsdorf92:5831. 03. 2019 11.00
Místosokolovna Vyšehrad, Praha 2
Popis

Velice špatný vstup do zápasu - 15:0 pro Sokol nám prakticky napověděl, jak zápas bude probíhat. Špatná organizace v útoku a ještě horší obrana nám dělala problém po celý zápas. Rozhodčí nechávali spoustu kontaktů bez povšimnutí v našem utočném snažení a na straně Sokolu se hodnotilo skoro vše jakou faul, a tak i statistika trestných hodů, mluví za vše. Velice nepodařené utkání nejen ze strany rozhodčích, ale především Slovanu.

nadregionální ligaStarší žáci U15BK SokolovTJ Slovan Varnsdorf72:7731. 03. 2019 10.00
MístoSH ISŠTE Sokolov
Popis

Sokolov - Varnsdorf 72:77 (17:26, 21:12, 16:28, 18:13)

V neděli jsme hráli se Sokolem. Moc jsme byli unavený z dlouhé noci. Hráli jsme pomalou hru. Párkrát jsme dostali míč rychle do útoku a dali jsme rychlý koše. Dostávali jsme také lehké koše. Já jsem teda nebyl spokojený za zápas. A možná bych doporučil dřív spát.