nadregionální ligaKadeti U17BK Medvědi TáborTJ Slovan Varnsdorf19. 01. 2020 12.30
celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBK Brandýs n.L.23:10719. 01. 2020 12.00
celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBC Kolín48:9218. 01. 2020 18.15
Severočeská ligaMužiBK Děčín juniorkaTJ Slovan Varnsdorf60:6617. 01. 2020 19.30
Popis

Válečníci Děčín - Juniorka vs. TJ Slovan Varnsdorf

60:66 (24:15, 12:21, 16:15, 8:15)

Na palubovce ARMEX Sportcentra v Děčíně jsme nevyhráli několik let. K pátečnímu utkání nás odjelo plných 12. Z tradičních hráčů chyběl jen pracovně vytížený Pasovský. V Děčíně z naší strany nepadá příliš bodů. Utkání jsme tedy museli založit na kvalitní obraně. Do klání jsme vstoupili aktivní hrou a nepřesnou střelbu jsme vynahradili útočným doskokem. Do sedmé minuty byl stav vyrovnaný. Za poslední tři minuty jsme ale polevili v obraně i v útoku – na palubovce byli v tu chvíli méně zkušení hráči – a soupeř šel do vedení o 9 bodů. Skvělým vstupem do druhého hracího období se blýskl Šišulák, který trefil tři trojky v řadě. Společně s přispěním dvoubodového koše, po celý zápas dobře hrajícího Lehrocha, jsme za tři minuty srovnali stav. V poločase svítilo na tabuli skóre 36:36. Po změně stran bylo utkání vyrovnané a do posledního období jsme šli za stavu 52:51 pro domácí. Poslední desetiminutovka pak byla na obou stranách prakticky soubojem dvou hráčů. Na straně Válečníků skóroval pouze nejlepší střelec domácích Důra. Na naší straně pak 10 z 15 bodů zaznamenal Lehroch a 5 Beran. Diváci tak v tomto období viděli pouze tři střelce. Lehroch "nakopl" tuto čtvrtinu dvěma trojkami za sebou a po koši s faulem a proměněném trestném hodu Berana a dvou šestkách Lehrocha jsme vedli v sedmé minutě o 8 bodů. V úplném závěru se děčínští přiblížili na rozdíl 4 bodů. Konec jsme si i přes nedané trestné hody pohlídali. Ve skupině o 7.-12. místo si tak připisujeme první body do tabulky.

Body Slovan: Lehroch 28 (3x3), Šišulák 13 (3x3), Schilling 10 (1x3), Beran 7, Janoušek 4, Kozák 2, Vašut 2, Lehroch E., Polák, Relich a Strnad 0, Novák do utkání nezasáhl.

TH – 22/13 (59 %) : 24/13 (54 %), Fauly 23 : 23, Trojky 7 : 7

oblastní přeborStarší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfBA Lynx Liberec64:4312. 01. 2020 15.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BA LYNX Liberec

64:43  (17:13, 11:5, 24:8, 12:17)

Snaha, zodpovědnost a vůle ubránit soupeře se ve druhém utkání poněkud vytratila. Buď po dojmem výsledku prvního utkání nebo s ubývajícími silami jsme soupeři dovolili mnohem více než v prvním zápase. Sice jsme stále vedli, ale hosté nás několikrát snadno přehráli a skórovali. Důležitá výhra, ale také poučení do dalších a těžších zápasů.

Body Slovan: Mauric 22, Ziesemann 10 (1x3), Šťáhlavský 7 (1x3), Platil 6, Buben 5, Vonderka 5 (1x3), Jindra 5 (1x3), Bulejko a Kosejk po 2, Karman, Mach, Pípa, Svatek, Pekárek a Kalvach 0.

F: 15 - 11

TH: 12/4 - 14/5

Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BA LYNX Liberec

76:16 (23:2, 13:2, 27:2, 13:10)

S libereckými hráči Lynxu jsme sehráli naše první zápasy této sezóny a obě výhry (56:48 a 61:41) se nerodily snadno. Proto byl výsledek úvodní čtvrtiny prvního utkání vcelku překvapivý. Těsná a zodpovědná obrana všech hráčů mnohdy nedovolila soupeři ani vyhodit z autu a naši hráči z těchto situací snadno skórovali. V podobném duchu se pak odvíjel i zbytek utkání. V tomto zápase podali naši hráči velmi dobrý výkon.

Body Slovan: Vonderka 17 (1x3), Mauric 13, Buben a Šťáhlavský po 8, Svatek 7, Ziesemann 6, Bulejko 5, Pípa 4, Kosejk, Mach, Platil a Jindra po 2, Karman, Pekárek a Kalvach 0.

F: 12 - 13

TH: 14/3  -  8/0

Severočeská ligaMužiUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf83:7111. 01. 2020 15.00
MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec
Popis

USK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf

83:71 (22:16, 17:17, 19:14, 25:24)

Poslední utkání základní části nás čekalo v Liberci, zápas o všechno – tedy o postup do skupiny o první místo. Liberec je našim tradičním a výškově výborně vybaveným soupeřem. Již před zápasem při rozcvičení bylo jasné, kdo by měl pod oběma koši dominovat, i díky absenci podkošových Relicha (nemoc), Pasovského (práce), Strnada (utkání v kategorii U19). Přesto jsme z větší části dokázali vysoké pivoty soupeře eliminovat, hlavně výbornou obranou Berana a Šišuláka, kterým vypomáhali hráči z perimetru zdvojováním.

Začátek zápasu byl z naší strany trochu rozpačitý. Nemohli jsme najít cestu do koše a dovolili jsme soupeři odskočit na rozdíl 12 bodů. Po vyrovnání hry na obou koncích hřiště jsme pomalu umazávali náskok. V sedmé minutě třetí čtvrtiny se nám podařilo srovnat na 45:45. Následovala šňůra 13-ti bodů Liberce, během které se seběhlo několi menších příběhů. Zbytečné ztráty a následná špatná obrana rychlého protiútoku. Dále rychlé vyfaulování se mladého Kozáka, který byl velice platný pod oběma koši. A třetí, poněkud zvláštní metr rozhodčího Rosenbergera, kdy na jedné straně neodpískal jasné fauly na naše hráče a na druhé nekompromisně trestal. Například náš klíčový hráč Lehroch obdržel třetí faul a následnou TCH, která znamenala 4 osobní chyby už ve druhé čtvrtině. Nutno dodat, že reálně se dopustil jedné osobní chyby – a nevhodného komentáře k výroku rozhodčího. Rozhodčí je ale pánem na hřišti a tak nezbývalo, než tento metr vydržet. Bohužel po několikerém seknutí přes ruce našeho hráče, za stavu o pouhé čtyři body pro soupeře, při kterém jsme přišli o míč a posouzen byl až náš faul z frustrace, jsme neudrželi nervy na uzdě a náš příkřejší komentář k výroku rozhodčího skončil TCH pro naší lavičku. Tyto tři minuty nás stály hodně sil. Přesto jsme se ještě dokázali vrátit z dvouciferného vedení Liberce na rozdíl pouhých dvou bodů. Pak ale opět zaúřadovali arbitři a odpískali Lehrochovi další, neexistující faul na hráče Liberce, který však pouze sám podklouzl. Faul znamenal jeho celkově pátou chybu, pro kterou musel opustit hřiště. Poslední minuty už si Liberec pohlídal a naše neproměněné střely často trestal. Náročné utkání, poznamenané především absencí několika hráčů ze základní rotace. Naši bojovnost však ocenilo i několik varnsdorfských příznivců, kteří se na utkání přišli podívat.

V budoucích týdnech nás tedy čeká boj ve skupině o 7.–12. místo v Severočeské lize, což pro nás jistě není úspěch, ale jistá příležitost poprat se o co nejlepší umístění. A zároveň předávat dál herní zkušenost mladším hráčům, kteří musí pracovat na svém rozvoji. V pátek 17. ledna zajíždíme na první utkání nadstavbové části na hřiště děčínské Juniorky.

Body Slovan: Lehroch V. 25 (2x3), Schilling 20 (3x3), Beran 8 (1x3), Šišulák 8, Novák 6, Kozák 4, Janoušek 0, Lehroch E. 0, Vašut 0.

F: 20 - 29

TH: 35/21 - 22/11

Trojky: 6-6

Diváci: 22 (12 z Varnsdorfu!)

oblastní přeborNejmladší mini U11BA 2006 Roudnice n.L.TJ Slovan Varnsdorf34:5211. 01. 2020 14.00
MístoZŠ Edisonova Varnsdorf
Popis

BA 2006 Roudnice n.L. - TJ Slovan Varnsdorf

34 : 52 (2:22, 14:4, 6:16, 12:10)

Tento zápas rozhodla první čtvrtina, kterou jsme vyhráli 22:2. V této části hráli naši hráči kolektivně, Kuba Syrový a Míša Činková dobře ubránili soupeřovo vyšší hráče a střelecky se prosadil Tomáš Turánský. Ve druhé čtvrtině jsme o náskok málem přišli, nedařila se střelba, rychlá přihrávka či správné vyhození z autu. Třetí čtvrtina byla opět naše a v té poslední se naše druhá pětka zlepšila v obraně a chytla se i střelecky. Zaslouženě jsme vyhráli.

Body: Turánský 14, Syrový 10, Pípa 6, Buben 6, Svatek 6, Němec 4, Salfická 2, Činková 2, Heteš 2, Drančáková 0, Hugr 0, Jindrová 0, Boháček 0

TH: 6/2

Děkujeme všem rodičům, kteří se přišli podívat a povzbudit své děti.

oblastní přeborNejmladší mini U11TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B61:1611. 01. 2020 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Válečníci Děčín B

61 : 16 (24:4, 11:0, 16:2, 10:10)

V tomto utkání, kdy většina našich hráčů byla starší než soupeř, jsme měli převahu od začátku zápasu. První tři čtvrtiny jsme vyhráli, v té čtvrté se hrálo vyrovnaně. Naši hráči již nebyli tolik pozorní, nedobře bránili a dělali chyby v přihrávce. V zápase jsme využili výškovou převahu a dařilo se nám i dávat koše z rychlých protiútoků.

Body: Pípa 12, Turánský 12, Buben 10, Syrový 10, Jindrová 7, Boháček 4, Činková 2, Keslerová 2, Svatek 2, Salfická 0, Hugr 0, Heteš 0, Němec 0, Drančáková TH 2/0

TH  4/1

vánoční turnajpříchozí--25. 12. 2019 08.00
nadregionální ligaKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B75:6015. 12. 2019 15.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Válečníci Děčín B 75:60

V neděli to bylo lepší, díky tomu, že jsme nechtěli prohrát i doma, asi. Skoro od začátku jsme je začali drtit a šlo to. Útoky sice ne vždy vypadaly tak, jak bychom chtěli, ale dávali jsmey a to je dobře. V obraně to taky vypadalo dobře a nejvíce ke konci u Vojty, ale doskoky tak někdy nebyly. Jinak až na to jak jsme chvíli hráli v 2. polovině, to vypadalo dobře a ta výhra byla zasloužená.

Za U17 Petr Brož

žákovská ligaMladší žákyně U14BK Loko TrutnovTJ Slovan Varnsdorf125:2015. 12. 2019 11.45
Místo3. ZŠ, Trutnov
Popis

BK Loko Trutnov vs. TJ Slovan Varnsdorf

125 : 20 (44:2, 27:4, 32:6, 22:8)

Ještě horší začátek, nechyběla už ale odvaha, přihrávky do protiútoku vycházely. Jenže zakončení bylo prachbídné. Za naši snahu jsme ale byli odměněni vícero zisky a šancemi, i když na výsledku se to, bohužel, moc neprojevilo. Schází nám stále zkušenosti a klid. Dnes si výjimečně dobře vedla Stráníková.

Body: Stráníková 8, Valíčková 4 (4/2), Doležalová 4, Kabátová 2 (2/1), Bafiová 2 (2/0), Palmeová 0, Kahounová 0, Zirmová 0

TH: 8/2 – 25%

F: 12

celostátní ligaMladší žákyně U14BSK Continental TJ JičínTJ Slovan Varnsdorf162:1714. 12. 2019 15.30
MístoSportovní areál Jičín
Popis

BSK Continental TJ Jičín vs. TJ Slovan Varnsdorf

162 : 17 (38:3, 36:2, 47:3, 41:4)

Opravdu zbytečně vysoká porážka. Víme o síle soupeře a učíme se, jak se proti tomu postavit a klást odpor. Bohužel hlavy byly až příliš dole, chybí herní vyspělost a odvaha, pohyb, fyzičnost. Co naplat, debakl přijímáme a poučeni, doufám, jsme.

Body: Valíčková 5 (4/1), Doležalová 4 (4/2), Weberová 4, Stráníková 2 (2/0), Palmeová 1 (2/1), Bafiová 1 (2/1), Kahounová 0 (2/0), Venclová 0, Kabátová 0, Malinová 0, Vlčková 0

TH: 16/5 – 31%

F: 16

nadregionální ligaKadeti U17Válečníci Děčín BTJ Slovan Varnsdorf74:5714. 12. 2019 10.00
Popis

Válečníci Děčín B – TJ Slovan Varnsdorf 74:57

Nastoupili jsme na ně dost odhodlaně. Bohužel nám to moc dlouho nevydrželo. A po 3 trojkách za sebou, které dali, jsme už nechtěli hrát. Doufali jsme, že zítřejší zápas bude o dost lepší. Ale z každé porážky se učíme a spojujeme se jako tým.

Za U17 Matyáš Ježek

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Děčín Křešice120:8213. 12. 2019 20.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Děčín Křešice

120 : 82 (30:19, 26:19, 32:15, 32:29)

V posledním utkání letošního roku jsme se představili doma netradičně v pátek. Utkání s Křešicemi, věkově dosti nevyrovnaným týmem, mělo jediný cíl. Dostat se do brzkého dvouciferného vedení a předat otěže utkání mladším a méně zkušeným hráčům. To se celkem bezezbytku podařilo naplnit. Jen úvod utkání byl více vyrovnanou partií, než bychom si přáli. Soupeř z Křešic proměnil snad každou střelu a každý nájezd. Bohužel jsme si nedali pozor na rychlé protiútoky soupeře, přesto, že všichni hráči o této zbrani hostí věděli, a byli na ni upozorňováni. Prakticky každé hrací období končilo rozdílem +/- 15 bodů. S výjimkou toho posledního, ve kterém nastupovali výhradně naši mladíci. Ti se nesoustředili na obranné činnosti. S tím mají ostatně problém vždy. Alespoň tak vědí, v čem by měli zabrat. Když totiž po tajmu v polovině posledního období, ve kterém proběhly jasné instrukce o obraně, zapojili hlavu, soupeře do konce utkání v této čtvrtině těsně přehráli.

Body Slovan: Pasovský 25 (1x3), Lehroch V. 23 (1x3), Kozák 22, Strnad 13 (1x3), Schilling 9 (1x3), Šišulák 8, Lehroch E. 6, Novák 6, Beran 4, Janoušek 4, Relich 0

TH – 7/4 (57 %) : 30/18 (60 %), Fauly 25 : 13, Trojky 4 : 2

oblastní přeborStarší minižáci U13BK Kondoři LiberecTJ Slovan Varnsdorf30:5807. 12. 2019 13.00
MístoSportovní hala Kort, Liberec
Popis

BK Kondoři Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

30 : 58  (8:14, 6:15, 4:17, 12:12)

Druhé utkání bylo svým průběhem velmi podobné. Naši převahu v poli brzdila neúspěšná střelba a špatné přihrávky. Hráčům v obou zápasech není možné vyčíst nedostatek snahy a bojovnosti, ale zbytečné chyby srážejí náš výkon a na silnějšího soupeře by to nemuselo stačit.

Body: Mauric 16, Vonderka 12, Svatek 8, Platil a Jindra po 6, Karman 3, Bulejko, Šťáhlavský a Kosejk po 2, Pípa 1, Kolář, Mach, Ziesemann, Pekárek a Kalvach 0.

Fauly: 10 : 7

Šestky: 4/0  : 12/4

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: