Novinky

Vánoční turnaj příchozích 2023

Vánoční turnaj příchozích 2023

2. 1. 2024 10.01

Basketbalový klub ve Varnsdorfu pořádá již řadu let vánoční turnaj pro všechny příchozí, který jsme ani letos nesměli vynechat. Ráno 25. prosince se tak sešlo na padesát nadšenců, kteří mezi sebou sehráli zábavnou formou basketbalová utkání, kde nechyběly vtipné masky, groteskní situace anebo i spontánní tance. Za zmínku stojí také účast týmu varnsdorfských hokejistů, která tak určitě přispěla k dobrým vztahům mezi těmito sporty a kluby v našem městě. V polovině turnaje se odehrálo utkání rodičů proti dětem s účastí cca patnácti dvojic, a v závěru dne i soutěž ve střelbě trestných hodů a trojek. O samotných vítězích turnaje rozhodovalo pak hlasování přihlášených týmů. Na třetím místě se umístil tým Cihláři, druhé místo obsadil tradiční tým turnaje Opičák, který letos zaujal kostýmy pivních lahví. První místo, stejně jako loni, zaslouženě vyhrály ženy, tentokrát jako tým „mladých hokejových nadějí“.

Pozvánka na členskou schůzi 15. 12. 2023

Pozvánka na členskou schůzi 15. 12. 2023

1. 12. 2023 20.06
Semináře Coach 4 Future

Semináře Coach 4 Future

30. 1. 2023 09.36

O lednovém víkendu se zúčastnil náš trenér David Zamrzla druhého školení Coach4Future, které pořádá CZ.BASKETBALL. David načerpal nové trenérské znalosti, které bude nyní předávat našim hráčům a hráčkám! 

Pomáhej s námi

Pomáhej s námi

2. 12. 2022 10.39

V rámci posledního letošního domácího utkání mužů jsme se rozhodli udělat něco pro dobrou věc. Vzhledem k tomu, že utkání stále navštěvuje velký počet diváků, což nám dělá velkou radost, domluvili jsme se, že při té příležitosti zkusíme vybírat dobrovolné vstupné, které následně věnujeme na podporu malého Vojty, který díky své nemoci potřebuje k chůzi speciální ortézy.

Před branami velkého finále Jr. NBA

Před branami velkého finále Jr. NBA

17. 10. 2022 21.35

Čtyři konferenční finále Jr. NBA, kterých se účastnilo nejlepších 32 týmů kvalifikace, se konaly po jarních kolech v říjnu tohoto roku. To třetí hostil Děčín, kam se ze škol našeho výběžku probojovala ZŠ Varnsdorf, náměstí E. Beneše, startující v barvách klubu Minnesoty Timberwolves. Mezi dalšími severočeskými školami tak usilovala o postup do Velkého finále ČR, které se odehraje 8. a 9. listopadu v Praze na Královce

Trenérská klinika Ulm

Trenérská klinika Ulm

9. 9. 2022 07.16

Dva členové našeho klubu, David Zamrzla a Oliver Sembdner, navštívili během dnů 22. až 25.7. trenérskou kliniku v Ulmu (Německo), která byla pořádána klubem Ratiopharm Ulm (tým Bundesligy a Eurocupu) pod záštitou nedávno vzniklého projektu Top Development, jehož tváří je trenér a bývalý profesionální hráč, Moris Hadzija. Jednalo se historicky o první trenérské setkání v rámci tohoto programu. Klinika proběhla v moderním Orange Campusu, tréninkovém centru basketbalového klubu z Ulmu, který slavil své otevření teprve dva roky zpět. Kliniku poctil svou návštěvou trenér Klaye Thompsona a dalších velkých jmen nejlepší basketbalové soutěže světa NBA, Charlie Max Torres. Jak už samotná klinika probíhala, jaké dojmy kluci nabyli a co si z rodiště Alberta Einsteina odváží?

 

Pojďme si společně přečíst rozhovor a prohlédnout fotky, které pro nás Oliver s Davidem v rámci čtyř dnů strávených v Ulmu připravili.

Jiří Beckel

Jiří Beckel

9. 6. 2022 20.08

Dnes ráno zemřel Jiří Beckel.

Mladším toto jméno již asi mnoho neříká, ale Jirka hrál basket celý svůj život. V mládí také trénoval, byl rozhodčím, dělal pokladníka oddílu. Se svými vrstevníky si každý týden chodil zahrát a společně v posledních letech reprezentovali Varnsdorf na Mistrovství veteránů v Klatovech. Bylo mu 68 let.
Čest jeho památce.

(na fotografii v horní řadě zcela vlevo)

Jednodenní kemp dívek U13

Jednodenní kemp dívek U13

28. 10. 2021 21.16

Česká basketbalová federace pokračuje v projektu jednodenních oblastních kempů dívek U13. Úvodní kemp se tak konal v pondělí 25.10.2021 v Městské sportovní hale Chomutov, a byl otevřen pro všechny hráčky ročníku narození 2009 oblastí ČBF Severní Čechy a ČBF Karlovy Vary. Tréninky probíhaly pod vedením trenérů CZ Basketball, kondičních specialistů a reprezentantek ČR a byly zaměřeny na základní pohybovou gramotnost a rozvoj herních činností jednotlivce.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.