Novinky

Pozvánka na členskou schůzi 15. 12. 2023

Pozvánka na členskou schůzi 15. 12. 2023

1. 12. 2023 20.06
Semináře Coach 4 Future

Semináře Coach 4 Future

30. 1. 2023 09.36

O lednovém víkendu se zúčastnil náš trenér David Zamrzla druhého školení Coach4Future, které pořádá CZ.BASKETBALL. David načerpal nové trenérské znalosti, které bude nyní předávat našim hráčům a hráčkám! 

Pomáhej s námi

Pomáhej s námi

2. 12. 2022 10.39

V rámci posledního letošního domácího utkání mužů jsme se rozhodli udělat něco pro dobrou věc. Vzhledem k tomu, že utkání stále navštěvuje velký počet diváků, což nám dělá velkou radost, domluvili jsme se, že při té příležitosti zkusíme vybírat dobrovolné vstupné, které následně věnujeme na podporu malého Vojty, který díky své nemoci potřebuje k chůzi speciální ortézy.

Před branami velkého finále Jr. NBA

Před branami velkého finále Jr. NBA

17. 10. 2022 21.35

Čtyři konferenční finále Jr. NBA, kterých se účastnilo nejlepších 32 týmů kvalifikace, se konaly po jarních kolech v říjnu tohoto roku. To třetí hostil Děčín, kam se ze škol našeho výběžku probojovala ZŠ Varnsdorf, náměstí E. Beneše, startující v barvách klubu Minnesoty Timberwolves. Mezi dalšími severočeskými školami tak usilovala o postup do Velkého finále ČR, které se odehraje 8. a 9. listopadu v Praze na Královce

Trenérská klinika Ulm

Trenérská klinika Ulm

9. 9. 2022 07.16

Dva členové našeho klubu, David Zamrzla a Oliver Sembdner, navštívili během dnů 22. až 25.7. trenérskou kliniku v Ulmu (Německo), která byla pořádána klubem Ratiopharm Ulm (tým Bundesligy a Eurocupu) pod záštitou nedávno vzniklého projektu Top Development, jehož tváří je trenér a bývalý profesionální hráč, Moris Hadzija. Jednalo se historicky o první trenérské setkání v rámci tohoto programu. Klinika proběhla v moderním Orange Campusu, tréninkovém centru basketbalového klubu z Ulmu, který slavil své otevření teprve dva roky zpět. Kliniku poctil svou návštěvou trenér Klaye Thompsona a dalších velkých jmen nejlepší basketbalové soutěže světa NBA, Charlie Max Torres. Jak už samotná klinika probíhala, jaké dojmy kluci nabyli a co si z rodiště Alberta Einsteina odváží?

 

Pojďme si společně přečíst rozhovor a prohlédnout fotky, které pro nás Oliver s Davidem v rámci čtyř dnů strávených v Ulmu připravili.

Jiří Beckel

Jiří Beckel

9. 6. 2022 20.08

Dnes ráno zemřel Jiří Beckel.

Mladším toto jméno již asi mnoho neříká, ale Jirka hrál basket celý svůj život. V mládí také trénoval, byl rozhodčím, dělal pokladníka oddílu. Se svými vrstevníky si každý týden chodil zahrát a společně v posledních letech reprezentovali Varnsdorf na Mistrovství veteránů v Klatovech. Bylo mu 68 let.
Čest jeho památce.

(na fotografii v horní řadě zcela vlevo)

Jednodenní kemp dívek U13

Jednodenní kemp dívek U13

28. 10. 2021 21.16

Česká basketbalová federace pokračuje v projektu jednodenních oblastních kempů dívek U13. Úvodní kemp se tak konal v pondělí 25.10.2021 v Městské sportovní hale Chomutov, a byl otevřen pro všechny hráčky ročníku narození 2009 oblastí ČBF Severní Čechy a ČBF Karlovy Vary. Tréninky probíhaly pod vedením trenérů CZ Basketball, kondičních specialistů a reprezentantek ČR a byly zaměřeny na základní pohybovou gramotnost a rozvoj herních činností jednotlivce.

DEN PLNÝ BASKETBALU VE VARNSDORFU

DEN PLNÝ BASKETBALU VE VARNSDORFU

26. 10. 2021 15.29

Basketbalový oddíl tělovýchovné jednoty Slovan Varnsdorf je jediným aktivním klubem tohoto sportu ve Šluknovském výběžku a kromě bohaté historie funguje i v současnosti na několika úrovních v dívčí i chlapecké složce. V několika projektech drží po dlouhou dobu každoroční linii a těší se velkému zájmu fanoušků a příznivců oranžového basketbalového míče.

Nově přidaným projektem, navazujícím na online a soutěžní aktivity v období pandemie, je Den plný basketbalu, podporovaný, kromě jiných subjektů, i městem Varnsdorf. Ten proběhl v sobotu 23. října a návštěvníky, a především účastníky čekalo nejedno překvapení. Navštívil jej hráč BK ARMEX Děčín Tomáš Pomikálek, účastníka naší nejvyšší soutěže mužů a s náplní pomohl i oblastní trenér basketbalové federace Tomáš Holešovský. Kolektivní focení pak ukázalo hrdost místních baskeťaček a baskeťáků ke klubové příslušnosti a hodnotám, které se jim trenéři na každé úrovni snaží vštěpovat. Více informací přináší předseda oddílu Zdeněk Strolený v krátkém rozhovoru.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
http://www.vs-trading.com/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.
https://www.shop102.cz/