Easter Euro Basket 2022 Praha - chlapci U12

20. 4. 2022 15.35

Sezóna 2021/22 se blíží pomalu ke svému konci a v rámci úvah o působení družstva U12 v soutěžích příštího ročníku jsme se rozhodli, že přihlásíme kluky na tento turnaj, ale do kategorie U13. Chtěli jsme si vyzkoušet, jak se tým vyrovná s konkurencí soupeřů, kteří jsou většinou o rok starší. Navíc jsme si museli velmi rychle přivyknout na změnu výšky koše (z 260 na 305 cm). I přes nezanedbatelné zdravotní potíže odjelo na turnaj nakonec 11 kluků.

V naší kategorii B09 startovala čtyři družstva a pořadatel zvolil systém turnaje tak, že po odehrání zápasů ve skupině se spolu znovu střetli o finále týmy na 1. a 4. místě a 2. a 3. místě. Vítězové těchto zápasů postupovali do finále, poražení poté bojovali o 3. místo. 

 

Výsledky ve skupině

 

TJ Slovan Varnsdorf  -  BC Beostyle (Srbsko)  32 : 18

Zpočátku jsme měli problémy s vyšším, a ne vždy čistě hrajícím soupeřem, ale postupem času jsme si vybojovali bezpečný náskok a získali první výhru.

 

BK Mariánské Lázně  - TJ Slovan Varnsdorf  34 : 24

V tomto utkání jsme čelili soupeři, který nás přehrával svou dravostí a rychlejším přechodem do útoku. Po celý zápas jsme se nedokázali rychle vracet do obrany a účinně bránit nájezdům soupeře pod koš. Zaostávali jsme i v doskocích.

 

Talsi (Lotyšsko)  -  TJ Slovan Varnsdorf  54 : 24

V posledním utkání ve skupině jsme narazili na soupeře, který nás přehrával. Jen velmi obtížně jsme se dostávali pod soupeřův koš a řada ztrát byla ihned soupeřem potrestána. Naši hráči zůstali v tomto utkání svými výkony poněkud za očekáváním.

 

Třetí místo ve skupině znamenalo, že v sobotu navečer jsme se znovu postavili proti hráčům z Mariánských Lázní.

 

Mariánské Lázně  -  TJ Slovan Varnsdorf  25 : 32

Od první minuty vyrovnané a dramatické utkání. Nikdo ze soupeřů nezískal větší náskok. Postupem času ale začal tým z Mariánských Lázní doplácet na nečistou hru a větší počet faulů, a také na technické nedostatky a ztráty míče. V samotném závěru se našim hráčům podařilo vybojovat menší náskok a cenné vítězství a tím i postup do finále.

 

Talsi (Lotyšsko)  -  TJ Slovan Varnsdorf  55 : 26

Finálové utkání mělo zpočátku odlišný průběh. Naši hráči vzdorovali soupeři trochu lépe než v prvním zápase. Ve druhé půli nás ale soupeř opět začal přehrávat po našich chybách a vcelku přesvědčivě získal výhru a prvenství v turnaji.

 

V turnaji odehráli naši hráči 5 kvalitních zápasů, z toho 3 se zahraničními soupeři. Za předvedené výkony a snahu si zaslouží všichni hráči pochvalu, i když na prvním tréninku po turnaji uslyší i kritiku nedostatků. Závěrem musíme zmínit kvalitní výkony Tomáše Turánského během celého turnaje a znatelné zlepšení Ondry Zirma. Škoda, že nám v posledních zápasech chyběl zraněný Filip Hrabák.     

 

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.