Dny plné basketbalu ve Varnsdorfu 2022

24. 10. 2022

Po premiérové sezóně basketbalový oddíl TJ Slovan Varnsdorf zorganizoval i v roce následujícím řadu souvisejících aktivit, které nesou název „Dny plné basketbalu“. Těmito akcemi soustavně zviditelňuje a přibližuje své aktivity veřejnosti a takovou prezentací zve zájemce do svých řad. Využívá k tomu finanční podpory Města Varnsdorf.

 

Po zkušenostech z úvodního roku byla akce rozdělena na několik termínů během sezóny a „Dny“ byly prezentovány jako soubor turnajů s propagačním motivem basketbalu. Samozřejmě se tak děje vedle běžných akcí, které souvisí s účastí v  soutěžích nebo uspořádáním celorepublikového Festivalu dívek U12, jehož možnost uspořádání se nám nečekaně naskytla.

 

Dva turnaje v době, kdy končí soutěže a kalendář je volný pro přátelská setkání, proběhly v dubnu, resp. červnu pro kategorie dívek, a další po prázdninách v říjnu, kdy se rozběhly nábory pro všechny ve školním věku. A to pro ty nejmenší s finále pro všechny dne 19.10.2022. Chybějící kategorie starších chlapců byla doplněna modelovým tréninkem s bývalým reprezentantem a nynějším úspěšným mládežnickým trenérem, legendou prvoligového Děčína, Jakubem Houškou.

 

Akce již nebyla směrována až do pater reprezentace nebo dospělých vzorů mužské či ženské klubové úrovně, ale měla za úkol více přiblížit náš oddíl v místě našimi hráči a propojením třeba do ligového Děčína, jehož práce s mládeží je v posledních letech více než příkladná a basketbalovou komunitou všeobecně oceňovaná.

 

Na všech akcích se v hledišti objevuje nespočet diváků, pravidelné tréninky začalo navštěvovat i poměrně dost nových zájemců, kdy v předchozích letech jsme tuto skutečnost prakticky nezaznamenali, a nás tak těší zájem o naši práci a reprezentaci oddílu. V současné době se rádi chlubíme, že se již druhým rokem objevuje v nejvyšších mládežnických, letos i dospělých soutěžích a čerstvý reprezentant do 18 let Matyáš Ježek, jehož sestra Štěpánka si podobnou pílí vybudovala již trvalou pozici v nejvyšší soutěži žen v ČR. V Děčíně se mistrem ČR v kategorii U15 stal jiříkovský Jan Jeřábek, který začínal rovněž v našem oddílu ve Varnsdorfu.

 

Každý, kdo by se chtěl z Varnsdorfu, ale i celého Šluknovského výběžku věnovat pravidelnému sportování, je oslovován a zván.

 

Organizátoři oddílu basketbalu – Zdeněk Strolený a Jan Šišulák.

Společné focení

Trénink s osobností

Miniturnaj

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
http://www.vs-trading.com/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.
https://www.shop102.cz/