Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
přátelský zápasMuži ATJ Slovan VarnsdorfZittauer Falcons91:4216. 09. 2016 20.00
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Zittauer Falcons

91:42 (26:12, 18:14, 22:12, 25:4)

V pátek 16. září jsme sehráli přípravné utkání s německým týmem Zittauer Falcons. Zápas sloužil především k sehrání útočných kombinací a některých obranných činností.

Body Slovan: Lehroch 21 (1x3), Voráček 16 (2x3), Schilling 12 (2x3), Houngbedji 10, Zamrzla 10, Činka 5 (1x3), Beran 4, Šišulák 4, Vakulenko 4, Relich 3, Sucharda 2

Body Falcons: Kramer 12, Herold 5, ...

TH: 4/3 (75 %), 14/6 (43 %), Trojky: 6/1, Fauly: 16/11

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfVeteránské naděje Děčín81:10221. 10. 2022 19.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Veteránské naděje Děčín

81:102 (21:31, 22:28, 16:14, 22:29)

Děčínští mají sice v názvu „Veteránské naděje“, jedná se ovšem o tým s ligovými parametry. Obrovský favorit na prvenství v naší soutěži ovšem neměl na naší palubovce jednoduchou „šichtu“.

Utkání začalo přestřelkou zpoza trojkového oblouku, kdy do páté minuty padlo dohromady sedm tříbodových střel a na tabuli svítilo skóre 18:19. Bohužel jsme již v té době měli pět faulů na svém kontě a místy až příliš úzkostliví rozhodčí, posílali soupeře na čáru trestných hodů. Tím se hra dost kouskovala a děčínští tak mohli nabrat síly na obranu. Kdy nám, jak obranou, tak i naší špatnou kombinací, nedovolili téměř tři minuty vsítit koš. V podobném duchu se neslo i druhé dějství. V poločase měl soupeř náskok čtrnácti bodů.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili s jasným plánem a to vyhrát zbylé dvě čtvrtiny, bez ohledu na konečný výsledek.

Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 16:14. Hlavně díky celoplošnému presinku, kdy jsme i takto zkušený tým nutili ke ztrátám, jak na vlastní polovině, tak tím, že jsme dostávali soupeře do časové tísně a ten tak neměl dostatek času na pohodlné zakončení. Škoda jen, že jsme neproměnili o pár střel navíc, mohlo být ještě veseleji. Poslední čtvrtinu si již Děčín pohlídal a prokázal svou kvalitu a zkušenosti.

Jsem rád, že naši hráči nesložili zbraně a nechali na hřišti vše. Což ocenila i velmi slušně zaplněná tribuna, kdy nám po utkání zatleskalo více jak dvě stovky diváků.

Jsem rád, že jsme donutili soupeře svou hrou k dobrému výkonu. A také jasně ukázali, že se nemusíme bát žádného soupeře.

Derby, bitva, prohra se vztyčenou hlavou.

Střelci: Maščuch 30 (8x3), Lehroch V. 18 (2x3), Novák 9 (3x3), Schilling 7 (1x3), Lehroch E. 6 (2x3), Pasovský 5 (1x3), Beran 3, Zamrzla 2, Janoušek 1, Kozák, Strnad, Houngbedji všichni 0.

TH: 8/6 – 34/20

Trojky: 17!! – 7

Fauly: 26 – 17

Diváci: 220!!

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan VarnsdorfVeteránské naděje Děčín70:8401. 12. 2023 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf A vs. Veteránské naděje Děčín

70 : 84 (25:20, 23:23, 11:20, 11:21)

Body: Lehroch V. 30 (5x3), Buben P. 14 (3x3), Ziesemann 13, Lehroch E. 5 (1x3), Buben O. 4, Strnad 3 (1x3), Janoušek 1, Schilling, Pasovský, Kozák, Pípa 0.

Popis

Body: Lehroch V. 30 (4x3), Ziesemann 9, Janoušek 6,Buben P. 5 (1x3), Maščuch 5, Relich 2

oblastní soutěžNejmladší mini U11TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B50:1812. 10. 2019 12.00
Místotěl. SOŠ, Liberec
Popis

V sobotu 12.10. sehrálo družstvo U11 složené z 6 dívek a 9 chlapců ročníků 2009 a 2010 dva zápasy v Liberci. Všichni hráči a hráčky zahráli bojovně, a přesto, že jsme dělali chyby v obraně, byli jsme v obou zápasech lepším týmem. Dalším hráčem na hřišti a výraznou podporou byla naše početná fanouškovská lavička rodičů a je jen dobře, že se děti svým týmovým výkonem rodičům odměnily.

TJ Slovan Varnsdorf  -   Válečníci Děčín B

50 :  18  (12:4, 13:6, 16:4, 9:4)

V tomto utkání jsme byli zkušenějším týmem a měli jsme i výškovou převahu.

Body: Buben 14, Turánský 8, Kuníková 6, Keslerová 4, Boháček 4, Pípa 4, Svatek 3, Jindrová 3, Syrový 2, Němec 2

nadregionální ligaKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B75:6015. 12. 2019 15.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Válečníci Děčín B 75:60

V neděli to bylo lepší, díky tomu, že jsme nechtěli prohrát i doma, asi. Skoro od začátku jsme je začali drtit a šlo to. Útoky sice ne vždy vypadaly tak, jak bychom chtěli, ale dávali jsmey a to je dobře. V obraně to taky vypadalo dobře a nejvíce ke konci u Vojty, ale doskoky tak někdy nebyly. Jinak až na to jak jsme chvíli hráli v 2. polovině, to vypadalo dobře a ta výhra byla zasloužená.

Za U17 Petr Brož

MístoZŠ Edisonova Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Válečníci Děčín B

61 : 16 (24:4, 11:0, 16:2, 10:10)

V tomto utkání, kdy většina našich hráčů byla starší než soupeř, jsme měli převahu od začátku zápasu. První tři čtvrtiny jsme vyhráli, v té čtvrté se hrálo vyrovnaně. Naši hráči již nebyli tolik pozorní, nedobře bránili a dělali chyby v přihrávce. V zápase jsme využili výškovou převahu a dařilo se nám i dávat koše z rychlých protiútoků.

Body: Pípa 12, Turánský 12, Buben 10, Syrový 10, Jindrová 7, Boháček 4, Činková 2, Keslerová 2, Svatek 2, Salfická 0, Hugr 0, Heteš 0, Němec 0, Drančáková TH 2/0

TH  4/1

oblastní soutěžStarší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B79:3008. 03. 2020 12.45
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Válečníci Děčín B  79 : 30 (24:6, 14:11, 27:5, 14:8)

Ve skupině o 5.-8. místo jsme v prvním zápase narazili na rezervní tým děčínských válečníků. V úvodu utkání jsme zaskočili soupeře slušnou obranou a poměrně úspěšným zakončením. Ve druhé čtvrtině náš výkon již tak bezchybný nebyl a soupeř naše hráče dokázal několikrát přehrát. Ve druhé půli byl průběh utkání obdobný. Solidní výkon první pětky a nedůrazná obrana a časté chyby v závěrečné čtvrtině.

Body : Mauric 23, Vonderka 16, Svatek 15, Ziesemann 11, Bulejko 6, Buben 4, Kosejk a Šťáhlavský po 2, Mach, Pekárek, Kalvach a Platil 0.

Fauly : 12 : 12

Šestky : 17/3 : 10/6

Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Válečníci Děčín B  66 : 28 (12:15, 20:3, 13:7, 21:3)

Ve druhém utkání začínala druhá pětka, ale ta bohužel pokračovala ve svém matném výkonu z prvního zápasu. Slabé nasazení hráčů v obraně, chyby na rozehrávce a neúspěšná střelba. A soupeř se rázem dostal do vedení. Až výkon první pětky ve druhé čtvrtině přinesl obrat a poločasové vedení. Mírné zlepšení ve třetí části utkání již přineslo uklidnění a v pohodě hrající první pětka dovedla bezpečně zápas do konce. Pochvalu za výkon v obou zápasech zaslouží Víťa Mauric a Tonda Vonderka.

Body : Vonderka 18, Mauric 14, Svatek 9, Ziesemann 8, Buben 6, Platil a Kosejk 4, Bulejko 3, Mach, Šťáhlavský, Pekárek a Kalvach 0.

Fauly : 13 : 10

Šestky : 11/5 : 16/4

Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Válečníci Děčín B

79:43 (23:11, 15:10, 24:14, 17:8)

V neděli k nám dorazil Děčín, který byl v podobném počtu hráčů jako my. Od úvodu jsme si vypracovali dostatečný náskok na to, aby si opět zahráli všichni hráči, včetně hráčů z mladšího týmu U15, kteří ukázali, že se ani u nás neztratí. Pochvalu si zaslouží Petr Brož za svou bojovnost, obranu i za tentokrát vstřelené body.

Body: Steško 23 (1x3), Brož 16, Luh 12, Svatek 10, Zdražil 7, Buben 4, Mauric 4, Ziesemann 3 (1x3), Petříček O

TH: 8/3 – 38%

F: 9

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B19:3316. 10. 2021 11.00
MístoSportovní hala Kort, Liberec
Popis

TJ Slovan Varnsdorf   -   Válečníci Děčín B

19  : 33  (6:8, 6:6, 4:10, 3:9)

Druhým naším soupeřem byli chlapci z Děčína. V tomto zápase již bylo patrné zlepšení zejména v obraně. Hráči a hráčky si o poznání lépe plnili svoje povinnosti v obraně a výsledkem byl téměř vyrovnaný stav v polovině utkání. Ve druhé části zápasu se děčínským hráčům podařilo několikrát šťastně skórovat a získali tak malý náskok, který udrželi až do konce. Našemu družstvu patří opět poděkování za snahu a bojovnost, ale také za znatelné zlepšení.

Za družstvo Slovanu Varnsdorf nastoupili : Martínek Vladislav, Šišuláková Julie, Šišuláková Monika, Svobodová Ema, Sedláček Miroslav, Ptáčková Veronika, Zajíc Jan, Švarc Matyáš, Činková Tereza, Pácha Jakub, Johan Ondřej, Kraus Adam, Dzurko Tadeáš, Cuřín Jakub, Weinhauer Michal a Endrizál Marek.

Popis

63 : 96  (17:29, 17:24, 17:19, 12:24)

Body: Petříček 16 (2x3), Jindra 11 (2x3), Pípa 10 (1x3), Ziesemann 10, Luh 6 (2x3), Mauric 4, Černý 3 (1x3), Karman 2, Svatek 1, Mejsnar 0

TH: 19/7 37%

Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Válečníci Děčín B

18 : 33  (8 : 4, 0 : 13, 8 : 4, 2 : 12)

V dalším utkání hostili nejmladší minižáci soupeře z Děčína. Vstup do utkání vyšel lépe našim hráčům, kteří slušně bránili, dokázali kombinovat a několikrát úspěšně skórovali. Obdobně se dařilo této pětce i ve třetí čtvrtině. Ve druhém a ve čtvrtém úseku hry jsme se ale nedokázali vyrovnat s rychlostí a bojovností soupeře, a přestože jsme měli výškovou převahu, soupeř nás jasně přehrával. V těchto úsecích jsme vyšli naprázdno i střelecky.

oblastní soutěžMladší minižáci U12TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B70:2712. 11. 2022 09.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Válečníci Děčín B   70 : 27  (24:6, 17:10, 23:2, 6:9)

V poněkud neobvyklém herním systému se nyní třikrát potkáme s dalšími dvěma týmy, s Děčínem B a s Litoměřicemi. V prvním utkání jsme nastoupili proti soupeři, kterého jsme zatím neznali. Jeho hráči většinou věkem odpovídají této kategorii a navíc nás lehce převyšovali svým vzrůstem. Naší výhodou zase byla o něco lepší technika. V úvodu utkání jsme se trochu hledali, ale nakonec výsledek první čtvrtiny vyzněl jasně v náš prospěch. Druhá čtvrtina byla vyrovnanější, ale dokázali jsme svůj náskok ještě navýšit. Zásadní pro osud utkání byl výsledek třetí čtvrtiny. Závěrečná část se nám již tolik nepovedla. Děčínští hráči zdaleka nepůsobili tak odevzdaně, jak napovídá výsledek. Naopak, bojovali velmi udatně a pochvalu za výkon proti tomuto soupeři zaslouží všichni hráči. Střelecky se dařilo Pepínovi, který předvedl zatím svůj nejlepší výkon.

Body: Šindelář 29, Martínek 11, Cechl Lukáš 7, Čácha 6, Švarc a Patóč po 4, Weinhauer, Mareš a Beran po 4

Popis

V tomto utkání jsme chtěli Děčínu vrátit porážku z prvního vzájemného utkání a pokusit se ještě zabojovat o umístění v horní částo naší tabulky.

Ale děčínští byli proti. Ačkoliv jsme měli dobrý útok, kdy se nám podařilo nastřílet slušných 85 bodů, což by většinou stačilo na vítězství, naše nulová obrana v kombinaci s dobrou útočnou kombinací hostů znamela až příliš obdržených košů a pro nás nepříjemnou domácí prohru.

Pochvalu si za toto utkání zaslouží Filip Ziesemann, který dělal svou útočnou formu soupeři velký problém!

Body: Zisemann 41 (5x3), Jindra 16 (1x3), Pípa 10, Kosejk 6, Bulejko a Svatek 4, Černý 3, Karman 1, Mejsnar, Veroněk a Nývlt 0.

TH: 25/17 68%

oblastní přeborStarší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B80:1724. 09. 2023 09.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Válečníci Děčín B   80 : 17  (22 : 6, 17 : 6, 15 : 1, 26 : 4)

V prvním soutěžním zápase jsme byli od začátku lepším týmem. Zápas ale také ukázal, na čem máme ještě zapracovat.

Body : Martínek 24, Šindelář 19,Mareš 12, Patóč a Cechl T. po 6, Šoller, Mach, Přerovský, Čácha, Cechl L. a Švarc po 2, Dzurko 1.

Fauly: 9

Šestky: 12/6   50%

Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Válečníci Děčín B   89 . 24  (27 : 16, 20 : 0, 26 : 2, 16 : 6)

Vstup do druhého utkání již nebyl tak přesvědčivý. V dalším průběhu se ale výkon našich hráčů zlepšil a odměnou byla opět zasloužená výhra. Hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost v obou zápasech.

Body : Šindelář 17, Martínek 16, Čácha a Mareš po 10, Švarc 8, Šoller 7, Cechl L. 6, Dzurko, Hartych a Cechl T.  po 4, Patóč 2, Novák 1.:

Fauly : 13

Šestky : 31/9  29%

nadregionální ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B85:5907. 10. 2023 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Válečníci Děčín B

85:59

Úvodní utkání sezóny se nám proti rezervě z Děčína povedlo na jedničku. Před slušně naplněnou tribunou kluci podali týmový výkon, který vedl k vítězství téměř o 30 bodů. Své první minuty dostali také naši dva nový hráči Volšička s Veroněk Davidem, při čemž druhý jmenovaný i vsítil svůj první koš.

Body: Ziesemann 28 (2x3), Veroněk J. 12, Jindra 8 (1x3), Bulejko a Buben 8, Svatek 7, Kozák 6, Kosejk 4, Pípa a Veroněk D. 2, Volšička a Karman 0.

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín77:6618. 01. 2019 20.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Válečníci Děčín

77:66 (12:19, 21:17, 32:12, 12:18)

Utkání s Válečníky jsme chtěli zvládnout a posunout se tak blíže k play-off. Nabuzený tým hostí se netajil ambicemi na výhru. Úvod utkání se nesl v duchu koš za koš. V koncovce první desetiminutovky jsme se ale přestali hýbat v útoku. Hosté tak vyhráli tento úsek o sedm bodů. Druhou desetiminutovku jsme začali sérií sedmi bodů v řadě a smazali jsme tak předešlé manko. V poločase se šlo do šaten za stavu 36:33 pro děčínské. Základ úspěchu se zrodil ve třetí čtvrtině, kdy jsme využili nízké koncetrace soupeře na utkání. Toto období jsme vyhráli o dvacet bodů. V poslední desetiminutovce jsme si drželi nervózního soupeře nad rozdílem 12 bodů a pohlídali si tak další domácí výhru.

Body Slovan: Lehroch 30 (2x3), Beran 16 (1x3), Schilling 10 (2x3), Vakulenko 8, Zamrzla 5, Pasovský 4, Šišulák 3 (1x3), Doležal 1, Janoušek 0, Novák 0.

TH: 29/13 (45 %) : 22/10 (45 %)

Trojky 6:6

Fauly 23:22

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín65:9017. 03. 2019 10.00
Popis

65:90 (19:26, 12:22, 14:25, 20:17)

Utkání s Děčínem nám vůbec nevyšlo podle představ. Všude jako bychom byli o krok později. Nedokázali jsme zachytit rychlé protiútoky hostí. Procento střelby jsme měli horší než soupeř. Při nepřítomnosti některých hráčů ze základní pětice dobře zahráli hráči z lavičky Lehroch, Sembdner a Kalivoda.

Body Slovan: Strnad 12, Bouška 10 (2x3), Schumskyy 9 (1x3), Kozák 8, Lehroch 8, Sembdner 8, Kalivoda 4 (1x3), Šmíd 4, Frič 2, Petrla 0.

TH 19/7 (37 %) : 19/17 (89 %), Trojky 4 : 5, Fauly 24 : 20

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: