nejmladší minižactvo U11Nejmladší mini U11BA Tygři LounyTJ Slovan Varnsdorf A03. 03. 2019 12.00
nejmladší minižactvo U11Nejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf ABA 2006 Roudnice n.L.03. 03. 2019 09.00
celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfSluneta USK Ústí n.L.02. 03. 2019 18.00
nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfBK Baník Most02. 03. 2019 15.45
starší minižáci U13Minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfBA Lynx Liberec02. 03. 2019 12.00
Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Levharti Chomutov59:13616. 02. 2019 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Levharti Chomutov

59:136 (13:39, 12:33, 14:31, 20:33)

Soupeř z Chomutova by se současným kádrem (čítajícím několik loňských či letošních účastníků nejvyšší basketbalové soutěže) mohl nastupovat o dvě soutěže výše, a také tam má přes Severočeskou ligu jistě nakročeno. Utkání s jasným průběhem. Příležitost tak dostali všichni hráči. Za týden nás čeká odveta na hřišti soupeře, ovšem o postupu do dalšího kola je dávno rozhodnuto.

Body Slovan: Novák 15 (1x3), Beran 13 (1x3), Schilling 9 (1x3), Lehroch 7 (1x3), Polák 6, Šišulák 5 (1x3), Pasovský 2, Sucharda 2, Doležal 0, Janoušek 0, Zamrzla 0

TH: 16/10 (63 %) : 33/23 (70 %)

Fauly: 26:17

Trojky: 5:14

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfSokol Vyšehrad86:7916. 02. 2019 15.45
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Sokol Vyšehrad

86:79 (17:22, 22:15, 23:18, 24:24)

Se soupeřem jsme v první polovině soutěže dvakrát těsně prohráli. Po pátečním utkání jsme měli sice o zápas více v nohou, na druhou stranu jsme věděli, že pokud udržíme podobnou formu, dokážeme vyhrát. Vstup do utkání se nám vyvedl. Tři minuty do konce první čtvrtiny jsme se ale bodově zasekli a soupeř vsítil 12 bodů v řadě. Dokázali jsme se vrátit do vedení. Utkání jsme si ještě drobně zkomplikovali v závěru několika nepřesnostmi. Výhru jsme si ale už sebrat nenechali. Poslední vteřiny navíc soupeř dohrával pouze se třemi hráči.

Body Slovan: Jeřábek 20, Strnad 14 (3x3), Kozák 10, Schumskyy 10, Pondělíček 9, Vomáčka V. 9, Vomáčka M. 6, Šmíd 4, Lehroch 3, Bašta 1, Frič, Kalivoda

TH: 27/13 (48 %) : 42/20 (48 %), Fauly 27 : 26, Trojky 3 : 5

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfBA Sparta64:7015. 02. 2019 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BA Sparta Praha

64:70 (15:17, 11:17, 16:21, 22:15)

Utkání s favoritem druhé části soutěže jsme odehráli více než se ctí. Pouze několik málo ztrát a nedisciplinovanost Strnada (2xTCH), nám nakonec sebralo šanci na výhru. Rozhodně však zlepšený výkon v obraně, a plnění taktických pokynů. Spartu jsme tak udrželi na 70 vstřelených bodech a sehráli jsme vyrovnané utkání.

Body Slovan: Vomáčka M. 14, Vomáčka V. 13, Schumskyy 10, Šmíd 9 (1x3), Jeřábek 7, Strnad 7 (1x3), Kozák 2, Pondělíček 2, Bašta 0, Frič 0, Lehroch, Kalivoda

TH - 11/7 (63 %) : 17/9 (53 %), Fauly 21 : 15, Trojky 2 : 3

Oblastní přeborMladší minižákyně U12BK Sluneta Ústí n.L.TJ Slovan Varnsdorf70:2809. 02. 2019 15.30
MístoZŠ Pod Parkem, Ústí n.L.
Popis

Sluneta Ústí n.L. vs. TJ Slovan Varnsdorf

70 : 28 (34:6, 9:7, 20:9, 7:7)

Nezvládli jsme vůbec začátek druhého zápasu a první pětka Ústí nám nadělila lekci, ve které prakticky pokračovala i po poločasu, kdy proti ní nastoupilo jiné složení našich děvčat. Sudé čtvrtiny už byly povedenější, ovšem zaostáváme stále nejen v basketbalovosti, ale dnes bohužel i v bojovnosti a soustředění.

Body: Kabátová 7 (6/3), Palmeová 6, Strnadová 4, Weberová 4, Zirmová 3 (2/1), Valíčková 2 (4/2), Jindrová 2, Stráníková 0, Doležalová 0, Drančáková 0, Kuníková 0, Keslerová 0, Bafiová 0, Činková 0, Vlčková 0

TH 12/6

Popis

60 : 24 (14:7, 16:0, 17:6, 13:11)

Trochu nešťastný zápas, kdy jsme po celkem solidní první čtvrtině v každé další části přišli vinou zranění o jednu z klíčových hráček, a ostatní neměly v tu chvíli dostatek morálu zachovat chladnou hlavu a na obou polovinách se zkusit vyrovnat zkušenějšímu a zdatnějšímu soupeři.

Body: Weberová 8, Kabátová 5 (4/1), Zirmová 3 (2/1), Stráníková 2 (6/2), Palmeová 2, Doležalová 2, Strnadová 2, Valíčková 0, Drančáková 0, Kuníková 0, Keslerová 0, Bafiová 0, Jindrová 0, Činková 0, Vlčková 0

TH 14/4

celostátní ligaKadetky U17Basket Pastelka MBBasket Severočesko55:5909. 02. 2019 10.00
MístoIX. ZŠ, Mladá Boleslav
Popis

Basket Pastelka MB - Basket Severočesko 55:59 (12:12, 15:13, 9:19, 19:15)

Vyrovnaný zápas, který v náš prospěch rozhodla povedená šňůra ve třetí čtvrtině, kdy se nám podařilo nepříznivý stav 29:35 otočit na 44:36 a konečně se nám podařilo příznivé skóre udržet až do konce zápasu.

Body: Jirchářová L. 23, Juricová 14, Jirchářová K. a Čmejrková 6, Bendová, Borešová, Mísařová, Novotná a Zirmová 2

Fauly: 18

TH: 10/4

Severočeská ligaMužiBK Levharti ChomutovTJ Slovan Varnsdorf105:5008. 02. 2019 19.00
Popis

BK Levharti Chomutov vs. TJ Slovan Varnsdorf

105:50 (23:23, 28:9, 27:12, 27:6)

Soupeř, který v letošní sezóně ještě neodešel ze hřiště pokořen, nás v úvodu utkání podcenil. První čtvrtinu jsme hlavně díky 19 bodům Lehrocha a díky kolektivní obraně, hráli vyrovnaně. V dalším průběhu se projevila zkušenost domácího celku, v jehož středu působí několik bývalých i současných basketbalistů z nejvyšší soutěže. Svou roli sehrála také únava v našich řadách, neboť jsme na zápas dorazili pouze s osmi hráči (z toho dva z U19). Zbytek utkání už byl jasnou záležitostí pro domácí. Díky konečnému osmému místu po základní části jsme pro čtvrtfinále play-off dostali první Chomutov, a tak se s tímto titánem Severočeské ligy střetneme v nadcházejících týdnech ještě dvakrát či třikrát, v případě nerozhodného stavu po dvou zápasech.

Body Slovan: Lehroch 28 (6x3), Beran 7 (1x3), Sucharda 7, Zamrzla 4, Schilling 2, Strnad 2, Janoušek 0, Novák 0

TH: 11/6(55%) : 15/11 (73 %), Trojky 5:7, Fauly 18:13

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfUSK Slavia Liberec76:7702. 02. 2019 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. USK Slavia Liberec

76:77 (17:27, 18:9, 18: 28, 23:13)

Poslední domácí utkání základní části jsme chtěli vyhrát, přesto, že postup do play-off a konečnou osmou příčku už jsme měli jistou. Bohužel se nám nevydařil vstup do utkání. I když jsme poté zabrali, dotahování soupeře nás stálo příliš sil, které v závěru chyběly. Ztratili jsme první a třetí čtvrtinu o 10 bodů. I když jsme zabrali ve druhém a čtvrtém období, na výtězství to ve vyrovnaném utkání těsně nestačilo. Malá agresivita v obraně a nízká aktivita v úsecích hry nás stálo další domácí výhru.

Body Slovan: Lehroch 27 (6x3), Šišulák 13 (2x3), Beran 11, Schilling 7, Pasovský 6, Polák 4, Vakulenko 3 (1x3), Zamrzla 3, Doležal 2, Janoušek 0, Novák 0, Sucharda 0

TH: 16/9 (56 %) : 24/11 (46 %), Fauly 20:12, Trojky 11:5