Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
nadregionální ligaKadeti U17Válečníci Děčín BTJ Slovan Varnsdorf74:5714. 12. 2019 10.00
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

Válečníci Děčín B – TJ Slovan Varnsdorf 74:57

Nastoupili jsme na ně dost odhodlaně. Bohužel nám to moc dlouho nevydrželo. A po 3 trojkách za sebou, které dali, jsme už nechtěli hrát. Doufali jsme, že zítřejší zápas bude o dost lepší. Ale z každé porážky se učíme a spojujeme se jako tým.

Za U17 Matyáš Ježek

Severočeská ligaMužiVálečníci Děčín BTJ Slovan Varnsdorf70:8506. 03. 2020 19.30
Popis

Válečníci Děčín B vs. TJ Slovan Varnsdorf

70:85 (16:20, 15:6, 22:34, 17:25)

V pátek na nás v Děčínském Armexsportcentru čekal poslední ze soupeřů ve skupině o 7.-12 místo SL. Mladým Válečníkům se nedala upřít snaha a bojovnost. Ovšem svou nezkušeností se přičinili o 38 osobních chyb a 48 našich trestných hodů. Z těch jsme bohužel proměnili pouze 22 pokusů. Špatná produktivita nás trápila po celý první poločas, a byla tak – ve vší úctě k děčínským – naším největším soupeřem. Ve druhé čtvrtině jsme nastříleli pouhých šest bodů. Soupeř nám tak bodově odskočil. Dokázali jsme jej dotáhnout až v sedmé minutě třetího období. V poslední čtvrtině rozdíl ve skóre prakticky neklesl pod 9 bodů. Soupeři jsme k sedumdesáti bodům dopomohli vysokým počtem ztrát. Samotný závěr už jsme si ale zkušeně pohlídali.

Kvalitní utkání odehráli oba Lehrochové, přičemž mladší z bratranců Erik potvrdil stoupající formu.

Body Slovan: Lehroch V. 41 (4x3), Beran 12, Lehroch E. 12 (2x3), Janoušek 10, Doležal 3 (1x3), Šišulák 3, Relich 2, Strnad 2

TH – 31/16 (52 %) : 48/22 (46 %), Fauly 38 : 23, Trojky 8 : 7

přátelský zápasMužiVálečníci Děčín BTJ Slovan Varnsdorf71:8126. 06. 2020 20.00
Popis

71:81 (13:16, 10:22, 22:19, 26:24)

Po téměř čtyřech měsících jsme zavítali na Děčínskou palubovku. Válečníci B byli naším posledním soupeřem před předčasným ukončením soutěže. Utkání na počátku března skončilo naší výhrou 70:85.

K pátečnímu utkání jsme odcestovali se záměrem herně vytížit především mladší hráče. Ve druhé čtvrtině jsme zabojovali a do poločasu jsme šli s patnáctibodovým náskokem. Po změně stran nám ale za minutu a půl nadělil děčínský Anderle tři trojkové pokusy v řadě a rázem byl rozdíl pouze jednociferný. Do konce období jsme ale opět získali mírnou převahu a trojkovou kanonádou v úvodu poslední části jsme si vypracovali až dvaadvacetibodový rozdíl. Bohužel se nám na konci utkání nepodařilo několikrát zastavit rychlé protiútoky soupeře a tak jsme nakonec odešli s výhrou o deset bodů.

I přes nedotažený závěr jsme v utkání našli hned několik pozitiv. Největší devizou bylo kolektivní pojetí hry na útočné polovině. Po skončení utkání tak na naší straně zůstalo hned pět dvouciferných střelců. Také se nám podařilo nastřílet více než 80 bodů, a to i přes absenci tradičních střelců Lehrocha V. a Pasovského, a také několika zkušených hráčů v čele se Schillingem a Šišulákem.

Body Slovan: Zamrzla 14 (1x3), Strnad 12 (2x3), Kozák 11, Lehroch E. 10, Polák 10 (1x3), Maščuch 6 (1x3), Novák 5, Janoušek 4, Beran 3, Vašut 3 (1x3), Sucharda 2, Relich 2.

TH - 15/7 (47 %) : 27/16 (59 %), fauly - 21 : 14, Trojky - 6 : 8

přátelský zápasKadeti U17Válečníci Děčín BTJ Slovan Varnsdorf62:7908. 09. 2020 18.30
MístoSH Křešice
Popis

Válečníci Děčín B vs. TJ Slovan Varnsdorf

62:79 (poločas 29:32)

První přípravné utkání týmu U17 před nadcházející sezónou. Do tohoto utkání jsme nastoupili v počtu 9 hráčů a všichni dostali dostatečnou porci minut. Pochvalu si zaslouží všichni hráči za skvělé nasazení, bojovnost po celou dobu zápasu a také za obranu vyšších hráčů soupeře.

Body: Flemmer 16, Steško 14, Kučera 11, Kolář 10, Luh 9, Valenta 7, Zdražil 7, Petříček 3, Buben 2.

TH: 13/9 – 69%

F: 14

přátelský zápasStarší žáci U15Válečníci Děčín BTJ Slovan Varnsdorf56:6609. 09. 2020 18.30
Popis

Válečníci Děčín B  -  Slovan Varnsdorf   56 : 66  (12:16, 8:20, 24:17, 12:13)

Poslední soutěžní zápas jsme odehráli 8. března a 20. června jsme se ještě zúčastnili turnaje v Děčíně. Potom následovala pauza vyplněná jen tréninky. Je proto pochopitelné, že úvod tohoto utkání provázela nervozita a někdy i zbytečné chyby. Hráče je však potřeba pochválit za bojovnost a snahu odvést co nejlepší výkon. Na nedostatcích budeme pracovat.

Body : Mauric 27, Ziesemann 14 (1x3), Svatek 10, Vonderka 6, Jindra 3, Kosejk, Platil a Bulejko po 2, Kolář, Karman, Šťáhlavský, Pípa, Pekárek a Kalvach 0.

Šestky : 28/11    39%

Severočeská ligaJunioři U19Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf81:5702. 02. 2019 09.00
Popis

Válečníci Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

81:57 (17:13, 22: 16, 27:19, 15:9)

Sobotní utkání v Děčíně jsme začali špatně. Soupeř nám nasázel hned devět bodů v řadě. Po oddechovém čase jsme zlepšili hru na obou polovinách a dotáhli jsme se zpět na rozdíl 4 bodů. Ve druhé čtvrtině dokonce na rozdíl jednoho bodu. Bohužel nedůslednost při doskakování a stahování míče dávala soupeři dostatek druhých šancí. Také jeho úspěšnost střelby za tři body byla mnohem lepší. Škoda takto – především v obraně některých jedinců – odevzdaného utkání.

Body Slovan: Vomáčka M. 11 (1x3), Strnad 10, Schumskyy 9, Novák 7, Pondělíček 7, Kozák 6, Vomáčka V. 5, Vuong 2, Lehroch 0

Fauly - 17 : 15

Trojky - 9 : 2

TH: 22-11 (50 %) : 21-7 (33 %)

oblastní přeborNejmladší mini U11Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf34:4709. 11. 2019 12.00
Místotěl. SOŠ, Liberec
Popis

Válečníci Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

34:47 (10:18, 8:6, 13:13, 3:10)

Celé utkání bylo vyrovnané, soupeři jsme se vzdálili až v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 10:3. Střelecky se dařilo Matěji Bubnovi, ale jak by se zdálo, nehráli jsme jen na jednoho hráče. Spoustu košů hlavně z dvojtaktu jsme nedali, házeli jsme také 14 TH, ale dali pouze 3. Takže máme plno důvodů trénovat naplno.

Body: Buben 20, Turánský 7, Němec 6, Činková 4, Kuníková 3, Pípa 2, Keslerová 2, Syrový 2, Salfická 1

TH: 14/3

oblastní přeborStarší minižáci U13Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf90:3808. 02. 2020 09.00
Popis

Válečníci Děčín - Slovan Varnsdorf  90 : 38  (19:8, 30:7, 29:15, 12:8)

O tom, že nás nečeká lehký soupeř jsme věděli. Abychom v přípravě na tato utkání udělali maximum, odehráli jsme i dva přátelské zápasy s obdobně silným družstvem BK Slunety Ústí nad Labem. Ale nestačilo to. Domácí družstvo nastoupilo ještě v silnější sestavě, než přijelo na podzim do Varnsdorfu (porážky 36:67 a 44:83). Od počátku utkání měli naši hráči problém vyrovnat se s těsnou obranou domácích hráčů, a když už jsme vybojovali míč, následovala první nebo druhá přihrávky opět do rukou soupeře. Přejít proto na útočnou polovinu a ohrozit soupeřův koš byl velký problém. Hráčům nemůžeme upřít snahu a bojovnost, ale basketbalový um byl na straně domácích.

Body : Mauric 14, Ziesemann 7 (1x3), Svatek 5, Vonderka 4, Buben, Pípa, Karman po 2, Šťáhlavský a Jindra po 1, Kolář, Bulejko, Mach, Kosejk a Platil 0.

Fauly : 13 : 17

Šestky :  22/15 : 12/5

Popis

Válečníci Děčín - Slovan Varnsdorf  77 : 27  (19:4, 19:8, 19:5, 20:10)

Průběh druhého utkání byl obdobný. Opět jsme se nepoučili z chyb a ztráceli míče ihned na rozehrávce a umožnili domácím hráčům snadno skórovat. Technická vyspělost soupeře byla o poznání vyšší a naši hráči velmi snadno propadali v obraně. Ano, domácí hráči za sebou mají mnohem více odehraných zápasů a mají tudíž daleko více zkušeností, ale přeci jen bychom poznatky a poučení z prohraných soubojů měli vstřebávat rychleji a přenášet je do dalších soubojů. To se zatím nedaří.

Body : Svatek 8 (1x3), Ziesemann 6, Mauric 4, Pípa 3, Bulejko, Vonderka a Karman po 2, Kolář, Jindra, Buben, Mach, Šťáhlavský, Kosejk a Platil 0.

Fauly : 14 : 7

Šestky : 9/2 : 10/4

přípravný turnajStarší minižáci U13Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf96:5120. 06. 2020 10.00
Popis

Válečníci Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

96 : 51 (24:9, 19:12, 24:17, 29:13)

Na závěr sezóny sehrály naši hráči dvě utkání se soupeři, kteří by pravděpodobně skončili na prvním a druhém místě v konečné tabulce oblastního přeboru kategorie U13. S družstvem Děčína jsme se v uplynulé sezóně utkali již čtyřikrát a vždy jsme odešli s vysokou porážkou. Ani toto utkání nebylo výjimkou a po výkonu s mnoha chybami jsme opět prohráli.

Body: Mauric 17, Ziesemann 12, Jindra 8, Vonderka 7, Svatek 3, Mach a Karman po 2, Šťáhlavský, Kolář, Pekárek, Kalvach a Platil 0.

Trojky:   0 : 3

Fauly:   28 : 15

Šestky:   19/6 : 40/15

přípravný turnajNejmladší mini U11Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf79:2221. 06. 2020 14.00
Popis

První turnaj po vynucené pauze poskytl možnost našemu chlapeckému týmu do jedenácti let, vyzkoušet si trénované dovednosti, a to hned ve dvou utkání v děčínském Armex sportcentru. Pro trenéry, i přes nekompletní hráčskou sestavu, to byla také jedinečná příležitost poodhalit slabé i silné stránky a zapracovat na týmovém duchu družstva, s nímž se pro příští sezonu plánujeme přihlásit do soutěže v kategorii U12.

Díky ochotným rodičům našich svěřenců jsme, po příjezdu do haly, se zaujetím sledovali zápas plný odhodlání, napětí a krásných basketbalových momentů, ve kterém domácí Válečníci, po bojovném výkonu, zvítězili nad šikovným litoměřickým Slavojem. Tato inspirace a chuť po zdokonalení v oblíbené hře vedla k maximální snaze a vypětí všech sil, které jsme v tu chvíli měli k dispozici. Na vítězství to tentokrát sice nestačilo, ale cíl byl naplněn a už se nedočkavě těšíme na další příležitost pracovat na společném úsilí v týmovém i individuálním zlepšení našeho celku.

Hráči Slovanu Varnsdorf:

Boháček Tomáš, Goldammer Tomáš, Heteš Jakub, Hrabák Filip, Micinský Denis, Němec Adam, Pípa Lukáš, Stuchlík David, Svatek Adam, Svoboda Tomáš, Syrový Jakub, Turánský Tomáš.

přátelský zápasMladší minižáci U12Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf67:5216. 09. 2020 16.30
Popis

67:52 (26:34)

Do Děčína jsme zajížděli k prvnímu, přátelskému zápasu v této sezoně v kategorii chlapců U12 a to v počtu 12 hráčů, kdy do zápasu bylo nakonec schopno nastoupit hráčů pouze 11. Soupeř nenastoupil v nejsilnější sestavě, ani my jsme nebyli v plném počtu, když chyběly některé opory, a tak šance byly vyrovnané. Nízký počet našich hráčů a naopak více hráčů lavičky Děčína se nakonec projevil jako rozdílovým faktorem v tomto utkání, kdy ve čtvrté čtvrtině došly síly a soupeř zvrátil jinak pro nás slibně se vyvíjející zápas na svou stranu.

Výsledek není ale to nejhlavnější, pro trenéry bylo důležité sledovat nasazení, snahu, dovednosti a bojovnost jednotlivých hráčů. Zaznamenali jsme jak výkony na hranici vyčerpání a obětavosti, tak i výkony i z opačného spektra. Zápas tedy ukázal, na čem bude třeba pracovat a byla to rozhodně důležitá zkušenost.

přátelský zápasMladší minižákyně U12Válečnice DěčínTJ Slovan Varnsdorf46:4605. 04. 2019 16.00
Popis

Válečnice Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

46 : 46 (6:8, 20:9, 7:22, 11:9)

Zápas dle pravidel hry U14 a na větším hřišti proti staršímu a robustnějšímu soupeři, který hraje o jednu kategorii výše, což odpovídá věku našich hráček ročníků 2006. Opět jsme se, a to především v prvním poločase potýkali s tím, že jsme byli všude o něco později a z toho dnes vyplývaly především fauly než obdržené koše. Naštěstí domácí nebyli příliš úspěšnými exekutory trestných hodů, a tak jsme se drželi na dostřel. Po změně stran jsme překvapili soupeře aktivitou a ujali se vedení. Domácí ale nacvičeným uvolňováním pod košem, na které jsme naším, ještě spíše živelným basketem nedokázali reagovat, opět tři minuty před koncem dokázal překlopit vedení na svou stranu. V poslední minutě se nám vyplatilo faulovat, když Děčín nedal čtyři šestky, a my jsme jedním trestným hodem Weberové a košem s klaksonem Kabátové dokázali alespoň vyrovnat.

Body: Valíčková 15 (4/3), Kabátová 9 (4/1), Bafiová 8, Strnadová 6 (3/0), Weberová 3 (2/1), Palmeová 2 (2/0), Zirmová 2, Venclová 1 (2/1), Kahounová 0, Jindrová 0, Vlčková 0, Kuníková 0, Malinová 0

TH 17/6

přátelský zápasStarší žákyně U15Válečnice DěčínTJ Slovan Varnsdorf31:5115. 06. 2020 17.30
Popis

31:51 (9:22, 11:11, 11:18)

První utkání po vynucené koronavirové pauze, hrané na tři čtvrtiny, odehrála děvčata, působící v nedokončené sezóně v lize U14 proti svým vrstevnicím z Děčíně. V dresu domácích se objevily i tři hráčky, které loni hostovaly do našeho týmu. Od úvodních minut se nám dařilo uvolňovat se bez míče a vytvářet si tak příležitosti k zakončení. Těch jsme však mohli proměnit mnohem více. I obrana mohla být více kontaktní, nechaly jsme postupem času Válečnice rozehrát, a tak se ze slibně rozehraného zápasu stal zápas vyrovnaný. Nadějnou práci v útoku pod košem odvedla Zirmová a zaslouženě se stala druhou nejlepší střelkyní týmu.

Body: Valíčková 20 (4/2), Zirmová 15 (7/3), Doležalová 10 (9/4), Bafiová 4, Weberová 2, Palmeová 0 (2/0), Strnadová 0 (2/0), Kahounová 0, Vlčková 0, Kutová 0

TH: 24/9 – 38%

F: 24

Popis

50:40 (17:9, 25:16, 42:24)

První přípravné utkání v Děčíně přineslo mnoho nepřesností a zmařených příležitostí, včetně té výsledkové. Lepší utkání nás, doufejme, čekají.

Body: Doležalová 10 (10/2), Strnadová 7 (4/1), Zirmová 5 (2/1), Valíčková 4 (4/2), Palmeová 4 (2/0), Bafiová 4, Venclová 4, Weberová 2,  Kahounová 0, Vlčková 0, Krátká 0, Krajzingerová 0

TH: 22/6 – 27%

F: 9

Popis

Válečnice Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

44 : 22

Po dlouhé pauze první sehrané přátelské utkání, a pro čtyří hráčky z nově vytvořeného družstva vůbec první zápas v životě. Naopak některé hráčky, které by měly být oporami, zklamaly. Chtělo by se říct nevadí, věříme, že se hráčky poučily, nabraly zkušenosti a budou chtít více a pilně trénovat.

Severočeská ligaMuži AUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf68:7507. 10. 2016 19.30
Místosportovní hala USK, Liberec
Popis

VSK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf A

68:75 (14:15, 19:21, 20:12, 15:27)

První zápas v nové sezóně, ve které budeme po roce opět nastupovat v Severočeské lize, nás zavál do Liberce. K utkání jsme odjeli v plné sestavě, pouze bez absentujícího Činky. Početní převahu jsme tak měli na hřišti, ale díky skvělým divákům také v hledišti. První polovina utkání byla bodově vyrovnaná. Byť jsme byli, především pak v prním dějství, lepším týmem, nedolkázali jsme proměnit několik podkošových šancí a přetahovali jsme se tak s vysokoškoláky o vedení. Poločas jsme "utrhli" na konci druhé čtvrtiny trojkou Lehrocha. Do třetí části jsme tak nastupovali s tříbodovým vedením.  Bohužel výpadek v útočné fázi a především nepozornost v obraně, znamenala pro Liberec od čtvrté minuty do konce třetí čtvrtiny dílčí výhru 18:5 (4x3!). Do posledního hracího období jsme tak šli za stavu 53:48 pro domácí. Za další tři minuty jsme ale soupeři povolili pouze jeden koš. Šnůrou, na trestných hodech téměř neomylných Voráčka (8/8) a Šišuláka (8/7), jsme soupeře bodově dotáhli a předstihli pěti body Lehrocha v řadě. Minutu před koncem byl ale stav 67:69. Výhru jsme si však již nenechali uniknout a zkušeně si došli pro dva body do tabulky.

Až na výpadek ve třetí čtvrtině lze velmi dobře ohodnotit kolektivní obranu.

Body Slovan: Voráček 27 (1x3), Lehroch 16 (2x3), Šišulák 9, Houngbedji 6, Buben 5 (1x3), Zamrzla 5, Beran 2, Relich 2, Schilling 2, Doležal 1

Body VSK: Vonička 17 (1x3), Plášil 13 (2x3), Buchar 10 (2x3), Zmeškal 10 (1x3), ...

TH: 28/17 (61 %), 23/18 (78 %), Trojky: 7:4, Fauly 20 (1xTCH) : 23

Severočeská ligaMužiUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf78:6105. 01. 2018 19.30
Popis

USK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf

78: 61 (24:11, 15:18, 15:18, 24:14)

Špatný vstup do zápasu, po celé utkání nevalná úspěšnost střelby a špatný doskok, to byly hlavní příčiny pátečního neúspěchu. Po zlepšené druhé a třetí čtvrtině jsme se dotáhli na rozdíl sedmi bodů. Bohužel pro nás jsme se v poslední desetimunutovce nevyvarovali několika ztrát a zbrklých zakončení, což nás stálo lepší výsledek.

Body: Lehroch 11 (1x3), Vakulenko 10 (1x3), Šišulák 8, Zamrzla 7 (1x3), Beran 6, Houngbedji 4, Pasovský 4, Doležal 3 (1x3), Lukeš 3, Novák 3 (1x3), Schilling 2, Sucharda

TH: 23/12 (52 %), 20/6 (30 %), Trojky 2:5, Fauly 18:26

Popis

68:60 (15:18, 22:7, 15:26, 16:9)

K poslednímu utkání této sezóny jsme zajížděli na palubovku USK Slavia Liberec. Výsledek tohoto utkání už nemohl ovlivnit konečné postavení týmů v tabulce. Příležitost tak od začátku dostali hlavně hráči, kteří letos odehráli méně minut. Zápas jsme začali lépe a úvodní desetiminutovku jsme vyhráli rozdílem tří bodů. Pak se začali prosazovat hlavně domácí podkošoví hráči, kteří nám vsítili většinu bodů. Liberec tak v poločase vedl 37:25. Změnou obrany pro druhý poločas se nám podařilo výtečnou třetí čtvrtinou snížit na rozdíl pouhého jednoho bodu. Bohužel v posledním období chyběl klid a zkušenosti. Přestali jsme hrát týmově a po několika neproměněných nájezdech a několika ztrátách v závěru utkání jsme přišli o případné sedmé vítězství v této sezóně. Důležiité však bylo spíše rozdělení minut a získávání zkušeností.

Pro tento rok končíme sice podobně jako loni, předposlední, máme však o čtyři vítězná utkání více a pracujeme na novém herním stylu. To nám dává naději do dalších sezón.

Body Slovan: Lehroch 19 (4x3), Pasovský 7, Houngbedji 6, Janoušek 6, Zamrzla 6 (2x3), Beran 5, Relich 5, Šišulák 4, Schilling 2, Vuong

TH: 19/9 (47 %), 12/6 (50 %), Trojky 5:6, Fauly 16:17

MístoSportovní hala TU Liberec
Popis

82:68 (24:11, 24:18, 16:19, 18:20)

Utkání v Liberci poznamenala nezvládnutá první čtvrtina. Tu jsme prohráli výrazným bodovým rozdílem a po zbytek utkání jsme se pouze snažili dotáhnout. Bohužel se nám to nepodařilo. Problém naší obraně dělali pouze dva hráči soupeře, kteří ale dohromady zaznamenali 50 bodů. Tato prohra byla ze série zbytečných.

Body Slovan: Schilling 14 (2x3), Sucharda 12, Beran 11 (1x3), Lehroch 11 (1x3), Zamrzla 9 (1x3), Doležal 5 (1x3), Šišulák 4, Janoušek 2

Trojky 4:6, TH - 28/20 (71 %) : 11/8 (73 %), Fauly 15:20

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: