Poutak festival U12 dívky 2022

Festival minibasketbalu U12 dívky

Dovolte mi jménem našeho klubu srdečně pozdravit všechny účastníky a hosty Festivalu dívek kategorie U12, tedy akce celorepublikového významu, kterou po odmlce v podstatě několika desítek let opět pořádáme v našem městě, městě s významnou tradicí a znovu se rozvíjející základnou tohoto sportu.

Za podpory ČBF a spolupracujícího Basketbalového klubu Děčín, který je severočeským zástupcem na letošním Festivalu, jsme se rozhodli jako jeden z pořadatelů těchto akcí pomoci zviditelnit basketbal, a především doložit potřebu pohybu a setkávání se, kdy se po peripetiích, způsobených epidemií covidu, snažíme dostat do běžných kolejí již dříve organizovanou mládež, a z nově příchozích tváří vytvořit sportující nadšence. Cítíme, jak nedostatek pohybových aktivit a soutěžních zápasů ovlivnilo rozvoj dětí v těchto a vyšších kategoriích, a chceme být rovněž jako rodiče podporovateli každého nápadu, který pomůže přivést a vychovat ke sportu co nejvíce našich potomků. Obzvlášť v současné době, svou podstatou negativních a pro každého nových událostí, je to potřeba víc než kdy jindy.

Jak jsme v prvních organizačních krocích s podivem zjistili, Festivaly těchto kategorií nemají odevšad zastoupení, neboť kluby nemají početně a výkonnostně naplněné ročníky, a je proto dobré vyslat zprávu do světa o tom, abychom se právě dětem v tomto věku co nejintenzivněji věnovali.

Ve varnsdorfském klubu neustále hledáme a chceme dávat nové příležitosti. Důkazem toho je v posledních letech propojení s kluby z vyšších pater soutěží, kdy se naši odchovanci prosazují v mládežnických družstev extralig. Naproti tomu u nás docházelo a dochází k doplnění základny o hráče i z jiných klubů, kteří zde mají možnost poznat týmové pojetí této hry, kterému dáváme největší důraz, a taková možnost se ukázala v letech předchozích jako velice účelná a pro všechny obohacující. I proto se letos dvě naše hráčky představí v dresu děčínských Válečnic a náš klub jako správný patriot svými organizačními schopnostmi a známou diváckou kulisou chce dokázat, jak důležitá je každá forma a úroveň kolektivního sportování.

Přejeme všem hráčkám, které se Festivalu zúčastní, aby si odnesly jen ty nejzajímavější a nejkrásnější zážitky, na něž nikdy nezapomenou, a které jim do budoucna pomůžou buď k nastartování vrcholové kariéry, anebo alespoň k získání dlouhotrvajících přátelství.

Zdeněk Strolený, předseda oddílu basketbalu TJ Slovan Varnsdorf a člen řídící komise turnaje.

 

Generální partner:

ČEPS a.s.

 

Hlavní partner:

PEAK

 

Partneři:

Basketking.cz

 

Crysta Bohemia

 

Město Varnsdorf

 

Ústecký kraj

 

TJ Slovan Varnsdorf

 

TOS Varnsdorf

 

Regia a.s.

 

Sauneo

 

VS-Trading s.r.o.

 

MetalOka s.r.o.

 

Mikov

 

mdopravaexpres Michal Činka

 

VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf

 

Pizzeria Kritiano

 

Bar Titanic