Pozvánka na basketbalový večer

24. 10. 2018 08.23

Film Zlatý podraz má premiéru už ve čtvrtek 25. října, ve Varnsdorfu pak o dva dny později v Centru Panorama od 20 hodin. Chtěli bychom při příležitosti výročí 100 let republiky a 70 let varnsdorfského basketbalu pozvat k tomuto tématu všechny příznivce na utkání mužů od 18,00 hodin, a také na druhou část večera do Centra Panorama Varnsdorf, jíž bude právě premiéra filmu Zlatý podraz.

Nejočekávanější český snímek letošního roku o lásce, přátelství, naději režíroval držitel českých lvů Radim Špaček. Film vypráví pravdivý příběh československých basketbalistů, kteří senzačně vyhráli ME v Ženevě v roce 1946. Na své cestě za dalšími úspěchy však museli čelit velkým životním nástrahám. Vždy ale věřili v přátelství, tým a fair play. Je to velký příběh. Myslíme si, že na Zlatý podraz může vyrazit celá rodina.

Od začátku byl snímek zamýšlen i jako dárek pro ty, kdo mají rádi sport, a hold těm, kteří v basketu i dalších sportech dělali čest republice. I proto ve filmu přijali role třeba Jirka Welsch a Tomáš Satoranský, skvělí basketbalisté současnosti. V hlavních rolích se představí Filip Březina, Zdeněk Piškula, Patrycja Volny, Alena Mihulová, Simona Lewandowská, Stanislav Majer a Jan Hartl. Zdeněk Piškula i další herci chodí hrát basket i dál, přirostl jim k srdci. Při natáčení se vytvořila skvělá parta. Filmu dala vše. Tvůrci filmu už získali přes 30 českých lvů.

Informace pro trenéry a rodiče: Oficiální přístupnost je 12 let. V doprovodu je dospělých, je po zvážení možné vzít i mladší děti. Film neobsahuje žádné explicitní sexuální scény, přístupnost 12 let bez doprovodu je kvůli ztvárnění hrdinské smrti prvního trenéra Jaroslava Valenty, šéfa YMCA, který padl v odboji proti nacistům.

S přáním pěkného dne

Basket Varnsdorf a ČBF, společně s tvůrci filmu

MUZI_VS_TEPLICE

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.