Oslavy 70 let varnsdorfského basketbalu

23. 9. 2018

Je tomu už 70 let od dob zakladatele varnsdorfského klubu Ládi Paroulka. A tak si všichni příznivci varnsdorfského basketbalu udělali v sobotu 15. září čas a přišli prožít velmi nabitý, a místy dojemný celodenní program ve varnsdorfské sportovní hale.

 

Už od brzkých ranních hodin se všichni organizátoři snažili vše do nejmenších detailů připravit, tak, aby byli jak hráči, tak návštěvníci spokojeni. První na programu byl zápas mezi dvěma místními družstvy, minižákyněmi U12 a minižáky U13. Tento přípravný zápas lépe zvládli starší kluci. Po tomto utkání naběhli na hřiště domácí žáci kategorie U15, kteří si to rozdali s týmem z Roudnice nad Labem v soutěžním utkání nadregionální ligy. Domácí si v něm připsali výhru 77:59. Poté skončil, netradičně remízou 57:57, přípravný zápas týmů Basket Severočesko a Slunety Ústí nad Labem. Posledním domácím týmem, který odehrál své utkání, byli hráči juniorů U19, kteří si za svého soupeře vybrali tým BK Horejsek Děčín. Po dramatickém průběhu utkání nakonec domácí prohráli výsledkem 69:85.

 

Nesmíme zapomenout, že po celou dobu, co se v hale hrála různá utkání, na venkovním hřišti působila Basketbalová akademie Schrödingerova institutu, která měla připravena různá basketbalová cvičení pro každého příchozího.

 

Oficiálního zahájení se diváci dočkali v 16,00 hod, kdy si slovo vzal předseda basketbalového klubu TJ Slovan Varnsdorf, pan Miroslav Novotný a přivítal přítomné. Poté jej předal starostovi města Varnsdorf, panu Stanislavu Horáčkovi. Oba srdečně varnsdorfskému basketbalu poblahopřáli, a popřáli mnoho zdárných dalších let. Společně pak ocenili několik významných basketbalových osobností, kteří pro svůj klub hodně znamenají. Oceněni byli: Petr Buben, Michal Činka, Jiří Voráček, Jan Bártl, Isnelle Natabou, Štěpánka Ježková, Richard Menšík, Jaroslav Frolík, Jitka Nedvídková a Barbora Michalinová. Posledním na řadě byl stávající předseda Miroslav Novotný, jenž zasvěcuje basketbalu na mnoha postech nepřetržitě již několik desítek let.

 

Vrcholem programu byl zlatý hřeb celého dne, a to přípravné utkání účastníka KNBL BK Armex Děčín, a úřadujícího mistra Rakouska ECE Bulls Kapfenberg. Týmy se již utkaly předchozí den, a vítězně z toho vyšel děčínský klub. Tento zápas, na který se přišlo podívat 450 diváků, ovšem nabídl souboj, ze kterého vyšel vítězně rakouský mistr.

 

Tímto bychom chtěli poděkovat především managementu týmu BK Armex Děčín za skvělý příspěvek do programu našich oslav. Vážíme si naší vzájemné dlouholeté a jistě přínosné spolupráce. Dále bychom chtěli poděkovat všem partnerům a sponzorům, bez kterých bychom nemohli naše oslavy připravit tak, jak se nám to s jistou dávkou skromnosti podařilo.

 

Fotogalerie naleznete i na naší Facebook galerii.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.