Naše aktivity během karantény

2. 12. 2020 11.31

Už to budou téměř dva měsíce, co nám uzavřeli tělocvičny a haly, kde probíhaly naše basketbalové tréninky. Dva měsíce je dost dlouhá doba na to, abychom jen čekali až nás zase pustí na trénink, a proto každý náš tým pokračoval s plným úsilím nebo dle možností alespoň částečně ve sportovních aktivitách. Buď individuálním přístupem, online tréninkem, nebo domácím cvičením pro každého.

 

Trenéři jsou po celou dobu v kontaktu se svými svěřenci, ať už po telefonu, přes email, přes Facebook, nebo třeba přes aplikaci WhatsApp.

 

Díky všem těmto komunikačním prostředkům jsou zadávány také různá cvičení, která se dají dělat doma, nebo před domem na zahradě. Například děvčata z týmu U12 mají každý den předepsaná cvičení, které musí dělat (20 dřepů s výskokem, 20 kliků a 2 minuty skákat přes švihadlo apod.). Žákyně U15 zase své denní aktivity zapisují do tréninkových deníků, které pak posílají ke kontrole trenérce. Podobně to mají i kluci U15, kteří mají workout a drill tréninky přes Instagram jako individuální program a hlásí svému trenérovi vše, co dělají. Kluci U17 naopak cvičí přímo online přes videohovor se svým trenérem, který je tak může kontrolovat. Na zodpovědnou individuální přípravu spoléhá trenér mužů.

 

 

 

Během této doby trenéři také vymysleli pro svá družstva i několik výzev, například výlet na varnsdorfský Hrádek, nebo výšlap na jakýkoliv kopec ve svém okolí, běh na minimálně 1,5 kilometru, nebo třeba motivační týmový kvíz, který absolvovaly dívky U15.

 

 

Ačkoliv jsme se snažili a stále se snažíme dělat v tomto období maximum, nic se nevyrovná osobnímu setkání na tréninku. Proto všichni netrpělivě čekáme a doufáme, že se již brzy uvidíme a „zahrajeme si tu naši košíkovou“.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
https://www.rubexcz.com/
http://www.vs-trading.com/
https://www.shop102.cz/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.