Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
přátelský zápasMuži ATJ Slovan VarnsdorfBasket Košíře58:8909. 09. 2015 19.30
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf „A“ – Basket Košíře

58:89 (16:31, 16:17, 13:24, 13:17)

Před oficiálním zahájením druholigové sezóny jsme si pozvali na přátelské utkání celek Košířů, který bude od této sezóny nastupovat v I. lize.

Až do sedmé minuty první čtvrtiny jsme drželi krok. Buben dokonce trojkou překlopil vedení na naší stranu. Pak se nám ale přestalo dařit střelecky a soupeř šňůrou 18:0 udal utkání nový směr.

Zlepšenou obranou a především zastavováním rychlých protiútoků jsme druhou čtvrtinu prohráli pouze o bod. Na konečném výsledku tohoto utkání nám příliš nezáleželo. Důležité bylo vyzkoušet především útočné kombinace a dát příležitost všem hráčům z lavičky. Svou premiéru za A tým si tak prožili také dva hráči U19 Vašut a Lukeš. Podařilo se nám více méně splnit cíle, které jsme si před utkáním stanovili. Škoda jen nízkého procenta střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti. Utkání by určitě slušel menší bodový rozdíl. Přesto si všichni hráči zaslouží pochvalu především za bojovnost a energii investovanou do utkání s atleticky a technicky skvěle vybaveným soupeřem. Což ocenilo na středeční večer slušných 90 diváků bouřlivým potleskem.

Body Slovan: Šišulák 15 (1x3), Voráček 15, Buben 14 (3x3), Lehroch 4, Relich 4, Zamrzla 2, Hougbedji 2, Vašut 2.

TH: 9/7 (78%) - 18/10 (56%) Trojky: 4 - 3 Fauly: 22 - 12

90 diváků.

Český pohár mužůMuži ATJ Slovan VarnsdorfBC Slaný76:7519. 09. 2015 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf „A“ – BC Slaný

76:75 (21:17, 26:20, 11:20, 18:18)

Účastníkům 2. ligy náleží právo účasti v Českém poháru. My jsme měli tu čest hostit zápas s pořadovým číslem 1 a odstartovat tak celou soutěž. Los nám přiřadil soupeře ze Slaného, který ve druhé lize nastupoval již v loňské sezóně.

První čtvrtina připomínala přetahovanou. Vedení se po bodech přelévalo z jedné strany na druhou. Nám se však podařilo zvládnout koncovku o něco lépe než soupeř. Ve druhé čtvrtině jsme pak náskok ještě navýšili a soupeři odskočili na poločasových 47:37. Rozdíl 10 bodů nám dal možná až příliš klidu. Ve třetí čtvrtině se nám nedařilo bodově prosadit. Pod naším košem nám zatápěl dobře hrající Gospodinov. Rychlými fauly jsme soupeře poslali příliš brzy na čáru trestného hodu. Do konce třetího období tak soupeř smazal náš náskok a my vedli už pouze o bod. Poslední čtvrtina byla vyrovnaná až do posledních vteřin. 22 sekund do konce utkání jsme prohrávali o 2 body. Po timeoutu nám vyšla domluvená kombinace na jedničku. Když Voráčkova trojka propadla obroučkou, zbývalo 5 vteřin. Timeout středočechů a neproměněný střelecký pokus způsobil bouřlivý výbuch na straně našich hráčů i fanoušků. Vyrovnané utkání, pro nás se šťastnějším koncem, znamená postup do druhého kola ČP.

Hrát se bude opět na naší palubovce. Již tuto sobotu 26. 9. od 17:00. Přijďte podpořit naše borce proti polabskému týmu Slavoj Litoměřice "B".

Body Slovan: Voráček 24 (2x3), Novotný 16 (1x3), Šišulák 12 (2x3), Buben 12 (1x3), Lehroch 5 (1x3), Schilling 3 (1x3), Zamrzla 2, Doležel T. 2

TH: 12/6 (50%) - 46/27 (59%) Trojky: 8 - 3 Fauly: 32 - 19

150 diváků.

OP severní ČechyMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBK Horejsek Děčín C87:7419. 09. 2015 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" - BK Horejsek Děčín "C"
87:74 (30:23, 19:20, 18:19, 20:12)

Body Slovan: Ježek Š. 24 (6x3), Pasovský 14, Beran 12 (1x3), Houngbedji 9, Šolc 8, Šímák M. 7 (1x3), Lukeš 6, Zamrzla 6, Lukačovič 1

Šestky: 9/20 (45%) - 19/36 (53%) Fauly: 27 - 14 Trojky: 8 - 2

liga juniorek U19ŽenyTJ Slovan LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf73:4325. 09. 2015 18.15
MístoKalich aréna, Litoměřice
Popis

TJ Slovan Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

73:43 (16:10, 39:20, 58:34)

Rozpačitý začátek domácích jsme využili pouze k vyrovnanému skóre, když jsme neproměňovali o mnoho více střel než lehce zaskočené hostitelky, letos posílené o hráčky rozpadnuvšího se loňského lídra soutěže, Proseka. V osmé minutě, za stavu 8:8, se domácí favoritky probudily a několika lehčími koši z protiútoku a úniky 1 na 1 odskočily na plus 6 bodů po první čtvrtině. Vyrovnanějším průběhem zápasu jsme pak pohrdli zbytečnými výpadky v obraně při zastavování útoků většinou až pod koš, a především v útoku, kdy jsme celé 4 minuty před přestávkou nezaznamenali ani bod. Tím pádem jsme v poločase ztráceli už celkem podstatných 19 bodů. Bohužel opět jen chvílemi zlepšená obrana přinesla po poločase ovoce v podobě možnosti několika lépe připravených útoků, Litoměřice však díky zkušenějším hráčkám a kompaktnějšímu výkonu na všech pozicích uměly vždy odpovědět. Svůj, již na začátku poločasu takřka nedostižitelný náskok, pak ještě navýšily především akčnějším pohybem ve vymezeném území a obraně, na což jsme nestačili adekvátně reagovat.

Body: Hrabáková 12, Chlánová 11 (3x3), Grobarčíková 7, Jínová 6, Keslerová 3 (1x3), Martinovská 3, Pejšková 1, Škvorová 0, Špičková 0, Beytlerová 0.

TH: 8/5 - 63%

Trojky: 4

Fauly: 19

OP severní ČechyMladší žákyně U14TJ Slovan LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf50:2026. 09. 2015 10.00
Popis

Na první zápasy v sezóně jsme odjeli do Litoměřic v deseti hráčkách, v prvním zápase nás ve všech basketbalových dovednostech hráčky Litoměřic přehrály. Byly lepší v driblování, obraně a dravosti za vítězstvím.

Body: Juricova 10, Misařová 6, Michalinová 4 body

OP severní ČechyMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfTJ Lokomotiva Liberec42:2426. 09. 2015 12.00
Popis

Do druhého utkání jsme nastoupili proti Liberci, jehož hráčky hrály druhý zápas vůbec. V poslední čtvrtině se zranila hráčka Juricová a tak jsme dohrávali tuto čvrtinu ve čtyřech. I tak díky bodovému náskoku vítězství hráčky svojí zodpovědnou hrou v obraně udrželi vedení.

Body: Mísařová 16, Michalinová 8, Ešnerová, Zirmová, Juricová po 6 bodech.

Český pohár mužůMuži ATJ Slovan VarnsdorfSlavoj BK Litoměřice B57:8126. 09. 2015 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf „A“ vs. Slavoj BK Litoměřice B

57:81 (12:19, 19:30, 10:13, 16:19)

Soupeř, který v loňském ročníku 2. ligy obsadil v naší skupině konečné 4. místo, byl ve druhém kole Českého poháru nad naše síly. Předčil nás prakticky ve všech činnostech. Největší rozdíl, hovořící v náš neprospěch, byl v poměru bodů po rychlém protiútoku. Bodově se dokázali výrazněji zapsat pouze Voráček s Novotným. Rovněž pouze jedna úspěšná trojková střela z našich rukou a velice nízké procento úspěšnosti z perimetru nepřidalo našim 57 bodům. A co hůře, v zápase se zranil i Jakub Relich, který tak nebude moci nastoupit minimálně do konce roku 2015. Za slušný výkon zaslouží pochvalu Tomáš Doležal, který přidal ke 4 bodům i 4 získané míče a 2 asistence.

Body Slovan: Voráček 15, Novotný 13, Šišulák 4, Pasovský 4, Lehroch 4, Zamrzla 4, Doležal T. 4, Relich 4, Ježek 3 (1x3), Vašut 2

Body Slavoj: Bambas 15, Štěpánek 9, Břešťan 9 ...

TH: 14/8 (57 %) : 27/15 (56 %), Trojky: 1–6, Fauly: 23–20

žákovská ligaStarší žáci U15BK Kondoři LiberecTJ Slovan Varnsdorf132:3726. 09. 2015 18.00
MístoSH Kort, Liberec
Popis

BK Kondoři Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

132 : 37  /29:13, 78:15, 105:31/

Body: Petrla 15, Jarábek 12, Sembdner 4, Gerhát, Tlapák a Kalivoda po 2.

Na úvod nám los přinesl soupeře, který bude pravděpodobně usilovat o medailová umístění v letošním ročníku ligy mladších žáků. Navíc jsme k zápasu nastoupili oslabeni o tři hráče. Úvod utkání "odpovídal" výsledkům z loňského soutěžního ročníku, kdy jsme s libereckým družstvem prohrávali rozdílem cca 10 až 15 bodů za čtvrtinu. Bohužel ve druhé čtvtině nastal herní výpadek a vysoká prohra v této části hry znamenala na úvod soutěže vysokou porážku. Snad bude pro hráče poučením před dalšími zápasy.

OP severní ČechyMuži BTJ Slovan Varnsdorf BASK Lovosice75:8326. 09. 2015 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" - ASK Lovosice
75:83 (23:19, 17:15, 21:25, 14:24)

Body Slovan: Ježek Š. 22 (3x3), Pasovský 20, Beran 14 (2x3), Šimák M. 10, Poláček 4, Janoušek 4, Šolc 1

Šestky: 10/26 (38%) - 20/37 (54%) Fauly: 30 - 21 Trojky: 5 - 0

žákovská ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfBK Kondoři Liberec41:10127. 09. 2015 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK Kondoři Liberec

41 : 101  /9:24, 21:49, 31:80/

Body: Petrla 9, Gerhát 8, Effler 6, Sembdner 5, Jarábek a Kozák po 4, Kalivoda a Maščuch po 2, Bourek 1.

V nedělním zápase se stejným soupeřem jsme v úvodu podali obdobný výkon jako v Liberci, ale v dalším průběhu utkání jsme v solidním výkonu pokračovali a celkový dojem ze zápasu byl již příznivější. Hráči bojovali, a i když se dopouštěli zbytečných chyb, byl výsledek a herní projev mnohem lepší.

KP střední ČechyKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfBK Brandýs n.L.46:6027. 09. 2015 12.30
2. liga mužůMuži ATJ Slovan VarnsdorfSlavoj BK Litoměřice64:8209. 10. 2015 19.00
Popis

64:82 (16:18, 13:26, 19:17, 16:21)

V pátek jsme opět přivítali soupeře, který nás před dvěma týdny vyřadil z Českého poháru. Oproti pohárovému zápasu přijel Slavoj ještě posílen o dvě opory základní pětky, Šotnara s Vakrčkou. Čtvrtý celek loňské sezóny nás na začátku utkání podcenil. Rychlou hrou jsme získali převahu a bodově jsme odskočili na rozdíl deseti bodů. Litoměřice pak zlepšenou obranou stáhly náš náskok. Rozhodující pro celkové skóre zápasu byla druhá čtvrtina, kterou jsme prohráli rozdílem 13 bodů. Podařilo se nám soupeře opět dotáhnout z 21-ti bodového rozdílu na 9 bodů, avšak výrazněji přiblížit jsme se už nedokázali. Konec utkání nám střelecky příliš nevyšel. Naopak Slavoj pomocí trestných hodů rozšířil svůj bodový účet. Jednou z příčin neúspěchu bylo našich 32 ztrát.

Body Slovan: Lehroch 17 (1x3), Šišulák 16 (1x3), Novotný 6, Buben 6, Doležal T. 5, Voráček 5, Sucharda 2, Zamrzla 2, Vašut 2, Vakulenko 1

Body Slavoj: Bambas 19, Štěpánek 16, Šotnar 15, Vakrčka 9 ...

TH: 19/10 (53 %) : 39/19 (49 %), Trojky: 2–1, Fauly: 31–22

liga juniorek U19ŽenySokol KladnoTJ Slovan Varnsdorf58:6109. 10. 2015 19.15
MístoHala 5. ZŠ, Kladno
Popis

TJ Sokol Kladno - TJ Slovan Varnsdorf

58:61 (6:16, 18:35, 34:44)

V obou zápasech loňské sezóny na Kladně nám utekl začátek, což jsme pak horko těžko, a jednou i neúspěšně, museli napravovat. Proto byl první cíl jasný - koncentrovat se na úvodní minuty a zkusit pak rozhodnout v druhé polovině utkání. Domácím se nedařilo zakončení (9. minuta 3:15) a my jsme dříve, než jsme předpokládali, získali více než desetibodový náskok, který nám vydržel až do samého závěru zápasu. Po přestávce domácí hráčky přitvrdily, naše útoky byly rázem ukvapené a obrana rozpačitá. Sokol nebezpečně snižoval náš náskok bod po bodu, když mu náhodně do koše spadla i přihrávka na pivotku zpoza tříbodového oblouku. Závěr jsme však zásluhou rozehrávajících děvčat zvládli lépe takticky. Konečně jsme také mohli využít hru v rychlém protiútoku, zpočátku a hlavně na konci zásluhou Hrabákové nám pomohl důležitý obranný doskok.

Body: Jínová 17, Keslerová 14, Grobarčíková 8, Hrabáková 7, Chlánová 6, Škvorová 4, Pejšková 3, Martinovská 2, Špičková 0, Beytlerová 0.

TH: 21/13 - 62%

Trojky: 0

Fauly: 14

OP severní ČechyMuži BBK Baník Most BTJ Slovan Varnsdorf82:6709. 10. 2015 20.15
MístoSportovní hala 2, Most
Popis

BK Baník Most "B" - TJ Slovan Varnsdorf "B"
82:67 (25:12, 18:14, 18:14, 21:27)

Body Slovan: Lukačovič 17, Šolc 10 (1x3), Ježek M. 9 (1x3), Janoušek M. 8 (2x3), Ježek Š. 8, Michalina 6, Vu Quoc 4, Poláček 3, Eichler 2

Fauly: 14-22 Šestky: 13/23 (56%) - 5/8 (63%) Trojky: 5 - 4

Místotěl. Národní, Varnsdorf
Popis

Na domácí palubovce jsme sice porazili Liberec, který patří mezi slabší soupeře, i tak pořád neproměňujeme body zpod koše a z rychlých protiútoků. Naše hráčky mají výškovou převahu, ale pod košem a v doskakování to nebylo znát.

Body: Mísařová 16, Ešnerová 14, Michalinová 12, Juricová 11, Spirákusová 10, Jirchářová K. 6, Jirhářová L. 4

Popis

V druhém zápase jsme svými nedostatky, chybami v driblinku a obraně nedokázali držet krok s Litoměřicemi. Nedokázali jsme využít svoji výškovou převahu a celkově špatnou obranou jsme prohráli o 37 bodů.

Body: Mísařová 5, Spirákusová 5,  Ešnerová, Jirchářová K., Jirchářová L., Juricová po 4, Michalinová 2

žákovská ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfUSK Praha20:7210. 10. 2015 17.30
Popis

Slovan Varnsdorf - USK Praha

20 : 72  (4:16, 8:38, 13:60)

Body: Jarábek 8, Effler 4, Nechanický 3, Sembdner a Gerhát po 2, Petrla 1.

Po Liberci další těžký soupeř prověřil síly našeho družstva. Předností hostujícího celku byla kvalitní obrana, na kterou naši hráči nenalezli za celý zápas účinný recept. Když už jsme se dostali do výhodné střelecké pozice, bylo procento úspěšnosti velmi nízké. Obdobné to bylo i ze šestek.

V některých momentech jsme také nebojovali s náležitým odhodláním.

Trojky: 0:1

Šestky: 18/6 : 23:9

Fauly: 24:17

2. liga mužůMuži ATJ Slovan VarnsdorfSluneta USK Ústí n.L.63:7710. 10. 2015 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf „A“ vs. Sluneta USK Ústí nad Labem

63:77 (13:19, 21:21, 10:16, 19:21)

Sluneta USK patří v soutěži k celkům, které míří vysoko. V loňské sezóně 2. ligy skončila ve skupině A na třetím místě. Zápas rozhodlo na naší straně zbytečných 21 ztrát, 15 neproměněných trestných hodů a zahození některých vyložených šancí. Soupeř z města u Labe prodal své zkušenosti. Když pak ještě dostal k dispozici 50(!) trestných hodů, nebylo příliš co řešit. Z celkových 77 bodů tak jednoduše vsítil 29, což je více než třetina. I tak jsme odehráli vyrovnané druhé a čtvrté dějství.

Body Slovan: Novotný 14 (1x3), Lehroch 14 (1x3), Šišulák 13 (2x3), Schilling 9 (3x3), Voráček 6, Vakulenko 3 (1x3), Buben 2, Doležal M. 2

Body Slavoj: Freisleben 18 (3x3), Rytíř 16 (2x3), Banýr 10, Vízek 9...

TH: 30/15 (50 %) : 50/29 (58 %), Trojky: 8–5, Fauly: 32–27

žákovská ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfBA 2006 Roudnice n.L.64:5411. 10. 2015 10.00
Popis

Slovan Varnsdorf - BA 2006 Roudnice n.L.

64 : 54  (13:14, 22:31, 40:39)

Body: Nechanický 15, Petrla 13, Effler 9, Maščuch 7, Kalivoda 6, Jarábek 4, Sembdner a Tlapák po 3, Jeřábek a Gerhát po 2.

V první čtvrtině vyrovnané utkání, když naši hráči jen v této části hry neproměnili šest trestných hodů. Chyby a nepřesná střelba pak také ovlivnila druhou čtvrtinu, kdy soupeř odskočil v 8. minutě až na rozdíl 11 bodů. Začátek druhého poločasu opět z naší strany špatný a rozdíl narostl ve prospěch hotujícího celku až na 13 bodů /3. min. 24:37/. Ve druhé části třetí čtvrtiny zlepšili domácí obranu a soupeř se dostal ke střelbě již jen z trestných hodů, které se mu naštěstí také příliš nedařily. Výsledkem bylo jednobodové vedení po 30 min. Nástup do poslední čtvrtiny se našim hráčům opět nevydařil a soupeř získal ve 33. min. náskok šesti bodů /40:46/. Poté přišlo opět zlepšení naší obrany a výsledkem byla třináctibodová šňůra ve 36.min. /53:46/. V dramatickém a bojovném závěru se podařilo našim hráčům náskok udržet a trojkou v poslední vteřině pečetili první cenné vítězství v soutěži.

41:81 (16:19, 23:44, 37:57)

Aritma, to je oproti minulé sezóně prakticky jiný celek. Nemůže využít zkušeností starších hráček a tak, i když loni udržela ligovou příslušnost, letos to pro tento pražský klub bude úkol určitě ještě těžší. Přesto úvod z naší strany nebyl ideální, domácí využívali nepřesností ve vysunuté obraně ke skórování a drželi s námi krok. Až vypomáhání na driblující hráčku vedlo pozvolna k úspěchu a především rozehrávající Keslerová s Martinovskou a univerzální Grobarčíková, když prvně jmenovaná přidala i odvahu a přesnost v zakončení, dokázaly správným odebíráním míčů připravit možnost sobě i ostatním k zakončení.

Body: Keslerová 21 (2x3), Martinovská 17, Chlánová 10 (2x3), Pejšková 10, Grobarčíková a Hrabáková 9, Jínová 3, Špičková 2, Škvorová 0.

TH: 15/11 - 73%