Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
MístoMěstská sportovní hala, Chomutov
Popis

BK Levharti Chomutov vs. TJ Slovan Varnsdorf "B"

76:55 (22:6, 14:16, 16:8, 24:25)

V Chomutově se opakoval scénář z předchozího domácího zápasu s Děčínem. Utekla nám první čtvrtina a bodový rozdíl už jsme nedokázali vymazat. Jinak měl zápas víceméně vyrovnaný průběh. I když basketbal to nebyl pohledný. Bodově se výrazněji zapsali pouze Ježek s Houngbedjim. Zbytek hráčů bohužel bodově spíše paběrkoval.

Body Slovan: Ježek Š. 20 (3x3), Houngbedji 11, Zamrzla 7 (1x3), Doležal M. 5 (1x3), Vašut 5, Kubíček 3 (1x3), Ježek M. 2, Pasovský 2, Janoušek 0

TH: 27/19 ( 70 %), 11/5 (45 %), Trojky 3:3, Fauly 13:19

Severočeská ligaMuži BBK Levharti ChomutovTJ Slovan Varnsdorf B65:6203. 03. 2017 20.00
Popis

65:62 (20:14, 20:13, 7:19, 18:16)

Páteční utkání mužů poznamenala nepřítomnost rozhodčích. V prvních dvou čtvrtinách nám nefungovala obrana. V poločase tedy svítilo na tabuli skóre 40:27. Domácí vedení jsme ve třetí čtvetině stáhli na rozdíl pouhého jednoho bodu. Poslední čtvrtina se nesla v duchu koš za koš. Bohužel pět minut před koncem utkání neudržel nervy na uzdě Zamrzla a nechal se vyloučit. Minutu a půl před koncem byl ještě stav 61:59. Bohužel se nám nepodařilo překlopit vedení na svou stranu. V posledních třech minutách jsme nevyužili šest podkošových střel a to nás stálo zápas. Mrzet nás rovněž může špatné procento střelby TH.

Body: Houngbedji 21 (1x3), Ježek Š. 13 (1x3), Pasovský 11 (1x3), Lukeš 10 (1x3), Zamrzla 4, Janoušek 3, Čelko, Ježek M., Kubíček, Šolc 0

TH: 16/6 (38 %), 14/6 (43 %), Trojky 3:4, Fauly 17:19

OP severní ČechyMuži BBA Roudnice n.L.TJ Slovan Varnsdorf B110:7228. 04. 2017 19.15
Místohala BK Real, Roudnice n.L.
oblastní přeborMuži BBK Děčín KřešiceTJ Slovan Varnsdorf B85:9308. 03. 2024 20.00
MístoSH Křešice
Popis

Body: Polák 25 (1x3), Beran 20, Strnad 13, Novák 12 (2x3), Sucharda 7, Vakuenko 6, Vansteenkiste 4, Činka 4, Svoboda 2

přípravný zápasMužiTJ Slovan Varnsdorf ATJ Slovan Varnsdorf B92:5815. 09. 2023 19.30
MístoSH Západní, Varnsdorf
oblastní přeborMuži BBK Česká LípaTJ Slovan Varnsdorf B76:6901. 12. 2023 19.30
MístoZŠ Slovanka, Česká Lípa
Popis

TJ Slovan Varnsdorf B vs. BK Česká Lípa

76 : 69 (23:16, 19:15, 21:15, 13:23)

Body: Polák 18, Jindra 12 (1x3), Kabát 9 (1x3), Novák 8 (2x3), Šišulák 7, Beran 6, Sucharda 5, Brož a Houngbedji 2, Veroněk 0.

Fauly: 31

TH: 23/11

oblastní přeborMuži BASK LovosiceTJ Slovan Varnsdorf B68:5105. 01. 2024 19.30
MístoHala U Přívozu, Lovosice
Popis

Body: Šišulák 14, Jindra 9, Polák 7 (1x3), Beran 6, Houngbedji 5, Veroněk 5 (1x3), Činka 3, Brož 2, Kabát 0

oblastní přeborMuži BBK Skřivánek Ústí n.L.TJ Slovan Varnsdorf B81:7317. 11. 2023 19.45
MístoSluneta 2 - hlavní kurt
Popis

81:73 (17:22, 18:16, 26:17, 20:18)

Páteční utkání jsme odehráli v nové hale ústecké Slunety. Nám dosud neznámé prostředí bylo nakloněno našim střeleckým pokusům, a tak se nám podařilo domácí zaskočit a vyhrát první čtvrtinu rozdílem pěti bodů. Ještě v poločase jsme vedli o tři body. V úvodu třetího dějství jsme ještě vsítili pět bodů, pak ale přišel tříminutový výpadek a soupeř patnácti body v řadě překlopil skóre na svou stranu. Podařilo se nám ještě přiblížit na rozdíl čtyři bodů, to ale bylo maximum. Poslední hrací období bylo herně vyrovnané. K vítězství nám chybělo trochu štěstí a možná trošku vyrovnanější metr rozhodčích, kteří nám nepovolili stejně nátlakovou hru, která u Skřivánků pohodlně procházela. O tom svědčí výrazný nepoměr v trestných hodech. Soupeři bylo přiznáno 35 TH, nám pouze 9. Pozitivní bylo naše doskakování na obou polovinách hřiště, a také střelba za tři body.

Body: Novák 23 (7x3), Beran 14 (1x3), Lehroch E. 13 (1x3), Sucharda 10 (2x3), Strnad 9, Houngbedji 2, Veroněk 2, Brož, Černý.

Trojky: 2 : 11

TH: 35/23 : 9/4

Fauly: 15 : 22

přípravná částNejmladší mini U11BK Lvice LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf dívky47:1111. 12. 2022 13.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
Popis

BK Lvice Litoměřice vs. TJ Slovan Varnsdorf

47 : 11 (15 : 4, 9 : 3, 3 : 4, 20 : 0)

Druhé utkání se nám nevydařilo. Soupeř byl rychlejší, pozornější a v první a druhé čtvrtině bojovnější. Ve druhé polovině se zlepšila bojovnost, ale nedařila se střelba. Lvice zaslouženě vyhrály. A my se do příštích zápasů zkusíme zdokonalit v přihrávce, vyhození z autu, střelbě .....

přípravná částNejmladší mini U11 dívkyBA Lynx LiberecTJ Slovan Varnsdorf dívky38:4314. 01. 2023 09.00
MístoSportovní hala Kort, Liberec
Popis

BA Lynx Liberec  vs. TJ Slovan Varnsdorf mix

38 : 43  (12:9, 6:10, 12:16, 8:8)

Z výsledku je vidět, že utkání bylo velmi vyrovnané. První tři minuty první čtvrtiny jsme se na hřišti špatně orientovali a dostali jsme koše díky špatné obraně, když jsme na druhé straně nedokázali proměnit dvojtakty. Jakmile jsme zlepšili obranu, každý hráč a hráčka u svého hráče, hra se vyrovnala. Zbylé čtvrtiny jsme dokázali hrát kolektivně, nahrát dopředu a bodovat.

Stále máme spoustu špatných přihrávek, několikrát jsme přišli o míč při vyhození z autu, ale bojpovností jsme zaslouženě vyhráli. Pochvalu zaslouží všech 13 hráčů a na vítězství mají zásluhu opravdu všichni.

Body: Švarc 12, Bajgerová 8, Brtinská 7, Mach 6, Šišuláková 4, Dzurko 2, Zajíc 2, Macho 2, Cejnarová 0, Domabylová 0, Pánková 0, Ziková 0, Majkutová 0

TH: 4/3

přípravná částNejmladší mini U11 dívkyBA 2006 Roudnice n.L.TJ Slovan Varnsdorf dívky61:1119. 02. 2023 11.30
Místotěl. ZŠ Pod Parkem, Ústí n.L.
Popis

BA Roudnice 2006 : TJ Slovan Varnsdorf

61 : 11     /18:0, 15:2, 12:4, 16:5/

Další přípravný turnaj kategorie U11 jsme odehráli v Ústí n.L. První utkání jsme podlehli celku převážně chlapců z Roudnice n.L. Již první půlka zápasu ukázala, že soupeř je zkušenější, bojovnější a techničtější. Navíc naši hráči a hráčky po prvních obdržených koších rezignovali, nebojovali o každý míč. Teprve ve 3. a  4. čtvrtině jsme dokázali soupeře ubránit, doskočit míč a nakonec se nám podařilo i dát pár bodů.

přípravná částNejmladší mini U11BA Lynx LiberecTJ Slovan Varnsdorf dívky46:3411. 02. 2023 09.30
MístoSH Kort, Liberec
Popis

46 : 34      /  8 : 8  , 16 : 4,  2 : 18, 20 : 4 /

Další přípravné utkání jsme sehráli opět ve sportovni hale Kort. Již z minulého zápasu proti libereckým děvčatům jsme věděli,že nás čeká vyrovnané utkání s výškovou převahou soupeře. První čtvrtina byla vyrovnaná,druhou byl soupeř střelecky úspěšnější převážně z dvojtaktů a tak v polovině utkání vedl o 12 bodů. Třetí čtvrtina byla naopak v naší režii,kdy se střelecky prosadila Julie Šišuláková a dala 10 bodů z rychlých protiútoků  a před závěrečnou čtvrtinou jsme vedli o 4 body 30: 26.Poslední čtvrtinu i přes snahu našich hráček a hráčů jsme prohráli. Byla znát výšková převaha a přece jenom větší zkušenost. I přes prohru zasluhuje celý tým pochvalu za bojovnost a snahu.

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciTJ Slovan Varnsdorf dívky40:3515. 04. 2023 09.00
MístoZŠ Edisonova Varnsdorf
Popis

V sobotu se uskutečnil další příptavný turnaj kategorie U 11 nejml.mini.

Za Varnsdorf se zúčastnilo drižstvo chlapců a tým dívek doplněný 2 kluky.

1.utkání Varnsdorf  kluci : Varnsdorf  dívky bylo velmi vyrovnané.1.čtvrtinu vyhrála děvčata 15 : 10, ale ve druhé čtvrtině kluci zlepšili střelbu a v poloviné utkání byl rozdíl 2 body.

Ve 3.čtvrtině  si  děvčata vybudovala 6.bodový náskok .

Ale poslední úsek zápasu  patřil chlapcům, postupně stahovali náskok a nakonec zvítězili 40 : 35.

Oba týmy zaslouží pochvalu za bojovnost.

3.týmem turnaje byl klučičí tým 2006 Roudnice.

Tento tým vyhrál abě utkání proti varnsdorfským celkům.

Jde o tým zkušeňější, sehranější a tak jejich vítězství bylo drtivé.

oblastní soutěžNejmladší mini U11Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf chlapci46:1115. 10. 2022 10.30
Popis
Válečníci Děčín U10 - TJ Slovan Varnsdorf kluci

46 : 11 (10:4, 6:2, 20:4, 10:1)

Obě družstva, jak děčínští hráči ročníků 2013 a 2014, tak i naší stejně staří kluci, absolvovali své první turnajové minuty. Přesto několik jednotlivců ukázalo, že talent a zápal pro hru je jim vlastní. Nad všemi však vynikal děčínský Ondra Javůrek, který do našeho nasázel polovnu všech bodů soupeře, a tak nakonec přesvědčivě jeho tým zvítězil.

ZRUŠENONejmladší mini U11BA Lynx LiberecTJ Slovan Varnsdorf chlapci05. 11. 2022 09.00
přípravná částNejmladší mini U11Válečníci DěčínTJ Slovan Varnsdorf chlapci38:2025. 02. 2023 14.00
MístoSokol. Na Letné, Teplice
Popis

Válečníci Děčín U10 - TJ Slovan Varnsdorf

38 : 20 (12:5, 4:7, 16:6, 6:2)

V dalším turnaji přípravné soutěže jsme zavítali do chladné sokolovny Na letné v Teplicích. Stejně jako v úplně prvním soutěžním utkání ve Varnsdorfu nám byli soupeřem mladší Válečníci z Děčína. Je vidět, že zápasová vytíženost a individuální dovednosti dávají výhodu na stranu těch zkušenějších. Druhým faktorem úspěchu je bojovnost a pozornost, a tady kluci mají stále rezervy. Dá se říct, že i přes tento handicap nesehráli špatné utkání, když druhou čtvrtinu dokonce vyhráli.

přípravná částNejmladší mini U11BK Levharti ChomutovTJ Slovan Varnsdorf chlapci83:1112. 03. 2023 11.30
Místotělocvična, Gymnázium Roudnice nad Labem
přípravná částNejmladší mini U11BA 2006 Roudnice n.L.TJ Slovan Varnsdorf chlapci143:1115. 04. 2023 12.00
Popis

oblastní soutěžNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciTJ Slovan Varnsdorf mix28:3815. 10. 2022 12.00
Popis
TJ Slovan Varnsdorf kluci - TJ Slovan Varnsdorf mix

28 : 38   (2:18, 6:12,12:2, 8:6)

Utkání dvou domácích týmů bylo vyrovnané, první a druhou čtvrtinu vyhrál smíšený tým, naopak třetí čtvrtinu vyhrálo družstvo kluků. Čtvrtá čtvrtina byla vyrovnaná, skončila 8:6. Doufáme, že se hráčkám a hráčům turnajm který proběhl v rámci Dnů basketbalu, kterými přibližujeme náš sport všem zájmecům, líbil. Z
Z družstva dívek byla vyhlášená jako nejužitčnější hráčka Tonička Brtinská, z družsta kluků Jirka Borecký, ale protože je basketbal kolektivní sport, zaslouží pochvalu všichni. Díky patří i rodičům a všem, kteří přišli v hojném počtu povzbudit.

přípravná částNejmladší mini U11BK Lvice LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf mix23:2906. 11. 2022 10.00
MístoKalich aréna, Litoměřice
Popis

BK Lvice Litoměřice : TJ Slovan Varnsdorf

23  :  29 (4:8, 8:4, 9:9, 2:8)

Z výsledku čtvrtin je patrné, jak vyrovnané a napínavé toto utkání bylo. Bojovalo se o každý míč a my jsme nakonec zásluhou kluků, kteří úspěšně zakončovali, vyhráli. Zásluhu na vítězství má však celý tým.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: