Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" - ASK Lovosice
75:83 (23:19, 17:15, 21:25, 14:24)

Body Slovan: Ježek Š. 22 (3x3), Pasovský 20, Beran 14 (2x3), Šimák M. 10, Poláček 4, Janoušek 4, Šolc 1

Šestky: 10/26 (38%) - 20/37 (54%) Fauly: 30 - 21 Trojky: 5 - 0

OP severní ČechyMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBK Česká Lípa59:7412. 12. 2015 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" - BK Česká Lípa
59:74 (10:21, 17:16, 17:21,15:16)

Body Slovan: Ježek Š. 16 (3x3), Zamrzla David 9 (2x3), Ježek M. 7, Pasovský 6, Houngbedji 6, Janoušek 6, Beran 4, Lukačovič 2, Šolc 2, Lukeš 1

Fauly: 26 - 13, šestky: 4/8 (50%) - 12/22 (54%) Trojky: 5 - 0

OP severní ČechyMuži BTJ Slovan Varnsdorf BASK Lovosice69:8810. 12. 2016 19.15
Popis

TJ Slovan Varnsdorf B vs. ASK Lovosice

69:88 (18:24, 16:20, 14:25, 21:19)

Podobně jako našemu Áčku, nevyšla nám především první čtvrtina. V sedmé minutě bylo skóre 3:18. Naštěstí jsme zlepšili obranu i útok a do konce čtvrtiny stáhli na rozdíl šesti bodů. Soupeř byl však zkušenější. Postupně navyšoval své vedení až na 21 bodů. V poslední čtvtině jsme ještě dokázali stáhnout na rozdíl deseti bodů. To bylo ale z naší strany vše. Soupeř poté dokázal své vedení znovu navýšit.

Body Slovan: Lukeš 18 (1x3), Ježek 15 (1x3), Pasovský 15 (1x3), Janoušek 7 (1x3), Zamrzla 6, Houngbedji 4, Kubíček 3 (1x3), Vašut 1

Fauly: 17:14, Šestky: 21/12 (57 %) : 18/11 (61 %), Trojky 5:4

Severočeská ligaMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBK Horejsek Děčín B61:7911. 02. 2017 17.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" vs. BK Horejsek Děčín "B"

79:61 (6:28, 21:23, 15:12, 19:16)

V děčínském kádru působí několik hráčů, kteří v uplynulé sezóně nastupovali za druholigové "Áčko". Po vysoké prohře z děčínské palubovky jsme očekávali těžký zápas. Právě přecenění soupeře a jakési zaleknutí se podepsalo především na první desetiminutovce. Soupeř nám po sérii několika rychlých protiútoků odskočil na fatální rozdíl 22 bodů. Zbytek zápasu měl vyrovnaný průběh a dopadl v náš prospěch. Bohužel ztrátu z první čtvrtiny už jsme nedokázali vymazat.

Body: Ježek Š. 20 (4x3), Vašut 13, Lehroch 12, Pasovský 8, Kubíček 3 (1x3), Zamrzla 3, Doležal M. 2, Čelko 0, Janoušek 0, Šolc 0

Fauly - 15:14, TH - 13/10 (77 %) : 20/7 (35 %), Trojky - 5:5

OP severní ČechyMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBA Roudnice n.L.85:6125. 02. 2017 17.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" vs. BA Roudnice n. L.

85:61 (27:15, 14:15, 23:17, 21:14)

V sobotním utkání jsme chtěli Roudnici vrátit porážku z podzimního klání. Na pomalejší sestavu hostí platila naše rychlost. Tu jsme uplatňovali především v první a ve třetí čtvrtině. Závěr zápasu jsme měli již plně pod kontrolou. Po dobrém kolektivním výkonu, za střelecky významného přispění Lehrocha s Houngbedjim, jsme uhráli cenné vítězství.

Body Slovan: Lehroch 34 (3x3), Houngbedji 16, Ježek Š. 10 (2x3), Zamrzla 8, Doležal M. 6, Lukeš 6, Janoušek 3, Ježek M. 2, Čelko 0

TH: 11/7 (64 %), 25/14 (56 %), Trojky 5:3, Fauly 20:10

Severočeská ligaMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBA Roudnice n.L.84:7725. 03. 2017 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" vs. BA Roudnice nad Labem

84:77 (17:13, 25:28, 18:19, 24:17)

Sobotní zápas s Roudnicí jsme začali nebojácně. Brzké vedení 17:5 slibovalo klidný zápas. Jenže soupeř se nevzdal. Naopak my jsme začali kupit chyby v útoku i v obraně. Výsledkem byl stav 18:28 ve čtvrté minutě druhé čtvrtiny. Pak jsme několikrát úspěšně zakončili a šňůrou bodů jsme se dostali na 31:30. Poločasové skóre 42:41. Třetí čtvrtinu jsme prohráli o bod a tak jsme šli do poslední desetiminutovky za stavu 60:60. Celé období mělo vyrovnaný průběh. Když Ježek trefil 14 vteřin před koncem tříbodovou střelu, vedli jsme o tři body. Podařilo se nám ubránit. Lukeš si vykoledoval úmyslný faul. Úspěšnými šestkami a povedenou poslední střelou Pasovského jsme soupeře z Roudnice porazili o 7 bodů. Velké problémy nám činila obrana hostujícího "štírka" Martináska, který nám nasázel 21 bodů. Dvaceti body přispěl také roudnický Fafejta.

Body: Lehroch 31 (1x3), Houngbedji 14, Ježek Š. 12 (3x3), Janoušek 10 (2x6), Pasovský 9, Lukeš 6, Doležal M. 2, Ježek M. 0, Kubíček F. 0

TH: 16/8 (50 %), 23/16 (70 %), Trojky 6:7, Fauly 19:15

OP severní ČechyMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBK Levharti Chomutov85:7001. 04. 2017 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf „B“ - BK Levharti Chomutov

85:70 (13:25, 22:17, 19:13, 31:15)

V odvetném utkání o 5.-7. místo a posledním domácím v této sezoně, jsme potřebovali porazit Chomutov alespoň o 4 body a vrátit mu nedávnou tak trochu zvláštní prohru z jeho palubovky. Začátek zápasu se nesl v duchu totálního podcenění soupeře a umožnění náskoku 0:10 již po dvou minutách hry, v tu chvíli skončila veškerá sranda. Po timeoutu jsme přitvrdili, ale vedlo to pouze ke stavu koš za koš. Během druhého dějství jsme přistoupili k zónové obraně, která zafungovala jen částečně, jelikož hráči byli líní, neměli zvedlé ruce a nedobíhali do pozic, do kterých měli. Ještě štěstí, že nás nezkušený soupeř nevytrestal ještě více. V poločase jsme tak zaostávali o sedm bodů. Celý druhý poločas byl ovšem zcela v naší režii. Přitvrdili jsme v obraně, zjednodušili kombinace v útoku a trestali i sebemenší zaváhaní soupeře. Rozdíl konečných 15ti bodů byl dostačující a zcela zasloužený. Jistě povedená domácí rozlučka.

Škoda kaňky, kdy hostující Sedláček zcela zbytečně rasisticky urážel našeho spoluhráče Alexe Houngbedjiho. Mladý kapitán hostujícího celku se snad chytne za nos a a nebude se jeho chování opakovat. Toto chování do sportu a do života prostě nepatří!!!

Body Slovan: Lehroch 27 (4x3), Pasovský 21, Hougbedji 19, Lukeš 8, Vašut 6, Ježek Š. 4, Kubíček 0, Janoušek 0, Doležal M. 0

Fauly:  21-16, Šestky: 15/11-25/21, Trojky: 4-9.

Diváci: 70

přípravný zápasMužiTJ Slovan Varnsdorf BGörlitzer BC Squirrels80:6417. 09. 2023 14.00
přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf dívkySLUNETA Ústí n. L. dívky39:3611. 12. 2022 10.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
Popis

Tj Slovan Varnsdorf vs. Sluneta Ústí n.L.

39: 36 (21 : 18, 4 : 10, 8 : 4, 6: 4)

Podle výsledku je patrné, jak utkání bylo vyrovnané a napínavé až do samého konce. V týmu hostů nám v první čtvrtině nasázela body hráčka č.11. Potom, co jsme zlepšili její bránění, nám již body nedala. Pochvalu zasloužejí všichni, ale tým podržely hlavně 2 hráčky - Helenka Bajgárová a Tonička Brtinská střelbou a bojovností.

přípravná částNejmladší mini U11 dívkyTJ Slovan Varnsdorf dívkyBK Česká Lípa44:1614. 01. 2023 10.30
MístoSportovní hala Kort, Liberec
Popis

TJ Slovan Varnsdorf mix vs. BK Česká Lípa

44:16  (10:2, 18:8, 6:0, 10:6)

Pro děvčata z České Lípy to byl úplně první zápas. Náš tým bojoval hlavně v prvních dvou čtvrtinách, kdy jsme si vytvořili výraznější náskok. Děvčata z České Lípy byla rychlá a ve druhé polovině nám již docházely fyzické síly.

Poučení pro hráče, trénovat, trénovat a trénovat.

Body: Brtinská 12, Švarc 10, Šišuláková 6, Bajgerová 4, Mach 4, Dzurko 4, Cejnarová 2, Zajíc 2, Majkutová 0, Ziková 0, Domabylová 0, Pánková 0, Macho 0

TH:  2/0

přípravná částNejmladší mini U11 dívkyTJ Slovan Varnsdorf dívkySLUNETA Ústí n. L. dívky55:1619. 02. 2023 13.00
Místotěl. ZŠ Pod Parkem, Ústí n.L.
Popis

Sluneta Ústí n.L. D  :  TJ Slovan Varnsdorf

16 : 55      /4 :14 , 6 :2, 2:18 , 4:21/

Druhý zápas jsme byli mnohem bojovnější a aktivnější než soupeř. Již první čtvrtinu jsme zásluhou dobré obrany vyhráli o 10 bodů. Druhé pětka sice trochu zaspala, nebránila, uspěchala přihrávky a hned bylo skore v polovině utkání jen o 6 bodů. Ale ve druhé polovině utkání zabojovaly obě pětky a začalo se dařit i střelecky. V zápase si dal téměř každý hráč, hráčka nějaký bod. Zaslouženě jsme vyhráli.

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf dívkyBA 2006 Roudnice n.L.2:15115. 04. 2023 10.30
MístoZŠ Edisonova Varnsdorf
Popis

V sobotu se uskutečnil další příptavný turnaj kategorie U 11 nejml.mini.

Za Varnsdorf se zúčastnilo drižstvo chlapců a tým dívek doplněný 2 kluky.

1.utkání Varnsdorf  kluci : Varnsdorf  dívky bylo velmi vyrovnané.1.čtvrtinu vyhrála děvčata 15 : 10, ale ve druhé čtvrtině kluci zlepšili střelbu a v poloviné utkání byl rozdíl 2 body.

Ve 3.čtvrtině  si  děvčata vybudovala 6.bodový náskok .

Ale poslední úsek zápasu  patřil chlapcům, postupně stahovali náskok a nakonec zvítězili 40 : 35.

Oba týmy zaslouží pochvalu za bojovnost.

3.týmem turnaje byl klučičí tým 2006 Roudnice.

Tento tým vyhrál abě utkání proti varnsdorfským celkům.

Jde o tým zkušeňější, sehranější a tak jejich vítězství bylo drtivé.

oblastní soutěžNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciTJ Slovan Varnsdorf mix28:3815. 10. 2022 12.00
Popis
TJ Slovan Varnsdorf kluci - TJ Slovan Varnsdorf mix

28 : 38   (2:18, 6:12,12:2, 8:6)

Utkání dvou domácích týmů bylo vyrovnané, první a druhou čtvrtinu vyhrál smíšený tým, naopak třetí čtvrtinu vyhrálo družstvo kluků. Čtvrtá čtvrtina byla vyrovnaná, skončila 8:6. Doufáme, že se hráčkám a hráčům turnajm který proběhl v rámci Dnů basketbalu, kterými přibližujeme náš sport všem zájmecům, líbil. Z
Z družstva dívek byla vyhlášená jako nejužitčnější hráčka Tonička Brtinská, z družsta kluků Jirka Borecký, ale protože je basketbal kolektivní sport, zaslouží pochvalu všichni. Díky patří i rodičům a všem, kteří přišli v hojném počtu povzbudit.

ZRUŠENONejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciSLUNETA Ústí n. L. chlapci05. 11. 2022 10.30
přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciBK Teplice15:6225. 02. 2023 15.30
MístoSokol. Na Letné, Teplice
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK Teplice

15 : 62 (6:16, 2:14, 4:19, 3:13)

Druhé utkání proti domácím Teplicím bylo těžší v tom, že jsme více chybovali, byli pomalejší v rozhodování i v orientaci na hřišti. Často jsme přihráli soupeři, a to i při vyhazování z autu nebo zpod koše, a ten tyto chyby uměl potrestat. Až v závěru se varnsdorfská pětka zlepšila v bojovnosti, v obou zápasech vedl i svým výkonem na obou polovinách hřiště kapitán Jirka Borecký, příkladným obráncem byl také rychlý Šimon Kalina.

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciBA 2006 Roudnice n.L.18:10412. 03. 2023 13.30
Místotělocvična, Gymnázium Roudnice nad Labem
přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciTJ Slovan Varnsdorf dívky40:3515. 04. 2023 09.00
Popis

oblastní soutěžNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf mixVálečníci Děčín22:4115. 10. 2022 09.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf mix - Válečníci Děčín U10

22 : 41   (8:8, 8:9, 6:8, 0:16)

V sobotu 15.10. sehrálo družstvo složené převážně z děvčat své první soutěžní utkání. Doplnili je chlapci ročník 2012, kteří již mají herní zkušenosti z týmu U12. Na děvčatech byla znát nervozita a očekávání, ale nakonec se s těmito pocity vypořádaly a bojovaly statečně. Kluci jim byli dobrou oporou. Válečníci strhli výrazné vítězstvi na svou stranu až v závěrečné části hry.

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf mixBA Lynx Liberec48:2806. 11. 2022 11.30
MístoKalich aréna, Litoměřice
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BA Lynx Liberec

48 : 28  (12:8, 14:12, 14:4, 8:4)

I druhé utkání bylo vyrovnané, ale naši hráči a hráčky byli již přece jen více rozkoukaní, dokázali si přihrát, vydriblovat a orientovat se na hřišti. Děvčata měla plno střeleckých šancí, ale úspěšnější byli kluci.

Všechny hráčky a hráči zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost. Kde jsou naše chyby, víme, a o to více musíme trénovat. Rodičům, kteří jeli s námi, děkujeme za podporu.

2. liga mužůMuži ATJ Sokol KbelyTJ Slovan Varnsdorf105:6913. 03. 2016 09.30
MístoZŠ Albrechtická, Praha 19 - Kbely
Popis

TJ Sokol Kbely vs. TJ Slovan Varnsdorf „A“

105:69 (30:13, 28:20, 22:21, 25:15)

K poslednímu utkání jsme zajížděli do Prahy. Konkrétně na Sokol Kbely. Těžkopádný soupeř s několika dlouhými a těžkými hráči nám dělal od začátku zápasu potíže. V tomto duelu už nešlo ani tak o to vyhrát, ale spíše o to, zbytečně se nezranit. I tak se nám ale podařilo ve druhé a především pak třetí čtvrtině sehrát vyrovnanou partii. Na dostřel nás držela hlavně střelba za tři body a také procento TH, tedy zbraně, které jsme bohužel aktivovali až v posledním kole. Možná právě proto se z naší strany – v letošní sezóně – jedná o nejvyšší bodový zisk na hřišti soupeře.

Závěr působení ve druhé lize oběma týmům bohužel znepříjemnili rozhodčí, kteří svou liknavostí a nepřesnými výroky zapříčinili zbytečnou vyhrocenost a nervozitu v průběhu celého utkání. Tak si z hlavního města odvážíme kromě porážky také dvě TCH.

Body Slovan: Lehroch 17 (1x3), Vakulenko 13 (1x3), Doležal T. 13 (3x3), Schilling 13 (1x3), Relich 7 (1x3 + 1x TCH), Šišulák 2 (1x TCH), Zamrzla 2, Doležal M. 2

TH: 43/29(67%) : 14/10(71%), Trojky: 5–7, Fauly: 20 (2x TCH) – 30 (2x TCH)

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: