Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
ZRUŠENONejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciSLUNETA Ústí n. L. chlapci05. 11. 2022 10.30
přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciBK Teplice15:6225. 02. 2023 15.30
MístoSokol. Na Letné, Teplice
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK Teplice

15 : 62 (6:16, 2:14, 4:19, 3:13)

Druhé utkání proti domácím Teplicím bylo těžší v tom, že jsme více chybovali, byli pomalejší v rozhodování i v orientaci na hřišti. Často jsme přihráli soupeři, a to i při vyhazování z autu nebo zpod koše, a ten tyto chyby uměl potrestat. Až v závěru se varnsdorfská pětka zlepšila v bojovnosti, v obou zápasech vedl i svým výkonem na obou polovinách hřiště kapitán Jirka Borecký, příkladným obráncem byl také rychlý Šimon Kalina.

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciBA 2006 Roudnice n.L.18:10412. 03. 2023 13.30
Místotělocvična, Gymnázium Roudnice nad Labem
přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf chlapciTJ Slovan Varnsdorf dívky40:3515. 04. 2023 09.00
MístoZŠ Edisonova Varnsdorf
Popis

V sobotu se uskutečnil další příptavný turnaj kategorie U 11 nejml.mini.

Za Varnsdorf se zúčastnilo drižstvo chlapců a tým dívek doplněný 2 kluky.

1.utkání Varnsdorf  kluci : Varnsdorf  dívky bylo velmi vyrovnané.1.čtvrtinu vyhrála děvčata 15 : 10, ale ve druhé čtvrtině kluci zlepšili střelbu a v poloviné utkání byl rozdíl 2 body.

Ve 3.čtvrtině  si  děvčata vybudovala 6.bodový náskok .

Ale poslední úsek zápasu  patřil chlapcům, postupně stahovali náskok a nakonec zvítězili 40 : 35.

Oba týmy zaslouží pochvalu za bojovnost.

3.týmem turnaje byl klučičí tým 2006 Roudnice.

Tento tým vyhrál abě utkání proti varnsdorfským celkům.

Jde o tým zkušeňější, sehranější a tak jejich vítězství bylo drtivé.

oblastní soutěžNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf mixVálečníci Děčín22:4115. 10. 2022 09.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf mix - Válečníci Děčín U10

22 : 41   (8:8, 8:9, 6:8, 0:16)

V sobotu 15.10. sehrálo družstvo složené převážně z děvčat své první soutěžní utkání. Doplnili je chlapci ročník 2012, kteří již mají herní zkušenosti z týmu U12. Na děvčatech byla znát nervozita a očekávání, ale nakonec se s těmito pocity vypořádaly a bojovaly statečně. Kluci jim byli dobrou oporou. Válečníci strhli výrazné vítězstvi na svou stranu až v závěrečné části hry.

přípravná částNejmladší mini U11TJ Slovan Varnsdorf mixBA Lynx Liberec48:2806. 11. 2022 11.30
MístoKalich aréna, Litoměřice
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BA Lynx Liberec

48 : 28  (12:8, 14:12, 14:4, 8:4)

I druhé utkání bylo vyrovnané, ale naši hráči a hráčky byli již přece jen více rozkoukaní, dokázali si přihrát, vydriblovat a orientovat se na hřišti. Děvčata měla plno střeleckých šancí, ale úspěšnější byli kluci.

Všechny hráčky a hráči zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost. Kde jsou naše chyby, víme, a o to více musíme trénovat. Rodičům, kteří jeli s námi, děkujeme za podporu.

2. liga mužůMuži ATJ Sokol KbelyTJ Slovan Varnsdorf105:6913. 03. 2016 09.30
MístoZŠ Albrechtická, Praha 19 - Kbely
Popis

TJ Sokol Kbely vs. TJ Slovan Varnsdorf „A“

105:69 (30:13, 28:20, 22:21, 25:15)

K poslednímu utkání jsme zajížděli do Prahy. Konkrétně na Sokol Kbely. Těžkopádný soupeř s několika dlouhými a těžkými hráči nám dělal od začátku zápasu potíže. V tomto duelu už nešlo ani tak o to vyhrát, ale spíše o to, zbytečně se nezranit. I tak se nám ale podařilo ve druhé a především pak třetí čtvrtině sehrát vyrovnanou partii. Na dostřel nás držela hlavně střelba za tři body a také procento TH, tedy zbraně, které jsme bohužel aktivovali až v posledním kole. Možná právě proto se z naší strany – v letošní sezóně – jedná o nejvyšší bodový zisk na hřišti soupeře.

Závěr působení ve druhé lize oběma týmům bohužel znepříjemnili rozhodčí, kteří svou liknavostí a nepřesnými výroky zapříčinili zbytečnou vyhrocenost a nervozitu v průběhu celého utkání. Tak si z hlavního města odvážíme kromě porážky také dvě TCH.

Body Slovan: Lehroch 17 (1x3), Vakulenko 13 (1x3), Doležal T. 13 (3x3), Schilling 13 (1x3), Relich 7 (1x3 + 1x TCH), Šišulák 2 (1x TCH), Zamrzla 2, Doležal M. 2

TH: 43/29(67%) : 14/10(71%), Trojky: 5–7, Fauly: 20 (2x TCH) – 30 (2x TCH)

nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Sokol KbelyTJ Slovan Varnsdorf71:8614. 04. 2024 10.00
Popis

Body: Hrabák 28, Turánský 15 (1x3), Zirm 14, Šnek 12, Svatek 10, Syrový 3, Němec 2, Breuer 2

kvalifikace o liguStarší žáci U15TJ Sokol KbelyTJ Slovan Varnsdorf51:6518. 05. 2024 11.00
MístoHala Kuncova
nadregionální ligaKadetky U17TJ Sokol KladnoTJ Slovan Varnsdorf105:4927. 02. 2022 12.00
MístoHala 5. ZŠ, Kladno
Popis

TJ Sokol Kladno - TJ Slovan Varnsdorf

105:49 (24:12, 28:8, 25:17, 28:12)

Stejně jako v předchozím zápase na Kladně se soupeř prezentoval bojovností, rychlostí a tvrdostí. Do postavené obrany, kdy soupeř čeká zakončení ve vymezeném území, bez úspěšné střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti (trojky Kladno 6, Varnsdorf 0), se nedá uhrát dobrý výsledek. Přesto ve velmi dobře rozhodovaném utkání, kdy jsme měli možnost házet 35 trestných hodů a proměnili z toho 19, jsme často získávali míče, jenže s proměňováním jsme se zkrátka oproti v pohodě hrajícímu soupeři vypořádali mnohem hůře. Krutý výsledek, dobrá zkušenost.

Body: Valíčková 10, Zirmová 8, Stráníková 8, Doležalová 7, Strnadová 6, Weberová 4, Bafiová 2, Palmeová 2, Kahounová 2, Kutová 0

TH: 35/19 – 54%

oblastní soutěžStarší minižákyně U13TJ Sokol KladnoTJ Slovan Varnsdorf56:4626. 02. 2022 11.00
Místo12. ZŠ Rozdělov
Popis

TJ Sokol Kladno : TJ Slovan Varnsdorf

56 : 46  (26:11, 12:15, 11:14, 7:6)

Vstup do zápasu se nám až tak nevydařil, soupeř měl sice již ve 4. minutě čtyři fauly a my měli možnost celkem deseti trestných hodů, proměnili jsme však pouze tři. Rozdíl ve skóre byl již po této části hry výrazně pro domácí. Ve 2. čtvrtině se naše hráčky zlepšily v obraně, začalo se jim dařit a tým si i více věřil. Před závěrečnou čtvrtinou jsme náskok soupeře stáhli na devět bodů a bylo vidět, že jsme soupeře překvapili. Nakonec jsme sice nevyhráli, ale tým si za opravdu týmovou hru a potrápení soupeře zaslouží pochvalu.

Body: Šišuláková 10, Jindrová 9, Jägrová 6, Drančáková 6, Keslerová 6, Činková T. 5, Kuníková 2, Hájková 2, Hradecká 0, Javůrková 0, Kahounová 0, Kalachová 0

TH: 12/6

Popis

TJ Sokol Kladno  - TJ Slovan Varnsdorf

69 : 34  (18:10, 15:9, 16:3, 20:12)

Druhé utkání se nám již tolik nevyvedlo. První poločas jsme bojovali, ale ve druhém jsme opět udělali spoustu chyb z nepozornosti, ne každá hráčka zodpovědně bránila. Špatně jsme vyhazovali a zbrkle si přihrávali nebo naopak nepřihrávali vůbec. Nedokázali jsme se prosadit v doskakování pod košem. Družstvo Kladna zaslouženě vyhrálo.

Body: Jindrová 13, Činková T. 6, Keslerová 5, Hájková 4, Šišuláková 2, Drančáková 2, Jägrová 2, Kuníková 0, Kalvachová 0, Javůrková 0, Hradecká 0

TH: 20/6

Popis

Body: Činková T. 21, Činková M. 12, Keslerová 11, Kuníková 9, Jägrová 7, Drančáková 6, Kalvachová a Hájková po 4, Javůrková 2

Popis

Body: Drančáková 18, Činková 16, Hájková 12, Keslerová 10, Kuníková, Kalvachová a Jägrová po 4, Činková M. 3, Balabánová 2

oblastní přeborStarší minižákyně U13TJ Sokol KladnoTJ Slovan Varnsdorf24:7516. 04. 2023 13.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
nadregionální ligaKadetky U17TJ Sokol ToužimTJ Slovan Varnsdorf47:6109. 10. 2022 12.00
MístoSportovní hala, Toužim
Popis

61:47 (12:12, 15:14, 5:17, 15:18)

O víkendu jsme odehráli další dvě utkání letošní sezóny proti nám neznámým soupeřům, se kterými jsme neměli možnost se minulý ročník setkat. V neděli jsme se vydali zatím na nejdelší letošní cestu, a to do Toužimi, kde jsme poměřili síly s tamním Sokolem. Utkání bylo v našem případě o dvou rozdílných týmech v prvním a druhém poločase. První poločas se nám vůbec nevydařil, když se nám nevedlo plnit úkoly, které jsme si před zápasem řekli, a nutno říci, že nás i zaskočily čtyři trojky z ruky jedné hráčky protivníka. Do šatny jsme tak šli v poločase s rozdílem jednoho bodu ve prospěch soupeře. Druhá polovina už byla o něčem jiném, a hlavně díky velmi dobré a zlepšené individuální i týmové obraně se nám nakonec podařilo odskočit soupeři v jeden moment až na rozdíl dvaceti bodů. Holky si opět zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost ve třetím a čtvrtém dějství. Velmi rád bych opět vyzdvihl v tomto zápase dva výkony, a to výkon Klárky Weberové, která přinesla na hřiště jiskru, bojovnost a nakopla tím celý tým. Druhý výkon, který bych rád vyzdvihl, je výkon Marušky Kutové, který možná nebyl na první pohled tak viditelný, ovšem i přesto pro nás velmi důležitý z hlediska nasazení a předvedené individuální hry.

Body: Doležalová 16, Zirmová, Bafiová, Palmeová 10, Weberová 8, Stráníková 4, Kutová 2, Petráková 1

Popis

53:46

Doležalová 14, Bafiová 10, Palmeová 10 (1x3), Zirmová 8, Petráková 2, Strnadová 2

TH 16/5 - 31%

nadregionální ligaJuniorky U19TJ Sokol ToužimTJ Slovan Varnsdorf51:5624. 03. 2024 10.00
Popis

Body: Doležalová 20, Michalinová 15, Bafiová 14, Palmeová 4, Strnadová 3

kvalifikace o liguKadeti U17TJ Spartak Uherský BrodTJ Slovan Varnsdorf91:3727. 05. 2017 18.00
MístoHala SMJ Jihlava
Popis

Neználkova cesta do Jihlavy za poznáním aneb jak se jinde hraje basketbal Takto by se dal popsat stručně průběh kvalifikace U17 v Jihlavě.

Rozlosování do skupin o kvalifikaci o ligu U 17 nás poslalo do Jihlavy ke střetnutí s týmy Žďáru nad Sázavou, Uherským Brodem a domácí Jihlavou. Odjeli jsme ve složení: Petrla D., Bourek K., Lehroch E., Berger J., Petrla T., Pondělíček D., Nechanický J., Jeřábek A., Sembdner O., Kozák P., Strnad D., Vladař P., trenér Cedrych A., asistent Frolík J. Tento turnaj byl pro náš nově poskládaný tým spíše zkušební. Jelikož se takto teprve poznáváme navzájem, brali jsme to jako testování dovedností jednotlivců i fungování nového týmu. Každý z hráčů k tomu přistoupil po svém… Ve všech zápasech byla znát nesehranost a individuální nedostatky. Zde jsme si ověřili, že kvalifikace není NRS a hrubé základní nedostatky hráčů se musí co nejdříve odstranit. Pravdou ale je, že jsme každý následující zápas předváděli lepší výkon. Nejlepším pak byl zápas s domácí Jihlavou, která na konci turnaje skončila na druhém místě. Takže buďme optimističtí, důslední v plnění úkolů a věřme v sama sebe. Pak se dostaví výsledky…

TJ Spartak Uherský Brod - TJ Slovan Varnsdorf

91 : 37  (33:7)12:19(22:9)24:2

Body: Strnad 13, Petrla T. 11, Pondělíček 6, Nechanický 3, Berger 2, Lehroch 2

KP střední ČechyKadeti U17TJ Tatran Kostelec n.Č.L.TJ Slovan Varnsdorf41:8310. 01. 2016 11.00
MístoTJ Tatran, Kostelec n.Č.L.
Popis

TJ Tatran Kostelec n. Č. l. U17 - TJ Slovan Varnsdorf U17

41:83 (2:21, 9:23, 15:18, 15:21)

K tomuto zápasu můžu dodat, při vší uctě k soupeři, jen to, že jsme zápas absolutně nezvládli a utrpěli jsme vítěžství o 42 bodů. Kostelci jsme umožnili to, že nám dal nejvíce a utržil nejméně bodů za své působení v letošní sezóně. To pro naše hráče znamená, že si po takto odevzdaném a odchozeném výkonu, velmi „užijí“ středeční trénink.

Body Slovan: Polák 17 (1x3), Novák 13 (1x3), Strnad 12, Kabát 10, Kodytek 10, Vuong 8, Lehroch 7, Kocek 2, Vladař 2.

Fauly: 17-19, Šestky: 21/9 - 14/9, Trojky: 0-2.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: