Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
Severočeská ligaMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBK Horejsek Děčín B61:7911. 02. 2017 17.30
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" vs. BK Horejsek Děčín "B"

79:61 (6:28, 21:23, 15:12, 19:16)

V děčínském kádru působí několik hráčů, kteří v uplynulé sezóně nastupovali za druholigové "Áčko". Po vysoké prohře z děčínské palubovky jsme očekávali těžký zápas. Právě přecenění soupeře a jakési zaleknutí se podepsalo především na první desetiminutovce. Soupeř nám po sérii několika rychlých protiútoků odskočil na fatální rozdíl 22 bodů. Zbytek zápasu měl vyrovnaný průběh a dopadl v náš prospěch. Bohužel ztrátu z první čtvrtiny už jsme nedokázali vymazat.

Body: Ježek Š. 20 (4x3), Vašut 13, Lehroch 12, Pasovský 8, Kubíček 3 (1x3), Zamrzla 3, Doležal M. 2, Čelko 0, Janoušek 0, Šolc 0

Fauly - 15:14, TH - 13/10 (77 %) : 20/7 (35 %), Trojky - 5:5

Severočeská ligaMuži ABK TepliceTJ Slovan Varnsdorf A78:4110. 02. 2017 20.00
MístoSokol. Na Letné, Teplice
Popis

BK Teplice vs. TJ Slovan Varnsdorf "A"

78:41 (13:11, 25:20, 17:4, 23:6)

Na zápas do Teplic jsme dorazili pouze v pěti hráčích z A týmu, doplněni o dva hráče U19. Ti hráli v Teplicích svůj zápas před námi. Do poločasu jsme ještě drželi přijatelné skóre. Po změně stran nám bohužel "došla šťáva". Tepličtí si tak zlepšili své skóre.

Body: Beran 12, Lehroch 10 (2x3), Vašut 8, Pasovský 4 (1x3), Schilling 4, Relich 1, Vakulenko 1

Fauly - 14:13, TH - 15/4 (27 %) : 13/6 (46 %), Trojky - 3:3

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan Varnsdorf ASlavoj BK Litoměřice C75:8404. 03. 2017 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "A" vs. Slavoj BK Litoměřice

75:84 (21:14, 15:25, 16:23, 23:22)

V sobotu zavítalo na naši palubovku pouze 6 hostí z Litoměřic. Vydařil se nám nástup do první čtvrtiny utkání. Po úvodní desetiminutovce jsme vedli 21:14 a vše nasvědčovalo tomu, že si v klidu dojdeme pro dva body do tabulky. Bohužel se nám fatálně nedařilo ve druhé a třetí části hry. Špatným útokem a laxní obranou jsme dali soupeři šanci k návratu do utkání. O to horší je fakt, že soupeř měl v poslední čtvrtine již 3 hráče se čtyřmi fauly. Ani tak se nám nepodařilo získat vedení zpět na svou stranu. Nervozita a zbytečná nevraživost mezi našimi hráči, lenost přistupovat k těsnější obraně protihráčů a špatná střelecká bilance. Příliš mnoho "hloupých" faulů trestal soupeř vysokým procentem střelby TH. Bohužel jedno z nejhorších utkání za poslední sezóny.

Body: Šišulák 23 (1x3), Lehroch 17 (1x3), Doležal T. 7 (1x3), Beran 6, Buben 6, Relich 5, Vakulenko 4, Schilling 3, Houngbedji 2, Lukeš 2

TH: 24/16 (67 %), 43/34! (79 %), Trojky 3:6, Fauly 31:18

Severočeská ligaMuži BBK Levharti ChomutovTJ Slovan Varnsdorf B65:6203. 03. 2017 20.00
MístoMěstská sportovní hala, Chomutov
Popis

BK Levharti Chomutov vs. TJ Slovan Varnsdorf "B"

65:62 (20:14, 20:13, 7:19, 18:16)

Páteční utkání mužů poznamenala nepřítomnost rozhodčích. V prvních dvou čtvrtinách nám nefungovala obrana. V poločase tedy svítilo na tabuli skóre 40:27. Domácí vedení jsme ve třetí čtvetině stáhli na rozdíl pouhého jednoho bodu. Poslední čtvrtina se nesla v duchu koš za koš. Bohužel pět minut před koncem utkání neudržel nervy na uzdě Zamrzla a nechal se vyloučit. Minutu a půl před koncem byl ještě stav 61:59. Bohužel se nám nepodařilo překlopit vedení na svou stranu. V posledních třech minutách jsme nevyužili šest podkošových střel a to nás stálo zápas. Mrzet nás rovněž může špatné procento střelby TH.

Body: Houngbedji 21 (1x3), Ježek Š. 13 (1x3), Pasovský 11 (1x3), Lukeš 10 (1x3), Zamrzla 4, Janoušek 3, Čelko, Ježek M., Kubíček, Šolc 0

TH: 16/6 (38 %), 14/6 (43 %), Trojky 3:4, Fauly 17:19

Severočeská ligaMuži ABK Sluneta Ústí n.L.TJ Slovan Varnsdorf A94:7524. 02. 2017 20.00
MístoSportcentrum SLUNETA
Popis

Sluneta Ústí n. L. vs. TJ Slovan Varnsdorf "A"

94:75 (27:17, 20:16, 27:24, 20:18)

Na Slunetu jsme vyrazili bez "dlouhých" hráčů. Naší malé sestavě tak dělali problémy mnohem těžší podkošoví hráči soupeře. Hráči Ústí si udělali dvouciferný náskok již v první čtvrtině. V té získali převahu až v sedmé minutě, kdy se 10 body za 3 minuty prosadil hlavně domácí Vorlíček. I když zbytek zápasu měl vyrovnanější průběh, borci ze Slunety měli vždy o pár bodů navch.

Body Slovan: Činka 12 (2x3), Vakulenko 11 (1x3), Šišulák 10 (1x3), Zamrzla 9, Doležal T. 7, Beran 6, Houngbedji 6, Lehroch 6, Schilling 5 (1x3), Vašut 3

TH: 40/24 ( 60 %), 23/14 (61 %), Trojky 6:5, Fauly 19:29

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan Varnsdorf ABK Horejsek Děčín A74:6218. 03. 2017 19.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "A" vs. BK Horejsek Děčín

74:62 (19:11, 23:17, 23:20, 9:14)

Sobotní utkání proti Děčínu jsme zahájili dobrým útokem. Soupeř hrozil pouze z trojkového oblouku. Celistvost naší obrany se snažil narušovat četnými nájezdy zkušený Důra. Ale to bylo ze strany hostí víceméně vše. V poslední čtvrtině jsme výsledek jen kontrolovali. Podali jsme kolektivní výkon, který nám zajistil dva body do tabulky. Střelecky se dařilo Šišulákovi s Činkou.

Body: Šišulák 19 (4x3), Činka 15 (2x3), Pasovský 9, Vakulenko 8, Lehroch 6, Houngbedji 5 (1x3), Relich 5 (1x3), Schilling 5, Doležal T. 2, Lukeš 0, Zamrzla 0 (DCH)

TH: 20/12 (60 %), 18/10 (56 %), Trojky 8:10, Fauly 18:18

Severočeská ligaMuži BTJ Slovan Varnsdorf BBA Roudnice n.L.84:7725. 03. 2017 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "B" vs. BA Roudnice nad Labem

84:77 (17:13, 25:28, 18:19, 24:17)

Sobotní zápas s Roudnicí jsme začali nebojácně. Brzké vedení 17:5 slibovalo klidný zápas. Jenže soupeř se nevzdal. Naopak my jsme začali kupit chyby v útoku i v obraně. Výsledkem byl stav 18:28 ve čtvrté minutě druhé čtvrtiny. Pak jsme několikrát úspěšně zakončili a šňůrou bodů jsme se dostali na 31:30. Poločasové skóre 42:41. Třetí čtvrtinu jsme prohráli o bod a tak jsme šli do poslední desetiminutovky za stavu 60:60. Celé období mělo vyrovnaný průběh. Když Ježek trefil 14 vteřin před koncem tříbodovou střelu, vedli jsme o tři body. Podařilo se nám ubránit. Lukeš si vykoledoval úmyslný faul. Úspěšnými šestkami a povedenou poslední střelou Pasovského jsme soupeře z Roudnice porazili o 7 bodů. Velké problémy nám činila obrana hostujícího "štírka" Martináska, který nám nasázel 21 bodů. Dvaceti body přispěl také roudnický Fafejta.

Body: Lehroch 31 (1x3), Houngbedji 14, Ježek Š. 12 (3x3), Janoušek 10 (2x6), Pasovský 9, Lukeš 6, Doležal M. 2, Ježek M. 0, Kubíček F. 0

TH: 16/8 (50 %), 23/16 (70 %), Trojky 6:7, Fauly 19:15

Severočeská ligaMuži ABK Baník MostTJ Slovan Varnsdorf A91:8531. 03. 2017 20.00
MístoSportovní hala 2, Most
Popis

BK Baník Most vs. TJ Slovan Varnsdorf

91:85 (16:14, 23:30, 23:17, 29:24)

Páteční večer jsme zavítali do Mostu. Zde se kluby BNK a BK sloučili v jeden celek. Domácích tak bylo 11, nás vycestovalo pouze sedm. První minuty jsme nedokázali skórovat. Teprve ve čtvrté minutě otevřel Lehroch trojkou náš střelecký účet. Nenechali jsme se rozhodit tvrdou hrou domácích podkošových hráčů a soupeři jsme dokázali odpovídat na vstřelené koše. Skvělou druhou čtvrtinou – v deváté minutě byl za hrubý úder loktem vyloučen domácí Tůma – jsme si zajistili poločasové vedení. Náskok vzal za své již v prvních minutách druhého poločasu. Do poslední desetiminutovky jsme nastupovali za stavu 62:61 pro domácí. Dvě minuty před koncem vedl soupeř, po vsítění dvou tříbodových pokusů, již o deset bodů. Podařilo se nám ještě korigovat na rozdíl čtyř bodů jen pár vteřin před koncem utkání. Na obrat už bohužel nezbyly síly. I přesto jsme ale z Baníku odjeli spokojeni. Po několika letech se nám podařilo při venkovním zápase překročit hranici 80 bodů, a to hlavně díky výbornému týmovému výkonu.

Body: Šišulák 26 (5x3), Beran 14 (2x3), Lehroch 14 (1x3), Vakulenko 11 (3x3), Schilling 9 (1x3), Relich 8, Doležal T. 3

TH: 32/18 (56 %), 23/13 (57 %), Trojky 9:12, Fauly 24:21

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan Varnsdorf ABA Lynx Liberec66:8508. 04. 2017 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BA LYNX Liberec

66:85 (19:28, 22:19, 9:15, 16:23)

Poslední zápas sezóny jsme hostili jistého vítěze Severočeské ligy BA LYNX Liberec. Soupeř přijel potvrdit roli favorita. Úvodní desetiminutovku utkání vyhrál o devět bodů. Druhá čtvrtina však patřila nám. Několikrát jsme se k libereckým přiblížili na rozdíl dvou bodů. Po polovině utkání byl rozdíl ve skóre "pouhých" šest bodů. Bohužel nám fatálně nevyšla třetí čtvrtina. V té jsme za sedm minut zaznamenali pouhé dva body a soupeř tak odskočil na rozdíl 15 bodů. Závěr utkání si už hosté zkušeně pohlídali.

Body: Lehroch 14 (2x3), Voráček 14, Beran 8, Vakulenko 7 (1x3), Buben 6, Houngbedji 6, Šišulák 6, Schilling 4, Doležal T. 1

TH: 14/11 (79 %), 22/13 (59 %), Trojky 3:6, Fauly 21:18

Závěrem je třeba poděkovat Jiřímu Voráčkovi a Petrovi Bubnovi, kteří se rozhodli ukončit hráčskou kariéru. Kluci, děkujeme za skvělé roky společně strávené při té nejlepší hře.

Dále chceme poděkovat divákům, kteří jsou stále těmi nejlepšími v celé lize.

A v neposlední řadě děkujeme naší skvělé zapisovatelce Jarce Novotné.

Severočeská ligaMužiBK Sluneta Ústí n.L.TJ Slovan Varnsdorf97:7203. 11. 2017 20.00
Popis

Sluneta Ústí n. Labem vs. TJ Slovan Varnsdorf

97:72 (17:16, 27:19, 33:22, 20:15)

Souboj se Slunetou přinesl vyrovnanou první čtvrtinu. Ve druhé desetiminutovce se projevily naše nedostatky pod košem. Na zápas jsme totiž odjeli bez jediného podkošového hráče. Naši hráči tak sváděli pod košem po celý zápas souboje s bezmála o 30–40 kg těžšími pivoty soupeře. V poločase byl stav utkání 44:35 pro domácí. Po změně stran jsme se ještě nadechli k náporu a ve třetí minutě jsme prohrávali pouze rozdílem čtyř bodů. Bohužel pro nás pak přišla světlá chvilka ostrostřelce Fialy, který dvěmi trojkami v řadě zavelel k odskoku domácích. V tomto úseku hry jsme znervózněli a od čtvrté minuty do konce čtvrtiny jsme prohráli rozdílem třinácti bodů. Do posledního období jsme šli za stavu 77:57. V závěru jsme byli rádi, že jsme neobdrželi tolik nepopulární "kilo". Prakticky se opakoval stejný scénář, jako minulý týden doma s Teplicemi. V Ústí jsme si zápas prohráli mladickou nerozvážností a nedůraznou obranou. Rovněž se nám příliš nedařilo střelecky a doskok byl pro naši lehkou a malou sestavu příliš velkým soustem.

Body Slovan: Lehroch 19 (3x3), Schilling 12 (1x3), Šišulák 10 (1x3), Pasovský 9, Ježek 5 (1x3), Beran 4, Novák 4, Kodytek 4, Doležal 3, Vuong 2

Body Sluneta: Fiala 21 (3x3), Zajíc 13, Bartoš 10, Vorlíček 10 ...

TH: 31/23 (74 %), 30/18 (60 %), Trojky 5:6, Fauly 22:29

Severočeská ligaMužiUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf78:6105. 01. 2018 19.30
Místosportovní hala USK, Liberec
Popis

USK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf

78: 61 (24:11, 15:18, 15:18, 24:14)

Špatný vstup do zápasu, po celé utkání nevalná úspěšnost střelby a špatný doskok, to byly hlavní příčiny pátečního neúspěchu. Po zlepšené druhé a třetí čtvrtině jsme se dotáhli na rozdíl sedmi bodů. Bohužel pro nás jsme se v poslední desetimunutovce nevyvarovali několika ztrát a zbrklých zakončení, což nás stálo lepší výsledek.

Body: Lehroch 11 (1x3), Vakulenko 10 (1x3), Šišulák 8, Zamrzla 7 (1x3), Beran 6, Houngbedji 4, Pasovský 4, Doležal 3 (1x3), Lukeš 3, Novák 3 (1x3), Schilling 2, Sucharda

TH: 23/12 (52 %), 20/6 (30 %), Trojky 2:5, Fauly 18:26

Severočeská ligaMužiBasket Academy LounyTJ Slovan Varnsdorf85:7210. 11. 2017 19.30
Místotěl. ZŠ Přemyslovců
Popis

Basket Academy Louny vs. TJ Slovan Varnsdorf

85:72 (24:9, 22:18, 17:25, 22:20)

Dlouhou cestu do Loun jsme absolvovali v osmi hráčích, z toho dva kategorie U19. Domácí borci byli v letošní sezóně zatím bez porážky, navíc posíleni o tři hráče z Karlových Varů. Právě Pešek nám činil největší potíže. Tento komplexní hráč nám uštědřil plných 30 bodů. Polovinu z toho v první čtvrtině, kterou táhl společně s Jakešem. My jako bychom se po cestě nemohli dostat do zápasu. Vytvořili jsme si řadu výhodných pozic, ale koš domácích odolával. Naopak to byli oni, kteří navyšovali náskok na 24:9 po deseti minutách. Přestali jsme se soustředit na vývoj skóre a snažili se lounským vnutit naši rychlou hru. To se víceméně podařilo. I když byl rozdíl ve skóre v poločase již 19 bodů, nedali jsme svou kůži lacino. Povedenou třetí čtvrtinou jsme náskok domácích stáhli. V první minutě poslední čtvrtiny byl rozdíl pouhých 8 bodů. Pak ale Pešek deseti body v řadě opět zavelel k odskoku. V sedmé minutě jsme ještě korigovali na devítibodový rozdíl. V poslední vteřině utkání ještě Hnátek trefil šťastnou trojku a stanovil tak konečný stav utkání na 85:72. Celkem slušně jsme ubránili tradiční střelce domácích Jakeše s Hnátkem. Problémy nám kromě Peška dělali také centři soupeře.

Louny jsme na jejich hřišti určitě potrápili. I přes prohru jsme ale s výsledkem – a s předvedenou kolektivní hrou v obraně i v útoku – spokojeni.

Body Slovan: Beran 19 (2x3), Šišulák 17 (3x3), Lehroch 11 (2x3), Schilling 10 (2x3), Novák 8, Janoušek 5 (1x3), Kodytek 2, Houngbedji

Body Louny: Pešek 30 (4x3), Patzák 13, Vacek 12, Jakeš 9 (1x3), Hnátek 7 (1x3), ...

TH: 22/12 (55 %), 14/7 (50 %), Trojky 6:9, Fauly 15:21

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfUSK Slavia Liberec70:6707. 10. 2017 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. USK Slavia Liberec

70:67 (16:11, 26:22, 16:17, 12:17)

První letošní utkání jsme absolvovali proti celku USK Slavia Liberec. Náš tým se poprvé představil v nové sestavě, doplněný několika hráči kategorie U19. Nový herní styl přinesl v první polovině své ovoce a po povedeném poločase vedli muži rozdílem devíti bodů. Soupeř se však nechtěl dát lacino a začal se bodově dotahovat. Závěr zápasu jsme ale zvládli, i když po neproměněných trestných hodech a jednom podkošovém pokusu mohlo být již jasno, nechali jsme ještě libereckému týmu možnost závěrečné střely. Nakonec jsme však oslavili první výhru.

V zápase se nám dařila především střelba z dálky. Třináct úspěšných tříbodových pokusů nám výrazně pomohlo k výhře. Bohužel jsme si také vykoledovali 30 osobních chyb, které vedly ke 37 libereckým "šestkám". My jsme se dostali pouze k šesti střelám z čáry trestného hodu.

Body Slovan: Lehroch 12 (2x3), Pasovský 11 (1x3), Janoušek 9 (1x3), Novák 9 (3x3), Schilling 9 (3x3), Šišulák 7 (1x3), Doležal T. 5 (1x3), Kodytek 5 (1x3), Relich 3, Beran, Vuong, Zamrzla.

Body Slavia: Mraček 25, Vonička 16, Babak 9 ...

TH: 6/1 (17 %), 37!/18 (49 %), Trojky 13:0 (!), Fauly 30:16

Severočeská ligaMužiSlavoj BK Litoměřice CTJ Slovan Varnsdorf81:5313. 10. 2017 19.30
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice
Popis

Slavoj BK Litoměřice vs. TJ Slovan Varnsdorf

81:53 (28:11, 22:19, 20:12, 13:11)

Páteční zápas v Litoměřicích sehráli muži s omlazenou sestavou, čítající pět hráčů kategorie U19. Borci ze Slavoje proměňovali střely s vysokou úspěšností. Předvedli rychlou hru a pohledný basketbal. Nám se nedařila střelba z pole. Díky nezkušenosti jsme vyprodukovali také mnoho ztrát, po kterých soupeř pohodlně skóroval. Bohužel se nám nepodařilo navázat na dobrý pohyb z předchozího utkání, a tak je prohra o 28 bodů zasloužená. Pouze druhou a poslední čtvrtinu byla hra vyrovnaná.

Body Slovan: Relich 10 (2x3), Schilling 9, Lehroch 8 (2x3), Kabát 6, Houngbedji 5 (1x3), Beran 4, Vuong 4, Šišulák 3, Janoušek 2, Kodytek 2, Novák, Polák

TH: 16/10 (63 %), 13/6 (46 %), Trojky 5:5, Fauly 19:19

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Teplice63:10021. 10. 2017 18.15
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Teplice

63:100 (17:15, 20:30, 19:20, 7:35)

Po nervózním začátku na obou stranách se náš tým zlepšil především v obraně a získal tak v první čtvrtině vedení o sedm bodů. Bohužel zkušený soupeř ještě před klaksonem snížil na rozdíl pouhých dvou bodů. Po zbytek utkání měli hosté mírně navrch. Přesto se nám s těžším a zkušenějším soupeřem dařilo držet krok. Citelnou ztrátou byla nepřítomnost jediného podkošového hráče Relicha, který musel po TCH a DCH v polovině třetí desetimunutovky předčasně do sprch. I tak jsme ale sedm minut před koncem utkání snížili na rozdíl sedmi bodů. Poté jsme přestali hrát týmově a několik našich nepovedenýchh individuálních nájezdů dalo teplickým šanci na odskok. Pět minut před koncem utkání už vedli hosté o sedmnáct bodů. Příležitost tak dostali především mladší hráči a hráči kategorie U19. Nevsítili ani koš. Soupeřův náskok tak ještě notně narostl. Konečné skóre příliš neodpovídá obrazu hry. Je nutné se z chyb poučit a získané zkušenosti zúročit v dalších utkáních.

Body Slovan: Lehroch 17 (1x3), Beran 10, Pasovský 7, Schilling 6, Novák 5 (1x3), Šišulák 5, Doležal T. 4, Relich 3 (1x3) (1xTCH+1xDCH), Janoušek 2, Kodytek 2, Polák 2, Ježek 0

Body TP: Eisner 33, Klemza 16, Suška 16, Wiedner 12, Kubizňák 11...

TH: 19/8 (42 %), 32/21 (65 %), Trojky 3:5, Fauly 30:21

Severočeská ligaMužiBK Horejsek DěčínTJ Slovan Varnsdorf94:5917. 11. 2017 19.00
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

BK Horejsek Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

91:59 (21:13, 19:22, 26:10, 27:14)

V Děčíně se nám vydařil úvod utkání. Soupeře jsme zaskočili aktivitou a bylo z toho vedení 9:5. Bohužel jsme poté odešli v útočné fázi. Navíc se nám nepodařilo ubránit několik akcí soupeře. Propadali jsme především v obraně Kouta s Žáčkem. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obranu i útok. To vedlo ke korekci stavu. V poločase byl rozdíl hratelných pět bodů. Po změně stran jsme do třetí minuty snížili stav na rozdíl jednoho tříbodového koše. Pak ale přišel pětiminutový výpadek soustředěnosti, který Válečníci potrestali třinácti body v řadě. Po tomto přídělu už jsme se do utkání nedokázali vrátit. Poslední desetiminutovka byla z naší strany více méně odevzdaná. Doufejme, že už se takový výkon bez bojovnosti a soustředění nebude opakovat.

Body Slovan: Beran 20, Lehroch 11 (1x3), Kodytek 7, Doležal 5 (1x3), Šišulák 5 (1x3), Schilling 4, Houngbedji 2, Novák 2, Relich 2, Janoušek 1, Kabát.

Body DC: Trbola 18, Žáček 18 (2x3), Kout 15,Vilikus 13, ...

TH: 27/13 (48 %), 20/10 (50 %), Trojky 6:3, Fauly 19:25

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Baník Most79:7202. 12. 2017 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Baník Most

79:72(16:17, 21:19, 22:22, 20:14)

V této sezóně teprve třetí domácí utkání jsme sehráli proti soupeři z Mostu. Úvod duelu jsme zvládli na výbornou a ještě v šesté minutě jsme vedli 10:2. Bohužel po prostřídání základní sestavy jsme nedokázali reagovat na změnu obrany soupeře a ten do konce čtvrtiny otočil skóre. Zbytek utkání byl vyrovnaný. Ani jeden tým nedokázal odskočit na dvouciferný rozdíl. V poločase jsme vedli o jediný bod. Třetí období skončilo nerozhodně. Zápas byl tedy otevřený. Do poslední desetiminutovky jsme nastoupili s vědomím, že dokážeme zvítězit. Unavený soupeř, jehož sužovali tresty za osobní chyby nedokázal mezi šestou a sedmou minutou zachy tit n&aa cute;š nástup. Za tři minuty jsme především díky čtyřem trojkám (Lehroch 2x a Šišulák 2x) odskočili na rodíl sedmi bodů. V závěru se spíše taktizovalo. Bohužel jsme nabídnuté trestné hody příliš neproměňovali. Naštěstí pro nás soupeř na tom byl podobně. Ve třetím domácím utkání tak slavíme letošní druhé vítězství.

Body Slovan: Lehroch 22 (2x3), Šišulák 17 (2x3), Beran 8, Schilling 8, Relich 7, Doležal 5 (1x3), Novák 5 (1x3), Pasovský 4, Houngbedji 1, Janoušek 1, Kodytek 1, Sucharda

Body Baník: Plodek 23 (4x3), Rosenbaum 20, ...

TH: 32/15 (47 %), 36/20 (56 %), Trojky 6:6, Fauly 28:31

Severočeská ligaMužiBK Levharti ChomutovTJ Slovan Varnsdorf86:5708. 12. 2017 18.00
Popis

BK Levharti Chomutov vs. TJ Slovan Varnsdorf

86:57 (17:16, 29:13, 21:17, 19:11)

Páteční zápas s Chomutovem, který se netají touhou na postup do druhé ligy, byl vyrovnaný pouze první čtvrtinu. Do utkání jsme vstoupili lépe, až do páté minuty jsme vedli. Bohužel pak se soupeř skonzolidoval a bodově se dotáhl. Bohužel prostřídaná sestava nedokázala udržet kvalitního soupeře na dostřel. V poločase už jsme prohrávali o 17 bodů. Tento rozdíl ještě do konce utkání narostl až na konečných 29 bodů. Proti mladému (sic), ale fyzicky lépe vybavenému soupeři jsme tentokrát neměli šanci. Z posledního utkání v letošním kalendářním roce tak odjíždíme poraženi.

Body Slovan: Beran 15 (2x3), Šišulák 10 (1x3), Lehroch 7 (1x3), Houngbedji 6, Novák 6 (2x3), Pasovský 4, Relich 4, Janoušek 3 (1x3), Sucharda 2, Doležal, Zamrzla

Body Levharti: Karlovský 25 (3x3), Boyko 20 (3x3), Seifert 12, ...

TH: 22/14 (64 %), 21/10 (48 %), Trojky 8:7, Fauly 20:22

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfSlavoj BK Litoměřice C80:5713. 01. 2018 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Slavoj Litoměřice

80:57 (23:16, 21:11, 20:16, 16:14)

Neoblíbený a velice zkušený soupeř z Litoměřic dorazil k sobotnímu zápasu pouze v šesti „kusech“. Plán tedy zněl jasně - uběhat, utavit a rozstřílet. Což se nakonec i podařilo. Kromě krátkého období v polovině třetího dějství, se nám dařilo držet dobré tempo hry. Téměř celý zápas se dařila střelba ze střední a delší vzdálenosti. Zatímco soupeř, vyčerpán naší nátlakovou obranou a rychlým přechodem do útoku, neproměňoval s takovou jistotou. Důležitá výhra, díky níž se nemusíme krčit na chvostu tabulky.

Body Slovan: Lehroch 18 (1x3), Zamrzla 14 (2x3), Beran 10, Pasovský 10 (1x3), Schilling 10 (1x3), Vakulenko 9 (1x3), Lukeš 5, Kabát 2, Novák 2, Janoušek 0, Sucharda 0, Houngbedji 0.

90:54 (22:8, 21:18, 27:14, 20:14)

Do Teplic jsme odjeli pouze v šesti hráčích – z toho byli dva borci z kategorie U19. S výrazně vyšším a težším soupeřem jsme v této sestavě nemohli očekávat lepší výsledek. Zamrzí přístup hráčů, kteří místo utkání volí raději účast na plese, respektive kteří svou preferenci neoznámili v době, kdy se dal duel ještě přeložit.

Body: Beran 13 (1x3), Schilling 12 (2x3), Janoušek 10 (2x3), Sucharda 9, Vuong 8, Kabát 2.

TH: 16/7 (43 %), 4/3 (75 %), Trojky 11:5, Fauly 6:13

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: