Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
starší minižáci U13Starší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfSlavoj BK Litoměřice23:8602. 02. 2019 10.00
Místotěl. Národní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Slavoj BK Litoměřice

23:86     (6:23, 10:45, 18:68)

K utkání ve skupině o 5. - 8. místo přijelo první únorový víkend ke dvěma zápasům družstvo Slavoje Litoměřic. Nesoustředěný výkon, s mnoha chybami a bojácností ve hře jeden na jednoho přinesl jasný výsledek ve prospěch hostí. Pozitivnem byla snad jen snaha a pozornost Bubna, Šťáhlavského či Jindry.

Body: Buben 6, Vonderka 5 (3/1), Zeisemann 4, Jindra 3 (2/1), Jelenciak 2 (1/0), Svatek 2, Karman 1 (2/1), Kalvach 0 (2/0)

TH: 11/3

Popis

17:75     (2:10, 5:30, 7:55)

Ani druhý zápas se od toho prvního moc nelišil, Slavoji stačil jeho výkon na pohodlné vítězství.

Body: Jindra 7 (6/3), Zeisemann 4, Vonderka 2, Svatek 2, Kalvach 2

TH: 6/3

starší minižáci U13Starší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfBA Lynx Liberec29:7402. 03. 2019 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BA LYNX Liberec

19 : 74  (2:25, 12:37, 22:58)

Vstup do utkání se naší první pětce nepovedl. Až druhá pětka ve své čtvrtině byla hostujícím hráčům důstojným soupeřem. Ve druhém poločase si soupeř své vedení vždy navýšil o dalších deset bodů. Přesto musíme naše hráče pochválit za snahu a bojovnost.

Body: Kalvach 10, Ziesemann 6, Svatek 5, Jindra 4, Srb a Buben po 2.

Fauly: 14 : 15

Šestky: 11/3  :  22/9

Trojky:  0 : 0

Popis

18 : 80  (8:21, 15:39, 17:61)

Úvod druhého utkání se podobal prvnímu zápasu. Naši hráči se snažili, ale zkušenější a fyzicky vyspělejší soupeř, který hrál se čtyřmi staršími hráči, neměl se získáním náskoku problém. Ve druhém poločase ale naši hráči již rezignovali.

Body: Kalvach 6, Srb 4, Jindra 3, Karman a Ziesemann po 2, Svatek 1.

Fauly:  19 : 11

Šestky:  10/2  :  27/8

Trojky:  0 : 0

starší minižáci U13Starší minižáci U13BA Tygři LounyTJ Slovan Varnsdorf61:3416. 03. 2019 10.00
Místotěl. ZŠ Přemyslovců
Popis

BA Tygři Louny - TJ Slovan Varnsdorf

61 : 34 (14:10, 26:20, 43:24)

V prvním utkání podali naši hráči zejména v úvodu snaživý a nebojácný výkon, výsledkem byl lichotivý stav v polovině utkání. Škoda, že hráči nevydrželi v tomto trendu i ve druhé části.

Body: Buben, Ziesemann a Srb po 6, Jindra a Šťáhlavský po 4, Vonderka, Karman, Mauric a Kalvach po 2.

Fauly: 9 : 17

Šestky: 13/7 : 8/2

Popis

89 : 21 (15:8, 37:10, 57:11)

Za snahu a bojovnost v tomto utkání - až na výjimky - opravdu naši hráči nezaslouží chválu. Toto utkání odehráli bez zájmu a vůle po lepším výsledku a domácí hráči si tak mohli otevřít "střelnici".

Body: Srb 6, Šťáhlavský a Svatek po 4, Buben, Vonderka a Jindra po 2, Bulejko 1.

Fauly: 9 : 6

Šestky: 8/5 : 13/3

starší minižáci U13Starší minižáci U13Slavoj BK LitoměřiceTJ Slovan Varnsdorf80:4406. 04. 2019 09.00
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice
Popis

Slavoj BK Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

80 : 44  (22:12, 40:23, 46:36)

Naši hráči se snažili o slušný výsledek pouze ve třech čtvrtinách zápasu, kdy na ukazateli svítil přijatelný stav. V poslední čtvrtině ale bylo najednou po bojovnosti a snaze. Hráči měli problém rozehrát a po chybách soupeř lacino skóroval.

Body: Vonderka 9, Jindra, Svatek a Mauric po 6, Ziesemann 5, Pípa a Kalvach po 4, Šťáhlavský a Kosejk po 2.

Fauly: 10 : 16

Trojky: 0 : 0

Šestky: 26/8 : 7/2

Popis

107 : 18  (19 : 9, 48 : 13, 81 : 16)

Druhý zápas byl obdobou čtvrté čtvrtiny prvního zápasu. Až na čestné výjimky bez bojovnosti a vůle o to uhrát lepší výsledek.

Body: Vonderka 9, Ziesemann 6, Mauric 2, Šťáhlavský 1.

Fauly: 6 : 14

Trojky: 1 : 1

Šestky: 22/8 : 4/1

starší minižáci U13Starší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfBK Kondoři Liberec55:3827. 10. 2019 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK Kondoři Liberec

55 : 38  (13:4, 13:12, 11:16, 18:6)

Začátek zápasu vyšel lépe našim hráčům, když v první čtvrtině jasně svého soupeře přehrávali. Také úvod druhé čtvrtiny byl až do 5. minuty v naši režii (22:6). Pak ovšem nastal zlom a hostující hráči převzali až do konce prvního poločasu iniciativu po našich zbytečných chybách. Hlavně ale zjistili, že mohou s našimi hráči sehrát vyrovnanou partii. Zejména druhá pětka zůstala svým výkonem daleko za svými možnostmi. Velmi špatná obrana, mnoho zkažených přihrávek a neúspěšná střelba byla důvodem dalšího snížení našeho náskoku na konci třetí čtvrtiny (37:32). Naštěstí v poslední čtvrtině podala první pětka spolehlivý a obětavý výkon a dokázala zvýšit náskok až téměř na dvacet bodů.

Body: Mauric 16, Ziesemann 14, Vonderka 13, Kalvach 4, Jindra 3, Pípa a Svatek po 2, Kolář 1

Fauly: 12 : 14

Šestky: 19/10 : 13/0

Popis

TJ Slovan Varnsdorf  - BK Kondoři Liberec

51 : 44 (14:9, 8:13, 13:15, 16:7)

V úvodu druhého utkání se již naše první pětka prosazovala obtížněji a také více chybovala. Náskok proto nebyl po první čtvrtině nijak velký. V matném výkonu pokračovala druhá pětka i ve druhé čtvrtině druhého zápasu a povolila hostujícím hráčům do poločasu vyrovnat (22:22). Výsledek druhého utkání byl otevřený, naštěstí se druhá pětka ve třetí čtvrtině snažila uhrát lepší výsledek a nedovolila hostujícím hráčům získat výraznější náskok (35:37). V poslední části hry se na palubovce bojovalo o každý míč a postupem času se našim hráčům podařilo získat menší náskok, který udrželi až do konce zápasu. Vítězství se v tomto utkání nerodilo jednoduše, ale snad získané zkušenosti pomohou hráčům v dalším tréninku. Dalším našim soupeřem bude totiž silný celek Válečníků z Děčína (neděle 10.11. doma).

Body: Vonderka 15, Mauric 11, Ziesemann 7, Kosejk 6, Karman 4, Bulejko, Svatek, Kalvach a Pípa po 2

Šestky: 14/3 : 14/5

Severočeská ligaMuži AUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf68:7507. 10. 2016 19.30
Místosportovní hala USK, Liberec
Popis

VSK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf A

68:75 (14:15, 19:21, 20:12, 15:27)

První zápas v nové sezóně, ve které budeme po roce opět nastupovat v Severočeské lize, nás zavál do Liberce. K utkání jsme odjeli v plné sestavě, pouze bez absentujícího Činky. Početní převahu jsme tak měli na hřišti, ale díky skvělým divákům také v hledišti. První polovina utkání byla bodově vyrovnaná. Byť jsme byli, především pak v prním dějství, lepším týmem, nedolkázali jsme proměnit několik podkošových šancí a přetahovali jsme se tak s vysokoškoláky o vedení. Poločas jsme "utrhli" na konci druhé čtvrtiny trojkou Lehrocha. Do třetí části jsme tak nastupovali s tříbodovým vedením.  Bohužel výpadek v útočné fázi a především nepozornost v obraně, znamenala pro Liberec od čtvrté minuty do konce třetí čtvrtiny dílčí výhru 18:5 (4x3!). Do posledního hracího období jsme tak šli za stavu 53:48 pro domácí. Za další tři minuty jsme ale soupeři povolili pouze jeden koš. Šnůrou, na trestných hodech téměř neomylných Voráčka (8/8) a Šišuláka (8/7), jsme soupeře bodově dotáhli a předstihli pěti body Lehrocha v řadě. Minutu před koncem byl ale stav 67:69. Výhru jsme si však již nenechali uniknout a zkušeně si došli pro dva body do tabulky.

Až na výpadek ve třetí čtvrtině lze velmi dobře ohodnotit kolektivní obranu.

Body Slovan: Voráček 27 (1x3), Lehroch 16 (2x3), Šišulák 9, Houngbedji 6, Buben 5 (1x3), Zamrzla 5, Beran 2, Relich 2, Schilling 2, Doležal 1

Body VSK: Vonička 17 (1x3), Plášil 13 (2x3), Buchar 10 (2x3), Zmeškal 10 (1x3), ...

TH: 28/17 (61 %), 23/18 (78 %), Trojky: 7:4, Fauly 20 (1xTCH) : 23

Severočeská ligaMuži ASlavoj BK Litoměřice CTJ Slovan Varnsdorf97:5321. 10. 2016 19.30
Popis

Slavoj BK Litoměřice vs. TJ Slovan Varnsdorf

97:53 (21:13, 19:13, 28:15, 29:12)

V Litoměřicích se nám historicky nedaří. Ani páteční zápas nebyl výjimkou. Unavený a ospalý výkon v obraně a neuspěšnost střelby v útoku. To byla naše páteční vizitka. Na straně soupeře se objevilo hned šest hráčů s dvouciferným bodovým zápisem. U nás pak pouze dva. Náš výkon se tak nedá hodnotit jinak než slovem tragický. Po doskoku jsme povolili soupeři mnoho rychlých protiútoků a tím i snadné body. Nejhorší pasáží pak byly úvodní minuty druhého poločasu. První pětiminutovku jsme prohráli 13:2. Opět jsme se nechali rozhodit rozhodčími. Přitom u nás velmi dobře známý arbitr Anton podal ¨svůj "standardní" výkon - někdy na obě strany. Soupeři daroval na náš vkus až příliš trestných hodů. Nikterak netrestal nesportovní chování litoměřického stolku, který nám všemožným bzučením a boucháním do mikrofonu znepříjemnil několik střel a na tabuli uváděl u klíčových hráčů vyšší počet faulů než v zápise. I tak si ale musíme stěžovat především sami na sebe a pokusit se do dalších utkání zlepšit herní projev.

Body Slovan: Buben 15, Šišulák 10, Beran 6 (1x3), Houngbedji 6, Lehroch 5, Doležal 3 (1x3), Vakulenko 3, Zamrzla 3 (1x3), Schilling 2, Sucharda 0

Slavoj: Hanzlík 18 (2x3), Teichert 18 (1x3), Bureš 13, Hrubý 13 (1x3), Bubeník 12, Kodys 11, ...

TH: 42!/19 (45 %), 26:13 (50 %), Trojky 5:3, Fauly 25:33

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan VarnsdorfBK Teplice63:6929. 10. 2016 19.00
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Teplice

63:69 (16:18, 21:21, 14:9, 12:21)

První letošní domácí utkání se neslo ve vyrovnaném duchu. Úvodní poločas jsme prohráli o dva body. Třetí čtvrtinu – většinou naši kritickou – jsme zvládli a vyhráli o pět bodů. Bohužel v poslední čtvrtině jsme na zlepšený výkon nenavázali. Chaos v útočné fázi hry a pouhách 12 vsítěných bodů za poslední období, bylo hlavní příčinou naší prohry. Dále jsme soupeře až příliš často posílali na čáru trestného hodu. Po většinu utkání nám chyběla organizace hry a několika nepozornostmi v obraně jsme Teplicím umožnili snadný koš. Bohužel nám příliš nepomohl ani nezkušený rozhodčí Josefus, který nám čtyřmi chybnými rozhodnutími v poslední minutě a půl sebral šanci na zvrat.

Body Slovan: Voráček 21 (1x3), Buben 14 (2x3), Šišulák 8, Relich 6, Lehroch 5, Schilling 5 (1x3), Houngbedji 2, Sucharda 2, Beran 0, Doležal 0, Vakulenko 0, Zamrzla 0.

TH: 15/9 (60 %), 34/17 (50 %), Trojky 4:4, Fauly 29:17

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan VarnsdorfBK Sluneta Ústí n.L.75:8712. 11. 2016 17.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Sluneta Ústí n. Labem

75:87 (19:18, 12:21, 27:21, 17:27)

Sobotní zápas s rivalem z Ústí nad Labem pro nás nedopadl dobře. Po vyhrané vyrovnané první čtvrtině jsme polevili v obraně i v útoku. Pouhých 12 bodů za toto hrací období na takového soupeře nemůže stačit. Po změně stran jsme se pustili do stíhací jízdy – především díky 22 bodům Lehrocha v tomto hracím období. Po třiceti minutách tak na tabuli svítilo skore 58:60 pro hosty. Opět jsme se dostali do zápasu. V úvodu čtvrtiny nám soupeř lehce odskočil. Rozdíl pěti bodů sedm minut před koncem utkání byl pořád ještě hratelný. Bohužel v tom okamžiku přišel zkrat do té doby dobře hrajícího Bubna, který se za urážku rozhodčího Matějčka nechal poslat předčasně do sprch. Od té chvíle jsme nenašli recept na obranu hostujícího Pistěckého, který do konce utkání přidal ještě deset ze svých celkem 34 bodů. Dotáhl tak svou Slunetu k vítězství.

Body: Lehroch 33 (4x3), Schilling 11 (2x3), Voráček 11, Buben 9 (1x3), Šišulák 9, Zamrzla 2, Beran 0, Doležal 0, Houngbedji 0, Relich 0, Sucharda 0, Vakulenko 0

Body Sluneta: Pištěcký 34, Zajíc 20, Fiala 12 (2x3), Feigl 8, ...

TH: 22/10 (45 %), 30/23 (77 %), Trojky 7:2, Fauly 25:23

Severočeská ligaMuži ABK Děčín ATJ Slovan Varnsdorf A69:5902. 12. 2016 19.30
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

BK Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf "A"

69:59 (22:10, 17:14, 9:14, 21:21)

Na zápas do Děčína jsme zajížděli bez tradičních opor Bubna a Voráčka a bez dalších podkošových hráčů Suchardy a Relicha. V netradičním složení bez jediného "dlouhého" nám unikla především první čtvrtina, kterou jsme prohráli rozdílem 12 bodů. To se nakonec ukázalo jako osudné. V poločase jsme prohrávali již rozdílem patnácti bodů. Zlepšenou obranou, a především útokem, jsme náskok soupeře postupně stahovali. V poslední minutě byl tak rozdíl pouhé čtyři body. Bohužel rozhodčí přehlédli učebnicové kroky domácího Ondráše. Rozdíl se tak vyhoupl na bodů šest. Po nájezdu Doležala se nám podařilo opět snížit na rozdíl 2 dvojek, a když jsme v samotném závěru již museli hrát vabank, soupeř odskočil trestnými hody až na konečný rozdíl.

Body Slovan: Doležal 10 (1x3), Schilling 10 (2x3), Beran 9, Lehroch 9 (1x3), Šišulák 7 (1x3), Vakulenko 5 (1x3), Houngbedji 4, Lukeš 3, Pasovský 2, Zamrzla 0

Fauly: 20:27, Šestky: 34/20 (59 %) : 13/7 (54 %), Trojky 6:6

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan VarnsdorfBK Baník Most88:9310. 12. 2016 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf A vs. BK Baník Most

88:93 (18:25, 18:18, 23:25, 29:25)

Do sobotního utkání proti BK Baník Most jsme nastoupili doplněni o čtveřici hráčů U19. V tomto zápase nám opět nevyšla první čtvrtina, kterou jsme prohráli o 7 bodů. Nedokázali jsme zastavit soupeřovu střelbu z perimetru a obdrželi jsme v tomto hracím období pět trojek. Další průběh zápasu se nesl v duchu "koš za koš". I když jsme poslední desetininutovku vyhráli o 4 body, nedokázali jsme překlopit vedení na naši stranu.

Body Slovan: Voráček 26 (1x3), Ježek 22 (5x3), Lehroch 16 (1x3), Doležal T. 5 (1x3), Lukeš 5 (1x3), Beran 4, Šišulák 4, Schilling 2, Vašut 2, Zamrzla 2, Pasovský, Houngbedji

Fauly: 22:18, Šestky: 22/16 (73 %) : 32/20 (63 %), Trojky 8:11

Severočeská ligaMuži ABA Lynx LiberecTJ Slovan Varnsdorf A110:5006. 01. 2017 19.45
Místotělocvična OU a PrŠ
Popis

BA Lynx Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf A

110:50 (35:11, 23:13, 25:9, 27:17)

Na půdu favorita jsme vinnou několika zranění jeli se čtyřmi hráči U19. Soupeř v dosavadním průběhu soutěže ještě neprohrál. Původní prvoligový tým Kondoři Liberec se po neshodách ve vedení přejmenoval na LYNX a přišel tak o právo nastupovat v první lize, chce si tento tým vyhrát svou soutěž zpět. Rozdíl byl patrný téměř ve všech herních činnostech. Soupeř byl ve všech čtvrtinách jasně lepším týmem.

Body Slovan: Lehroch 11 (1x3), Vašut 10 (2x3), Šišulák 9 (1x3), Lukeš 7, Doležal T. 5 (1x3), Schilling 3, Beran 2, Relich 1, Zamrzla 0, Pasovský 0

Fauly: 13:13, Šestky: 11/9 (82 %) : 8/5 (63 %), Trojky 11:5

Severočeská ligaMuži ABasket Academy LounyTJ Slovan Varnsdorf A91:5810. 03. 2017 19.30
Popis

BA Louny vs. TJ Slovan Varnsdorf "A"

91:58 (20:7, 29:17, 21:15, 21:19)

V Lounech proti nám stála především téměř bezchybná střelba domácích borců a naopak naše špatné střelecké procento prakticky ze všech vzdáleností. Soupeře se nám nedařilo zastavovat celou první polovinu utkání. Poločasový stav 49:24 vypadal hrozivě. Lehce zlepšeným útokem ve druhé půli jsme alespoň korigovali výsledek. Domácí borci nám nasázeli celkem 15 tříbodových pokusů, to je plných 45 bodů z celkových 91. Střelecky se prosazovali především Hnátek (7x3) a Jakeš (6x3).

Body: Buben 13, Schilling 12, Šišulák 10, Lehroch 8, Činka 5, Doležal T. 5 (1x3), Beran 3, Vakulenko 2

TH: 15/8 (53 %), 14/9 (64 %), Trojky 15:1, Fauly 18:20

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan Varnsdorf ABasket Academy Louny68:7121. 01. 2017 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf A vs. Basket Academy Louny

68:71 (16:16, 17:23, 21:19, 14:13)

Odložený zápas šestého kola Severočeské ligy jsme odehráli tuto sobotu. Soupeř z Loun přijel v kompletní sestavě. Po jasném vítězství z minulého týdne nad druhou Slunetou byli hráči Loun natěšeni na jasný výsledek. Naše týmová hra a kvalitní obrana byla však proti. První období naznačilo vyrovnaný duel. Po deseti minutách svítilo na tabuli skóre 16:16. Až v poslední minutě druhé čtvrtiny se hosté utrhli na šestibodový rozdíl. Nedali jsme však svou kůži lacino. S vyhranou třetí čtvrtinou jsme šli do poslední desetiminutovky s -3 body. Dvě minuty před koncem, po dvou úspěšných trojkových pokusech, byl rozdíl ve skóre o tři body v náš prospěch. Bohužel třikráte selhala naše obrana i útok a tak místo vedení o 5-7 bodů jsme prohrávali – patnáct vteřin před koncem – o tři body. Poslední střela na vyrovnání nám bohužel nevyšla, a tak si Lounští odvážejí plný počet bodů. Dlužno však dodat, že po vyrovnaném a tuhém boji.

Body Slovan: Buben 18 (2x3), Lehroch 12 (1x3), Šišulák 11 (1x3), Zamrzla 10 (1x3), Schilling 6 (2x3), Beran 4, Relich 3, Doležal T. 2, Lukeš 2, Vašut 0

Fauly: 25:12, Šestky: 13/8 (62 %) : 30/16 (53 %), Trojky 7:3

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan Varnsdorf AUSK Slavia Liberec92:7128. 01. 2017 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf "A" vs. VSK Slavia TU Liberec

92:71 (30:19, 19:13, 23:29, 20:10)

V prvním kole jsme si z Liberce odvezli dva body za výhru. Liberec byl před tímto víkendem o skóre pod námi. Po kvalitním výkonu proti BA Louny jsme věřili ve výhru. První čtvrtina dopadla jasně v náš prospěch. Vybudovali jsme si v ní rozhodující náskok, který jsme do poločasu ještě zvýšili na 15 bodů. Bohužel nám nevyšla třetí čtvrtina a úvod posledního dějství. Ve třicáté třetí minutě utkání soupeř stáhnul náš náskok na jednociferný rozdíl. Změnou obrany a úspěšným zakončováním nájezdů a střel jsme stanovili konečný rozdíl na 21 bodů.

Zápas se vyznačoval výborným týmovým výkonem v útoku i v obraně – s výjimkou třetí čtvrtiny. Výrazněji se prosadili dvojciferní střelci Šišulák, Lehroch a Buben.

Body Slovan: Šišulák 21 (3x3), Lehroch 19, Buben 15 (1x3), Beran 9, Vakulenko 8, Relich 7 (1x3), Schilling 6, Lukeš 4, Doležal T. 3

Fauly: 22:14, Šestky: 16/9 (56 %) : 28/18 (64 %), Trojky 5:7

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: