Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
Severočeská ligaMužiUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf78:6105. 01. 2018 19.30
Místosportovní hala USK, Liberec
Popis

USK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf

78: 61 (24:11, 15:18, 15:18, 24:14)

Špatný vstup do zápasu, po celé utkání nevalná úspěšnost střelby a špatný doskok, to byly hlavní příčiny pátečního neúspěchu. Po zlepšené druhé a třetí čtvrtině jsme se dotáhli na rozdíl sedmi bodů. Bohužel pro nás jsme se v poslední desetimunutovce nevyvarovali několika ztrát a zbrklých zakončení, což nás stálo lepší výsledek.

Body: Lehroch 11 (1x3), Vakulenko 10 (1x3), Šišulák 8, Zamrzla 7 (1x3), Beran 6, Houngbedji 4, Pasovský 4, Doležal 3 (1x3), Lukeš 3, Novák 3 (1x3), Schilling 2, Sucharda

TH: 23/12 (52 %), 20/6 (30 %), Trojky 2:5, Fauly 18:26

Popis

68:60 (15:18, 22:7, 15:26, 16:9)

K poslednímu utkání této sezóny jsme zajížděli na palubovku USK Slavia Liberec. Výsledek tohoto utkání už nemohl ovlivnit konečné postavení týmů v tabulce. Příležitost tak od začátku dostali hlavně hráči, kteří letos odehráli méně minut. Zápas jsme začali lépe a úvodní desetiminutovku jsme vyhráli rozdílem tří bodů. Pak se začali prosazovat hlavně domácí podkošoví hráči, kteří nám vsítili většinu bodů. Liberec tak v poločase vedl 37:25. Změnou obrany pro druhý poločas se nám podařilo výtečnou třetí čtvrtinou snížit na rozdíl pouhého jednoho bodu. Bohužel v posledním období chyběl klid a zkušenosti. Přestali jsme hrát týmově a po několika neproměněných nájezdech a několika ztrátách v závěru utkání jsme přišli o případné sedmé vítězství v této sezóně. Důležiité však bylo spíše rozdělení minut a získávání zkušeností.

Pro tento rok končíme sice podobně jako loni, předposlední, máme však o čtyři vítězná utkání více a pracujeme na novém herním stylu. To nám dává naději do dalších sezón.

Body Slovan: Lehroch 19 (4x3), Pasovský 7, Houngbedji 6, Janoušek 6, Zamrzla 6 (2x3), Beran 5, Relich 5, Šišulák 4, Schilling 2, Vuong

TH: 19/9 (47 %), 12/6 (50 %), Trojky 5:6, Fauly 16:17

MístoSportovní hala TU Liberec
Popis

82:68 (24:11, 24:18, 16:19, 18:20)

Utkání v Liberci poznamenala nezvládnutá první čtvrtina. Tu jsme prohráli výrazným bodovým rozdílem a po zbytek utkání jsme se pouze snažili dotáhnout. Bohužel se nám to nepodařilo. Problém naší obraně dělali pouze dva hráči soupeře, kteří ale dohromady zaznamenali 50 bodů. Tato prohra byla ze série zbytečných.

Body Slovan: Schilling 14 (2x3), Sucharda 12, Beran 11 (1x3), Lehroch 11 (1x3), Zamrzla 9 (1x3), Doležal 5 (1x3), Šišulák 4, Janoušek 2

Trojky 4:6, TH - 28/20 (71 %) : 11/8 (73 %), Fauly 15:20

MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec
Popis

83:71 (22:16, 17:17, 19:14, 25:24)

Poslední utkání základní části nás čekalo v Liberci, zápas o všechno – tedy o postup do skupiny o první místo. Liberec je našim tradičním a výškově výborně vybaveným soupeřem. Již před zápasem při rozcvičení bylo jasné, kdo by měl pod oběma koši dominovat, i díky absenci podkošových Relicha (nemoc), Pasovského (práce), Strnada (utkání v kategorii U19). Přesto jsme z větší části dokázali vysoké pivoty soupeře eliminovat, hlavně výbornou obranou Berana a Šišuláka, kterým vypomáhali hráči z perimetru zdvojováním.

Začátek zápasu byl z naší strany trochu rozpačitý. Nemohli jsme najít cestu do koše a dovolili jsme soupeři odskočit na rozdíl 12 bodů. Po vyrovnání hry na obou koncích hřiště jsme pomalu umazávali náskok. V sedmé minutě třetí čtvrtiny se nám podařilo srovnat na 45:45. Následovala šňůra 13-ti bodů Liberce, během které se seběhlo několi menších příběhů. Zbytečné ztráty a následná špatná obrana rychlého protiútoku. Dále rychlé vyfaulování se mladého Kozáka, který byl velice platný pod oběma koši. A třetí, poněkud zvláštní metr rozhodčího Rosenbergera, kdy na jedné straně neodpískal jasné fauly na naše hráče a na druhé nekompromisně trestal. Například náš klíčový hráč Lehroch obdržel třetí faul a následnou TCH, která znamenala 4 osobní chyby už ve druhé čtvrtině. Nutno dodat, že reálně se dopustil jedné osobní chyby – a nevhodného komentáře k výroku rozhodčího. Rozhodčí je ale pánem na hřišti a tak nezbývalo, než tento metr vydržet. Bohužel po několikerém seknutí přes ruce našeho hráče, za stavu o pouhé čtyři body pro soupeře, při kterém jsme přišli o míč a posouzen byl až náš faul z frustrace, jsme neudrželi nervy na uzdě a náš příkřejší komentář k výroku rozhodčího skončil TCH pro naší lavičku. Tyto tři minuty nás stály hodně sil. Přesto jsme se ještě dokázali vrátit z dvouciferného vedení Liberce na rozdíl pouhých dvou bodů. Pak ale opět zaúřadovali arbitři a odpískali Lehrochovi další, neexistující faul na hráče Liberce, který však pouze sám podklouzl. Faul znamenal jeho celkově pátou chybu, pro kterou musel opustit hřiště. Poslední minuty už si Liberec pohlídal a naše neproměněné střely často trestal. Náročné utkání, poznamenané především absencí několika hráčů ze základní rotace. Naši bojovnost však ocenilo i několik varnsdorfských příznivců, kteří se na utkání přišli podívat.

V budoucích týdnech nás tedy čeká boj ve skupině o 7.–12. místo v Severočeské lize, což pro nás jistě není úspěch, ale jistá příležitost poprat se o co nejlepší umístění. A zároveň předávat dál herní zkušenost mladším hráčům, kteří musí pracovat na svém rozvoji. V pátek 17. ledna zajíždíme na první utkání nadstavbové části na hřiště děčínské Juniorky.

Body Slovan: Lehroch V. 25 (2x3), Schilling 20 (3x3), Beran 8 (1x3), Šišulák 8, Novák 6, Kozák 4, Janoušek 0, Lehroch E. 0, Vašut 0.

78 : 107 (17:25, 39:45, 60:78)

Díky rekonstrukci haly na Harcově, jsme s libereckou Slavií, hráli netradičně v sobotu, v hale na „Lokotce“.

Utkání jsme zvládli vítězně, i přes absenci Šišuláka a Pasovského, dvou hráčů základní sestavy. Důležitým faktorem bylo, že se nám zdvojováním podařilo eliminovat vysoké podkošové hráče Slavie. Ti i přes výraznou výškovou převahu dokázali proměnit „jen“ 27 bodů. Tým si zaslouží za práci pod košem určitě velkou pochvalu, důkazem budiž 15 útočných doskoků a 32 obranných. Což jsou proti takto poskládanému soupeři skvělá čísla.

Zápas jsme drželi ve svých rukou, celý hrací čas jsme měli skóre na své straně. Slavia se ovšem dokázala přiblížit na tři body, a to začátkem třetí čtvrtiny. Poté přišla „smršť“ šesti trojek z rukou Vojty Lehrocha a Dominika Maščucha. Na konci třetí čtvrtiny tedy byl stav +18 pro náš tým. Liberec to naprosto opařilo a ve tvářích některých jejich hráčů byla vidět naprostá rezignace.

Zápas za rozhodnutého stavu dohrávali borci, kteří nemají takové herní vytížení. K radosti všech dokázali ještě skóre navýšit. Někteří si rozhodně řekli o větší minuty na hřišti.

Přes dva skvělé individuální střelecké výkony, nesmí zapadnout celkový týmový výkon, který byl na vysoké úrovni. Důkazem je 20 týmových asistencí. Radost mám i z hráčů, kteří přijali svou roli v práci pro tým, práci, která se nedá vyčíslit, tzv. „černou práci“. V tomto zaslouží absolutorium Beran, Houngbedji, Kuník a Schilling.

Dobře zahrál také nováček Steško. Ten ke svým dvanácti bodům přidal i dva bloky. Jeden na vysokého podkošového hráče a druhý, kdy blokoval střelu za tři body. Pokud Péťa přidá větší klid na rozehrávce, může se již letos stát naším šestým hráčem.

Body: Lehroch V. 43 (5x3), Maščuch 27 (5x3), Steško 12 (1x3), Kenney 8, Schilling 4, Novák 4, Janoušek 3 (1x3), Beran 2, Kozák 2, Houngbedji 2, Kuník a Svoboda 0

Trojky: 12
TH: 31/19  61%
Fauly: 21

Popis

Body: Lehroch V. 33 (4x3), Schilling 12 (2x3), Ziesemann a Pípa 4, Novák 3 (1x3), Zdražil, Janoušek a Kozák 2, Beran 1, Lehroch E. a Strnad 0.

TH: 15/8 53%

Severočeská ligaMuži AUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf78:4921. 10. 2023 15.30
Popis

USK Slavia Liberec – TJ Slovan Varnsdorf „A“

78:51

Třetí kolo Severočeské ligy jsme zavítali na půdu Slavie Liberec, která již tradičně disponuje vysokým kádrem, kterému se nemůže naše sestava rovnat. Do utkání jsme tedy šli s cílem zdvojovat podkošové hráče, hrát rychle dopředu a střílet velký počet pokusů z dlouhé vzdálenosti, což byla v dosavadním průběhu soutěže naše devíza.

Do zápasu jsme vstoupili velice slušně, hlavně v obraně a prakticky celý poločas jsme dokázali precizně pracovat v obraně. Vysocí pivoti Liberce to neměli vůbec jednoduché. V útoku nás soupeř nepouštěl do rychlých kontrů, a když už se povedlo, bylo z toho slabé, nebo zbrklé zakončení. Je to škoda, protože jsme mohli jít v poločase do výraznějšího vedení, než jen o tři body.

Druhý poločas byl již v režii domácích. I přes vyloučení soupeřova, do té doby nejlepšího hráče Mračka, které nás mělo nakopnout. Naši borci vytratili lehkost, přestali si vypomáhat v obraně, zbytečně ztráceli míče, přestali proměňovat střely. Prostě naprostý výpadek. Liberečtí naplno využili svůj výškový potenciál a převálcovali nás pod košem. Navíc jim obroučkou propadl každý „odhoz“ z jejich ruky. Zbytek utkání byla z naší strany rezignace na jakoukoliv korekci výsledku.

Zrodila se tedy jednoznačná a z mého pohledu zcela zbytečná prohra, proti soupeři, který byl k poražení.

liga juniorek U19ŽenyUSK Praha BTJ Slovan Varnsdorf73:2708. 11. 2015 11.00
MístoSportovní hala Královka, Praha 7
Popis

USK Praha „B“ - TJ Slovan Varnsdorf

73:27 (24:2, 38:9, 57:17)

Mladší extraligové dorostenky USK, hrající ligu U19 pod hlavičkou B-týmu nám udělily další lekci z rychlosti, obranných a útočných dovedností jednotlivce a týmové souhře. Bylo jasné, že se budeme těžko prosazovat proti takto vyspělým a sehraným týmům, alespoň jsme zápas po prohrané první čtvrtině 24:2 nevzdali a pokusili se udržet v obraně USK na co nejmenším počtu vstřelených bodů. Útok zcela hořel už při vyvážení míče z naší poloviny a hra 1 na 1 neměla pražádnou šanci. Body jsme tedy dali z několika povedených akcí, kterých bylo ale pomálu. O úspěšné střelbě nemluvě.

Body: Hrabáková 5, Grobarčíková 5, Martinovská 4, Chlánová 4, Keslerová 3, Jínová 2, Pejšková 2, Škvorová 2, Špičková 0.

(14:17, 13:12, 16:23, 24:7)

Zápas, který jsme měli jednoznačně vyhrát! Kolaps v poslední čtvrtině, kdy jsme nechali soupeře v klidu doskakovat pod vlastním košem a proměňovat druhé až páté šance. A opět střelba (23/85)...

Body: Jirchářová L. 15, Juricová 11, Jirchářová K. a Mísařová 8, Čmejrková 7, Zirmová 6, Bendová a Novotná 2

Fauly: 22

TH: 18/12

celostátní ligaKadetky U17USK Praha BBasket Severočesko68:5810. 03. 2019 14.00
Popis

USK Praha "B" - Basket Severočesko

68:58 (16:14, 18:11, 15:22, 19:11)

Zápas jak na houpačce: 1. čtvrtina a 5. minuta - 15:2, 10. minuta - 15:14, v poločase stav 34:25. Po třetí čtvrtině - 49:47, 4. čtvrtina a 4. minuta - sice 51:55, ale konec 68:58. Školácké chyby nás v závěru zápasu připravili o vítězství.

Body: Čmejrková 13, Jirchářová L. 12, Zirmová 10, Dvořáková a Mísařová 6, Juricová 5, Jirchářová K. a Novotná 3

74 : 22  (20:8, 33:16, 53:20)

Body: Effler 7, Petrla T. 6, Sembdner 4, Kozák 3, Gerhát 2.

V domácím prostředí jsme s tímto soupeřem prohráli 20:72. Do sestavy se vrátil oproti sobotě pouze Ríša. Domácí družstvo bylo v utkání vysokým favoritem a naše družstvo se mohlo pouze snažit svou bojovností uhrát co nejsolidnější výsledek. To se vcelku dařilo do poločasu, ale ve druhé půli došli našim hráčům síly a domácí již vcelku poklidně zvyšovali svůj náskok. V závěru třetí čtvrtiny se nepříjemně zranil Matěj Gerhát (úder do hlavy). Věřme, že zranění nebude vážné a brzy se vrátí na palubovku.

Trojky   1 : 2

TH   35/15  :  4/0

Fauly   6 : 22

přípravný turnajStarší minižáci U13USK PrahaTJ Slovan Varnsdorf66:2202. 09. 2023 17.00
MístoSportcentrum SLUNETA
Popis

Účastník finále Mistrovství ČR a stříbrný medailista byl nad naše síly. Technicky vyspělý soupeř nám toho mnoho nedovolil. Snad jen v poslední čtvrtině jsme sehráli vyrovnanou partii.

Body : Martínek 8, Šindelář 7, Patóč 4, Přerovský 3.

nadregionální ligaStarší žáci U15TJ Thermia Karlovy Vary TJ Slovan Varnsdorf61:4914. 10. 2018 10.00
MístoTělocvična ZŠ 1. máje
Popis

TJ Thermia Karlovi Vary - TJSlovan Varnsdorf 61:49 (14:10, 18:16, 12:14, 17:9)

Zápas se nám moc nepovedl, mohli jsme spoustu věcí zlepšit (např. obranu a střelbu).

Za U15 Matyáš Ježek

Body: Kučera 13, Zdražil a Luh 10, Ježek a Flemmer 8

Fauly: 9

TH: 12/1

Popis

Karlovy Vary - Varnsdorf 73:81 (11:23, 16:17, 26:22, 20:19)

Přijeli jsme do Karlových Varů připraveni a s chutí vyhrát. Od začátku jsme nastoupili s rychlostí hrát do koše. Po 1. čtvrtině jsme si vytvořili mírný bodový náskok 12 bodů. Ale soupeř se nezalekl a snažil se vrátit do zápasu. Drželi jsme tempo a po poločase pořád vedli. Soupeř se začal bodově dotahovat ve 3 .čtvrtině, ale my jsme se nedali a dovedli tento zápas do vítězného konce.

Za U15 Vojta Kučera

Body: Ježek 22, Kolář 19, Zdražil 15, Kučera 10, Kozák 6, Brož 5, Valenta 4

TH: 22/12

Fauly: 18
KP střední ČechyKadeti U17TJ Tatran Kostelec n.Č.L.TJ Slovan Varnsdorf41:8310. 01. 2016 11.00
MístoTJ Tatran, Kostelec n.Č.L.
Popis

TJ Tatran Kostelec n. Č. l. U17 - TJ Slovan Varnsdorf U17

41:83 (2:21, 9:23, 15:18, 15:21)

K tomuto zápasu můžu dodat, při vší uctě k soupeři, jen to, že jsme zápas absolutně nezvládli a utrpěli jsme vítěžství o 42 bodů. Kostelci jsme umožnili to, že nám dal nejvíce a utržil nejméně bodů za své působení v letošní sezóně. To pro naše hráče znamená, že si po takto odevzdaném a odchozeném výkonu, velmi „užijí“ středeční trénink.

Body Slovan: Polák 17 (1x3), Novák 13 (1x3), Strnad 12, Kabát 10, Kodytek 10, Vuong 8, Lehroch 7, Kocek 2, Vladař 2.

Fauly: 17-19, Šestky: 21/9 - 14/9, Trojky: 0-2.

nadregionální soutěžKadeti U17TJ Tatran Kostelec n.Č.L.TJ Slovan Varnsdorf21:11522. 01. 2017 16.00
MístoTJ Tatran, Kostelec nad Černými Lesy
Popis

TJ Tatran Kostelec n.Č.L. - TJ Slovan Varnsdorf

21:115 (0:22, 8:30, 9:32, 4:31)

Zápas s outsiderem soutěže byl ve znamení zkoušení útočných kombinací. Chtěli jsme hrát do postavené obrany, takže jsme po zisku míče na soupeře většinou čekali. Kostelec vyzkoušel i zónu, což jsem kvitoval a mohli jsme důkladně procvičit akce do nadstavbové části, kde tuto obranu bude aplikovat očekávaný Brandýs. V zápase dostali prostor hlavně méně zkušení hráči, kteří dostali velkou šanci se s týmem herně sžít.

Body Slovan: Strnad 32, Berger 18, Petrla 16, Polák 16, Vuong 11, Kabát 8, Čapek 6, Jeřábek 6, Lehroch 2

Fauly: 15-9, Šestky: 2/0-16/5, Trojky: 1-0

kvalifikace o liguKadeti U17TJ Spartak Uherský BrodTJ Slovan Varnsdorf91:3727. 05. 2017 18.00
MístoHala SMJ Jihlava
Popis

Neználkova cesta do Jihlavy za poznáním aneb jak se jinde hraje basketbal Takto by se dal popsat stručně průběh kvalifikace U17 v Jihlavě.

Rozlosování do skupin o kvalifikaci o ligu U 17 nás poslalo do Jihlavy ke střetnutí s týmy Žďáru nad Sázavou, Uherským Brodem a domácí Jihlavou. Odjeli jsme ve složení: Petrla D., Bourek K., Lehroch E., Berger J., Petrla T., Pondělíček D., Nechanický J., Jeřábek A., Sembdner O., Kozák P., Strnad D., Vladař P., trenér Cedrych A., asistent Frolík J. Tento turnaj byl pro náš nově poskládaný tým spíše zkušební. Jelikož se takto teprve poznáváme navzájem, brali jsme to jako testování dovedností jednotlivců i fungování nového týmu. Každý z hráčů k tomu přistoupil po svém… Ve všech zápasech byla znát nesehranost a individuální nedostatky. Zde jsme si ověřili, že kvalifikace není NRS a hrubé základní nedostatky hráčů se musí co nejdříve odstranit. Pravdou ale je, že jsme každý následující zápas předváděli lepší výkon. Nejlepším pak byl zápas s domácí Jihlavou, která na konci turnaje skončila na druhém místě. Takže buďme optimističtí, důslední v plnění úkolů a věřme v sama sebe. Pak se dostaví výsledky…

TJ Spartak Uherský Brod - TJ Slovan Varnsdorf

91 : 37  (33:7)12:19(22:9)24:2

Body: Strnad 13, Petrla T. 11, Pondělíček 6, Nechanický 3, Berger 2, Lehroch 2

nadregionální ligaKadetky U17TJ Sokol ToužimTJ Slovan Varnsdorf47:6109. 10. 2022 12.00
MístoSportovní hala, Toužim
Popis

61:47 (12:12, 15:14, 5:17, 15:18)

O víkendu jsme odehráli další dvě utkání letošní sezóny proti nám neznámým soupeřům, se kterými jsme neměli možnost se minulý ročník setkat. V neděli jsme se vydali zatím na nejdelší letošní cestu, a to do Toužimi, kde jsme poměřili síly s tamním Sokolem. Utkání bylo v našem případě o dvou rozdílných týmech v prvním a druhém poločase. První poločas se nám vůbec nevydařil, když se nám nevedlo plnit úkoly, které jsme si před zápasem řekli, a nutno říci, že nás i zaskočily čtyři trojky z ruky jedné hráčky protivníka. Do šatny jsme tak šli v poločase s rozdílem jednoho bodu ve prospěch soupeře. Druhá polovina už byla o něčem jiném, a hlavně díky velmi dobré a zlepšené individuální i týmové obraně se nám nakonec podařilo odskočit soupeři v jeden moment až na rozdíl dvaceti bodů. Holky si opět zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost ve třetím a čtvrtém dějství. Velmi rád bych opět vyzdvihl v tomto zápase dva výkony, a to výkon Klárky Weberové, která přinesla na hřiště jiskru, bojovnost a nakopla tím celý tým. Druhý výkon, který bych rád vyzdvihl, je výkon Marušky Kutové, který možná nebyl na první pohled tak viditelný, ovšem i přesto pro nás velmi důležitý z hlediska nasazení a předvedené individuální hry.

Body: Doležalová 16, Zirmová, Bafiová, Palmeová 10, Weberová 8, Stráníková 4, Kutová 2, Petráková 1

Popis

53:46

Doležalová 14, Bafiová 10, Palmeová 10 (1x3), Zirmová 8, Petráková 2, Strnadová 2