Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
nadregionální ligaKadeti U17TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B85:11121. 01. 2023 09.00
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

V tomto utkání jsme chtěli Děčínu vrátit porážku z prvního vzájemného utkání a pokusit se ještě zabojovat o umístění v horní částo naší tabulky.

Ale děčínští byli proti. Ačkoliv jsme měli dobrý útok, kdy se nám podařilo nastřílet slušných 85 bodů, což by většinou stačilo na vítězství, naše nulová obrana v kombinaci s dobrou útočnou kombinací hostů znamela až příliš obdržených košů a pro nás nepříjemnou domácí prohru.

Pochvalu si za toto utkání zaslouží Filip Ziesemann, který dělal svou útočnou formu soupeři velký problém!

Body: Zisemann 41 (5x3), Jindra 16 (1x3), Pípa 10, Kosejk 6, Bulejko a Svatek 4, Černý 3, Karman 1, Mejsnar, Veroněk a Nývlt 0.

TH: 25/17 68%

oblastní přeborStarší minižáci U13TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B80:1724. 09. 2023 09.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Válečníci Děčín B   80 : 17  (22 : 6, 17 : 6, 15 : 1, 26 : 4)

V prvním soutěžním zápase jsme byli od začátku lepším týmem. Zápas ale také ukázal, na čem máme ještě zapracovat.

Body : Martínek 24, Šindelář 19,Mareš 12, Patóč a Cechl T. po 6, Šoller, Mach, Přerovský, Čácha, Cechl L. a Švarc po 2, Dzurko 1.

Fauly: 9

Šestky: 12/6   50%

Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Válečníci Děčín B   89 . 24  (27 : 16, 20 : 0, 26 : 2, 16 : 6)

Vstup do druhého utkání již nebyl tak přesvědčivý. V dalším průběhu se ale výkon našich hráčů zlepšil a odměnou byla opět zasloužená výhra. Hráči si zaslouží pochvalu za bojovnost v obou zápasech.

Body : Šindelář 17, Martínek 16, Čácha a Mareš po 10, Švarc 8, Šoller 7, Cechl L. 6, Dzurko, Hartych a Cechl T.  po 4, Patóč 2, Novák 1.:

Fauly : 13

Šestky : 31/9  29%

nadregionální ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín B85:5907. 10. 2023 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Válečníci Děčín B

85:59

Úvodní utkání sezóny se nám proti rezervě z Děčína povedlo na jedničku. Před slušně naplněnou tribunou kluci podali týmový výkon, který vedl k vítězství téměř o 30 bodů. Své první minuty dostali také naši dva nový hráči Volšička s Veroněk Davidem, při čemž druhý jmenovaný i vsítil svůj první koš.

Body: Ziesemann 28 (2x3), Veroněk J. 12, Jindra 8 (1x3), Bulejko a Buben 8, Svatek 7, Kozák 6, Kosejk 4, Pípa a Veroněk D. 2, Volšička a Karman 0.

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfVeteránské naděje Děčín81:10221. 10. 2022 19.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Veteránské naděje Děčín

81:102 (21:31, 22:28, 16:14, 22:29)

Děčínští mají sice v názvu „Veteránské naděje“, jedná se ovšem o tým s ligovými parametry. Obrovský favorit na prvenství v naší soutěži ovšem neměl na naší palubovce jednoduchou „šichtu“.

Utkání začalo přestřelkou zpoza trojkového oblouku, kdy do páté minuty padlo dohromady sedm tříbodových střel a na tabuli svítilo skóre 18:19. Bohužel jsme již v té době měli pět faulů na svém kontě a místy až příliš úzkostliví rozhodčí, posílali soupeře na čáru trestných hodů. Tím se hra dost kouskovala a děčínští tak mohli nabrat síly na obranu. Kdy nám, jak obranou, tak i naší špatnou kombinací, nedovolili téměř tři minuty vsítit koš. V podobném duchu se neslo i druhé dějství. V poločase měl soupeř náskok čtrnácti bodů.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili s jasným plánem a to vyhrát zbylé dvě čtvrtiny, bez ohledu na konečný výsledek.

Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 16:14. Hlavně díky celoplošnému presinku, kdy jsme i takto zkušený tým nutili ke ztrátám, jak na vlastní polovině, tak tím, že jsme dostávali soupeře do časové tísně a ten tak neměl dostatek času na pohodlné zakončení. Škoda jen, že jsme neproměnili o pár střel navíc, mohlo být ještě veseleji. Poslední čtvrtinu si již Děčín pohlídal a prokázal svou kvalitu a zkušenosti.

Jsem rád, že naši hráči nesložili zbraně a nechali na hřišti vše. Což ocenila i velmi slušně zaplněná tribuna, kdy nám po utkání zatleskalo více jak dvě stovky diváků.

Jsem rád, že jsme donutili soupeře svou hrou k dobrému výkonu. A také jasně ukázali, že se nemusíme bát žádného soupeře.

Derby, bitva, prohra se vztyčenou hlavou.

Střelci: Maščuch 30 (8x3), Lehroch V. 18 (2x3), Novák 9 (3x3), Schilling 7 (1x3), Lehroch E. 6 (2x3), Pasovský 5 (1x3), Beran 3, Zamrzla 2, Janoušek 1, Kozák, Strnad, Houngbedji všichni 0.

TH: 8/6 – 34/20

Trojky: 17!! – 7

Fauly: 26 – 17

Diváci: 220!!

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan VarnsdorfVeteránské naděje Děčín70:8401. 12. 2023 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf A vs. Veteránské naděje Děčín

70 : 84 (25:20, 23:23, 11:20, 11:21)

Body: Lehroch V. 30 (5x3), Buben P. 14 (3x3), Ziesemann 13, Lehroch E. 5 (1x3), Buben O. 4, Strnad 3 (1x3), Janoušek 1, Schilling, Pasovský, Kozák, Pípa 0.

Popis

Body: Lehroch V. 30 (4x3), Ziesemann 9, Janoušek 6,Buben P. 5 (1x3), Maščuch 5, Relich 2

přátelský zápasMuži ATJ Slovan VarnsdorfZittauer Falcons91:4216. 09. 2016 20.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Zittauer Falcons

91:42 (26:12, 18:14, 22:12, 25:4)

V pátek 16. září jsme sehráli přípravné utkání s německým týmem Zittauer Falcons. Zápas sloužil především k sehrání útočných kombinací a některých obranných činností.

Body Slovan: Lehroch 21 (1x3), Voráček 16 (2x3), Schilling 12 (2x3), Houngbedji 10, Zamrzla 10, Činka 5 (1x3), Beran 4, Šišulák 4, Vakulenko 4, Relich 3, Sucharda 2

Body Falcons: Kramer 12, Herold 5, ...

TH: 4/3 (75 %), 14/6 (43 %), Trojky: 6/1, Fauly: 16/11

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: