Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
celostátní ligaKadetky U17Basket ŘíčanyBasket Severočesko71:5209. 03. 2019 18.00
MístoSportovní hala Říčany
Popis

Basket Říčany - Basket Severočesko

71:52 (16:5, 17:14, 16:15, 22:18)

Z našeho pohledu špatný zápas, zcela bez doskoku, kdy jsme dovolili soupeři střelbu snad až z pátých šancí. Ani jinak dopadnout nemohl.

Body: Juricová 16, Zirmová 13, Čmejrková 9, Novotná 6, Borešová 4, Jirchářová K. a Mísařová 2

Fauly: 17

TH: 9/7

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfVálečníci Děčín65:9017. 03. 2019 10.00
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Válečníci Děčín

65:90 (19:26, 12:22, 14:25, 20:17)

Utkání s Děčínem nám vůbec nevyšlo podle představ. Všude jako bychom byli o krok později. Nedokázali jsme zachytit rychlé protiútoky hostí. Procento střelby jsme měli horší než soupeř. Při nepřítomnosti některých hráčů ze základní pětice dobře zahráli hráči z lavičky Lehroch, Sembdner a Kalivoda.

Body Slovan: Strnad 12, Bouška 10 (2x3), Schumskyy 9 (1x3), Kozák 8, Lehroch 8, Sembdner 8, Kalivoda 4 (1x3), Šmíd 4, Frič 2, Petrla 0.

TH 19/7 (37 %) : 19/17 (89 %), Trojky 4 : 5, Fauly 24 : 20

celostátní ligaKadetky U17USK Praha BBasket Severočesko68:5810. 03. 2019 14.00
MístoSH Královka, Praha
Popis

USK Praha "B" - Basket Severočesko

68:58 (16:14, 18:11, 15:22, 19:11)

Zápas jak na houpačce: 1. čtvrtina a 5. minuta - 15:2, 10. minuta - 15:14, v poločase stav 34:25. Po třetí čtvrtině - 49:47, 4. čtvrtina a 4. minuta - sice 51:55, ale konec 68:58. Školácké chyby nás v závěru zápasu připravili o vítězství.

Body: Čmejrková 13, Jirchářová L. 12, Zirmová 10, Dvořáková a Mísařová 6, Juricová 5, Jirchářová K. a Novotná 3

Fauly: 21

TH: 13/6

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBK Kralupy Junior81:4322. 03. 2019 18.00
Popis

Basket Severočesko - BK Kralupy Junior
81:43 (18:15, 20:16, 17:9, 26:3)

Výborný výkon, kdy konečně děvčata ukázala, že basketbal hrát umí. Po vyrovnanější první polovině zápasu přišla smršť ve druhé, a to hlavně díky nasazení v obraně.

Body: Jirchářová L. 20, Haiblíková 12, Mísařová 11, Čmejrková a Juricová 10, Jirchářová K. 7, Zirmová 5, Bendová a Polachová 3

Fauly: 21

TH: 15/7

2b.: 65/31

3b.: 14/4

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBasket Pastelka MB66:5024. 03. 2019 10.00
Popis

Basket Severočesko - Basket Pastelka MB
66:50 (19:2, 15:13, 16:22, 16:13)

Vynikající výkon v první čtvrtině rozhodl zápas. Přes lehčí zaváhání ve třetí části děvčata dohrála zápas bez zbytečných nervů, a to opět díky nasazení v obraně.

Body: Juricová 17, Mísařová 14, Jirchářová L. 13, Zirmová 10, Čmejrková 8 a Jirchářová K. 4

Popis

Začátek zápasu nám ukázal, kde budeme mít se Spartou nejvíce starostí, a to v obraně. Velmi dobrým řešením ve hře 1na1 nás soupeř porážel každým útokem a do poločasu si vytvořil náskok 20 bodů. Třetí čtvrtina byla velice vyrovnaná, díky zlepšení obrany Slovanu a zrychlením přechodu do útočné fáze. Poslední herní období se nám opět nepovedlo, díky přesné střelbě soupeře za 3 body a špatným pohybem v útoku Slovanu.

celostátní ligaJunioři U19Sokol VyšehradTJ Slovan Varnsdorf92:5831. 03. 2019 11.00
Místosokolovna Vyšehrad, Praha 2
Popis

Velice špatný vstup do zápasu - 15:0 pro Sokol nám prakticky napověděl, jak zápas bude probíhat. Špatná organizace v útoku a ještě horší obrana nám dělala problém po celý zápas. Rozhodčí nechávali spoustu kontaktů bez povšimnutí v našem utočném snažení a na straně Sokolu se hodnotilo skoro vše jakou faul, a tak i statistika trestných hodů, mluví za vše. Velice nepodařené utkání nejen ze strany rozhodčích, ale především Slovanu.

celostátní ligaKadetky U17BK Kralupy JuniorBasket Severočesko46:6906. 04. 2019 16.00
MístoSH Kralupy nad Vltavou
Popis

BK Kralupy Junior - Basket Severočesko

46:69 (13:14, 8:17, 18:18, 7:20)

Pokračování výborných výkonů. Děvčata pochopila, že se zápasy vyhrávají hlavně v obraně. I přesto, že rozhodčí místy pustili tvrdou hru soupeře, a ve třetí čtvrtině se pískaly fauly prakticky jen na naší straně, nebylo o vítězi pochyb.

Body: Jirchářová L. 19, Čmejrková 15, Mísařová 14, Juricová 8, Bendová 4, Jirchářová K. 3, Borešovoa, Novotná a Zirmová 2, Polachová 0

Fauly: 19

TH: 17/8

2b.: 59/26

3b.: 9/3

celostátní ligaKadetky U17TJ Slovan LitoměřiceBasket Severočesko39:4807. 04. 2019 15.00
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice
Popis

TJ Slovan Litoměřice - Basket Severočesko

39:48 (9:7, 10:12, 10:16, 10:13)

Další výhra, ale hra utrápená a tragicky nepřesná střelba za dva body. Na druhou stranu proměněno šest trojek... O udržení v lize U17 rozhodnou poslední zápasy doma 27.4. a 28.4.

Body: Jirchářová K. (2x3) a Zirmová 12 (2x3), Jirchářová L. 8, Juricová 7 (1x3), Mísařová 5 (1x3), Bendová a Novotná 2

69:52 (16:14, 15:13, 18:14, 20:11)

Výsledek sobotního zápasu proti USK Praha rozhodoval o udržení v lize U17 a klidu v posledním zápase sezóny. Zápas byl vyrovnaný a naše hráčky bojovaly o vítězství zodpovědně. Postupně si vytvořily náskok a ten ve čtvrté čtvrtině již nepustily.

Body: Juricová 24, Jirchářová L. 14, Čmejrková 12, Jirchářová K. 7, Haiblíková 4, Divišová, Mísařová, Novotná a Zirmová 2

Fauly: 18

TH: 21/11

2b. 67/26

3b. 4/2

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBasket Říčany53:5528. 04. 2019 10.00
Popis

Basket Severočesko - Basket Říčany
53:55 (9:15, 15:10, 14:10, 15:20)

Nedělní zápas byl oproti sobotnímu velmi odlišný. Jakoby hráčky nevěděly, co mají hrát, jakoby nechtěly vyhrát. Pokyny trenéra mizely v nedohlednu a až v druhé polovině zápasu došlo ke zlepšení, ale vítězství v závěru hráčky neudržely a poslední zápas prohrály o dva body.

Body: Zirmová 14, Juricová, Jirchářová L. 11, Čmejrková 7, Jirchářová K. 4, Divišová, Michalinová a Mísařová 2

Fauly: 20

TH: 18/9

2b. 58/19

3b. 5/2

celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBK Loko Trutnov17:10019. 10. 2019 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Loko Trutnov

17 : 100 (0:40, 10:17, 5:20, 2:23)

V průběhu první desetiminutovky to vypadlo na hrůzostrašný debakl. Ovšem od druhé čtvrtiny se kupodivu hra díky naší bojovnosti a snaze se prosadit vyrovnala, soupeř to v zakončení neměl už tak jednoduché a odměnou byl celkem dobře vypadající stav jen -7 v této části. Fyzicky a hlavně dovednostně nejsme ale ještě natolik připraveni, abychom po celý zápas v útoku i obraně s takovým soupeřem drželi krok, ale je nutno uznat, že se dneska děvčata rozhodně nedala, a za některé pasáže si potlesk oprávněně zasloužila.

Body: Doležalová 7 (10/3), Nepomucká 3 (2/1), Valíčková 2, Vondrušková 2 (2/0), Weberová 2, Bafiová 1 (2/1), Strnadová 0, Zirmová 0, Palmeová 0, Kahounová 0, Svoboda 0, Stráníková 0

TH: 18/5 – 28%

F: 11

celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBSK Continental TJ Jičín19:11820. 10. 2019 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BSK Continental TJ Jičín

19 : 118 (4:32, 8:27, 2:28, 5:31)

V zápasech s vyspělými týmy jako je Jičín, který spolu hraje o 4 roky déle, je to o morálce a získávání zkušeností. Lekce od hráček z Jičína, které oplývaly maximálním nasazením a soustředěním na hru na koš, byla jistě užitečná z pohledu dalšího vývoje a plánování tréninků. S takovým soupeřem můžeme hrát jen pokud budeme lépe připraveni a dáme do hry úplně všechno. Bohužel to tak nebylo, všude jsme byli o krok později, ani jsme si nevynutili mnoho faulů nasazením nebo bojem o pozici či míč. Tvrdá práce na tréninku je jediná cesta, jak můžeme být do budoucna vyrovnanějším soupeřem.

Body: Palmeová 8, Doležalová 7 (4/3),  Valíčková 4, Vondrušková 0, Weberová 0, Bafiová 0, Strnadová 0, Zirmová 0, Venclová 0, Kahounová 0, Svoboda 0, Stráníková 0, Jindrová 0

TH: 4/3 – 75%

F: 22

celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBižuterie Jablonec n.N.53:8001. 12. 2019 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. TJ Bižuterie Jablonec n.N.

53 : 80 (6:8, 13:30, 16:16, 18:26)

I v zápase s Jabloncem jsme si věřili na dobrý výsledek. Ovšem nedělní dopoledne nás nezastihlo v dobrém rozpoložení. V první čtvrtině bylo vidět na obou stranách mnoho nepřesností a nízký stav skóre tomu také odpovídal. Od druhé desetiminutovky nastoupila v týmu soupeře vysoká podkošová hráčka, kterou jsme prakticky nedokázali ubránit, a v zápase nám nakonec nastřílela 33 bodů. Navíc hráčky z jakési frustrace a opakující se nepozornosti začaly kupit další zbytečné chyby v přechodu do útoku a na rozehrávce. Nepříznivý stav o 19 bodů jsme v dvacáté deváté minutě sice stáhli na rozdíl 13 bodů, ale tři ztráty po sobě vrátily stav opět tam, kde byl v poločase. Poslední část hry jsme už i díky počtu faulů a několika zraněním jen dohráli.

Body: Doležalová 20, Valíčková 11 (2/1), Bafiová 6 (4/0), Palmeová 4, Strnadová 4, Vondrušková 4, Weberová 2 (2/0), Stráníková 2, Kahounová 0, Kabátová 0, Jindrová 0, Malinová 0

TH: 8/1 – 13%

F: 27

celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfTJ Lokomotiva Liberec54:4330. 11. 2019 15.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. TJ Lokomotiva Liberec

54 : 43 (19:12, 5:8, 19:13, 11:10)

S Libercem jsme doposud měli historicky kladnou bilanci, až na říjnový ligový zápas, kdy jsme podlehli o 5 bodů. Některé hráčky soupeře se za poslední rok výrazně zlepšily, a tak jsme věděli, že si na nás budou věřit. Větší sebevědomí bylo ale tentokrát vidět na hráčkách Slovanu. Už od první minuty bojovaly o míč, v čemž po celý zápas vynikala Niky Strnadová, a snažily se zastavovat přechodovou fázi soupeře, což se v mnoha případech dařilo. Po tradičně slabé druhé části jsme si vybrali slabou chvilku i poslední tři minuty v té třetí. To už ale byl stav 43:22 v náš prospěch. Rozdíl cca deseti bodů pak vydržel až do konce. Škoda polevení v některých momentech a také třeba proměňování trestných hodů, vítězství se však počítá.

Body: Doležalová 26 (12/4), Valíčková 7 (3/1), Bafiová 6 (5/2), Stráníková 6, Strnadová 2 (2/0), Venclová 2, Palmeová 2, Weberová 2, Vondrušková 1 (2/1), Kahounová 0, Svoboda 0, Kabátová 0, Jindrová 0

TH: 24/8 – 33%

F: 17

celostátní ligaMladší žákyně U14BSK Continental TJ JičínTJ Slovan Varnsdorf162:1714. 12. 2019 15.30
MístoSportovní areál Jičín
Popis

BSK Continental TJ Jičín vs. TJ Slovan Varnsdorf

162 : 17 (38:3, 36:2, 47:3, 41:4)

Opravdu zbytečně vysoká porážka. Víme o síle soupeře a učíme se, jak se proti tomu postavit a klást odpor. Bohužel hlavy byly až příliš dole, chybí herní vyspělost a odvaha, pohyb, fyzičnost. Co naplat, debakl přijímáme a poučeni, doufám, jsme.

Body: Valíčková 5 (4/1), Doležalová 4 (4/2), Weberová 4, Stráníková 2 (2/0), Palmeová 1 (2/1), Bafiová 1 (2/1), Kahounová 0 (2/0), Venclová 0, Kabátová 0, Malinová 0, Vlčková 0

TH: 16/5 – 31%

F: 16

celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBC Kolín48:9218. 01. 2020 18.15
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BC Kolín

48 : 92 (19:12, 5:8, 19:13, 11:10)

První zápas druhé poloviny soutěže, kdy se utkáme kromě Liberce a Jablonce se třemi dalšími soupeři, jsme popravdě očekávali s obavami o herní projev družstva. Dlouhá přestávka a průběžné výpadky zraněných hráček, kdy jsme díky tomu netrénovali v dostatečném počtu. Výkon sám o sobě, především v útočné fázi nebyl až tak špatný, ale sráží nás neproměňování jasných příležitostí v nájezdu na koš, když na rozdíl od soupeřů neproměníme až hrůzostrašný počet dvojtaktů. Kombinačně to již bylo o něco lepší, stejně tak procento trestných hodů. Co však musíme okamžitě zlepšit, je přístup v obraně. Rozhodně soupeři nemůžeme nechat vstřelit tolik bodů.

Body: Doležalová 21 (4/3), Bafiová 6, Valíčková 5 (3/1), Weberová 5 (1/1), Vondrušková 5 (4/1), Kabátová 4 (2/2), Palmeová 2 (2/0), Venclová 0, Kahounová 0, Svoboda 0, Zirmová 0, Vlčková 0, Jindrová 0

TH: 19/10 – 53%

F: 18

celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBK Brandýs n.L.23:10719. 01. 2020 12.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Brandýs n.L.

23 : 107 (7:24, 1:25, 9:29, 6:29)

Nedělní výkon byl podobný těm se silnými soupeři. Opět se nedařilo zakončení a je škoda, že při takřka třiceti šancích z čáry trestného hodu, využijeme oproti sobotě pouhých sedm, což je ani ne dvacet pět procent. V obraně jsme hořeli po celou dobu zápasu.

Body: Bafiová 6 (4/2), Weberová 5 (3/1), Valíčková 4 (4/2), Doležalová 2 (10/2), Vondrušková 2, Zirmová 2, Palmeová 2, Stráníková 0 (2/0), Nepomucká 0 (2/0), Kabátová 0, Venclová 0, Kahounová 0, Svoboda 0, Vlčková 0, Jindrová 0

TH: 29/7 – 24%

F: 31

celostátní ligaMladší žákyně U14TJ Lokomotiva LiberecTJ Slovan Varnsdorf55:5101. 03. 2020 09.00
MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec
Popis

TJ Lokomotiva Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf

asi 55 : 51 (14:22, 6:10, 17:9, 18:10)

S velkým odhodláním vrátit Lokotce předchozí porážku jsme vstoupili do nedělního utkání na palubovce Liberce. Této snaze vévodilo útočné nadšení Valíčkové, která za deset minut svými zisky a hlavně 16-ti body dokázala vybudovat osmibodový náskok. Zdárně ji v tu dobu sekundovala v obranné i útočné aktivitě poměrně úspěšná Bafiová, k nimž se výrazněji přidala, podobně jako v sobotu, srdnatě hrající Venclová. Výsledkem bojovné nálady v týmu, tak odlišné od domácího utkání a počátečního střeleckého úspěchu, tak bylo dvanáctibodové vedení v poločase. Ostudou zápasu a bohužel i ovlivňujícím faktorem se stal domácí stolek, který nezvládal základní úkony, a tak jsme byli nuceni neustále řešit nesrovnalosti ve skóre či faulech. To samozřejmě přispělo k nervozitě a bohužel i nesoustředění se našich hráček na hru samotnou. Také díky tomu, že jsme se nemohli prosadit proti zatažené obraně vysokých soupeřek, a také zahodili spoustu vybojovaných šancí, se nakonec opět zadařilo domácím. Bez výmluv na nepřízeň okolí to byl rozhodně o mnoho lepší výkon a my se zkrátka musíme naučit tyto situace umět zvládat v hlavách, a být odolnějšími v momentech, kdy se nedaří.

Body: Valíčková 20 (7/2), Doležalová 12 (10/6), Bafiová 9 (6/1), Weberová 4, Venclová 3 (2/1), Zirmová 3 (4/3), Stráníková 0 (2/0), Palmeová 0, Kahounová 0, Svoboda 0, Vlčková 0, Jindrová 0

TH: 31/13 – 42%

F: asi 24

Popis

42 : 64 (18:17, 7:16, 15:19, 2:12)

Domácí zápas s tradičním soupeřem, s nimž bychom měli být měřitelní, nás vůbec nezastihl v dobrém rozpoložení. Až na první čtvrtinu jsme byli stále o krok pozadu a neuměli včas zareagovat na útočné manévry soupeře, který často skóroval z pozic, byť je neměl úplně dobře vypracované, ale snažil se je prostě jednodušeji využít. V čem ztrácíme víme, ale stále se to nelepší. Od druhé čtvrtiny to byl zmar ve všech činnostech, který vyvrcholil v poslední desetiminutovce pouhými dvěma vstřelenými body.

Body: Valíčková 16 (3/2), Doležalová 15 (14/3), Bafiová 4 (6/0), Venclová 4, Stráníková 2, Zirmová 1 (2/1), Weberová 0 (2/0), Kahounová 0, Svoboda 0, Vlčková 0, Jindrová 0

TH: 27/6 – 22%