Přehled zápasů tabulka

Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
nadregionální soutěžStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfTJ Lokomotiva Liberec102:5406. 01. 2018 17.00
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf   -  TJ Lokomotiva Liberec

102 : 54

Začátek zápasu byl velmi špatný. Hráčky se nedokázaly dostatečně koncentrovat a byly zaskočené nasazením a aktivní hrou soupeřek. Neplnily pokyny hlavně v obraně, a tak jsme v prvních minutách rázem prohrávali 2:8. Až po timeoutu, kdy jim byly vytknuty chyby, se pomalu začaly vzpamatovávat. Zlepšily všechny herní činnosti a plnily pokyny trenérů. Během druhé čtvrtiny získaly již zodpovědnou obranou vysoký bodový náskok a dovedly zápas k vítězství, kdy se nám poprvé za sezónu povedlo dát soupeři 100 bodů. Nejlepší hráčkou nejen počtem proměněných bodů byla Lucka Jirchářová s 31 body, velkou zásluhu na vítězství má ale také Viky Juricová, která se ujala roli rozehrávačky na výbornou.

Body: Jirchářová L. 31, Juricová 27, Klokočníková 11, Spirákusová 9, Zirmová 8, Bendová 6, Haiblíková 4, Samková, Divišová a Jirchářová K. po 2

nadregionální soutěžStarší žákyně U15TJ Lokomotiva TrutnovTJ Slovan Varnsdorf63:5004. 03. 2018 11.45
Místo3. ZŠ, Trutnov
Popis

BK Loko Trutnov - TJ Slovan Varnsdorf

63 : 50 (14:20, 14:10, 24:12, 11:8)

Na palubovce v Trutnově jsme nastoupili k poslednímu zápasu venku,  s jakousi vírou ve výhru. Trenéři věřili, že herní projev našich hráček bude konečně lepší, než v posledních zápasech, kdy jsme vyhráli jen díky tomu, že je soupeř slabší.

Hned v prvních minutách bylo jasné, že soupeř nám nedá vítězství jen tak. Mírný bodový náskok v polovině zápasu byl snad jen štěstím osudu, protože naše hráčky se vůbec nevracely do obrany a dostávali jsme laciné koše z rychlých protiútoků. Rovněž náš největší nedostatek, byť v každém zápase máme výškovou převahu, doskoky dávají ne nám, ale soupeři šanci jednoduše získat míč. Zbrklost v útoku, tím vysoký počet ztrát míčů (31!!! hlavně díky nepřesným přihrávkám), a rovněž následně špatný návrat do obrany, zapříčinily rozdíl ve skóre ve třetí části zápasu - 24:12. Ani v poslední čtvrtině nedošlo ke zlepšení hry jednotlivců a opětovné opakování chyb vedlo k prohře. Celkově tento zápas byl zatím nejhorším v této sezoně, byť na začátku zápasu jsou hráčky ok, a během něj, při upozorňování na chyby se namísto zlepšení, dostaví zhoršení.

Za trenéry si zaslouží pochvalu za dobrý výkon, byť bodově to není až tak vidět, Klárka Jirchářová, Natka Spirákusová, Eliška Bendová a Áďa Dvořáková.

Body: Spirákusová 12, Jirchářová L. 12, Juricová 8, Jirchářová K, Michalinová po 6, Haiblíková 4, Bendová 2 body.

Fauly: 11

TH: 9/2 - 22,22% !!!!

Střelba: PK 31/15 (48,39%), 2b 32/9 (28,18%), 3b 4/0 (0%)

nadregionální soutěžStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfTJ Lokomotiva Trutnov69:5720. 01. 2018 16.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf : BK Loko Trutnov

69 : 57 (15:11, 19:13, 19:18, 16:15)

Hráčky již v první čtvrtině získaly nepatrný bodový náskok, který udržely po dobu celého zápasu. V naší hře chyběla lehkost při proměňování šancí, celkový počet neúspěšných střel byl bohužel 57!! Rovněž chybělo doskakování pod oběma koši, také absence myšlenky na rozehrávce byla znát. Této role se musela ujmout Viky Juricová, která to zvládla dobře. Pochvalu rovněž zaslouží Natálie Spirákusová za proměněných 13 bodů, Klára Jirchářová za bojovný výkon pod koši při doskakování.

Body: Juricová 19, Spirákusová 13, Jirchářová L. 9, Bendová 6, Jirchářová K. a Haiblíková po 5, Zirmová, Michalinová a Borešová po 4

Osobní chyby: 16

nadregionální soutěžStarší žákyně U15BK ProsekTJ Slovan Varnsdorf42:7603. 02. 2018 17.00
Místohala SK Prosek
Popis

BK Prosek - TJ Slovan Varnsdorf

42 : 76 (8:20, 16:14, 8:20, 12:22)

V přetopené hale TJ Prosek se hráčky Varnsdorfu ujaly role favoritek s plným nasazením. Od prvních minut svojí zodpovědnou obranou a postupným útokem s úspěšným zakončením nedaly soupeřkám šanci na vítězství. V každé herní činnosti přehrávaly soupeřky, vyjma doskoku, který nám stále dělá problémy. Vítězství je o to cennější, protože se o něj zasloužily hráčky z lavičky, při nemoci několika opor družstva.

Body: Spirákusová 16, Jirchářová L. 12, Juricová 10, Michalinová 9, Borešová 8, Jirchářová a Bendová po 5, Haiblíková 3, Zirmová 2, Divišová 2, Dvořáková 2, Polachová 2

Fauly: 13

nadregionální soutěžStarší žákyně U15Basket PoděbradyTJ Slovan Varnsdorf51:5404. 02. 2018 13.00
MístoMSH Ostende, Poděbrady
Popis

BK Poděbrady - TJ Slovan Varnsdorf

51 : 54  (12:10, 20:13, 11:15, 8:16)

První čtvrtinu jsme chvílemi válcovali soupeřky, ale v druhé čtvrtině jsme se až moc přizpůsobili jejich hře. V nedělním zápase bylo naše družstvo opět poznamenáno nemocemi, a to především u dvojčat Jirchářových, která jsou hlavními podkošovými oporami týmu. Ve vypjaté čtvrté čtvrtině, kdy jsme se dostali ještě víc pod tlak domácích, které doposud vedly, se projevila zkušenost naší základní pětky, která obrátila skóre v náš prospěch. Pochvala patří i lavičce za povzbuzování v těch nejdůležitějších momentech.

Body: Spirákusová 12, Jirchářová L. 8, Juricová 8, Jirchářová K. 8, Michalinová 7, Bendová 4, Zirmová 5, Divišová 2

Fauly: 23

nadregionální soutěžStarší žákyně U15TJ Lokomotiva LiberecTJ Slovan Varnsdorf37:5517. 02. 2018 16.00
MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec
Popis

Lokomotiva Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

37 : 55 (8:11, 4:16, 16:15, 9:13)

Zápas proti výrazně slabším soupeřkám byl velmi komplikovaný. Snaha trenérů, aby si tentokráte zahrály hlavně hráčky z lavičky, nemohla být uskutečněna, protože opory týmu neměly svůj den. V první čtvrtině nebyl vytvořen dostatečný tlak na soupeřky v obraně, čímž soupeřky získaly převahu i v útoku. Několik desítek pokusů o úspěšné zakončení bylo z naší strany dalším zklamáním a první čtvrtina skončila jen 8:11. V druhé se již naše hráčky probudily a plnily většinu pokynů, dařila se i střelba. Avšak ve třetí čtrvtině, kdy jsme zkoušeli dát šanci lavičce, byla hra opět velmi vyrovnaná. Náhradnice se sice snažily, ale zde se projevuje jejich nevyhranost, nejistota a nervozita. V poslední čtvrtině jsme opět nechávali prostor všem, díky malinkému bodovému náskoku se povedlo dovést zápas k vítězství. Je však otázkou, hlavně pro hráčky… proč doma dokážeme tomuto soupeři dát 100 a více bodů, a venku málem prohrajeme???

Za trenéry velká výtka pro hráčky za neúspěšnou střelbu - její  počet je 71!!!!!, za malý počet doskoků - 16!!!,  za vysoký počet ztrát míčů - 17 !!!! a za velmi nízké procento střelby pouze - 35 %.

Body: Jirchářová L. 12, Zirmová 8, Michalinová 7, Jirchářová K. 6, Polachová 6, Haiblíková 5, Juricová 4, Spirákusová 3, Dvořáková a Divišová po 2

Fauly : 18

nadregionální soutěžStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfBK Prosek109:3418. 03. 2018 12.15
Popis

TJ Slovan Varnsdorf -  BK Prosek

109: 34 (28:9, 22:4, 25:13, 34:8)

Nedělní  zápas proti výrazně slabšímu a oslabenému soupeři byl od začátku pod kontrolou našich hráček. Soupeř byl oslaben nemocemi, a tak dorazil jen v sedmi hráčkách. Již v první čtvrtině 28:9 jsme vedli, a tím pádem si v dalších čtvrtinách mohly zahrát všechny hráčky. Trenéři se snažili kombinovat různé sestavy nejen dle věku a výkonnosti, ale i dle vyhovění si hráček ve hře. Hráčky opět zodpovědně hrály jak v obraně, tak v útoku, avšak i v neděli byl útok do obrany soupeře spíš postupný než rychlý.

Body: Spirákusová 18, Juricová 17, Jirchářová L.13, Bendová 12, Zirmová 10, Divišová a Michalinová po 8, Haiblíková 7, Polachová 6, Uherová 4, Borešová a Dvořáková po 3

TH 37/11 (42,31)

Fauly 17

nadregionální soutěžStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfBasket Poděbrady74:6017. 03. 2018 15.45
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Basket Poděbrady

74 : 60   (17:12, 17:12, 29:16, 11:20)

Sobotní zápas byl jako vždy proti Poděbradům nepředvídatelný v tom, byť jsou naše hráčky lepší celou sezonu, dokáží soupeřky podcenit. Tentokráte však hráčky začaly hned v prvních minutách velmi zodpovědně. Velký počet hráček na lavičce umožnil trenérům střídat dle momentální formy a výkonnosti jednotlivých hráček, aby zároveň hra neztrácela na rychlosti. Bohužel jakoby se v první polovině hráčky bály rychlých protiútoků a jen velmi pomalu postupovaly do útoku. Soupeřky se mohly dostatečně připravit na obranu, a pak byl postupný útok dost složitý. Ale naše hráčky si s tím poradily, ve třetí čtvrtině získaly rozhodující náskok (29:16), a i když poslední čtvrtku prohrály 11:20, dotáhly zápas bezpečně k vítězství.

Body: Juricová 16, Jirchářová L.15, Zirmová 8, Divišová 8, Michalinová 10, Dvořáková a Spirákusová po 6, Haiblíková 3, Bendová 2

TH  9/4 (44,44%)

Fauly 20

přátelský zápasStarší žákyně U15Válečnice DěčínTJ Slovan Varnsdorf31:5115. 06. 2020 17.30
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

Válečnice Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

31:51 (9:22, 11:11, 11:18)

První utkání po vynucené koronavirové pauze, hrané na tři čtvrtiny, odehrála děvčata, působící v nedokončené sezóně v lize U14 proti svým vrstevnicím z Děčíně. V dresu domácích se objevily i tři hráčky, které loni hostovaly do našeho týmu. Od úvodních minut se nám dařilo uvolňovat se bez míče a vytvářet si tak příležitosti k zakončení. Těch jsme však mohli proměnit mnohem více. I obrana mohla být více kontaktní, nechaly jsme postupem času Válečnice rozehrát, a tak se ze slibně rozehraného zápasu stal zápas vyrovnaný. Nadějnou práci v útoku pod košem odvedla Zirmová a zaslouženě se stala druhou nejlepší střelkyní týmu.

Body: Valíčková 20 (4/2), Zirmová 15 (7/3), Doležalová 10 (9/4), Bafiová 4, Weberová 2, Palmeová 0 (2/0), Strnadová 0 (2/0), Kahounová 0, Vlčková 0, Kutová 0

TH: 24/9 – 38%

F: 24

přípravný turnajStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfVálečnice Děčín43:2520. 06. 2020 10.15
MístoSH SOŠOŘ, Jablonec nad Nisou
Popis

25:43 (5:12, 5:8, 3:10, 12:13)

Podruhé v rozmezí několika dnů jsme se, tentokrát na turnaji v Jablonci, utkali s Válečnicemi z Děčína. Ani v tomto případě soupeř nebyl větším soustem, i když skóre, ale především hra již byly o něco vyrovnanější. Díky užšímu kádru a vzhledem ke dvěma následujícím zápasům s těžšími soupeři dostaly srovnatelnější minutáž všechny hráčky.

Body: Doležalová 14, Valíčková 12, Bafiová 10, Zirmová 4, Vlčková 2, Venclová 1, Weberová 0, Strnadová 0, Kahounová 0

TH: 18/5 – 28 %

F: 20

přípravný turnajStarší žákyně U15TJ Lokomotiva LiberecTJ Slovan Varnsdorf41:4320. 06. 2020 11.30
Popis

Loko Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf

41:43 (7:7, 11:11, 15:12, 8:13)

Tradiční rival nám nikdy nedá nic zadarmo a ve vzájemných střetnutích v lize U14 byl v posledních dvou zápasech úspěšnější. I tentokrát měl lepší vstup do utkání, ujal se vedení a my v prvních čtvrtinách vždy jen srovnávali stav. Naše hra byla od počátku jiná než s Děčínem, bylo vidět více neurovnanosti, chyby v obraně byly viditelnější. V druhé polovině zápasu se Lokomotiva ujala až desetibodového vedení, šanci na obrat nám ale dala nejlepší hráčka Liberce, která dvě minuty před koncem obdržela pátou osobní chybu. Sice ji po chvilce následovala i naše střelkyně Valíčková, ale Doležalová s kapitánkou Bafiovou dokázaly strhnout vedení na naši stranu a spolu se svými spoluhráčkami na hřišti i ubránit poslední útoky soupeřek.

Body: Valíčková 15, Doležalová 14, Bafiová 11, Strnadová 2, Zirmová 1, Vlčková 0, Venclová 0, Weberová 0, Kahounová 0

TH:

F: 14

přípravný turnajStarší žákyně U15Bižuterie Jablonec n.N.TJ Slovan Varnsdorf70:3920. 06. 2020 15.15
Popis

TJ Bižuterie Jablonec vs. TJ Slovan Varnsdorf

70:39 (14:8, 14:10, 18:8, 24:11)

Utkání o první místo vyhrál zaslouženě Jablonec. Nebyla vůle, hlavy už moc nefungovaly a domácí měli krom kvantity na lavičce i vyšší kvalitu. Ještě první a zčásti druhá čtvrtina se dá hodnotit, ale pak už došly síly úplně. Co je pozitivní, umíme již solidně kombinovat, vypomoci si v obraně, jen to chce víc bojovnosti po celý zápas, v každém souboji a věřit si, že to půjde. Být tým.

Body: Valíčková 11 (6/1), Doležalová 9 (4/1), Bafiová 4 (4/2), Strnadová 6 (2/2), Zirmová 9 (1/1), Vlčková 0, Venclová 0, Weberová 0, Kahounová 0

TH: 17/7 – 41%

F: 7

MístoSH Křešice
Popis

50:40 (17:9, 25:16, 42:24)

První přípravné utkání v Děčíně přineslo mnoho nepřesností a zmařených příležitostí, včetně té výsledkové. Lepší utkání nás, doufejme, čekají.

Body: Doležalová 10 (10/2), Strnadová 7 (4/1), Zirmová 5 (2/1), Valíčková 4 (4/2), Palmeová 4 (2/0), Bafiová 4, Venclová 4, Weberová 2,  Kahounová 0, Vlčková 0, Krátká 0, Krajzingerová 0

TH: 22/6 – 27%

F: 9

přátelský zápasStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfASK Lovosice88:3406. 09. 2020 11.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf U15 vs. ASK Lovosice U14

88:34 (15:2, 29:8, 47:15, 56:22, 70:32)

Modelové utkání, hrané na šest čtvrtin, trvajících vždy 8 minut, bylo proti mladším žákyním z Lovosic možností v netréninkovém tempu procvičit kombinace jak v útoku, tak v obraně s cílem nabídnout všem hráčkám co největší porcí minut. Zčásti jsme vytyčený úkol splnili, pořád je ale co zlepšovat.

Body: Doležalová 21 (1/1), Palmeová 18 (3/0), Valíčková 14, Strnadová 10 (2/0), Bafiová 9 (2/1), Zirmová 8, Weberová 4, Kahounová 2, Vlčková 2, Venclová 0, Krátká 0, Krajzingerová 0

TH: 8/2 – 25%

F: 12

nadregionální ligaStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfTJ AŠ Mladá Boleslav81:5112. 09. 2020 17.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. TJ AŠ Mladá Boleslav

81:51 (21:21, 16:6, 20:8, 24:16)

V prvním utkání letošního soutěžního ročníku jsme hostili Mladou Boleslav. S tou jsme se měli utkat již loni, v přerušené ligové soutěži mladších žákyň. Domácí palubovka zprvu nebyla naší výhodou, nasbírali jsme totiž za první, celkem hektickou, čtvrtinu 11 faulů a stejně jako soupeř dali 21 bodů. Až jsme se zklidnili, začali si pomáhat v obraně a proměňovat důležité momenty, začal i postupně narůstat náš náskok, který znamenal první vítězství v této sezóně.

Body: Doležalová 25 (12/5), Valíčková 19 (4/1), Zirmová 11 (2/1), Bafiová 10, Strnadová 8, Venclová 4, Kahounová 2, Palmeová 2, Vlčková 0

TH: 18/7 – 39%

F: 17

nadregionální ligaStarší žákyně U15TJ Slovan VarnsdorfBasket Pastelka MB61:5013. 09. 2020 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. Pastelka MB

61:50 (12:15, 25:12, 12:12, 12:9)

S druhým, o poznání vyspělejším celkem z Mladé Boleslavi jsme se utkali v neděli. I v tomto zápase nás na začátku dostávaly do problémů fauly na unikající hráčky, v útoku jsme se snažili opět kombinačně prosazovat, bohužel nás soustavně limitují nepřesnosti v přihrávkách a v nacházení volných pozic k zakončení. Odhodlání otočit skóre a uhájit domácí palubovku se projevilo ve druhé čtvrtině, kdy jsme se několikrát dostali k zisku míče hned na útočné polovině a vzápětí skórovali. Náskok pak děvčata dokázala uhájit, o což se velkou měrou na útočném doskoku a svou obětavostí zasloužila Strnadová, zároveň autorka 14 bodů.

Body: Valíčková 18 (11/5), Doležalová 15 (7/1), Strnadová 14 (6/0), Zirmová 9 (2/1), Bafiová 3 (2/1), Palmeová 2, Kahounová 0 (2/0), Venclová 0, Vlčková 0

TH: 30/7 – 23%

F: 26

nadregionální ligaStarší žákyně U15Bižuterie Jablonec n.N.TJ Slovan Varnsdorf111:5626. 09. 2020 12.00
Popis

111:56 (33:14, 20:9, 34:19, 24:14)

Průběh utkání se dá z naší strany rozdělit na několik pasáží. Na ty špatné a bohužel na ty ještě horší. Začali jsme velmi zvolna a v nedbalém výkonu jsme pokračovali v podstatě celých čtyřicet minut. Dali jsme domácím hráčkám mnoho prostoru pod košem, v rychlých únicích a nechali se téměř vždy zaskočit v přechodu do útoku. Vlastně celý zápas byl na naší polovině více méně bez obrany a na té útočné bez důrazu a kombinace. V několika úsecích hry jsme se sice nažili zvednout hlavu, ale oproti domácím jsme měli dost ubohé procento v zakončení a také mnoho zbytečných mnoho ztrát. Nedobré to bylo s individuální i kolektivní bojovností, když jediná, která se snažila být neustále u míče, byla opět i pod oběma koši výborná Strnadová.

Body: Strnadová 14 (4/0), Stráníková 11 (4/3), Doležalová 10 (9/4), Valíčková 7 (5/1), Bafiová 4, Venclová 4, Palmeová 4, Weberová 2, Vlčková 0, Krátká 0, Kutová 0

TH: 22/8 – 36%

F: 12

ODLOŽENOStarší žákyně U15TJ Lokomotiva LiberecTJ Slovan Varnsdorf0:027. 09. 2020 10.00
Popis

ODLOŽENO

nadregionální ligaStarší žákyně U15BK Kralupy JuniorTJ Slovan Varnsdorf53:9210. 10. 2020 17.00
MístoSH Kralupy nad Vltavou
Popis

BK Kralupy nad Vltavou vs. TJ Slovan Varnsdorf

53:92 (9:19, 20:27, 16:22, 8:24)

Na zápas do Kralup jsme odjeli v plném počtu 12-ti hráček ale s nejistotou, s jakým soupeřem se setkáme. Kralupy doposud nevyhrály, ale doposud jsme se vzájemně neutkali. V první čtvrtině byly naše hráčky velmi nervózní, což se projevilo na naší hře. Pozdě se vracely do obrany, čímž dávaly soupeřkám šance na rychlý protiútok. První koše je již uklidnily, a tak se postupně dostávaly do herní pohody. Třetí čtvrtina byla ovšem z pohledu naší obrany opět velmi špatná, kdy se nám nedařilo ubránit dvě klíčové hráčky Kralup. Poslední čtvrtinu ale již měli naše hráčky pod kontrolou nejen v obraně, ale také v útoku. Koše proměňovaly nejen z rychlých protiútoků, ale i z postupného, své první proměněné koše daly i některé hráčky z lavičky. Všechny hráčky si zaslouží pochvalu za zlepšený výkon, a hlavně za kolektivní hru.

Body: Doležalová 25 (6/5), Valíčková 18 (2/0), Bafiová 16 (2/2), Zirmová 10, Stráníková 6, Palmeová 4 (2/0), Strnadová 4 (4/0), Weberová 4, Kahounová 3 (2/1), Vlčková 2, Krátká 0, Kutová 0

TH: 18/8 – 45%