Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
žákovská ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfBasket Poděbrady51:8904. 03. 2016 18.30
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Basket Poděbrady  51 : 89  (15:31, 8:11, 13:30, 15:17)

Naši hráči předvedli odevzdaný výkon bez snahy a bojovnosti. Zejména zaostávali za hostujícími hráči v rychlosti. Od počátku bylo jasné, kdo bude v utkání vítězem. Velké množství nepřesností nahrávalo soupeři, který skóroval často do otevřené obrany. V Poděbradech jsme odehráli daleko vyrovnanější utkání, když jsme propadli pouze v jedné - tradiční třetí čtvrtině. Nyní není možné pochválit žádný úsek hry.

Body: Sembdner 10 a Jarábek po 10, Jeřáberk a Nechanický po 9, Petrla T. 4, Kozák, Maščuch, Petrla D. a Bourek po 2, Kalivoda 1.

Trojky: 0 : 1

Šestky: 27/9 : 41/16

Fauly: 30 : 24

žákovská ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfBA Nymburk55:7713. 03. 2016 12.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BA Nymburk

55  : 77   (21:21, 12:19, 17:25, 5:12)

Úvod v posledním utkání sezóny vyšel lépe hostujícímu celku, když velmi rychle získal vedení 0:5. Naštěstí se naši hráči rychle vzpamatovali a brzy otočili skóre ve svůj prospěch (4.min. 10:5). Do konce první části ale hosté postupně ztrátu vyrovnali. Ve druhé čtvrtině byla hra vyrovnaná až do 19. minuty (33:34), pak se ale naši hráči dopustili několika zbytečných chyb a hosté odskočili na poločasový stav 33:40.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe hostujícímu celku, když se brzy ujal vedení ve 24. minutě 37:52. Našim hráčům se ještě podařilo stav korigovat (29.min. 50:58). To ale bylo naše poslední vzepjetí. Závěr zápasu již hostující hráči kontrolovali. Ze strany domácího celku nelze vytknout nedostatek bojovnosti, ale stále se dopouštíme stejných chyb. Zbytečné ztráty a neúspěšná střelba i z vyložených pozic. Nelze zapomenout také na špatné procento trestných hodů.

Body: Petrla 17, Effler 9, Sembdner 8, Jarábek a Kalivoda po 6, Gerhát 4, Jeřábek a Nechanický po 2, Maščuch 1

Fauly: 29 : 21

Trojky: 2 : 4

Šestky: 23/9 : 34/19

žákovská ligaStarší žáci U15TJ Slovan VarnsdorfSokol Nová Paka59:8902. 04. 2016 15.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - Sokol Nová Paka

59 : 89 (9:19, 22:14, 11:20, 17:36)

Body: Nechanický 15 (3x3), Sembdner 11, Kalivoda 8, Gerhát a Petrla T. po 7, Petrla D. 6, Tlapák a Jarábek po 2, Maščuch 1

žákovská ligaStarší žáci U15Sokol Nová PakaTJ Slovan Varnsdorf76:5103. 04. 2016 10.00
MístoZŠ a ZvŠ Komenského, Nová Paka
Popis

Sokol Nová Paka - TJ Slovan Varnsdorf

76 : 51 (19:12, 14:15, 20:10, 23:14)

Body: Nechanický 13 (1x3), Gerhát a Tlapák po 8, Petrla T., Jeřábek a Petrla D. po 6, Kalivoda a Maščuch po 2

žákovská ligaMladší žákyně U14Pastelka MBTJ Slovan Varnsdorf61:3508. 10. 2016 17.00
MístoIX. ZŠ, Mladá Boleslav
Popis

Pastelka MB - TJ Slovan Varnsdorf

61  : 35

Naše hráčky se zalekly drtivého nástupu soupeřek a celou první čtvrtinu nedokázali proměnit jeden jediný koš! Tato čtvrtina byla rozhodující pro konečný výsledek zápasu. Naše hráčky se pak snažily manko 21 : 0 bodů dohnat, ale v třetí čtvrtině opět chybovaly ve všech dovednostech a opět ji prohrály 19 : 9. Také naše opory nebyly schopny se probrat k solidnímu výkonu. Špatná koncentrovanost a ztráty míčů (celkem 28) jsou naší vizitkou pro sobotní zápas, který jsme chtěly vyhrát.

Body: Jirchářová L. 10, Michalinová 6, Ešnerová 4, Bendová, Haiblíková, Juricová po 3, Klokočníková, Spirákusová po 2

žákovská ligaMladší žákyně U14Loko TrutnovTJ Slovan Varnsdorf58:5325. 09. 2016 14.00
Místo3. ZŠ, Trutnov
Popis

BK Loko Trutnov - TJ Slovan Varnsdorf

58 : 53

V druhém zápase sezóny se hráčky více zkoncentrovaly, ve třech čtvrtinách podávaly dobrý výkon a i hra byla vcelku pěkná, několikrát se podařilo zakončit nacvičený signál košem. Avšak v poslední čtvrtině jakoby se hráčky zalekly vítězství a začaly chybovat. Vítězství nám uteklo o pár bodů, škoda.

Body: Spirákusová17, Jirchářová L. 8, Juricová 9, Michalinová, Bendová, Ešnerová po 4, Jirchářová K., Klokočníková, Uherová po 2, Haiblíková 1 bod.

žákovská ligaMladší žákyně U14BSK Continental TJ JičínTJ Slovan Varnsdorf130:4224. 09. 2016 17.00
MístoSportovní areál Jičín
Popis

BSK Continental TJ Jičín  -  TJ Slovan Varnsdorf

130 : 42

V nové sezóně jsme narazili na silného soupeře, který byl nad naše síly. Naše hra byla plná chyb v driblingu, množství ztracených míčů a nepřesná střelba.

Body: Spirákusová 16, Michalinová a Bendová po 6 bodech, Juricová 5, Klokočníková 4, Ešnerová a Zirmová po 2, Haiblíková 1 bod

žákovská ligaMladší žákyně U14BK DěčínTJ Slovan Varnsdorf57:6328. 09. 2016 09.30
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

BK Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

57 : 63

Naše třetí vystoupení pod vysokými koši bylo jako kopie zápasu s Trutnovem v neděli. Dobrá hra, soustředěnost a slušná obrana nám zajistila vedení v polovině zápasu 21 : 35. Hráčky sice trošku ztratily jistotu a jakoby se bály vítězství, začaly chybovat a soupeř vyrovnal skóre. Nakonec se nám podařilo udržet vítězství, především díky výborné hře Lucky Jirchářové, která dala 21 bodů.

Body: Jirchářová L. 21, Spirákusová 14, Klokočníková 7, Michalinová 6,  Haiblíková 5, Bendová 4, Juricová, Malinovská, Divišová po 2 bodech

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Lokomotiva LiberecTJ Slovan Varnsdorf36:7709. 10. 2016 10.00
MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec
Popis

TJ Lokomotiva Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

36 : 77

V nedělním zápase jsme nastoupili proti soupeři z poslední příčky tabulky, hráčky se poučily z sobotního zápasu a zodpovědně přistoupily k obraně i útoku. Oproti slabšímu soupeři bylo proměňování košů lehčí, a tak se prosadila většina hráček. Opět však byl velmi veliký počet neproměněných střel (71) a malé procento proměněných TH (41,18%).

Body: Jirchářová L. 20, Spirákusová 14, Juricová, Divišová 10, Michalinová 5, Klokočníková, Uherová, Malinovská po 4, Jirchářová K., Bendová, Haiblíková po 2

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfHB Basket Praha28:11823. 10. 2016 13.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - HB Basket Praha

28 : 118

V prvním zápase v domácím prostředí jsme přivítali na naší palubovce mistra republiky. A že je Mistrem bylo vidět na všech jeho herních činnostech. Naše hráčky se však úplně nepoložili, v pár okamžicích předvedly i pěknou hru. Bohužel se pořád potýkáme se špatnými přihrávkami a špatnou střelbou.

Body: Michalinová a Juricová po 6, Jirchářová, Bendová a Spirákusová po 4, Divišová a Klokočníková po 2

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfLoko Trutnov72:6405. 11. 2016 12.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BK LOKO Trutnov

72 : 64

Na domácí palubovce hráčky zodpovědně přistupovaly k obraně, nedařila se střelba a pořád se nám nedaří zlepšovat přihrávky. I přes tyto nedostatky jsme oplatili Trutnovu porážku z prvního utkání.

Body: Spirákusová 22, Jirchářová L. 14, Juricová 10, Klokočníková 7, Michalinová 6, Bendová 5, Haiblíková 3, Jirchářová K. a Uherová po 2 bodech, Divišová 1 bod.

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBSK Continental TJ Jičín52:10806. 11. 2016 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf - BSK TJ CONTINENTAL Jičín

52 : 108

V druhém víkendovém zápase nás opět pronásledovaly nepřesné přihrávky. Soupeř z Jičína je na druhém místě v tabulce, naším úkolem bylo dobře bránit a nedostat hodně bodů. Na naší straně padalo hodně míčů z rychlých protiútoků, kdy naše hráčky nedůsledně bránily.

Body: Spirákusová 12, Jirchářová L. 9, Klokočníková 8, Bendová, Jirchářová K. a Michalinová po 4, Juricová 3, Haiblíková, Polachová a Malinovská po 2, Zirmová a Uherová 1 bod.

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfBK Děčín65:5617. 11. 2016 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  BK Děčín

65 : 56

Tradiční soupeř k nám zavítal už ve čtvrtek 17.11. a v první polovině dokázal sehrát vyrovnanou partii. V druhé polovině naše hráčky zlepšily střelbu a mírně i obranu. Tu v první části nezvládli dvě naše opory, svým špatným přístupem k obranným činnostem a vyfaulovaly se. Zbytek týmu však bojoval o vítězství, i když se naší nejlepší střelkyni nedařilo proměňovat koše, vítězství bylo zasloužené.

Body: Spirákusová 17, Jirchářová L. 12, Bendová 11, Michalinová a Juricová po 8 bodech, Polachová a Malinovská po 3 bodech, Divišová 2, Haiblíková 1

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfTJ Lokomotiva Liberec67:4119. 11. 2016 14.45
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  TJ Lokomotiva Liberec

67 : 41

V sobotním zápase byly naše hráčky jednoznačným favoritem, avšak nezodpovědnou obranou zdramatizovaly nástup do zápasu. Také velmi neúspěšná střelba - 61 neproměněných pokusů - měla vliv na průběh a konečný výsledek zápasu.

Bpdy: Spirákusová 18, Juricová 12, Bendová 11, Jirchářová L. 10, Michalinová 9, Klokočníková 4, Haiblíková 3

žákovská ligaMladší žákyně U14TJ Slovan VarnsdorfPastelka MB46:7920. 11. 2016 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf  -  Pastelka MB

46 : 79

Nedělní zápas byl jednoznačně v režii soupeřek, které nás přehrávaly ve všech basketbalových činnostech. Soustředěně plnily pokyny trenérky, zodpovědně přistupovaly k obranným úkolům. Naše hráčky v některých částech hry velmi pěkně zabojovaly a soupeřky vyvedly z rovnováhy. Bohužel to byly jen okamžiky, chyběla nám zodpovědnost, vůle a kolektivní pojetí hry.

Body: Juricová 15, Jirchářová L. 8, Polachová, Bendová, Klokočníková,Malinovská po 4 bodech, Spirákusová 3, Haiblíkova, Michalinová po 2

žákovská ligaMladší žákyně U14HB Basket PrahaTJ Slovan Varnsdorf144:2203. 12. 2016 16.00
MístoSportovní hala Jeneč
Popis

HB Basket - TJ Slovan Varnsdorf

144 : 22

Sobotní zápas s vedoucím týmem byl jednoznačně v jeho režii. Soupeřky nás přehrávaly ve všech basketbalových činnostech. V každé herní činnosti nás převyšovaly. Naše hráčky k zápasu přistoupily ve vlažném tempu bez jakékoliv obrany, čemuž odpovídalo skóre 1. čtvrtiny 49:4!!! V dalších čtvrtinách už bylo tempo lepší, ale na rozjeté soupeřky to již nestačilo.

Body: Malinovská 6, Haiblíková a Juricová 4, Jirchářová L., Divišová, Michalinová, Spirákusová 2

Popis

58 : 35

V druhém zápase s již známou Pastelkou se od samého začátku zápasu nedařilo proměňovat střelbu zpod koše. V náš neprospěch narůstalo skóre z proměňovaní trestných hodů, které bylo zapříčiněné špatným bráněním našich hráček. Na naší hře byl hodně znát herní výpadek opor družstva a nedostatek společných tréninků. Soupeř z MB byl daleko dravější a ve všech herních dovednostech lepší.

Body: Spirákusová 11, Juricová 8, Jirchářová L. a Klokočníková 5, Polachová, Michalinová a Divišová po 2

žákovská ligaMladší žákyně U14BK ProsekTJ Slovan Varnsdorf65:8014. 01. 2017 17.00
Místohala SK Prosek
Popis

BK Prosek - TJ Slovan Varnsdorf

65 : 80

Za prvním zápasem v roce 2017 jsme zajížděli do Prahy, trochu v nejistotě a s nervozitou v hlavách. První polovina zápasu byla vyrovnaná, a to z důvodu neplnění pokynů a již zmíněné nervozitě, která svazovala holkám nohy k rychlým protiútokům a ruce k přesné střelbě. Až v druhé polovině se holky začaly víc koncentrovat na hru s nacvičenými signály, čímž začalo narůstat skóre v náš prospěch. Vítězství si už pak nenechaly vzít a do druhé poloviny soutěže tak vstoupili vítězstvím nad SK Prosek rozdílem 15 bodů.

Body: Jirchářová L. 22, Spirákusová 21, Juricová 15, Michalinová 8, Haiblíková 4, Bendová, Jirchářová K., Zirmová, Klokočníková, Uherová po 2

Popis

98  :   49

Do sobotního zápasu nastoupily hráčky s touhou po výhře. Tu se povedlo naplnit díky zodpovědné obraně a plnění pokynů v útoku. K výhře těsně pod 100-bodovou hranici se zapsaly všechny hráčky, nejvyšší počet zaznamenala Viktorie Juricová – 30.

Body: Juricová 30, Michalinová 18, Jirchářová L. 12, Bendová 7, Polachová, Haiblíková, Klokočníková po 6, Jirchářová K. 5, Divišová, Uherová, Malinovská, Spirákusová po 2

Popis

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Lokomotiva Liberec

72   :   37

Nedělní zápas byl vítězný, ovšem s velkým procentem neúspěšné střelby, v první polovině hráčky nemohly najít herní pohodu a také obrana nebyla dost důsledná. V druhé polovině zápasu se vše zlepšilo a hráčky správně plnily pokyny trenérů.

Body: Jirchářová L. 26, Juricová 12, Michalinová 10, Malinovská 8, Jirchářová K. 6, Klokočníková 5, Haiblíková 4, Bendová, Uherová po 2

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: