Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – BK Žďár nad Sázavou

43:59 (7:17, 19:28, 31:43)

První zápas ze čtyř ve skupině o udržení v druhé lize žen, kdy se nám započítávají vzájemné zápasy s Kladnem a Klatovy (2 vítězství – 2 porážky), jsme zahájili v poslední době již tradičně nedůrazně v obraně a málo nebezpečně v útoku. Výsledkem bylo desetibodové vedení hráček hostí, které hrály uvolněně a celkem rychle dosáhly dvouciferného náskoku, když byl vidět patrný rozdíl v rychlosti a sehranosti obou celků. Přestože jsme postupem času získávali větší prostor ve hře í díky početnější lavičce a častějšímu střídání, nezvládali jsme však znovu komunikaci a základní obranné činnosti, snad vyjma obranného doskoku, a ani díky presinku v druhé půli se nám nedařilo dostat Žďár pod jakýkoli tlak. Nenašli jsme tak způsob jak snížit anebo otočit skóre. Krom další porážky jsme si odnesli obnovené zranění Keslerové a zlomený nos Ekrtové.

Body: Stodůlková 17 (3x3), Hrabáková 9 (1x3), Grobarčíková 7 (1x3), Keslerová 4, Machková 2, Beytlerová 2, Ekrtová 2, Chlanová 0, Škvorová 0, Pejšková 0

TH: 11/10 - 91%

Trojky: 5

Fauly: 14

2. liga ženŽenyTJ Slovan VarnsdorfBK Loko Trutnov B49:9410. 03. 2017 19.15
Popis

49:94 (8:26, 19:50, 36:70)

Opět křečovitý začátek v útoku a chabá obrana, podobně jako v zápase se Žďárem a tak již vývoj první čtvrtiny pohřbil jakékoliv naděje. Vzhledem k přetrvávajícím zdravotním potížím hráček a také pokleslému sebevědomí byl průběh prvního poločasu takový, jaký byl. Pak sice, podobně jako v předchozích zápasech, najdeme zbytky sil a zlepšíme hru alespoň díky zvýšené bojovnosti, ale tréninkové výpadky jednotlivkyň během posledních týdnů se prostě musí odrazit na souhře v kombinacích a přesnosti střelby. Chybí také aktivita na útočném doskoku a následné rychlé protiútoky, které pomohou nárůstu skóre soupeře, nestačíme zastavovat. Cca 60 bodů v této kategorii, které znamenají při dobré obraně naději na vítězný výsledek, již nastřílíme málokdy.

Body: Stodůlková 17 (1x3), Grobarčíková 11, Machková 4, Šulhánková 4, Beytlerová 4, Ekrtová 2, Chlanová 2, Škvorová 2, Pejšková 2, Jínová 1

73:40 (23:12, 36:16, 53:26)

Podobně jako v pátek při předehrávce, jen ne hrou přes pivotky, nám Trutnov utekl již v prvních minutách. Náš standard hry se pak odvíjí podle stejného scénáře, jsme prakticky všude stále druzí, střelba je nepřipravená, a když už se podaří uvolnění, tak zakončení bývá bohužel nepřesné. Svoji spolehlivost prokazuje dlouhodobě prakticky jen Grobarčíková, Stodůlková sice přispívá nejvíce body na konto soupeřů, ale jen to nemůže na udržení v soutěži stačit. Je třeba do posledního zápasu přidat i zbylou energii a vůli, šance stále ještě existuje.

Body: Grobarčíková 13, Stodůlková 12 (2x3), Chlanová 6 (2x3), Ekrtová 3 (1x3), Šulhánková 2, Beytlerová 2, Pejšková 2, Škvorová 0

70:53 (17:13, 29:28, 49:38)

O osudu naší ligové příslušnosti mohlo rozhodnout případné vítězství ve Žďáru, odkud však oba týmy z naší základní skupiny odjely s třicetibodovými příděly. Relativní nesestupový klid, který i přes soutěžní systém „skupiny o udržení“ přináší nenaplnění týmové kvóty druholigových soutěží žen, jsme si však nechtěli připouštět a rozhodně jsme na Vysočinu nejeli s pocitem, že bychom něco předem odevzdali. A to i přesto, že nám stále chybějí hráčky, které dokáží bodovat, a jsme porůznu spíše více nemocní, než zdraví. Nadějný výsledek se určitě začal rýsovat v první čtvrtině, kdy Stodůlková trefila tři střely zdálky, a i poté byla spolu s Hrabákovou permanentním nebezpečím pro koš domácích. Těm se v té době moc nedařilo střelecky a my jsme si tak po několika ziscích a doskocích na vlastní polovině mohli lépe připravovat protiútoky. Po přestávce ale přišlo několik zbytečných ztrát, a Žďár se záhy bodově odpoutal. To už jsme si začali uvědomovat, jak těžké bude ještě přidat na obrátkách a zkusit se poprat o vítězství. Přesto jsme se se sezónou rozloučili bojovným výkonem a díky tomu i solidním, i když ne příznivým výsledkem.

To, že oba celky moravské B skupiny, jak Žďár, tak posílený Trutnov, porazily naše soupeře ze skupiny A, nakonec znamenalo, že naše vzájemné skóre ze základní části určilo i konečné pořadí soutěže. Obsadili jsme tedy 17. příčku z devatenácti účastníků a splnili tak předem vytýčený cíl nesbírat zkušenosti pohledem z posledního místa tabulky. Poslední tým se podle sestupového klíče vrací do oblastních soutěží, další dva, a tedy i my, mají právo se utkat v baráži o setrvání v soutěži se zájemci z neligových soutěží.

Body: Hrabáková 24 (1x3), Stodůlková 12 (3x3), Grobarčíková 11 (1x3), Machková 2, Škvorová 2, Pejšková 2, Chlanová 0, Šulhánková 0

TH: 7/4 - 57%

Trojky: 5

Fauly: 12

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfSokol Žižkov B55:12329. 09. 2018 15.45
Popis

Sobotní duel s loňským vítězem ligy ze Žižkova jsme začali bojácně. Soupeř měl ve svém středu několik zkušených bývalých juniorských reprezentantů. Průběh první čtvrtiny tomu odpovídal. Ve zbytku utkání – především pak ve druhé polovině – jsme zlepšili hru, přestali se bát a alespoň trochu důstojně dohráli utkání. Bodově se výrazněji zapsal Strnad. Dvoucifernou hranici překročil ještě Jeřábek. Dobrý výkon předvedl také Vuong.

body Slovan: Strnad 16 (1x3), Jeřábek 10, Kabát 7, Vuong 6, Lehroch 5 (1x3), Kodytek 5 (1x3), Sembdner 4, Kozák 2

Trojky - 3:12, Fauly 23:16, TH - 16/9 (56%) : 28/22 (79 %)

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfSokol Vyšehrad64:6730. 09. 2018 15.00
Popis

Utkání proti Sokolu Vyšehrad jsme začali lépe než v sobotu. Průběh utkání byl po celých 40 minut vyrovnaný. Tomu odpovídají i výsledky jednotlivých čtvrtin. Určitá míra nedisciplíny a několik nedůsledností v průběhu utkání nás v konečném zúčtování přišly draho. Ještě minutu před koncem jsme vedli rozdílem 4 bodů. Nepozornost v obraně a zbrklost v útoku pomohla soupeři k obratu. Poslední střelu na vyrovnání jsme neproměnili. Bohužel jsme tak po zaznění klaksonu museli polknout hořkou porážku.

body Slovan: Strnad 12, Kodytek 10, Vuong 10 (2x3), Kabát 9 (1x3), Jeřábek 7, Novák 7 (1x3), Kozák 4, Pondělíček 2, Vomáčka 2, Sembdner 1, Bašta, Lehroch

Trojky - 4:1, Fauly 31:20, TH - 24/16 (67%) : 38/18 (47 %)

celostátní ligaJunioři U19BK Levharti ChomutovTJ Slovan Varnsdorf93:4227. 10. 2018 13.00
MístoMěstská sportovní hala, Chomutov
Popis

Chomutov vs. TJ Slovan Varnsdorf

93:42 (29:10, 18:6, 24:14, 22:12)

O svátečním víkendu nás čekala utkání s celky ze špice soutěže. V chomutově jsme začali bojácně. Druhý poločas již nesl známky zlepšení. Jednoznačné utkání s jednoznačným výsledkem.

Body Slovan: Jeřábek 14 (3x3 + 1x TCH), Strnad 8 (1x3), Lehroch 4, Kozák 4, Petrla 4, Vuong 4, Sembdner 2, Vomáčka 2, Bašta 0, Kabát 0, Novák 0

Trojky 6:4, TH - 15/9 (60 %) : 10/8(80 %), Fauly 16:14

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfBA Sparta51:8513. 10. 2018 18.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BA Sparta Praha

51:85 (10:19, 9:19, 14:21, 18:26)

Težký soupeř, od kterého se dal očekávat podobný výkon, jako od Žižkova. Z tohoto ohledu byl rozdíl ve skóre o něco příznivější. Po zaskočeném výkonu v prvním poločase, došlo z naší strany ke zlepšení. Vysoké porážce jsme však již zabránit nedokázali.

Body Slovan: Novák 11 (1x3), Kodytek 10 (TCH), Strnad 10 (1x3), Kabát 4, Vomáčka 4, Vuong 4, Kozák 3, Jeřábek 2, Lehroch 2, Petrla 2, Bašta, Sembdner

Trojky - 2:4, Fauly - 11:16, TH - 14/8 (57 %) : 8/7 (88 %)

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfBA 2006 Roudnice n.L.56:8614. 10. 2018 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BA 2006 Roudnice n. L.

56:86 (10:19, 18:18, 19:22, 9:27)

Do zápasu jsme vstoupili ospale. Běhěm prvních minut jsme nebyli schopni zaznamenat body. Ze stavu 0:11 jsme se ale dokázali zvednou a dodáhnout se na soupeře na rozdíl jediného bodu. Bohužel jsme vypadli z koncentrace a do poločasu tak soupeř odskočil na stále hratelný rozdíl 9 bodů. Černé minuty při našem vstupu do třetí čtvrtiny. Tento "blackout" znamenal rozdíl až 17 bodů. Ještě jsme se ale dokázali zvednout a opět přiblížit na rozdíl 10 bodů. To bylo z naší strany vše. V poslední desetiminutovce jsme odpadli definitivně. Vysloužili jsme si tak krutou porážku, která by nás v konečném zúčtování mohla velmi mrzet.

Body Slovan: Novák 17 (4x3), Kabát 14 (1x3), Jeřábek 8 (1x3), Strnad 4, Vomáčka 4, Bašta 3 (1x3), Lehroch 3 (1x3), Sembdner 2, Kodytek 1, Kozák, Petrla (TCH), Vuong

Trojky - 8:7, Fauly - 23:8!, TH - 7/4 (57 %) : 25/13 (52 %)

celostátní ligaJunioři U19Sluneta USK Ústí n.L.TJ Slovan Varnsdorf96:4228. 10. 2018 09.30
MístoSportcentrum SLUNETA
Popis

Sluneta Ústí n. L. vs. TJ Slovan Varnsdorf

96:42 (17:15, 26:15, 27:6, 26:6)

Nedělní utkání bylo naprostým opakem předchozího klání. Pro utkání se Slunetou jsme promíchali základní sestavu. Hráči ukázali, že dravost a nasazení přináší ovoce. První čtvrtina dopadla nad očekávání dobře. Ještě i druhá desetiminutovka byla z naší strany odehrána slušně. Pouze pět potrestaných ztrát mělo za následek odskok ve skóre. Přesto poločasový výsledek nebyl špatný. Pak ale soupeř chytrou hrou vyvedl naše hráče z koncentrace. Naši borci začali kupit ztráty a přestalo se dařit také střelecky. Konečný výsledek byl tedy totožný s tím sobotním.

V obou utkáních nám bohužel chyběly výraznější bodové příspěvky vícero hráčů.

Body Slovan: Petrla 10 (2x3), Vomáčka 10, Kabát 7, Jeřábek 6, Lehroch 4, Kozák 2, Novák 2, Bašta 1, Sembdner 0, Strnad 0

Trojky: 6:2, TH - 30/14 (47 %) : 14/8 (57 %), Fauly 14:22

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBasket Říčany58:6207. 10. 2018 10.00
Popis

58:62 (10:10, 9:22, 18:17, 21:13)

Nedělní zápas probíhal bohužel ve stejném duchu toho sobotního - plno nepřesností a individuálních chyb, zejména ve druhé čtvrtině. I přes mohutný nápor v poslední čtvrtině k obratu nedošlo a naše děvčata, i přes to, že dokázala 8 vteřin před koncem srovnat stav, prohrála o 4 body.

Body: Jirchářová L. 14, Zirmová 13, Čmejrková 11,  Bendová 9, Jirchářová K. 6, Mísařová a Polachová 2, Novotná 1

Fauly: 23

TH: 15/7

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBK Brandýs n.L.45:5606. 10. 2018 17.00
Popis

45:56 (14:17, 12:10, 9:16, 10:13)

První zápas v sezóně provázelo plno nepřesností a individuálních chyb. Se soupeřem, s kterým jsme v přípravě prohráli o 35 bodů, jsme drželi v první polovině krok, ale ve druhé části se vzhledem k zdravotním problémům našich podkošových hráček a díky nízké úspěšnosti v trestných hodech (16 neproměněných pokusů) obrat nekonal.

Body: Čmejrková 11, Zirmová 9, Haiblíková 8, Jirchářová K. 6, Dvořáková 4, Novotná 3, Borešová a Jirchářová L. 2

Fauly: 20

TH: 26/10

celostátní ligaKadetky U17Basket ŘíčanyBasket Severočesko62:5706. 12. 2018 18.30
MístoSportovní hala Říčany
Popis

Basket Říčany - Basket Severočesko 62:57 (14:18, 17:13, 12:11, 19:15)

Překvapivě vyrovnaný zápas (hraný bez tří hráček obvyklé základní sestavy) pro nás nedopadl dobře - prohra o 5 bodů. Bohužel koncovky zápasů zatím nezvládáme a z celkově 8 prohraných zápasů bylo 6 zápasů do rozdílu 11 bodů...

Body: Juricová 14, Zirmová 13, Bendová 7, Borešová a Divišová 6, Dvořáková a Mísařová 4, Novotná 3

Fauly: 14

TH: 12/7

celostátní ligaKadetky U17BK Sluneta Ústí n.L.Basket Severočesko74:5220. 10. 2018 10.00
MístoSPŠ spojů, Ústí nad Labem
Popis

BK Sluneta Ústí nad Labem - Basket Severočesko 74:52 (14:8, 10:12, 27:16, 23:16)

Další zápas a opět plno nepřesností a individuálních chyb. V první polovině se holky ještě držely na dostřel, ale ve druhém poločase se nedokázaly vyrovnat s agresivní obranou a ztrácely spousty míčů (celkem 39 ztrát!).

Body: Jirchářová L. 27 (14 doskoků!), Čmejrková 10, Bendová 5, Novotná 4, Dvořáková, Jirchářová K. a Mísařová 2

Fauly: 21

TH: 9/6

celostátní ligaKadetky U17TJ Slovan LitoměřiceBasket Severočesko37:3921. 10. 2018 11.00
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice
Popis

Slovan Litoměřice - Basket Severočesko 37:39 (7:16, 6:4, 10:11, 14:8)

První čtvrtina zápasu byla podle představ trenérů - skvělá obrana a koše po dobrých akcích. Od druhé čtvrtiny se však do útoku vrátila nervozita a nepřesnost a jen díky obraně byl zápas stále vyrovnaný. Střelou 10 vteřin před koncem utkání rozhodla o prvním vítězství v sezóně Daniela Mísařová.

Body: Mísařová 15, Jirchářová L. 14 (19 doskoků!), Bendová 4, Čmejrková a Novotná 3

Fauly: 19

TH: 13/9

celostátní ligaJunioři U19BK Horejsek DěčínTJ Slovan Varnsdorf89:5010. 11. 2018 09.00
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Popis

BK Děčín vs. TJ Slovan Varnsdorf

89:50 (28:7, 20:17, 28:8, 13:18)

Utkání v Děčíně se nevydařilo podle našich představ. I když jsme odjížděli oslabeni o několik hráčů základní sestavy. Přes slibný začátek, kdy jsme vedli po třech minutách 6:3. Pak jsme si ale nepohlídali děčínské střelce a ti nám 25 body v řadě vzali vítr z plachet. Dále už jsme nebyli schopni konkurovat téměř v ničem.

Body Slovan: Kozák 11, Kabát 9 (2x3), Pondělíček 9, Vuong 8, Strnad 5, Bašta 4, Lehroch 2, Vomáčka 2, Jeřábek 0, Sembdner 0, Kalivoda

Trojky 4:2, TH - 32/19 (59 %) : 18/10(56 %), Fauly 22:23

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoUSK Praha67:4803. 11. 2018 18.00
Popis

Basket Severočesko - USK Praha B

74:52 (14:13, 19:14, 9:16, 25:5)

Sobotní zápas s družstvem, které zatím neprohrálo, probíhal ve vyrovnaném duchu, před poslední čtvrtinou byl stav 42:43 v náš neprospěch. Výbornou obranou
a i produktivitou v útoku děvčata vyhrála poslední čtvrtinu o 20 bodů a zaslouženě zvítězila.

Body: Čmejrková 17, Jirchářová L. 13, Jirchářová K. 12, Juricová a Zirmová 9, Bendová 6 a Haiblíková 1

Fauly: 20

TH: 25/11

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBK Kralupy Junior57:6504. 11. 2018 10.00
Popis

Basket Severočesko - BK Kralupy Junior

57:65 (12:28, 14:12, 15:12, 16:13)

První čtvrtina zápasu byla katastrofální především v obraně. Děvčata dostala spoustu jednoduchých košů po individuálních chybách. Od druhé čtvrtiny se hra vyrovnala, ale k vítězství to nestačilo a to i díky nepřesné střelbě (73/20). Škoda.

Body: Juricová 16, Jirchářová L. 11 (15 doskoků!), Zirmová 8, Čmejrková 7, Bendová a Jirchářová K. 6, Divišová 2 a Novotná 1

Fauly: 22

TH: 26/16

celostátní ligaKadetky U17Basket SeveročeskoBasket Pastelka MB53:5417. 11. 2018 10.00
Popis

Basket Severočesko - Basket Pastelka MB

53:54 (13:10, 10:7, 17:21, 13:16)

Další zápas, který se odehrával jako na houpačce. První polovina byla z naší strany dobrá, ale nedošlo bohužel k většímu bodovému odskočení od soupeře. V druhé polovině opakující se nervozita plus 17 ztracených míčů, spolu s nepřesnou střelbou z pole (77/25) a devíti zahozenými trestnými hody (12/3) zapřičinilo další zbytečnou prohru, tentokrát o pouhý bod...

Body: Jirchářová L. 24, Juricová 10, Jirchářová K. 6, Bendová a Zirmová 4, Čmejrková a Mísařová po 2, Novotná 1

Fauly: 23

TH: 12/3

celostátní ligaJunioři U19TJ Slovan VarnsdorfBK Horejsek Děčín69:8011. 11. 2018 10.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Děčín

69:80 (13:16, 25:18, 12:22, 19:24)

V neděli jsme si zopakovali souboj se stejným soupeřem. Tentokrát jsme ale začali lépe a do poločasu jsme šli dokonce s vedením o čtyři body. Ale nebyli bychom to snad ani my, kdybychom si ve třetí čtvrtině nezadělali na problém. Děčínští se v šatně nabudili a my jsme přestali hrát směle na koš. Nevhodně zvolené střely nás uvrhly do bodové propasti. Poslední čtvrtinu jsme opět prohráli a tak se nám nepodařilo ani v jednom z utkání porazit soupeře, který s námi zřejmě bude bojovat o záchranu v soutěži. Přesto nedělní výkon nesl známky zlepšení.

Body Slovan: Vuong 13 (1x3), Kodytek 11, Kabát 10 (2x3), Pondělíček 9, Kozák 8, Vomáčka 8, Lehroch 4, Strnad 4, Jeřábek 2, Bašta 0, Kalivoda, Sembdner

Trojky 2:3, TH - 13/7 (54 %) : 33/23(70 %), Fauly 26:15

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: