Soutěž Kategorie Domácí Hosté Skóre Datum
Severočeská ligaMužiBK TepliceTJ Slovan Varnsdorf76:6926. 03. 2022 17.00
MístoSokol. Na Letné, Teplice
Popis

Odveta play-off Severočeské ligy se odehrála na teplické Letné, do které jsme vstupovali s mankem 29 bodů. Mohli jsme tedy maximálně překvapit. Minimálně jsme chtěli teplické alespoň jednou v sezoně pokořit. A hlavně zlepšit herní projev a vyzkoušet herní varianty na zápas o třetí místo.

Po analýze posledního výkonu a sebetrýznění u videa, jsme poslední dva tréninky věnovali hlavně rozestavení v útoku a efektivitě na útočné polovině. Dá se říci, že úspěšně. Tepličtí byli našim útokem zaskočeni. Jako by proti nim hrál jiný tým než v předchozím utkání. Úvodní dějství jsme vyhráli o sedm bodů. Zkušený soupeř se zdravě naštval a vzal otěže utkání do svých rukou. I přes náskok z předchozího duelu bylo vidět, jak Teplice nerady prohrávají. Náš náskok se do poločasu rozplynul a skóre se srovnalo. Bohužel jsme zaspali začátek třetí čtvrtiny, soupeř během prvních tří minut druhého poločasu odskočil na rozdíl jedenácti bodů. I přesto jsme věřili v pozitivní výsledek. Tým se ještě zvednul, dokázali jsme se dvě minuty před koncem přiblížit na dostřel čtyř bodů. To bylo ovšem z naší strany vše.

K vidění bylo velice kvalitní utkání, které mělo náboj do posledních minut. Jsem rád, že jsme se dokázali po předchozím „výprasku“ oklepat a předvést, že basketbal hrát umíme.

Body: Lehroch V. 33 (7x3), Schilling 11 (1x3), Houngbenji 10 (2x3), Kenney 7, Doležal 3 (1x3), Novák 3 (1x3), Šišulák 2, Beran, Kuník a Lehroch E. 0.

TH: 14/7 50%

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Baník Most48:7108. 04. 2022 19.45
MístoSH Západní, Varnsdorf
Popis

První zápas o třetí místo v Severočeské lize jsme nezvládli úplně dle představ. Tým z Mostu přijel s jasným plánem, vnutit nám svou pomalou hru, což se mu povedlo a zónovou obranou ucpat podkošový prostor, a to se mu také podařilo do puntíku. Navíc naše střelba byla mizerná, čísla nelžou: 36/2 za tři body a celkem 83/19. Opravdu mizérie. A pokud se proti zónové obraně neprosadíme z dálky, tak nemůžeme vyhrát. Ale s takto špatným výkonem bychom nevyhráli ani proti holkám z kategorie U15.

Velikou omluvu za nejhorší výkon sezony si zaslouží hlavně fanoušci, kteří v hojném počtu (cca 200 lidí), vydrželi až do závěrečného klaksonu. Chtěli jsme se s nimi, v posledním domácím utkání, rozloučit daleko lepším výsledkem. Děkujeme jim za přízeň v letošní sezoně.

Do odvety si nevezeme úplně příznivý výsledek. Ale za dva týdny se pokusíme o zázrak, a to výhru o 24 bodů.

Body: Lehroch V. 21 (1x3), Steško 7, Beran 5, Šišulák a Kuník 4, Novák 3 (1x3), Vakulenko a Schilling 2, Janoušek, Doležal, Strnad a Houngbedji 0.

TH: 15/8 53%

Severočeská ligaMužiBK Baník MostTJ Slovan Varnsdorf108:8222. 04. 2022 18.00
MístoSportovní hala 2, Most
Popis

BK Baník Most - TJ Slovan Varnsdorf

74 : 52  (23:30, 53:55, 85:67)

Body: Lehroch V. 35 (4x3), Maščuch 21 (3x3), Novák 9 (3x3), Schilling 3 (1x3), Janoušek 3 (1x3), Houngbedji 3, Vakulenko, Pasovský, Doležal a Polák 2

TH: 36/18  50%

Severočeská ligaMužiBK TepliceTJ Slovan Varnsdorf88:9307. 10. 2022 19.30
Popis

BK Teplice – TJ Slovan Varnsdorf

88:94 (21:25, 25:21, 21:24, 21:24)

K prvnímu soutěžnímu utkání Severočeské ligy jsme vyrazili do Teplic na Letnou, kde jsme hráli v chátrající a studené sokolovně. Neoblíbený soupeř, se kterým máme z loňska nelichotivou bilanci 0 – 4 a stejně neoblíbená hala, do které je třeba přibalit si do tašky svetr od babičky.

Do utkání proti zkušenému soupeři jsme vstoupili velice solidně a rychle se ujali vedení 11:3. A to je zhruba náskok, který jsme drželi prakticky celé utkání. Na každou proměněnou střelu za tři, či nájezd soupeře, jsme dokázali vždy odpovědět stojnou mincí. Hru jsme si bohužel komplikovali slabým obranným doskokem, hlavně při trestných hodech. Při této činnosti jsme dovolili soupeři šest druhých pokusů, ze kterých jsme obdrželi deset bodů. Málo platné, že tepličtí polovinu (18) svých „šestek“ minuli. Teplice prakticky netočili sestavou a na jejich kondici to bylo vidět. V poslední čtvrtině změnili obranu na zónovou, kde jsme se chvíli útočně trápili a soupeř naopak svou pomalejší hrou pomalu stahoval, a to až na jeden bod. Následoval timeout, kde jsme si vysvětlili útočné rozestavení, a od té chvíle jsme byli neomylní. Správně jsme hledali střelce ve volných prostorech a trestali. Hřebíčkem do rakve zkušeného týmu byla krásná akce Radka Pasovského, kdy se výborně uvolnil po základní čáře a tvrdě zasmečoval přes pivota soupeře.

Je třeba říct, že nám v útoku „lepilo", hlavně tedy Maščuchovi, který dal 38 bodů a z toho 7 trojek. V utkání svou stopu zanechali i dva mladí nováčci a vedli si dobře. Jmenovitě Ondra Buben a Honza Kozák. Ondra to měl těžké, měl brzy fauly, ale snaha se mu nedá upřít, až nabere potřebné zkušenosti a kila, tak bude pod košem výraznou postavou. Honza se blýskl jedenácti body a je vidět, že v nymburské mládeži načerpal potřebnou jistotu a kvalitu. Tito mladí borci rozhodně dostanou v letošní sezoně dostatek prostoru. I přes určité nedostatky na obou koncích palubovky je třeba kluky pochválit. Hlavně za bojovnost, nasazení a nastavení hlavy v rozhodujících momentech.

Na skvělý a nečekaný výsledek je třeba navázat tvrdou prací při trénincích. Kdy budeme dále vylepšovat systémové prvky hry, procento střelby a kondici.

Střelci: Maščuch 38 (7x3), Pasovský 15,  Lehroch E. 11 (1x3), Kozák J. 11 (2x3), Schilling 6, Strnad 5, Buben O. 3, Lehroch V. 3, Houngbedji 2, Janoušek a Polák 0.

TH: 36/18 – 19/16

Trojky: 8 – 10

Fauly: 22 – 27

Diváci: 14 (2 VDF)

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfVeteránské naděje Děčín81:10221. 10. 2022 19.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Veteránské naděje Děčín

81:102 (21:31, 22:28, 16:14, 22:29)

Děčínští mají sice v názvu „Veteránské naděje“, jedná se ovšem o tým s ligovými parametry. Obrovský favorit na prvenství v naší soutěži ovšem neměl na naší palubovce jednoduchou „šichtu“.

Utkání začalo přestřelkou zpoza trojkového oblouku, kdy do páté minuty padlo dohromady sedm tříbodových střel a na tabuli svítilo skóre 18:19. Bohužel jsme již v té době měli pět faulů na svém kontě a místy až příliš úzkostliví rozhodčí, posílali soupeře na čáru trestných hodů. Tím se hra dost kouskovala a děčínští tak mohli nabrat síly na obranu. Kdy nám, jak obranou, tak i naší špatnou kombinací, nedovolili téměř tři minuty vsítit koš. V podobném duchu se neslo i druhé dějství. V poločase měl soupeř náskok čtrnácti bodů.

Do druhé poloviny utkání jsme vstoupili s jasným plánem a to vyhrát zbylé dvě čtvrtiny, bez ohledu na konečný výsledek.

Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 16:14. Hlavně díky celoplošnému presinku, kdy jsme i takto zkušený tým nutili ke ztrátám, jak na vlastní polovině, tak tím, že jsme dostávali soupeře do časové tísně a ten tak neměl dostatek času na pohodlné zakončení. Škoda jen, že jsme neproměnili o pár střel navíc, mohlo být ještě veseleji. Poslední čtvrtinu si již Děčín pohlídal a prokázal svou kvalitu a zkušenosti.

Jsem rád, že naši hráči nesložili zbraně a nechali na hřišti vše. Což ocenila i velmi slušně zaplněná tribuna, kdy nám po utkání zatleskalo více jak dvě stovky diváků.

Jsem rád, že jsme donutili soupeře svou hrou k dobrému výkonu. A také jasně ukázali, že se nemusíme bát žádného soupeře.

Derby, bitva, prohra se vztyčenou hlavou.

Střelci: Maščuch 30 (8x3), Lehroch V. 18 (2x3), Novák 9 (3x3), Schilling 7 (1x3), Lehroch E. 6 (2x3), Pasovský 5 (1x3), Beran 3, Zamrzla 2, Janoušek 1, Kozák, Strnad, Houngbedji všichni 0.

TH: 8/6 – 34/20

Trojky: 17!! – 7

Fauly: 26 – 17

Diváci: 220!!

Severočeská ligaMužiSlavoj BK Litoměřice CTJ Slovan Varnsdorf95:5704. 11. 2022 19.00
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice
Popis

Slavoj BK Litoměřice „C“ – TJ Slovan Varnsdorf

95:57 (24:21, 14:8, 30:10, 27:18)

Věděli jsme, že nás čeká tvrdý a organizovaný soupeř, posílený o bývalé ligové hráče. I přesto jsme věděli, že pokud budeme hrát svou agresivní, rychlou a kombinační hru, tak soupeře můžeme porazit. Tyto herní prvky jsme však dokázali udržet pouze osm minut hry v první čtvrtině, kdy jsme byli ve vedení, a dá se říci, že i lepším týmem na hřišti. To co se dělo dál, se těžce popisuje. Buď litoměřičtí zařadili vyšší rychlostní stupeň, nebo jsme my podřadili. Přikláním se spíš k druhé variantě. Najednou jsme soupeři nechali všechny doskoky zadarmo, vytratil se chtíč po míči, nutili jsme se do střeleckých pozic, které se špatně proměňují, přestali jsme být kolektivní, a když už balon putoval tam, kam měl, tak jsme naopak střelu přešli. A co je pro nás nejvíce smrtelné, přizpůsobili jsme se pomalému tempu a hře soupeře. Dá se říci, že jsme prožili 32 minut absolutního basketbalového zmaru a bídy.

Nezbývá nám nic jiného, něž návrat k poctivému tréninku a pořádně se připravit na následující pátek (11.11.). Kdy na domácí palubovce přivítáme Most. Určitě si po takovémto výkonu budeme chtít napravit reputaci.

Body: Maščuch 12 (3x3), Schilling 10 (1x3), Lehroch E. (2x3), Buben 6, Beran 5, Kozák 4, Zdražil 3 (1x3), Pasovský 3, Strnad 2, Hounbedji 2, Zamrzla 0, Janoušek 0.

TH: 20/10 – 16/10

Trojky: 6 – 3

Fauly: 22- 20

Diváci: 40

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Baník Most70:7111. 11. 2022 19.30
Popis

Body: Lehroch V. 27 (4x3), Maščuch 17 (5x3), Schilling a Pasovský 6, Lehroch E. a Vaulenko 5 (oba 1x3), Strnad a Beran 2, Buben, Novák a Kozák 0.

TH: 9/5 56%

Severočeská ligaMužiUSK Slavia LiberecTJ Slovan Varnsdorf93:6326. 11. 2022 17.00
MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec
Popis

Body: Lehroch V. 33 (4x3), Schilling 12 (2x3), Ziesemann a Pípa 4, Novák 3 (1x3), Zdražil, Janoušek a Kozák 2, Beran 1, Lehroch E. a Strnad 0.

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Levharti Chomutov90:7009. 12. 2022 19.00
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – BK Levharti Chomutov

90:70

Poslední domácí zápas v roce 2022 jsme se rozhodli věnovat malému Vojtovi, který potřebuje speciální ortézy. Ty bohužel české zdravotnictví neproplácí. Vybírali jsme tedy dobrovolné vstupné, které jsme kompletně věnovali na již probíhající sbírku (odkaz: https://www.donio.cz/ortezy-pro-vojtu).

Do sportovní haly dorazilo přes 300 skvělých fanoušků, mezi kterými se vybralo 15000 korun! K tomu se podařilo vydražit dres za 5000 korun. Dohromady se tedy podařilo vybrat skvělých 20000 korun!!

Symbolicky tedy „Za 20 o 20“.

Samotný zápas, i přes tradičně vlažný začátek probíhal v naší režii. Na hráčích byla po celé utkání vidět touha zvítězit a napravit si reputaci, po nepříznivých výsledcích posledních tří zápasů. Jsme rádi, že jsme důležitý zápas výsledkově zvládli.

Po polovině sezony se sice krčíme na předposledním místě tabulky Severočeské ligy s bilancí 2-4. Na hráčích je však v trénincích i v samotných zápasech vidět touha po zlepšení. Po zlepšení jak výsledků, tak i svých činností. Ve druhé polovině sezony máme tedy výsledkově co dohánět, abychom si zajistili čtvrté místo a jistotu postupu do play-off.

Děkujeme všem fanoušků, kteří chodí v čím dál hojnějším počtu na naše zápasy. A tvoří tak pro naše hráče parádní atmosféru. Všem fanouškům přejeme klidné prožití Vánočních svátků a jen to nejlepší do následujícího roku 2023.

Uvidíme se již v pátek 6.1.2023, kdy budeme hostit BK Teplice.

Body: Maščuch 28 (7x3), Pasovský 16 (1x3), Lehroch V. 15 (1x3), Lehroch E. 7 (1x3), Strnad 5 (1x3), Vakulenko 5 (1x3), Beran 4, Schilling 4, Buben 3, Šišulák 2, Kozák 1, Novák 0.

TH: 19/12 63%

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Teplice79:6913. 01. 2023 19.00
Popis

Body: Lehroch V. 19 (3x3), Pasovský 16 (3x3), Maščuch 11 (2x3), Lehroch E. 7 (1x3), Kozák 7 (1x3), Beran 6, Janoušek 5 (1x3), Schilling 4, Buben 4, Vakulenko a Strnad 0

TH: 11/6 55%

Severočeská ligaMužiVeteránské naděje DěčínTJ Slovan Varnsdorf85:6520. 01. 2023 19.30
MístoARMEX Sportcentrum, Děčín
Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfSlavoj BK Litoměřice C93:9227. 01. 2023 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – Slavoj BK Litoměřice „C“

93:92 (27:35, 26:13, 20:24, 20:20)

K jedenáctému kolu Severočeské ligy, zavítali na naši palubovku borci litoměřického céčka, kteří nám v prvním utkání uštědřili debakl o 38 bodů. K našemu „štěstí“ soupeř přijel jen s pěti hráči. Bylo tedy jasné, že přijel uvolněn s vírou, že nemá co ztratit. Rozhodčí svým výkonem také nepřidali, bohužel podlehli tlaku pěti hráčů na straně soupeře a první tři čtvrtiny bylo evidentní, že nechtějí soupeře vyfaulovat. Tato situace se nám nestala prvně a přijde mi, že jsme bohužel rozhodčími trestáni za velký počet hráčů na naší straně.

Nutno říct, že Litoměřice zahráli opravdu dobře. My naopak v útoku chaoticky, neuspořádaně, jakoby na některých hráčích ležela tíha okamžiku. Je třeba říci, že tlak je oprávněný, hráči vědí, že každý zápas je pro nás momentálně tím nejdůležitějším, protože jakákoliv prohra nás posune mimo příčky zajišťující play-off.

Střelci: Lehroch V. 39 (5x3), Maščuch 19 (4x3), Pasovský 11 (1x3), Beran 6, Ziesemann 5, Lehroch E. 5 (1x3), Schilling 3 (1x3), Vakulenko 3 (1x3), Pípa 2, Janoušek 0, Houngbedji 0.

101:89

Pátá prohra v řadě proti neoblíbenému soupeři, a tím jistota nepostupu do play-off. Tímto se dá sezona hodnotit jako neúspěšná.

V utkání, ve kterém byl soupeř sportovně lepší, jsme si prošli několika fázemi výkonu. V první části jsme hráli vyrovnaně, do momentu, než jsme prostřídali hráče do rotace. Vinnou špatné komunikace jsme nechávali soupeři volné střely, ten všechna naše propadnutí nekompromisně trestal. V polovině druhé čtvrtiny jsme prohrávali o dvacet bodů. Mírná korekce přišla do poločasu, kdy jsme zlepšili procento střelby a dokázali skóre stáhnout na třináct bodů.

Po poločase nastoupil úplně jiný tým, do šesté minuty třetí čtvrtiny jsme překlopili skóre na svou stranu a v osmé měli náskok pěti bodů. To vše díky nátlakové a rychlé hře.

Následující minuty přišel těžko pochopitelný výpadek. Soupeř si vinnou našich hloupých ztrát a opětovného nedobrání hráčů, převzal otěže utkání zpět do svých rukou a již svou kořist nepustil.

Zápas měl, jak je již tradicí se soupeřem z Mostu, i několik kaněk, v podobě nepřiměřeně agresivní hry domácích.

Za zmínku stojí dva momenty.

První nastal ve druhé čtvrtině, kdy mostecký hráč „sestřelil“ Maščucha, aniž by chtěl hrát míč. Jasná snaha o zranění. Když vezmeme v potaz, že téměř 120 kilo vážící hráč Mostu Bravený (č.9), neváhal a  po doskoku našeho hráče změnil směr, zavřel oči a deseti metrovým sprintem trefil zákrokem, který si nezadá s tím, co můžeme vidět v americkém fotbale. Jen štěstí, že Dominik vyvázl jen s naraženými žebry. V zápase však dohrál. Zákrok byl potrestán úmyslným faulem.

Druhý, ale již fatální zákrok přišel v momentech, kdy jsme překlápěli skóre na svou stranu. Náš hráč Janoušek presoval na útočné polovině, kdy donutil zastavit driblink domácího útočníka – Czesznok (č.23). Ten naprosto úmyslně, z frustrace, „vystřelil“ loket do tváře našeho borce. Výsledkem je zlomená čelist a lícní kost. Martina čeká operace a několika měsíční absence normálního života. Všichni Martinovi držíme palce, ať je vše bez následků a může se brzy zapojit do procesu. Jen pro zajímavost byl tento zákrok oceněn obranným faulem našeho borce a technickou chybou pro hráče, který šel Martinovi pomoct dojít na lavičku.

Oba tyto zákroky měly být potrestány diskvalifikující chybou, proč se tomu tak nestalo, to ví pouze rozhodčí.

S Mostem jsme za poslední dva roky odehráli šest zápasů. Pouze v jednom a to na naší palubovce v letošní sezoně, jsme nemuseli řešit podobné zákroky. Dostali jsme se do fáze, kdy tuto agresivní a zákeřnou hru Mostu již nemůžeme tolerovat. Do dalších zápasů s tímto soupeřem budu jako trenér dvakrát zvažovat, zda své hráče utkání pošlu, i za cenu kontumace. Jsme amatéři, děláme tento sport pro zábavu a více méně na žízeň. A nikdo z nás nechce odcházet ze zápasu se zlámanými kostmi. Snad se již někdo chytne za nos a začne s tímto týmem něco dělat. Jistě nejsme jediní. Je ale smutné, že pokud se něco bude dít, opět to bude po tom, co se stalo něco vážného. Netřeba říkat, že jsme to chtěli řešit a řešili již loňskou sezonu, ovšem bez odezvy.

Střelci: Lehroch V. 39 (6x3), Pasovský 27 (1x3), Vakulenko 9 (1x3), Maščuch 7 (1x3), Kuník 4, Buben O. 2, Strnad 1, Lehroch E., Schilling, Novák, Janoušek a Kozák 0.

TH:  38/26 68%

Fauly: 29

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfUSK Slavia Liberec63:8317. 02. 2023 19.30
Popis

Střelci: Lehroch V. 19 (1x3), Kozák 12 (2x3), Ziesemann 9, Pasovský 7, Novák 6 (2x3), Strnad 4, Lehroch E. 3 (1x3), Polák 3, Doležal a Pípa 0.

TH:  17/11 65%

Fauly: 14

Severočeská ligaMužiBK Levharti ChomutovTJ Slovan Varnsdorf103:9304. 03. 2023 18.00
MístoMěstská sportovní hala, Chomutov
Severočeská ligaMužiBK TepliceTJ Slovan Varnsdorf54:6317. 03. 2023 19.30
Popis

BK Teplice - TJ Slovan Varnsdorf

54:63

První zápas ve skupině o 5.-7. místo, v Severočeské lize jsme odehráli na půdě Teplic. Vinnou zranění nemohl do utkání zasáhnout Dominik Maščuch a Rady Pasovský, díky pracovnímu vytížení. Chyběli nám tedy dvě výrazné ofenzivní opory. Ze základní rotace dále chyběl Martin Janoušek, který stále léčí své zranění ze zápasu s Mostem a nemocný Honza Kozák. Možnost vystoupit z řady dostali hráči širšího kádru a mladíci z týmu U17. Teplice jsme v sezoně dvakrát porazili a pozitivní bilanci jsme chtěli potvrdit.

Již před zápasem bylo jasné, jaké složení týmu soupeř zvolil. Na soupisce pro utkání figurovalo osm borců z mládežnických týmu, kteří se tímto utkáním připravovali na kvalifikační klání o ligu. Čekal jsem tedy živelný výkon plný ztrát. Což se po pár minutách hry potvrdilo. Rychle jsme se ujali vedení, které jsme do druhé minuty poslední čtvrtiny navýšili na 20 bodů. Do té doby jsme měli kontrolu nad utkáním. Nervózní závěr, prostřídání sestavy a mnohdy nepřesní rozhodčí – nutno podotknout, že na obou stranách hřiště – jsou důvody, které zapříčinili, že Tepličtí mladíci stáhli na konečných devět bodů. Nízké skóre na naší straně bylo zapříčiněno i špatnou střelbou za tři body, proměnili jsme pouze čtyři své pokusy, přitom v sezoně jsme doposud průměrovali 11 proměněných trojek v zápase.

Povinná výhra. Která dala základ do zbytku nadstavby, kde jiné, než páté místo a nebereme.

Popis

BK Levharti Chomutov – TJ Slovan Varnsdorf

67:85

Střelci: Lehroch V. 43 (4x4), Schilling 19 (5x3), Kozák 6 (1x3), Strnad a Kuník 5, Ziesemann 3 (1x3), Lehroch E. a Polák 2, Relich, Beran a Pípa 0.

TH:  11/6 55%

Fauly: 15

Druhý zápas nadstavbové části, o páté místo v Severočeské lize, jsme zajížděli do Chomutova, kde nás čekal mladý a běhavý tým. S tím jsme poslední utkání v základní části prohráli o deset bodů. Cíl byl jasný, vrátit soupeři porážku a udělat si co nejlepší základ do odvety.

Před začátkem zápasu padli jasné pokyny, Chomutov porazíme, pokud si pohlídáme obraný doskok a budeme hrát trpělivou a organizovanou hru v útoku. Vše se zadařilo. Soupeře jsme nutili do těžkých střel, sebrali si všechny doskoky a trefovali volné střely, po dobře provedených kombinacích, přesně tak jsme potřebovali. Byl z toho rychlý náskok o téměř dvacet bodů, který jsme zkušeně drželi až do závěrečného klaksonu.

I přes určité skuliny v naší obraně jsme předvedli kvalitní výkon na obou stranách palubovky. Do zbytku sezony tak máme dobrý základ, abychom uhráli celkové páté místo.

Již teď se těšíme na domácí utkání s Teplicemi, v pátek 14.4. Kde věříme, že přijde „plný dům“ a požene naše borce za dalším kvalitním výkonem.

Severočeská ligaMužiTJ Slovan VarnsdorfBK Teplice102:6614. 04. 2023 19.30
Popis

TJ Slovan Varnsdorf – BK Teplice

102:66

Parádní basketbalový večer zažila naše Sportovní hala. Dobrý výkon našich borců, skvělá kulisa čítající více jak dvě stovky diváků a vybraných dvacet tisíc korun pro MŠ Čtyřlístek.

Večer ve znamení charity, kdy jsme se opět po čase rozhodli věnovat dobrovolné vstupné na dobrou věc. Jirka Beran přišel s nápadem, že bychom mohli podpořit a zpropagovat MŠ čtyřlístek, do které dochází děti s různými druhy postižení. Školka by ráda zřídila hyperbarickou komoru, která může dětem zkvalitnit život, ale bohužel stojí nemalé peníze. Spolu se vstupným se dražil i míč podepsaný všemi hráči, který se vydražil za krásných 3200 korun, vydražil ho Pavel Draský, kterému gratulujeme a děkujeme. V poločase také proběhla dražba poukazu do Baru Titanik, který věnoval Martin Kouklík, ten se vydražil za 700 korun. Velký dík patří i holkám za barem, které se rozhodli napéct různé dobroty a rozdávali je za symbolickou cenu. Celou částku také věnovali na dobrou věc. Celková částka spolu se vstupným čítala krásných dvacet tisíc korun, které budeme v následujících dnech předávat paní ředitelce školky. Děkujeme všem fanouškům, bez vás by to určitě nešlo. Poděkování samozřejmě patří všem, kdo pomáhali se zajištěním a propagací akce.

Samotný zápas se nesl v pohodovém duchu, podpořeným skvělou atmosférou. K vidění byla výborná týmová kombinační hra, krásné smeče, dlouhé a úspěšné trojkové pokusy, emoce a veliké nasazení a snaha předvést co nejlepší výkon, před zaplněnou halou.

Zápas jsme měli ve svých rukou již od úvodního rozskoku. Velkou porci minut tak dostali naši mladší hráči, který zanechali velice příjemný dojem. Hlavně tím, že kvalita hry při jejich přítomnosti na hřišti neklesla. Naopak svou energií dokázali obrátky utkání ještě zvýšit. Soupeře jsme předčili snad ve všech činnostech. Potěšující pro mě osobně je vysoký počet útočných doskoků – 22 (průměr v sezoně 13), to nám pomohlo při netradičně nižší úspěšnosti střelby z delší vzdálenosti. A asistencí – 27 (průměr v sezoně 12), což svědčilo o kolektivním pojetí naší hry. Potěšujícím faktorem je i sedm dvouciferných střelců, to se podařilo za poslední dvě sezony poprvé.

Za dva týdny 28.4. nás čeká poslední utkání sezony s Chomutovem. Věříme, že na poslední zápas opět zavítá velké množství fanoušků, kteří nás poženou za dobrým výkonem, při loučení se sezonou.

Střelci: Lehroch V. 22, Pasovský 18, Lehroch E. 12, Novák 11, Buben O. 11, Strnad 10, Maščuch 10, Schilling 4, Beran 2, Pípa 2, Ziesemann 0.

Popis

Střelci: Lehroch V. 30 (2x3), Buben 10, Pasovský 10, Lehroch E. 8 (2x3), Kozák 6, Doležal 3 (1x3), Novák 3 (1x3), Schilling 2, Strnad 2

Severočeská ligaMuži ATJ Slovan VarnsdorfBA Louny80:6210. 11. 2023 19.30
Popis

Do zápasu s Louny jsme vlétli po hlavě a povedenou první čtvrtinou (21:6) jsme si vybudovali pohodlný náskok, který jsme i přes snahu hostí udrželi až do závěrečného hvizdu. Hráči plnili strategii, kterou jsme si před utkáním naordinovali a tak jsme mohli slavit před početným publikem další domácí výhru.

Body: Lehroch V. 31 (2x3), Maščuch 13 (1x3), Ziesemann 12 (1x3), Buben O. 10, Buben P. 9 (2x3), Schilling 3 (1x3), Pípa 2, Lehroch E., Janoušek, Strnad a Kuník 0.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: