BK Baník Most : TJ Slovan Varnsdorf

KategorieMuži
SoutěžSeveročeská liga
TýmyBK Baník Most : TJ Slovan Varnsdorf
Skóre108:100
Datum28. 1. 2022 19.00
MístoSportovní hala 2, Most

Popis

BK Baník Most "A" – TJ Slovan Varnsdorf

108:100 (31:29, 18:18, 33:20, 26:33)

 

 

Přímý souboj o druhé místo v Severočeské lize nabídl přestřelku v mostecké hale. Velice zajímavé utkání na útočných polovinách, kdy padla téměř každá střela. Naši hráči využívali rychlosti a přesné kombinace, kdy jsme dokázali zakončovat otevřené střely s vysokou úspěšností. Soupeř spoléhal spíše na svou fyzičnost pod košem a naše borce prostě přetlačil a umlátil. Navíc mosteckým padali velice šťastné střely, kdy trefovali z dálky o desku a padl jim do koše prakticky každý odhoz. Ač skóre vypadá, jak vypadá, tak Most moc basketbalovosti nenabídnul. Vyhrál šťastnější, nikoli lepší tým.

 

Bohužel „zápasníci“ z Mostu se opět předvedli ve světle, jak to umí nejlépe. Zejména podkošový hráč Tůma, který pěstí, jak z hospodské bitky, udeřil našeho Berana. To vše bez povšimnutí rozhodčích. Zákrok, za který měl být potrestán vyloučením. Bohužel, Tůma byl pod košem klíčovým hráčem, takže nepotrestání hrubě ovlivnilo zápas.

 

Zajímavý je i pohled na statistiku faulů a trestných hodů. Je zvláštní, že náš, oproti soupeři, rychlostně vybavený tým, si připsal o třináct faulů více. I přes to, že se soupeř snažil naše hráče „zastavovat“ zákroky, beze snahy zasáhnout míč, ale rozhodčí neustále ukazovali výhodu. Nebo lokty do oblasti hlavy, kterých v utkání bylo nepočítaně. Na naší straně pískli každý „kontakt“, důkazem budiž 52 trestných bodů soupeře a čtyři naši vyfaulovaní. Opravdu zvláštní metr. V tu chvíli ztratilo význam soupeře presovat, protože by stejně veškerá naše snaha skočila písknutým faulem.

 

Naši hráči zaslouží absolutorium. Za to, že udrželi své nervy na uzdě, a snažili se osud utkání zvrátit na svou stranu zvláště ve chvíli, kdy soupeř vedl už o dvacet bodů. Pokud zlepšíme svou fyzickou hru košem a urveme více obranných doskoků, tak opravdu můžeme pomýšlet na příčky nejvyšší.

 

Body: Maščuch 35 (6x3), Lehroch 19 (2x3), Schilling 17 (5x3), Buben 12, Beran 5 (1x3), Vakulenko 5 (1x3), Novák 3 (1x3), Šišulák 2, Doležal 2, Kenney 0.

Trojky: 11-16

 

TH: 52/35-21/16

Fauly: 22-35

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
https://www.varnsdorf.cz/cz
http://www.bkdecin.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
http://www.vs-trading.com/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.heckl.cz/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.
https://www.shop102.cz/