Slavoj BK Litoměřice : TJ Slovan Varnsdorf

TýmySlavoj BK Litoměřice : TJ Slovan Varnsdorf
MístoHala 6. ZŠ, Litoměřice

Popis

Slavoj BK Litoměřice – TJ Slovan Varnsdorf

68:77 (17:18, 16:27, 23:19, 12:13)

Hned první zápas sezony nás zavedl na horkou půdu Litoměřic, kde jsme dlouhé roky nevyhráli. Že to nebudeme mít proti velezkušenému soupeři jednoduché bylo jasné hned od úvodního rozskoku. Soupeři se dařilo hru kouskovat a zpomalovat, dařilo se mu brzdit naše rychlé protiútoky, což naší menší rychlé sestavě moc nevyhovovalo. První čtvrtina se hrála „koš za koš“ a ani jeden tým nebyl schopen jít do trháku.

Ve druhé jsme již na plno využili náš rychlostní potenciál, kdy nás Slavoj dokázal zastavovat pouze za cenu faulů a posílal nás na čáru trestného hodu. Tam se nám sice moc nedařilo, ale jelikož faulů bylo opravdu hodně, tak jsme prakticky celou druhou čtvrtinu nedělali nic jiného než stříleli šestky. Padesátiprocentní úspěšností se nám podařilo odskočit na rozdíl dvanácti bodů v poločasu.

Zbytek utkání se nesl v podobném duchu a většinu času jsme trávili házením šestek. Díky naší mizerné úspěšnosti soupeř chvílemi stahoval, ale ani jednou se nedokázal dostat do vedení. Basketbalu se opravdu moc nehrálo. Definitivně byl odpor Slavoje zlomen na přelomu dvou závěrečných dějství, kdy dal Vojta Lehroch v rychlém sledu dvě důležité trojky, na které už domácí nedokázali zareagovat. Zbytek zápasu jsme si již pohlídali.

Odvážíme si tedy velice cenné a těžce vydřené vítězství.

Hned další pátek 15.10. zajíždíme do Liberce, kde se střetneme s mladým týmem Kondorů, který je v naší soutěži nováčkem a nevíme tedy, co můžeme očekávat. Přesto věříme, že do Liberce jedeme vyhrát.

Body: Lehroch V. 31 (4x3), Maščuch 21 (1x3), Doležal 7 (1x3), Pasovský 7, Steško 3, Lehroch E. 2, Kozák 2, Schilling 1, Vakulenko 1, Kuník 0, Houngbedji 0.

TH: 29/15 – 50/25!!

Trojky: 3 - 4

Fauly: 34 - 27

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: