BK Sluneta Ústí n.L. : TJ Slovan Varnsdorf

TýmyBK Sluneta Ústí n.L. : TJ Slovan Varnsdorf
MístoSportcentrum SLUNETA

Popis

SLUNETA Ústí nad Labem  - TJ Slovan Varnsdorf

94 : 86  (33:15, 23:27, 17:22, 21:22)

K úvodnímu utkání letošního ročníku Severočeské ligy jsme zavítali na palubovku ústecké Slunety. Soupeř oproti předchozím letům obměnil sestavu. V jeho dresu tak například nastoupil ještě loni extraligový Pavel Houška. Vstup do zápasu se nám vůbec nepodařil. Z našich neúspěšných střeleckých pokusů těžil soupeř rychlé protiútoky, které se nám nedařilo zastavit. K tomu ještě připojil téměř bezchybnou střelbu z perimetru – osm trojek za úvodních třináct minut hry bylo značně demotivujících. Od poloviny druhé čtvrtiny jsme ale našli recept jak protivníkovu ofenzivu zbrzdit. V útočné fázi jsme se značně zlepšili. Utkání se nám v závěru podařilo zdramatizovat, když jsme se v deváté a desáte minutě posledního hracího období dotáhli na 4, resp. 3 body. V závěru chybělo trochu štěstí a utkání jsme mohli otočit. Bohužel bezchybný Fiala na čáře trestného hodu poslal domácí do pětibodového vedení jen pár vteřin před koncem. Po našem neúspěšném pokusu o korekci skóre ještě ústecký kapitán Stavěl v posledních vteřinách (ne příliš sportovně) vsítil tříbodový koš ve chvíli, kdy už jsme si šli podat se soupeřem ruce a stanovil tak konečný rozdíl ve skóre na osm bodů.

Důležitější než dva body za výhru tak bylo nasazení a bojovnost o výsledek, i přes pětadvacetibodový rozdíl v patnácté minutě utkání. Neméně důležitá byla také úspěšná premiéra mladého Maščucha a po letech navrátivšího se Kuníka.

Body Slovan: Lehroch V. 30 (1x3), Maščuch 27 (3x3), Kuník 8, Beran 6 (2x3), Schilling 6 (1x3), Lehroch E. 5, Sucharda 2, Strnad 2, Relich, Janoušek, Doležal a Kozák 0.

Fauly: 25 : 26

TH: 21/13 62% : 29/15 52%

Trojky:  12 : 7

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: