USK Slavia Liberec : TJ Slovan Varnsdorf

TýmyUSK Slavia Liberec : TJ Slovan Varnsdorf
MístoHala TJ Lokomotiva, Liberec

Popis

USK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf

83:71 (22:16, 17:17, 19:14, 25:24)

Poslední utkání základní části nás čekalo v Liberci, zápas o všechno – tedy o postup do skupiny o první místo. Liberec je našim tradičním a výškově výborně vybaveným soupeřem. Již před zápasem při rozcvičení bylo jasné, kdo by měl pod oběma koši dominovat, i díky absenci podkošových Relicha (nemoc), Pasovského (práce), Strnada (utkání v kategorii U19). Přesto jsme z větší části dokázali vysoké pivoty soupeře eliminovat, hlavně výbornou obranou Berana a Šišuláka, kterým vypomáhali hráči z perimetru zdvojováním.

Začátek zápasu byl z naší strany trochu rozpačitý. Nemohli jsme najít cestu do koše a dovolili jsme soupeři odskočit na rozdíl 12 bodů. Po vyrovnání hry na obou koncích hřiště jsme pomalu umazávali náskok. V sedmé minutě třetí čtvrtiny se nám podařilo srovnat na 45:45. Následovala šňůra 13-ti bodů Liberce, během které se seběhlo několi menších příběhů. Zbytečné ztráty a následná špatná obrana rychlého protiútoku. Dále rychlé vyfaulování se mladého Kozáka, který byl velice platný pod oběma koši. A třetí, poněkud zvláštní metr rozhodčího Rosenbergera, kdy na jedné straně neodpískal jasné fauly na naše hráče a na druhé nekompromisně trestal. Například náš klíčový hráč Lehroch obdržel třetí faul a následnou TCH, která znamenala 4 osobní chyby už ve druhé čtvrtině. Nutno dodat, že reálně se dopustil jedné osobní chyby – a nevhodného komentáře k výroku rozhodčího. Rozhodčí je ale pánem na hřišti a tak nezbývalo, než tento metr vydržet. Bohužel po několikerém seknutí přes ruce našeho hráče, za stavu o pouhé čtyři body pro soupeře, při kterém jsme přišli o míč a posouzen byl až náš faul z frustrace, jsme neudrželi nervy na uzdě a náš příkřejší komentář k výroku rozhodčího skončil TCH pro naší lavičku. Tyto tři minuty nás stály hodně sil. Přesto jsme se ještě dokázali vrátit z dvouciferného vedení Liberce na rozdíl pouhých dvou bodů. Pak ale opět zaúřadovali arbitři a odpískali Lehrochovi další, neexistující faul na hráče Liberce, který však pouze sám podklouzl. Faul znamenal jeho celkově pátou chybu, pro kterou musel opustit hřiště. Poslední minuty už si Liberec pohlídal a naše neproměněné střely často trestal. Náročné utkání, poznamenané především absencí několika hráčů ze základní rotace. Naši bojovnost však ocenilo i několik varnsdorfských příznivců, kteří se na utkání přišli podívat.

V budoucích týdnech nás tedy čeká boj ve skupině o 7.–12. místo v Severočeské lize, což pro nás jistě není úspěch, ale jistá příležitost poprat se o co nejlepší umístění. A zároveň předávat dál herní zkušenost mladším hráčům, kteří musí pracovat na svém rozvoji. V pátek 17. ledna zajíždíme na první utkání nadstavbové části na hřiště děčínské Juniorky.

Body Slovan: Lehroch V. 25 (2x3), Schilling 20 (3x3), Beran 8 (1x3), Šišulák 8, Novák 6, Kozák 4, Janoušek 0, Lehroch E. 0, Vašut 0.