USK Slavia Liberec : TJ Slovan Varnsdorf

TýmyUSK Slavia Liberec : TJ Slovan Varnsdorf
Místosportovní hala USK, Liberec

Popis

VSK Slavia Liberec vs. TJ Slovan Varnsdorf A

68:75 (14:15, 19:21, 20:12, 15:27)

První zápas v nové sezóně, ve které budeme po roce opět nastupovat v Severočeské lize, nás zavál do Liberce. K utkání jsme odjeli v plné sestavě, pouze bez absentujícího Činky. Početní převahu jsme tak měli na hřišti, ale díky skvělým divákům také v hledišti. První polovina utkání byla bodově vyrovnaná. Byť jsme byli, především pak v prním dějství, lepším týmem, nedolkázali jsme proměnit několik podkošových šancí a přetahovali jsme se tak s vysokoškoláky o vedení. Poločas jsme "utrhli" na konci druhé čtvrtiny trojkou Lehrocha. Do třetí části jsme tak nastupovali s tříbodovým vedením.  Bohužel výpadek v útočné fázi a především nepozornost v obraně, znamenala pro Liberec od čtvrté minuty do konce třetí čtvrtiny dílčí výhru 18:5 (4x3!). Do posledního hracího období jsme tak šli za stavu 53:48 pro domácí. Za další tři minuty jsme ale soupeři povolili pouze jeden koš. Šnůrou, na trestných hodech téměř neomylných Voráčka (8/8) a Šišuláka (8/7), jsme soupeře bodově dotáhli a předstihli pěti body Lehrocha v řadě. Minutu před koncem byl ale stav 67:69. Výhru jsme si však již nenechali uniknout a zkušeně si došli pro dva body do tabulky.

Až na výpadek ve třetí čtvrtině lze velmi dobře ohodnotit kolektivní obranu.

Body Slovan: Voráček 27 (1x3), Lehroch 16 (2x3), Šišulák 9, Houngbedji 6, Buben 5 (1x3), Zamrzla 5, Beran 2, Relich 2, Schilling 2, Doležal 1

Body VSK: Vonička 17 (1x3), Plášil 13 (2x3), Buchar 10 (2x3), Zmeškal 10 (1x3), ...

TH: 28/17 (61 %), 23/18 (78 %), Trojky: 7:4, Fauly 20 (1xTCH) : 23

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: