MístoSH Západní, Varnsdorf

Popis

TJ Slovan Varnsdorf „A“ – Basket Košíře

58:89 (16:31, 16:17, 13:24, 13:17)

Před oficiálním zahájením druholigové sezóny jsme si pozvali na přátelské utkání celek Košířů, který bude od této sezóny nastupovat v I. lize.

Až do sedmé minuty první čtvrtiny jsme drželi krok. Buben dokonce trojkou překlopil vedení na naší stranu. Pak se nám ale přestalo dařit střelecky a soupeř šňůrou 18:0 udal utkání nový směr.

Zlepšenou obranou a především zastavováním rychlých protiútoků jsme druhou čtvrtinu prohráli pouze o bod. Na konečném výsledku tohoto utkání nám příliš nezáleželo. Důležité bylo vyzkoušet především útočné kombinace a dát příležitost všem hráčům z lavičky. Svou premiéru za A tým si tak prožili také dva hráči U19 Vašut a Lukeš. Podařilo se nám více méně splnit cíle, které jsme si před utkáním stanovili. Škoda jen nízkého procenta střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti. Utkání by určitě slušel menší bodový rozdíl. Přesto si všichni hráči zaslouží pochvalu především za bojovnost a energii investovanou do utkání s atleticky a technicky skvěle vybaveným soupeřem. Což ocenilo na středeční večer slušných 90 diváků bouřlivým potleskem.

Body Slovan: Šišulák 15 (1x3), Voráček 15, Buben 14 (3x3), Lehroch 4, Relich 4, Zamrzla 2, Hougbedji 2, Vašut 2.

TH: 9/7 (78%) - 18/10 (56%) Trojky: 4 - 3 Fauly: 22 - 12