Turnaj o pohár města Liberce 2019

22. 5. 2019 09.16

Smíšený tým chlapců a dívek U11 se v základní skupině utkal postupně s pořádajícími Lynx, které porazil 31:21, s Českou Lípou, z duelu s níž vyšel vítězně, tentokrát o 4 body - 36:32, a když v posledním utkání podlehl TJ Turnov o dva body - 32:34, minitabulka vzájemných zápasů určila finálovou dvojici družstev Varnsdorf – Česká Lípa. Ta svedla obrovské drama, kdy se nepodařilo v základní hrací době ani jednomu vstřelit víc bodů než soupeř. Po celý poločas první byl Varnsdorf ve vedení, a po přestávce se již skóre přelévalo z jedné strany na druhou, ovšem bez konečného rozuzlení. Když pak v prodloužení žádný koš nepadl, následoval rozstřel trestných hodů. Padl jediný koš a ten bohužel vstřelili českolipští válečníci. Mix U11 tak obsadil druhé místo, když nejlepším hráčem družstva byl vyhlášen Lukáš Pípa.

Chlapci a dívky věkové kategorie U13 se ve skupině utkali mezi sebou, když měli za soupeře ještě kluky z Lynx a stejně staré dívky z Loko Liberec. Vzájemné utkání nejprve vypadalo dobře pro dívky, ale po prohraném poločase kluci zabrali a dokázali vyhrát o 10 bodů – 49:39. Dívky poté porazily Lokomotivu o 11 bodů, když o své výhře rozhodly také v druhém poločase – 51:40. Překvapivým výsledkem skončilo utkání Varnsdorf chlapci vs. Loko Liberec dívky, které si v průběhu zápasu vypracovaly až dvacetibodový náskok. V závěru se úspěšnou střelbou podařilo minižákům z Varnsdorfu stáhnout nepříznivý rozdíl na přijatelných 8 bodů (42:50), který jim vzhledem k tomu, že Lynx ve svých zápasech neměli konkurenci, stačil na účast v nedělním finále. Tam ale znovu výrazně prohráli a obsadili tedy druhé místo za Lynx Liberec. Jako nejlepšího hráče organizátoři označili Antonína Vonderku.

Dívky si to pak mezi sebou v neděli rozdaly o třetí místo. A byl to boj. První čtvrtina skončila pouze dvěma koši na každé straně - 2:2 a ani po zbytek zápasu se jeden tým nemohl pochlubit výraznou efektivitou v útoku. Po tedy spíše zdařilém výkonu v obraně nakonec slavily nejtěsnější výhru 16:15 minižákyně Slovanu, o kterou se v závěrečné minutě díky jednomu proměněnému hodu a následné úspěšné dvojce zasloužila Tereza Palmeové. Cenu pro nejlepší hráčku družstva v turnaji si odnesla Anežka Doležalová.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci města a klubu a za bojovné výkony, které na turnaji předvedli.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři:

https://www.sinstitut.cz/aktuality
http://www.nsa.cz/
http://www.bkdecin.cz/
www.bcm-nymburk.cz
http://www.sauneo.cz/
https://mdopravaexpres.cz
https://www.datalife.cz/
http://www.vs-trading.com/
https://www.facebook.com/papirovalod/
http://www.mtservice.be/
http://www.krupatech.cz/
http://www.ventos.cz/
http://www.heckl.cz/
http://farmet.eu.sk/
http://metaloka.cz
http://www.fyziotoncar.cz/
https://www.facebook.com/Cukrarnavenezia/
http://www.parnicistic.cz/
http://www.fit-centrum.cz/fitness-u-pesku/index.1.html
http://www.fit-centrum.eu/
EKO servis Varnsdorf a.s.
https://www.shop102.cz/