Turnaj v Brandýse

11. 6. 2019 07.39

Tradičního turnaje na závěr sezóny se letos zúčastnila děvčata v kategorii U13. Ve skupině narazila na pozdějšího vítěze, domácí BK Brandýs, a na SK Bruntál, který v konečném zúčtování skončil třetí.

BK Brandýs n.L. „A“ – TJ Slovan Varnsdorf (54:16)

Body: Strnadová 6, Doležalová 4, Kabátová 2, Valíčková 2, Bafiová 1, Nepomucká 1

Souboj s krutým výsledkem proti jednomu z favoritů turnaje, který byl jasně nad naše síly.

SK Bruntál – TJ Slovan Varnsdorf (32:10)

Body: Doležalová 3, Palmeová 2, Bafiová 2, Strnadová 2, Kabátová 1

Celkem jasný průběh, kdy se nám nedařilo zastavovat jednoduché akce soupeře typu „hoď a běž“, jenž také dokázal velmi urputně bránit. Až když jsme vytáhli obranu po celém hřišti, podařilo se nám několik úseků sehrát vyrovnaně. Druhou čtvrtinu jsme i překvapivě vyhráli 4:0.

Ze třetího místa základní skupiny jsme očekávali v sobotu souboj nejprve se Sojkami Pelhřimov a poté s kluky z Brandýsa, v neděli jsme pak nastoupili v 10.30 hodin proti BK Studánkou Pardubice o pořadí na 9. – 12. místě v turnaji.

TJ Slovan Varnsdorf – BK Sojky Pelhřimov (26:30)

Body: Doležalová 7, Nepomucká 6, Valíčková 5, Kabátová 4, Strnadová 4

Střed tabulky týmů tohoto turnaje byl celkem vyrovnaný a Pelhřimov, i když většinou jen poměrně těsně nestačil na své soupeře, se výhry dočkal jen v utkání s námi. Na dobrý začátek a vedení 7:0 po první části, kdy jsme byli až nezvykle produktivní, jsme nedokázali výrazně navázat. Sojky se postupně díky našim chybám dostaly až do vedení 23:15. Nám se ale vzápětí povedla osmibodová šňůra a vyrovnali jsme skóre, a to jsme navíc v oněch pár minutách neproměnili šest trestných hodů. Právě střelba ze vzdálenosti necelých šesti metrů po mnoha faulech Pelhřimova nás nakonec potopila úplně, když jsme se z 28 nabídnutých šancí dokázali trefit jen šestkrát, a v poslední minutě jsme i díky dvěma košům soupeře z neubráněného protiútoku nakonec podlehli.

BK Brandýs n.L. „B“ (kluci) – TJ Slovan Varnsdorf (38:14) (0:20)

Body: Valíčková 8, Kabátová 2, Kahounová 2, Svoboda 2

Družstvo z Brandýsa nastoupilo mimo soutěž. Proti fyzicky vyspělejším klukům víc minut odehrály všechny hráčky týmu.

TJ Slovan Varnsdorf – BK Studánka Pardubice (11:17)

Body: Strnadová 4, Doležalová 2, Bencová 2, Valíčková 2, Bafiová 1

Nedělní čekání na to, jakým rozdílem odehrajeme zápas s Pardubicemi, který rozhodoval o konečném pořadí, kdy jsme, při výhře o více než sedm bodů, mohli díky minitabulce vzájemných zápasů být i devátí, nedopadlo úspěšně. Mdlý výkon a nepatrně světlých okamžiků, kdy se nám například dařilo úspěšně doskakovat pod naším košem nepřesné střely vysokých podkošových hráček soupeře, a hlavně opětovná nepozornost při obsazování nabíhajících střelkyň soupeře, nás stála výsledek i dobrý pocit z posledního zápasu v kategorii minižákyň.