Vánoční turnaj příchozích 2017

26.12.17 13:25 | Z.Strolený | 2109x

V tradici pohodové zábavy střídající se s líbivými basketbalovými okamžiky se v závěru letošního roku za organizační podpory oddílu basketbalu TJ Slovan Varnsdorf a patronace města Varnsdorf sešli basketbaloví příznivci na turnaji příchozích. Přetrvala v loňském roce tradice vyhlášených kategorií „Hobby a rodina“ pro ty, co se přišli bavit, a kategorie „Profi“ pro zájemce z řad těch basketbalistů, kteří si přišli vážně zasportovat. Doprovodné soutěže, také již dlouhou dobu tradiční, ve střelbě trestných hodů a trojek, doplnilo oproti loňské o nejlepší vánoční cukroví, tentokrát soutěžení o nejchutnější bramborový salát.

Do turnaje se přihlásilo 13 týmů, které byly nakonec rozděleny jen do dvou kategorií s ohledem na malý počet přihlášených v dětské kategorii, ti do 14-ti let byli zařazeni mezi „hobíky“. Ve skupině „Profi“ se družstva nejprve utkala ve skupinách, a následně dle umístění o 7. - 9. a 4. - 6. místo a o celkového vítěze. Skupina „Hobby“ si již nadstavbu neužila.

9. Samüce

Ve střelbě z čáry trestného hodu zvítězila Zuzana Prchalová s 22 úspěšnými střelami, v soutěži ve střelbě trojek její sestra Simona. Ta si vítězství musela zasloužit až v rozstřelu, kdy v základním kole stejný počet proměnil v minutovém intervalu také Petr Steško, a to 12.

V doprovodné soutěži o nejlepší vánoční bramborový salát se utkaly tři hospodyňky - Vendulka, Simča a babička Dáša. Odborná porota tak měla jen pramálo množství salátu k posouzení, ale o to větší a spravedlivější byla tak příležitost k vyhodnocení. Takže nejlepší salát připravila…… babička Dáša. Snad příští rok se dočkáme vysněného řízku.

Poděkování za vstřícnost při organizaci turnaje patří finanční podpoře v rámci dotačního programu města Varnsdorf a cenám, které připravila Cukrárna Venezia z Rumburku.