Vánoční turnaj příchozích 2016

30. 12. 2016

V závěru letošního roku připravil oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf za podpory města Varnsdorf pro své členy a basketbalové příznivce tradiční turnaj příchozích. Oproti posledním ročníkům došlo ke změně ve vyhlášených kategoriích, kde se nově objevila kategorie pro děti do 14 let. Pro ty zájemce, kteří v turnaji hledali pohodu a zábavu, a chtěli se proběhnout se svými rodinnými příslušníky, byla vypsána kategorie Hobby a rodina. Zájemci, především z řad současných či dříve aktivních basketbalistů, kteří si chtěli v tento sváteční den přeci jen vážně zasportovat, se mohli přihlásit do kategorie Profi. Vypsány byly také doprovodné soutěže ve střelbě trestných hodů, trojek a nově o nejlepší vánoční cukroví.

Do turnaje se přihlásilo celkem 13 týmů, které byly nakonec rozděleny jen do dvou kategorií s ohledem na malý počet přihlášených v dětské kategorii. Nejprve byla rozlosována první část, kde se družstva utkala ve skupinách, ze kterých se ve druhém kole postupovalo do finále útěchy, resp. superfinále o celkového vítěze. Celkové umístění v jednotlivých kategoriích je tedy následující:

Kategorie Hobby a rodina

1. Minuta ticha
  2. Saműce
  3. Šimkáči
  4. Popelnice
  5. Vajka
  6. U12

O celkovém vítězi rozhodlo až skóre ze vzájemných zápasů.

7. Rumburk 1

Družstvo opičáků letos odložilo své tradiční „kostýmy“ a turnajem prošlo bez zaváhání.

Ve střelbě z čáry trestného hodu zvítězila Zuzana Prchalová s 26 úspěšnými střelami a jen o jednu méně zaznamenal Šimon Ježek. Startovalo 12 účastníků.

V soutěži ve střelbě trojek startovalo 12 účastníků a po prvním kole proměnili v minutovém intervalu nejvíce pokusů (9) Tomáš Doležal a Simona Prchalová. V rozstřelu pak zvítězila Simona Prchalová s 11 úspěšnými pokusy a obhájila tím vítězství z loňského ročníku.

Doprovodná soutěž o nejlepší vánoční cukroví byla velmi vyrovnaná. Odborná porota nakonec vyhodnotila, že nejlepší cukroví připravila jedna z maminek, paní Kalivodová. Do soutěže se zapojilo sedm soutěžících.

Šestky:     Prchalová Zuzana

Trojky:     Prchalová Simona

Nejlepší vánoční cukroví: paní Iveta Kalivodová

Poděkování za pomoc při organizování turnaje patří sponzorům, a to především Regii a.s. a Řeznictví Ve Staré spíži.

Partneři ... oddíl basketbalu TJ Slovan Varnsdorf finančně podporuje město Varnsdorf a tito další partneři: