Komentáře starší minižákyně 11-12

17.1.12 12:00 | P.Homan | 1303x

TJ Lokomotiva Liberec - TJ Slovan Varnsdorf
42 : 28

S obrovskou bojovností a předsevzetím vyhrát nastoupily hráčky Slovanu proti TJ LOKO Liberec. I přes velké herní nasazení se nám ale nepovedlo vyhrát. Projevila se naše stará bolest a to neproměňování jasných šancí. Konečné skóre 42 : 28 nás proto musi mrzet.

Basket Babes Děčín - TJ Slovan Varnsdorf
27 : 28

Do druhého zápasu proti Basket Babes Děčín se hráčky pustily na 150% a tomu odpovídá i výsledek první čtvrtiny - 2 : 0! Což je na naši slabší pětici úžasný výkon!!! Bohužel jim to většinou nevydrží a tak v třetí čtvrtině nedokázaly svoje nasazení udžet 2:12.

Všem hráčkám přesto děkuji za bojovnost, kterou jsme doposud postrádali. Obzvlášť děkuji Isnelle Natabou, která neustale musí bojovat s nadmiru intenzivni obranou souperek.

67 : 33

Nezodpovědnost a herní nekázeň hráček z první pětky nám prohrála zápas s Libercem. Skóre 28:2 a 26:9 už druhá pětice nebyla schopna dohnat.
Hráčky, které mají být základem pro příští sezónu, nebránily, nedoskakovaly, nedokázaly rozehrát a když už se dostaly k míči, tak ho odevzdaly soupeři a ten skóroval. Opory našeho týmu nebyly schopny dát koše z jasných nájezdů na koš!

Basket babes Děčín - TJ Slovan Varnsdorf
47 : 46

Do druhého zápasu jsme vstoupili s naprosto jiným přistupem všech hráček.
Zodpovědnost a bojovnost nám nechyběla, jen jsme opět nedávali jednoduché nájezdy na koš. Tento nedostatek nás opět připravil o vítězství (Venclová V. 5/0, Somerschuhová 8/0). V prodloužení se nám nepovedlo ubránit hráčku č.14, která nám dala hned dva koše a ty se pak těžko doháněly. Proto nás prohra o jeden bod hodně mrzí.

_______________________________________________________________________

TJ Slovan Varnsdorf - Basket Babes Děčín
14 : 67 (6:34)
57 : 45 (20:25)

Starší minižákyně v neděli přivítaly na palubovce Basket Babes Děčín. Do prvního utkání jsme nastupovali opět s nedostatkem hráček a to se projevilo i na výsledku. Bojovnost a poměrně dobrá obrana nestačila na vítězství, hráčky nebyly schopny dát koš i z jednoduchého zakončení. Tomu odpovídá výsledek 14:67 (6:34).

Do druhého zápasu posílili naše řady hráčky hostující v U15 a společně se nám podařilo urvat ve vyrovnaném zápase vítězství 57:45 (20:25), když nám nevyšla jen první čtvrtina. Všem hráčkám patří pochvala, hlavně za bojovnost.

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Slovan Litoměřice

43 : 39 (22:14, 35:35)

93 : 21 (48:9)

Sobotní zápas s proti Litoměřicím předpovídal podle našich dosavadních výsledků jednoznačný výsledek ve prospěch soupeře. Avšak i přes malý počet hráček se nám podařilo vybojovat vítězství. V první polovině jsme vedli 22:14, ale najednou jsme zaspali a třetí čtvrtinu prohráli 5:16! V napínavé poslední čtvrtině se nám podařilo vyrovnat v poslední minutě a v prodloužení vyhrát. Za toto vítězství patří pochvala všem hráčkám, které jej odehrály.

Ve druhém zápase jsme čekali ještě větší boj o vítězství. Naše hráčky se ale ještě zlepšily v kázni a bojovnosti na hřišti, zodpovědně bránily a hlavně se nebály dávat koše! Na jednoznačném vítězství se hlavně zasloužili svými doskoky Pastvová a Natabou. Pochvalu jako nejlepší hráčka obou zápasů si zaslouží Anetka Cermanová.

Body Slovan: Natabou 26, Venclová V. 16, Somerschuhová 16, Cermanová 12