Komentáře muži B

14.9.14 19:06 | Z.Strolený | 3557x

TJ Slovan Muží "B" - ASK Lovosice

73:89 (12:29, 16:24, 22:15, 23:21)

Body Slovan: Zamrzla 18 (1x3),  Smrčka 12, Šimák M. 11 (1x3), Houngbedji 11 (1x3), Doležal M. 8 (1x3),  Sucharda T. 7, Šolc 6 (1x3)

TH: 20/11 (55%) - 28/16 (57%)    Trojky: 5 - 5        Fauly: 26 - 19

TJ Slovan Muží "B" - BK Děčín Boletice

72:79 (12:24, 16:23, 22:15, 22:17)

K předposlednímu utkání skupiny o 5.-8. místo k nám dorazilo družstvo Děčína Boletic. Hratelný soupeř, kterého se nám letos podařilo jednou porazit na jeho palubovce, přijel v celkem porazitelné sestavě. Bohužel náš tým se nedokázal dostat před poločasovou přestávkou do zápasu, měli jsme problém smysluplně rozehrát útok, pořádně si přihrát i vystřelit a opět nás trápila tragická koncovka pod košem. V polovině zápasu tak svítilo na ukazateli hrozivé skóre 28:47. V druhé půlce zápasu jako by náš tým pokropili živou vodou a naše hra dostala nový náboj. Začali jsme intenzivně bránit a napadat soupeře již na jeho polovině, přestali jsme zbytečně ztrácet míče, začala se nám dařit i střelba za 3 body. Díky tomu jsme začali stahovat náskok soupeře, ale bohužel do konce zápasu jsme se stihli přiblížit jen na 7 bodů, což bylo ovlivněno i vyfaulováním 5 našich převážně podkošových hráčů v poslední čtvtině. I přes prohru si náš tým zaslouží pochvalu za bojovnost až do poslední minuty.

Body Slovan: Zamrzla 14 (2x3), Šimák M. 12 (1x3), Ježek Š. 10 (1x3), Sucharda T. 10, Unger 9 (2x3), Houngbedji 6, Šimák J. 3 (1x3), Janoušek 3, Ježek M. 3, Michalina 2

TH: 14/9 (64%) - 40/24 (60%)        Trojky: 7 - 6      Fauly: 32 - 18

BK Baník Most "B" - TJ Slovan Muži "B"

88:61 (28:19, 19:16, 23:11, 18:15)

Body Slovan: Lehroch 18, Šolc 12, Zamrzla 11 (2x3), Michalina 11 (1x3), Ježek M. 5, Janoušek 2, Houngbedji 2

Body Most: Kahánek 34, Ondřák 28 (3x3), Fišer 11 (3x3), Vatr 6, ...

TH: 12/5 (41%) - 13/6 (46%)       Trojky: 6 - 3       Fauly: 13 - 14

BK Děčín Boletice - TJ Slovan Muži "B"

77:67 (15:16, 19:9, 19:25, 22:17)

Body Slovan: Schilling 21 (4x3), Šimák M. 18 (2x3), Sucharda T. 14, Doležal M. 5 (1x3), Pajma 4 (1x3), Šolc 3, Ježek Š. 2

TH: 31/16 (51%) - 13/5 (38%)      Trojky: 7 - 8       Fauly: 16 - 22

TJ Slovan Muži "B" - BK Baník Most "B"

61:73 (21:19, 16:16, 12:19, 12:19)

První domácí zápas nadstavbové části soutěže o 5. až 8. místo se našemu týmu příliš nevydařil. Se zkušenějším soupeřem jsme dokázali držet krok během první poloviny utkání, kdy jsme si ovšem díky naší tragické koncovce nedokázali vybudovat potřebný náskok. V druhé části zápasu jsme nedokázali využít toho, že soupeř dorazil pouze se 7 hráči a utahat ho. Ten naopak hrál stále svojí hru, přehrál nás pod košem, a to hlavně díky hráče Vatra (č. 5), kterého bohužel nedokázal nikdo z našich hráčů ubránit, a který nám dal v této části hry 23 bodů. Přestože jsme se snažili do poslední chvíle zápasu bojovat, ale zkušený soupeř si svůj náskok pohlídal a nakonec díky trestným hodům v posledních minutách zápasu navýšil skóre na konečných 61:73.

Body Slovan: Schilling 16 (2x3), Sucharda 11, Lehroch 11, Houngbedji 8, Šolc 5 (1x3), Pajma 2, Ježek M. 2, Doležal 2, Janoušek 2, Michalina 2

Body Most: Vatr 29, Málek 10, Tvrzník 8 (1x3), Hendrych 8,  ...

TH: 12/4 (33%) - 38/18 (47%)     Trojky: 3 - 2       Fauly: 29 - 16

ASK Lovosice - TJ Slovan Muži "B"

69:72 (19:15, 18:17, 8:21, 24:19)

K prvnímu utkání nadstavbové části soutěže o 5. až 8. místo jsme vyrazili do Lovosic. Po poměrně nervózním začátku, ve kterém jsme si sice vytvořili náskok 5 bodů a dařilo se nám narušovat útoky soupeře a přecházet do rychlých protiútoků, které jsme však neproměňovali, se v průběhu první čtvrtiny hra srovnala a  na jejím konci jsme díky vlastním zbytečným ztrátám prohrávali o 4 body. V druhé čtvrtině se nám podařilo hned na začátku srovnat skóre, ale bohužel díky 3 úspěšným trojkovým pokusům soupeře a naší střelecké nemohoucnosti v druhé polovině čtvrtiny nám na soupeře na konci poločasu scházelo 5 bodů. Co se však nedařilo v prvním poločase, začalo se dařit na začátku druhého. Po zlepšení obraného i útočného doskoku, jsme měli navrch pod oběma koši a šňůrou 15 bodů od 3. do 7. minuty, kdy jsme nedovolili soupeři skórovat, se nám podařilo otočit skóre na velmi příjemných 45:53 na konci třetí třetiny. Tento rozdíl, se nám podařilo během poslední části zápasu zvětšit až na 10 bodů. Soupeř však nezahodil pověstnou flintu do žita a v posledních minutách utkání se nadechl k útoku. I když jsme ještě 2 minuty před koncem vedli o 9 bodů, podařilo se mu díky naší zbrklosti v útoku, rychlým protiútokům a naší nepříliš velké úspěšnosti při střelbě trestných hodů stáhnout na rozdíl 2 bodů v poslední minutě. Nakonec se nám však podařilo výsledek ubránit a díky týmovému výkonu poměrně oslabené sestavy se nám podařilo zvítězit a získat důležité 2 body na hřišti soupeře.

Body Slovan: Šimák 16 (1x3), Unger 16 (3x3), Tomek 13 (1x3), Sucharda T. 12, Ježek M. 11, Vu Quoc 2, Houngbedji 2

TH: 16/7 (44%) - 20/9 (45%)    Trojky: 6 - 5       Fauly: 20 - 17

BK Česká Lípa - TJ Slovan Muži "B"

104:71 (32:15, 19:19, 26:14, 27:23)

Body Slovan: Lehroch 17 (1x3), Smrčka 14, Ježek Š. 12 (3x3), Sucharda T. 11, Šolc 7, Kuta 2, Ježek M. 2, Houngbedji 2, Janoušek 2, Pajma 2

TH: 25/14 (56%) - 12/7 (58%)    Trojky: 6 - 4        Fauly: 19 - 19

TJ Slovan Muži "B" - BK Skřivánek Ústí n. L.

52:48 (13:16, 13:9, 14:13, 12:10)

Body Slovan: Sucharda T. 18, Smrčka 11, Poláček 6, Ježek M. 4, Schilling 3, Šolc 3, Janoušek 2, Houngbedji 2, Zamrzla 1, Šimák 1, Unger 1

TH: 23/10 (43%) - 24/11 (45%)     Trojky: 0 - 3     Fauly: 20 - 23

Fotogalerie zde

TJ Slovan Muži "B" -  BA 2006 Roudnice n. L.

76:70 (8:13, 17:25, 25:23, 26:9)

Body Slovan: Sucharda T. 17, Houngbedji 12, Smrčka 11 (1x3), Michalina 11 (2x3), Unger 8 (1x3), Poláček 8, Janoušek 4, Schilling 3, Šolc 2

TH: 17/12 (70%) - 32/16 (50%)     Trojky: 4-2      Fauly: 28 - 22

TJ Slovan Muži "B" -  TJ Stadion Nový Bor

74:63 (20:9, 12:18, 27:18, 15:18)

V dalším utkání na domácí palubovce jsme vyzvali tým TJ Stadion Nový Bor. Po rozpačitém začátku utkání, kdy se ani jednomu z týmů nepodařilo během prvních minut vstřelit koš, se náš tým chytl jako první a díky tomu jsme si vybudovali desetibodový náskok, který jsme udrželi do konce první čtvrtiny. Na začátku druhé čtvrtiny jsme soupeři dovolili, aby se dotáhl na rozdíl 5 bodů, ale brzy jsme opět náš náskok navýšili na bodů 15. Bohužel pokaždé v zápase, kdy vedeme větším rozdílem, jako bychom se toho zalekli a opět jsme soupeři dovolili snížit rozdíl ve skóre. Díky tomu byl stav na začátku druhé půlky utkání opět o 5 bodů. V druhé půli zápasu se nám znovu podařilo vytvořit rozdíl větší než 10 bodů a tento stav jsme dokázali udržet až do konce utkání. Oproti předchozím zápasům na domácí palubovce se nám začala více dařit střelba, i když v zakončování z pod koše a ze střední vzdálenosti máme ještě nemalé rezervy. Naše vítězství bylo zásluhou celého týmu, který předvedl bojovný výkon a snažil se zodpovědně plnit pokyny trenéra.

Body Slovan: Schilling 15 (3x3), Unger 11 (3x3), Šimák 11, Smrčka 9 (1x3), Janoušek 8, Šolc 5 (1x3), Michalina 5 (1x3), Poláček 4, Houngbedji 2, Pajma 2, Ježek Š. 2

TH: 8/7 (88%) - 17/11 (64%)     Trojky: 9 - 0     Fauly: 20 - 11

fotografie zde

TJ Slovan Muži "B" - BK Děčín Boletice

59:78 (21:19, 15:29, 6:17, 17:13)

Body Slovan: Sucharda T. 12, Doležal M. 9, Schilling 9 (1x3), Poláček 8, Ježek Š. 7 (1x3), Ježek M. 4, Pajma 4, Šimák 4, Houngbedji 2

TH: 9/5 (55%) - 24/14 (58%)    Trojky: 2 - 5     Fauly: 20 - 11

TJ Slovan Muži "B" - BK Česká Lípa

64:81 (13:20, 15:16, 14:22, 22:23)

V prvním domácím utkání této sezóny jsme vyzvali první tým tabulky a loňského vítěze oblastního přeboru tým České Lípy. Do zápasu jsme nastupovali s předsevzetím velmi těsně bránit nejlepšího střelce týmu Ekrta a nenechat soupeře, který dorazil se sedmi hráči ani na chvíli vydechnout. Z tohoto důvodu jsme od začátku zápasu bránili soupeře osobně, přičemž tuto obranu jsme se snažili vytahovat až na polovinu soupeře. Díky tomu se nám během celého zápasu dařilo získávat poměrně dost soupeřových míčů, ale bohužel se nám nedařilo tyto zisky proměňovat v body. Soupeř si proto již v první čtvrtině vybudoval 7 bodový náskok, který se mu však, díky naší obraně, během druhé čtvrtiny nepodařilo navýšit. Bohužel hned na začátku třetí čtvrtiny se hráčům České Lípy povedla šestibodová šňůra, čímž zvětšili svůj náskok na 14 bodů a naopak náš tým se stále potýkal s neúspěšností v zakončení a proto jsme již nedokázali najít na tento odstup odpověď. Naši hráči přesto nerezignovali a i díky velmi bouřlivé podpoře cca 80 diváků v hledišti se snažili podávat co nejlepší výkon až do konce zápasu a nedovolili soupeři zvětšit rozdíl ve skóre. Náš tým opět předvedl bojovný, disciplinovaný a především týmový výkon, který byl bohužel pokažen malou úspěšností při zakončení střelby.

Body Slovan: Tomek 13 (1x3), Sucharda T. 10 (1x3), Ježek Š. 7 (1x3), Smrčka 7, Šimák 7, Šolc 6, Houngbedji 4, Doležal M. 4, Janoušek 2, Pajma 2, Poláček 2

Body Česká Lípa: Tesař 24 (2x3), Ekrt 19, ...

TH: 8/2 (25%) - 39/25 (78%)   Trojky: 3 - 2     Fauly: 29 - 15

BA 2006 Roudnice n. L. - TJ Slovan Muži "B"

86:80 (28:27, 17:24, 18:16, 23:13)

K dalšímu utkání letošní sezóny jsme vyrazili do Roudnice nad Labem. Zápas byl již od první minuty velmi vyrovnaný, za Roudnici se okamžitě rozehráli hráči Pazourek a Horňák, kteří byl během celého zápasu pod košem k nezastavení. Na naší straně naštěstí dokázal na jejich hru třemi trojkami odpověděť Jakub Schiling a jednu přidal Šimon Ježek díky čemuž skončila tato část hry poměrem 28:27 pro soupeře. Ve druhé čtvrtině se  nám díky aktivní osobní obraně (kterou jsme praktikovali po celý zápas) a rychlým brejkům podařilo získat náskok o 7 bodů. Nezměněnou hrou jsme dokázali náskok udržet i ve třetí čtvrtině, i když jen o  4 body. Ve čtvrté čtvtině se však projevila větší zkušenost soupeře, který  v prvních 5 minutách kdy se nám podařilo proměnit jediný koš, smazal náš náskok a sám si vybudoval vedení  o 4 body. Náš tým se snažil bojovat do posledních vteřin, ale bohužel naše střelecká pohoda  z předešlých částí zápasu se již nevrátila a utkání skončilo vítězstvím týmu našich soupeřů.

Body Slovan: Ježek Š. 23 (1x3), Schilling 21 (5x3), Michalina 13 (1x3), Ježek M. 6, Sucharda 6, Šolc 5, Houngbedji 4, Zamrzla 2

Body Roudnice: Pazourek 43, Horňák 33 (1x3), ....

TH: 22/11 (50%) - 20/13 (65%)  Trojky: 2 - 7  Fauly: 20 - 22

BK Skřivánek Ústí n. L.  - TJ Slovan Muži "B"

70 : 43 (22:13, 14:7, 19:14, 15:8)

V třetím zápase letošní sezóny jsme se potkali se zatím nejtvrdším soupeřem, což se projevilo na celkovém výsledku utkání. Hráči Ústí n. L. využili své výškové i váhové převahy a na svém hřišti nás v podstatě během celého zápasu nepustili pod koš. Bohužel se nám příliš nedařila střelba ze střední a delší vzdálenosti a odražené míče si soupeř bez větších problémů doskakoval. A když už jsme dokázali získat míč a přejít do rychlého protiútoku, příliš často jsme ho ztratili díky vlastní zbrklosti nebo nepozornosti. Naše hra také nebyla, na rozdíl od předchozích utkání příliš disciplinovaná.

Body Slovan: Ježek Š. 7 (1x3), Smrčka 7, Šolc 7, Michalina 7 (1x3), Zamrzla 5 (1x3), Poláček 4, Houngbedji 2, Janoušek 2, Ježek M.

TH: 13/4 (31%) - 18/9 (50%)  Trojky: 3 - 3  Fauly: 22 - 16

TJ Stadion Nový Bor - TJ Slovan Muži "B"
88 : 72 (33:25, 17:12, 18:18, 20:17)

K druhému zápasu této sezóny jsme vyrazili do Nového Boru. První čtvrtina, ve které oba týmy hrály osobní obranu, se vyznačovala množstvím rychlých protiútoků a celkově velmi rychlou hrou. To byla ovšem voda na mlýn pro klíčového hráče našeho soupeře Kouta, který v této části hry nastřílel 15 bodů a celkově byl velkou oporou svého týmu (celkem 35 bodů). Od druhé čtvrtiny jsme proto začali hrát obranu zónovou, čímž jsme hru zpomalili, ale soupeři se přesto podařilo drobně navýšit svůj náskok. V druhé polovině zápasu se nám již dařilo držet se soupeřem krok, ale bohužel jsme nikdy nedokázali snížit jeho náskok na méně než 10 bodů. I přesto však celý tým bojoval až do konce zápasu a opět předvedl obětavý a disciplinovaný přístup všech hráčů.

Body Slovan: Schilling 17 (1x3), Šimák 14, Smrčka 12 (1x3), Šolc 7, Ježek 6, Houngbedji 4, Zamrzla 3, Poláček 3, Sucharda 3, Michalina 3 (1x3)

Body Nový Bor: Kout 35 (2x3), Čonka 26, Beran 6, ...

TH: 31/15 (48%) - 15/9 (60%) Trojky: 2 - 3 Fauly: 20 - 26

Diváci: 6

47 : 57 (18:13, 10:16, 4:14, 15:14)

Po velmi dobrém začátku (2:11), kdy jsme soupeře zaskočili rychlou hrou proti jeho osobní obraně a naopak dobrou osobní obranou našich hráčů, přešel soupeř na obranu zónovou. Než jsme se s tím srovnali, byl konec první čtvrtiny a na tabuli svítil stav 18:13 pro tým Boletic. Na začátku druhé čtvrtiny jsme také přešli na zónovou obranu, abchom eliminovali soupeřovi střelce z perimetru. To se podařilo, díky velké obětavosti a disciplinovanosti všech hráčů v obraně. Zlepšením hry v útoku se nám podařilo do poločasu srovnat. Ve třetí třetině jsme pokračovali v nastoleném kurzu a opět hlavně díky skvělé obraně jsme soupeři dovolili pouze dvakrát skórovat, v čemž nám pomohla i jeho nemohoucnost v proměňování trestných hodů a pomalu jsme navyšovali náš náskok na 11 bodů. V poslední čtvrtině jsme se soustředili na udržení výsledku, což se nám podařilo a mohli jsme díky tomu vstoupit do nové sezóny nečekanou výhrou.

Body Slovan: Tomek 21 (2x3), Houngbedji 8, Zamrzla 7 (1x3), Smrčka 6, Šolc 4, Schilling 4, Sucharda 4, Pajma 3 (1x3)

TH: 20/5 (25%) - 7/3 (42%) Trojky: 4 - 4 Fauly: 11 - 20

Diváci: 10 - 3