Komentáře muži B

31.7.13 12:45 | P.Homan | 2164x

BK Teplice "C" - TJ Slovan Varnsdorf "B"

81:78 (27:23, 17:13, 19:16, 18:26)

Body Slovan: Relich 20, Horáček 17, Doležal 10, Smrčka 8, Šimák 5 (1x3), Sovák 4, Houngbedji 4, Koudelka 4, Michalina 4, Šolc 2

TH: 28/38 (74%) - 8/12 (67%) !!! Trojky: 4 - 1 Fauly: 18 - 29

Diváků: 10

BK Litvínov - TJ Slovan Varnsdorf B

102:75 (29:20, 19:22, 26:16, 28:17)

Body Slovan: Horáček 27 (4x3), Sovák 15 (3x3), Koudelka 11, Kuta 6, Michalina 5, Šolc 3, Šimák 2, Poláček 2, Pajma 2, Houngbendji 2
Body Litvínov: Hlava 28, Schüller 16, Merhaut 18...

TH: 16/25 - 16/28 Trojky: 3 - 7 Fauly: 22 - 25

Počet diváků: 0

TJ Slovan Varnsdorf "B" - BK Litvínov

40:51 (8:12, 17:14, 5:16, 10:9)

Body: Šolc 10 (1x3), Sucharda 10, Šimák 4, Sovák 4, Relich 4, Zamrzla 3 (1x3), Schilling 2, Houngbedji 2, Michalina 1

TH: 4/10

80 diváků

TJ Slovan Varnsdorf "B" - BK Teplice "C"

83:74 (25:20, 18:17, 17:20, 23:17)

Body Slovan: Horáček 28 (5x3), Relich 15, Šolc 15, Sucharda 11, Šimák 7, Sovák 4, Houngbedji 2

TH: 6/23

90 diváků

--------------------------------------------------------------------------------------------

BK Real Roudnice n. L. - Tj Slovan Varnsdorf "B"

83:49 (18:10, 20:13, 23:14, 22:12)

Body Slovan: Houngbedji 13 (1x3), Šolc 9 (2x3), Šimák 7, Sucharda 7, Schiling 3, Zamrzla 3 (1x3), Sovák 4, Michalina 2

Počet diváků: 5

TJ Stadion Nový Bor - TJ Slovan Varnsdorf "B"
61:49 (11:11, 15:7, 19:16, 16:15)

Body Slovan: Relich J. 13 (1x3), Šimák 12, Smrčka 7 (1x3), Kuta 7, Poláček 4, Houngbedji 3, Doležal M. 2

10 diváků (4 z Varnsdorfu)

TJ Slovan Varnsdorf "B" - BK Děčín-Boletice

47 : 65 (2:16, 21:17, 12:13, 12:19)

Na rozdíl od zápasu s Českou Lípou jsme se i přes hrozivý začátek zápasu nesesypali a snažili jsme se s výsledkem něco udělat. Začali jsme hrát to, co nám chybělo v předchozím zápase. Bylo vidět, že hráči mají hlad po míči, zrychlili jsme přechod do útoku a díky tomu se nám povedlo vyhrát 2 čtvrtinu a během třetí se přiblížit soupeři na dostřel 4 bodů. Bohužel, se pak opět projevila naše nezkušenost a nedostatek podkošových hráčů, a poté co se 3 naši hráči vyfaulovali, jsme již neměli šanci zvrátit výsledek v náš prospěch.

Body: Šolc 15 (1x3), Šimák 12, Zamrzla 6, Ticháček 4, Relich 4, Michalina 4, Schilling 2.

Počet diváků 60.

TJ Slovan Varnsdorf "B" - BK Česká Lípa

36 : 102 (10:18, 10:30, 8:24, 8:30)

V zápase s nejsilnějším soupeřem soutěže jsme celou dobu tahali za kratší konec. Nedařila se střelba, doskoky ani plnění pokynů trenéra. Chyběla nám bojovnost a snaha získat míč. Přesto, že soupeř dorazil pouze v 6 hráčích, nedokázali jsme toho využít a uběhat ho nebo vyfaulovat. Za vše hovoří to, že jsme za celý zápas házeli jen jednou trestné hody.

Body: Šimák 6, Schilling 6, Smrčka 6, Kuta 6, Ticháček 4, Relich 2, Koudelka 2, Doležal 2, Poláček 2

Počet diváků 40.

TJ Slovan Varnsdorf "B" - BK Real Roudnice n. L.
63:106 (13:22, 21:22, 12:27, 17:35)

S podstatně zkušenějším soupeřem, jehož část hráčů do loňského roku nastupovala v severočeské lize proti našemu "Áčku", jsme dokázali držet krok jen v první polovině zápasu. Hrál se poměrně tvrdý basketbal, kde si hlavně podkošoví hráči nedávali nic zadarmo. Tomu odpovídalo i to, že jsme do druhého poločasu nastupovali bez dvou našich podkošových hráčů Relicha a Suchardy. Prvně jmenovaný byl zraněný a druhý vyfaulovaný. Poté se na hřišti projevila nejen herní, ale i výšková a váhová převaha soupeře, který si i přes nezmenšenou bojovnost našeho týmu, vklidu došel pro vítězství.

Body: Šimák 17 (2x3), Šolc 8, Sucharda 8, Smrčka 6 (1x3), Houngbedji 6, Poláček 4, Michalina 4, Relich 3, Kříž 3, Čelko 2, Kuta 2

TH: 14/39 (35%)
Diváků: 80

TJ Slovan Varnsdorf "B" - TJ Stadion Nový Bor
59 : 80 (16:13, 21:21, 12:22, 10:24)

První domácí zápas, odehrávající se v sokolovně pod Městským úřadem, jsme opět začali střelou za 3 body, díky které jsme se dostali do vedení. Na rozdíl od předchozího utkání, jsme ho ale dokázali udržet. Zápas byl opět ve znamení lehké nervozity našeho týmu, který byl podpořen přibližně 70 fanoušky na ochozu, kteří hráčům na hřišti vytvořili úžasnou atmosféru.

Náš tým držel se soupeřem krok po celý první poločas, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, a na jehož konci jsme opět vedli. Ve třetí čtvrtině zápasu, kterou již výrazně poznamenal stav hrací plochy, stále více se podobající spíše kluzišti než palubovce, nás však soupeř začal přehrávat a pomalu si budoval drobný náskok, který přetrval až do poslední čtvrtiny. Tam jsme se, i přes velkou snahu, nedokázali dostat na rozdíl ménší než 8 bodů a nakonec jsme Nový Bor nechali ještě v posledních minutách výrazně navýšit skóre v jeho prospěch. Slabinou našeho týmu se opět ukázala střelba z podkoše, proměňování trestných hodů a útočné doskoky.

Body: Schiling 16 (2x3), Šolc 11 (1x3), Sucharda 9, Relich 8, Smrčka 6, Kuta 4, Michalina 4, Poláček 1

BK Děčín-Boletice - TJ Slovan Varnsdorf "B"

82:54 (18:11, 20:9, 27:14, 17:20)

Náš tým, který je složený z hráčů po dlouhé basketbalové pauze (někteří naposledy hráli soutěžní utkání ještě v minulém století), úplných nováčků a několika borců, kteří k nám přišli z týmu A vyrážel ke svému prvnímu zápasu do Děčína s cílem neudělat ostudu a pokusit se o co nejlepší výsledek. Na týmu byla znát poměrně velká nervozita a nezkušenost většiny hráčů, kterou však všichni kompenzovali svým nadšením a 100% nasazením. Hned v úvodu jsme se dostali do vedení, díky trojce Martina Smrčky, které jsme dokázali držet po dobu 3 minut, ale bohužel jsme ho nedokázali navýšit, přestože jsme díky velmi dobré obraně měli několik příležitostí. Na soupeři bylo ze začátku znát, že se také jedná o jeho první letošní zápas a trochu se hledá, ale po prvních několika minutách se rozehrál a bylo poznat, že jeho tým je podstatně zkušenější. Po půlce první čtvrtiny se dostal do vedení a to již do konce zápasu nepustil. Naši hráči však nehodili flintu do žita a snažili se soupeři jeho cestu za vítězstvím co nejvíce zkomplikovat, což se nejvíce dařilo Honzovi Suchardovi, který dokázal prodat svoji mohutnou postavu pod košem při obraně i v útoku. V obraně se nám poměrně dařilo, ale nedokázali jsme toho využít v následných protiútocích, při kterých nás poměrně často zrazovalo zakončení a také velmi malé procento úspěšnosti střelby trestných hodů (6/30). Nakonec jsme za naše nasazení byli odměněni alespoň dílčím vítězstvím ve čtvrté čtvrtině a pocitem, že jsme v Děčíně našemu týmu neudělali ostudu

Body: Sucharda 18, Relich 10 (1x3), Houngbendji 8, Poláček 8, Smrčka 5 (1x3), Šimák 5