Komentáře muži 11-12

24.9.11 14:00 | Z.Strolený | 10418x

BK Teplice - TJ Slovan Varnsdorf
78 : 60 (9:12,22:22,28:13,19:13)

Čas v Teplicích jsme chtěli prožít podobně jako návštěvníci místních lázní, totiž v poklidu a s pozitivními zážitky, což nám ovšem v posledním zápase sezóny nebylo dopřáno. O výsledek již rozhodně nešlo, tepličtí hráči na tom byli podobně. V naší sestavě figuroval z dlouhých jen Ježek a tak břemeno zápasu leželo především na Bubnovi, jenž mohl svou fyzickou dispozicí alespoň trochu konkurovat podkošovým hráčům domácích, a také na chytrosti či vyhranosti ostatních. Nedařilo se nám však v prvních minutách proměňovat jasné šance, a tak se naše vedení nevyšplhalo na více než 6 bodů. Postupem času začala váznout i komunikace v týmu a s rozhodčími, což mělo nepřehlédnutelný vliv na výkon celého družstva. Domácí se dostávali do opakovaných střel po několika útočných doskocích a v podstatě vždy měli možnost dotáhnout do konce to, co přechodem na útočnou polovinu načali. Tomu jsme my nemohli konkurovat.

Body Slovan: Buben 25 (2x3), Činka 10 (2x3), Lehroch 8, Šišulák 7, Vakulenko 4, Ježek 4, Horáček 2, Doležal T. 0, Unger 0, Beran 0
Body Teplice: Klemsa 25 (2x3), Hegedüs 11 (3x3), Filev 11,...
TH: 23/14 (61%) - 24/16 (67%) Trojky: 6 - 4 Fauly: 27 - 24
30 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Česká Lípa
66 : 75 (19:14,7:30,24:10,16:21)

Snaha o završení úspěšné sezóny vítězstvím před vlastním publikem vyzněla bohužel naprázdno. I když dvě kola před koncem Severočeské ligy již bylo jasné, že na jiném než pátém místě neskončíme, chtěli jsme v derby s odvěkým rivalem rozhodně vyhrát. O výsledku rozhodla zcela jasně druhá část hry, kterou jsme dokázali prohrát 7 ku 30. Postrádali jsme v oněch deseti minutách pro nás již tak charakteristické týmové pojetí hry a obrana chvílemi pouze svorně sledovala, jak soupeř střílí jeden koš za druhým. Přesto, že jsme po pauze aktivnější hrou umazali téměř dvacetibodový náskok hostí a tři minuty před koncem mohli trestnými hody jít do vedení, nestalo se tak a závěr jsme tentokrát nezvládli ani po taktické stránce.

Body Slovan: Buben 17 (2x3), Šišulák 11 (1x3), Lehroch 10, Novotný 8, Voráček 6, Činka 6 (2x3), Tomek 6, Husár 2, Relich 0, Vakulenko 0, Ježek 0, Unger 0
Body Česká Lípa: Šírek 16, Ekrt 15 (1x3), Důra 14 (1x3),...
TH: 16/7 (44%) - 29/18 (62%) Trojky: 5 - 3 Fauly: 29 - 18
90 diváků.

Slavoj BK Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf
100 : 67 (18:17,27:14,31:11,24:25)

V utkáních se silnými soupeři se nám letos překvapivě daří. A to až na dvě výjimky, z nichž jednou zůstalo i po pátku béčko prvoligových Litoměřic. Nezvládnuté dvě čtvrtiny, které orámovaly poločasovou přestávku, kdy nám toho střelecky moc nevyšlo, se podepsaly pod možná až hrozivý výsledek zápasu. Už v první části, kdy jsme byli lepším týmem, ne všechny střely bohužel nalezly svůj cíl a domácí hlavně díky čtyřem trojkám vedli o bod. Když ze hry odstoupil zraněný Voráček a nám nevyšlo pár přihrávek, pohybliví hráči Litoměřic v pohodě zakončovali z rychlých akcí, a do dvacáté minuty si vytvořili patnáctibodový náskok. Kdo doufal, že pauza může něco změnit, mýlil se. I nadále jsme po neúspěšných zásazích inkasovali z protiútoků a neměli nápady na střelecké pozice a ani chuť a potřebnou rychlost v obraně. Nakonec jsme neuhájili ani nepopulární stovku.

Body Slovan: Novotný 22, Tomek 9 (1x3), Buben 8 (1x3), Voráček 7 (1x3), Šišulák 7 (1x3), Činka 4, Vakulenko 4, Hovorka 4, Lehroch 2, Šimák M. 0, Doležal M. 0, Ježek 0
Body Slavoj: Rámeš 20, Košárek 14 (3x3), Zych 12 (2x3),...
TH: 20/16 (80%) - 27/13 (48%) Trojky: 12 - 4 Fauly: 23 - 20
30 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - BK REAL Roudnice n.L. „A"
110 : 45 (21:7,23:8,34:12,32:18)

Soupeř přijel s taktikou nevyfaulovat se, nezpotit se a přežít. Už od začátku bylo jasné, že výsledek bude spíše otázkou soustředění a vůle, a že také bude příležitost pro větší minutáž všech hráčů. Nešlo to zpočátku v útoku tak hladce, neboť jako bychom nebyli zvyklí na pomalý a profesorský styl útočení soupeře a nevěděli jak na odevzdaně bránícího protivníka. Ten mohl náš koš ohrozit jen přehozem na rychlý protiútok, čehož také mohutně využíval, a zásadně se nepouštěl do žádných složitějších akcí. Průběh zápasu pak skýtal možnost vymýšlet ne zrovna secvičené a přímočaré systémy a hrát více pro diváka, a toto experimentování ovlivnilo konečnou podobu výsledku, který mohl být ještě mnohem krutější.

Body Slovan: Lehroch 23 (1x3), Šišulák 16 (2x3), Buben 16 (2x3), Voráček 12, Tomek 11 (1x3), Novotný 8, Relich 8, Horáček 7 (1x3), Vakulenko 7 (1x3), Šimák M. 2, Činka 0
Body REAL: Teichert 25 (1x3), Šašek 11,...
TH: 6/6 (100%) - 22/13 (59%) Trojky: 8 - 2 Fauly: 23 - 7
75 diváků plus... (v druhé půli už nehrála Sparta v TV).

BK Děčín - Juniorka - TJ Slovan Varnsdorf
62 : 68 (17:24,13:16,16:14,16:14)

Mladý celek Juniorky neokusil pocit vítězství pěknou řádku týdnů a tak chtěl bojovnou a agresivní hrou prolomit sérii už sedmi porážek v řadě. Přes fakt, že zápas pískal pouze jeden rozhodčí, který všechny situace zkrátka nemohl vždy správně vyhodnotit, jsme v první čtvrtině v poklidu a většinou zpod koše kontrolovali průběh utkání. A překvapivě též z úspěšných rychlých protiútoků. Domácí totiž ve snaze získat míč zůstávali více vpředu a přitom také mnohdy faulovali. Jak zrádný přílišný klid z dobře se vyvíjejícího zápasu a také jak nebezpečný domácí tým může být, naznačila již druhá část hry. Při kombinacích pod koš a při přechodu do útoku jsme najednou kupili chybu za chybou (nakonec 23 ztrát za zápas) a hráči Juniorky se v tu dobu již uspořádanou hrou do vymezeného území či střelbou z perimetru dokázali sedm minut před koncem přiblížit na jediný bod. V tu dobu nervózním hráčům Slovanu pomohlo to, že měli na kontě pouze jediný faul a naopak každý zákrok domácích mohli trestat šestkami. A ty měli naštěstí v závěru stoprocentní jak Buben, tak Šišulák.

Body Slovan: Novotný 16, Buben 14, Šišulák 10, Lehroch 8, Voráček 7, Vakulenko 6, Činka 4, Beran 3, Relich 0, Ježek 0
Body Juniorka: Dlask 20 (3x3), Malý 15, Bažant 11 (3x3),...
TH: 10/6 (60%) - 32/21 (66%) Trojky: 7 - 1 Fauly: 27 - 10
15 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - USK Slávie Ústí n.L.
105 : 77 (27:24,19:19,32:16,27:18)

Výkony našich hráčů mají v současné době gradující tendenci a tým celkově charakter sebevědomého protivníka snažícího se vylepšit dojem z minulých sezón. Oproti utkání v Ústí, které jsme vyhráli o osm bodů, se soupeř představil i s posilami, pendlujícími z nejvyšší soutěže. My měli zase k dispozici v pátek povětšinou absentujícího Voráčka. Vyrovnaných prvních dvacet minut mohlo slibovat napínavou podívanou, když se nápaditou a hlavně kolektivní hrou dařilo reagovat na počáteční trojkovou ostrostřelbu vysokoškoláků. Po změně stran byli pak diváci svědky nejlepšího výkonu Slovanu v této sezóně. Zatímco hosté zprvu sázeli stereotypně na jednu akci a posléze na individuální schopnosti a obrannou agresivitu, my jsme dokázali střídat systémy jak v obraně, tak v útoku. Ve třetí části nám kupodivu začala vycházet sázka na osobní obranu a šňůrou 20:4 mezi třetí a osmou minutou prakticky rozhodli o osudu utkání. Za zmínku stojí u nás opravdu neuvěřitelná úspěšnost trestných hodů - 81%.

Body Slovan: Činka 20 (1x3), Šišulák 18 (1x3), Buben 17 (3x3), Voráček 17, Novotný 14, Lehroch 9, Beran 4, Horáček 4 (1x3), Ježek 2, Relich 0, Vakulenko 0, Doležal M. 0
Body USK: Dvořáček 17 (2x3), Rys 11 (2x3), Banýr 9,...
TH: 36/29 (81%) - 19/10 (53%) Trojky: 6 - 7 Fauly: 22 - 31
70 diváků.

VSK Slavia TU Liberec - TJ Slovan Varnsdorf
63 : 81 (12:24,26:12,12:21,13:24)

Navlas stejným výsledkem jako v loňském roce, ovšem tentokrát v opačném gardu, skončilo naše letošní vystoupení na palubovce vysokoškoláků z Liberce. Po domácí prohře bylo slávistům co oplácet a s tímto cílem jsme také na Harcov přijeli. Po více než důstojných úvodních deseti minutách, kdy jsme si vytvořili náskok dvanácti bodů, jsme však začali vyrábět nesmyslné chyby při hře ve vymezeném území a zároveň z těchto situací a možná i výroků rozhodčích zbytečně znervózněli. O pauze jsme si však srovnali v hlavě, co bylo třeba, a opět se vrátili do hry a do téměř desetibodového vedení, které jsme do konce zápasu ještě dokázali navýšit. Za domácí v jejich prořídlé sestavě skóroval především vysoký Smeták, jež se ale záhy dostal do problémů s fauly, byl střídán a v tu chvíli byl Liberec v obraně i útoku poloviční. Závěr byl proto celkem snadnou záležitostí.

Body Slovan: Novotný 29, Voráček 22 (1x3), Buben 11, Lehroch 6, Činka 4, Šišulák 4, Husár 2, Tomek 2, Hovorka 1, Relich 0, Doležal M. 0, Ježek 0
Body Slavia: Zmeškal 21 (5x3), Smeták 14, David 10,...
TH: 12/7 (58%) - 30/16 (53%) Trojky: 8 - 1 Fauly: 21 - 18
15 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Baník Most
84 : 91 (22:18,17:23,20:26,25:24)

Zdravotní potíže, které nás sužovaly v minulých týdnech, sice již dovolily nastoupit všem hráčům k utkání, ale již na začátku bylo znát, že přece jen jejich výkon ovlivní. Baník přijel řádně připraven a v plné síle a my jsme jej až v závěru první části dokázali nepatrně zaskočit bodovým přídělem. Již před poločasem začal ovšem nenápadně rozehrávat svůj part nejlepší hráč zápasu Rosenbaum (nakonec 35 bodů, 3 trojky, TH 12/12) a i v dalším průběhu to byl především on, kdo stále držel budoucího vítěze v mírném náskoku. Katastrofální a bohužel rozhodující vstup do druhé půle (0:11, 3x3 Malý!) předznamenal osmibodové manko před poslední desetiminutovkou. V ní jsme ještě dokázali stáhnout až na rozdíl jednoho bodu, ale téměř bezchybné trestné hody soupeře nás tentokrát proti silnému soupeři a za vynikající domácí atmosféry odsoudily do role poraženého.

Body Slovan: Voráček 23, Lehroch 17, Činka 14 (2x3), Buben 13 (2x3), Husár 6, Novotný 6, Šišulák 5, Vakulenko 0, Tomek 0, Unger 0, Ježek 0, Horáček 0
Body Baník: Rosenbaum 35 (3x3), Hnátek 15 (4x3), Vít 13,...
TH: 22/12 (55%) - 32/27 (84%) Trojky: 4 - 10 Fauly: 24 - 21
70 diváků.

BNK Most - TJ Slovan Varnsdorf
106 : 79 (27:28,23:23,29:13,27:15)

To, čím jsme disponovali před zápasem v Mostě, by nejspíš tým Roudnice, která mívá k dispozici šest až sedm hráčů, odsoudilo k přeložení utkání. Ze základní pětky zůstal jediný Honza Šišulák, a i zbytek letos běžné sestavy byl z nejrůznějších důvodů mimo hru. Vzhledem k momentálnímu počtu schopných či přítomných se narychlo povolaní asi týden trénující Martin Doležal a šestnáctiletý Jára Tomek potkali na palubovce úplně poprvé, Kuba Relich měl po měsíci na horách na seznámení s míčem v podstatě půl hodiny. Přesto jsme prakticky v pěti dokázali držet s domácími krok, přesněji řečeno pohotovou a úspěšnou střelbou trio Tomek, Hovorka a Vakulenko, a první poločas dokonce vyhráli 51:50. Ovšem energie z útočné aktivity záhy vyprchala, možná k tomu přispělo i neregulérních třináct stupňů v prostorách školní tělocvičny, když ani v obraně nám soupeř moc odpočinku nedopřál. Oproti našim hráčům byl mnohem zkušenější a dařilo se mu celý zápas jak z dlouhé vzdálenosti, tak i zpod koše, kde mohl využit větší síly a umu hned několika svých pivotů. A tak jsme o vedení přišli během pár minut po přestávce, v obraně přestali stíhat a k tomu za celou třetí a čtvrtou čtvrtinu pak již dokázali v součtu vstřelit pouze tentýž počet bodů, co za první část zápasu. A to proti vyrovnaným mosteckým čtvrtinám nestačilo.

Body Slovan: Husár 17 (1x3), Vakulenko 15 (3x3), Tomek 13 (1x3), Hovorka 13, Šišulák 12 (1x3), Doležal M. 4, Ježek 3, Relich 2
Body BNK: Plodek 36 (8x3!), Novák 21 (3x3), Čmolík 17,...
TH: 19/15 (79%) - 35/19 (54%) Trojky: 12 - 6 Fauly: 23 - 20
10 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - Sluneta Ústí n.L.
82 : 71 (20:13,13:25,19:13,30:20)

Očekávaný duel s lídrem tabulky a několikanásobným mistrem Severočeské ligy posledních let předznamenala nečekaná a pro všechny přítomné překvapující událost. Náš, již poněkolikáté i doma početně oslabený kádr, čítající v tu chvíli necelých osm hráčů plus jednoho kategorie U17, byl těsně před zápasem ujištěn, že hráč č. 11 se dopoledne tajně, bez svolení týmu a údajně i dobrovolně oženil. Někteří hráči tuto pro ně nejspíš tragickou událost nesli těžce a ozdobili proto své dresy černými páskami na památku ztracené ženichovy svobody.

Bylo znát, že odlehčená atmosféra pomohla týmu i na palubovce a úvodních 11:2 po krásných kombinačních akcích toho bylo přímým důkazem. Samozřejmě jsme však nedokázali udržet poněkud náročné tempo hry a i vzhledem k nucenému prostřídání A-týmu, a zlepšeném výkonu zprvu přepadlé Slunety, jsme do šaten odcházeli s pětibodovým mankem. V tu dobu jsme po neúspěšných útocích nedokázali čelit obvyklým nájezdům rychlých křídel soupeře.

Během druhého poločasu hosté ovšem nebyli dostatečně soustředěni na hru a málo využívali svých zkušeností v soubojích s našimi hráči ve prospěch týmu, důsledkem čehož vyrobili dvě pětiminutová hluchá místa, v kterých prakticky neskórovali. Nám se naopak týmová hra dařila, obrana se snažila eliminovat hráče přebíhající v zóně, a když trenér hostí trochu nepochopitelně nechával své střelecky disponované jedince sedět na lavičce, nápor Slovanu i díky úspěšně proměňovaným trestným hodům a dobrému pohybu v útoku vyústil v závěrečné cca desetibodové vedení (šňůra 19:2), které nakonec pár minut před koncem již bylo snadné udržet.

Body Slovan: Šišulák 20, Voráček 18 (1x3), Novotný 16, Buben 15, Činka 8, Lehroch 3, Horáček 2, Vakulenko 0, Tomek 0
Body Sluneta: Mrázek 15 (3x3), Zajíc 14 (1x3), Žalud 13 (3x3),...
TH: 55/29 (53%) - 12/7 (58%) Trojky: 1 - 9 Fauly: 17 - 33
100 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Teplice „B"
89 : 46 (17:8,27:15,30:8,15:15)

Na první pohled snad až příliš snadné utkání, do kterého se v dostatečné míře zapojili a také skórovali všichni hráči. Soupeř působil odevzdaným dojmem a v průběhu zápasu marně hledal jak střeleckou mušku, tak i bojovnost a chuť s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem cokoli udělat. Fakt je, že jsme měli den a především díky skvělé obraně teplickým hráčům toho v asi ještě povánoční eufórii příliš nedovolili.

Body Slovan: Novotný 20, Voráček 16, Šišulák 11 (1x3), Husár 11 (1x3), Buben 9 (1x3), Lehroch 4, Horáček 4, Hovorka 4, Vakulenko 3, Beran 3, Činka 2, Ježek 2
Body Teplice: Vlček 11, Gaisler 8, Filev 8,...
TH: 31/14 (45%) - 18/11 (61%) Trojky: 3 - 3 Fauly: 19 - 24
90 diváků.

BK Česká Lípa - TJ Slovan Varnsdorf
76 : 83 (16:25,19:17,26:14,15:27)

I když zimní počasí poprvé zahrozilo, týmová pohoda z nakonec bezproblémové cesty se přenesla až na palubovku maličké a ne příliš vytopené tělocvičny ZŠ Slovanka. Prapor Slovanu v první části držel především kapitán Šišulák, který v ní zaznamenal všechny své body a svým pohybem rozhýbal hru směrem dopředu a hlavně do potřebných obrátek. Ve venkovních zápasech máme totiž s úvodními minutami problém a často hned v úvodu ztratíme celý zápas. Domácí dnes neměli na tak excelentní výkon jako před rokem, kdy jsme utrpěli více jak třicetibodový debakl, přesto se jim dařilo nás přehrávat především na perimetru a ojediněle v rychlých protiútocích. My chtěli využívat podkošovou sílu našich pivotů a to se také nakonec podařilo, když krom výkonu Novotného rozhodlo v závěru i proměňování trestných hodů v rozhodujících minutách - 12/10.

Body Slovan: Novotný 33, Voráček 13 (2x3), Činka 10, Šišulák 10, Buben 9 (2x3), Vakulenko 3, Relich 3 (1x3), Ježek 2, Lehroch 0, Tomek 0
Body Lípa: Ekrt 22 (4x3), Tesař J. 14 (2x3), Důra 13 (2x3),...
TH: 13/9 (69%) - 31/16 (52%) Trojky: 9 - 5 Fauly: 27 - 15
2 diváci.

TJ Slovan Varnsdorf - Slavoj BK Litoměřice "B"
71 : 86 (23:21,15:22,17:28,16:15)

Již v první čtvrtině se jasně ukázalo, čím bude kádr Litoměřic disponovat a jak bude vypadat jeho hra. Totiž rychlostí a houževnatostí, a především vynikající střelbou z dálky. Přes absenci dvou hráčů základní pětky, kteří se dostavili až v průběhu utkání, jsme sehráli nejlepší část utkání právě v úvodních deseti minutách, když soupeř udržel krok díky pěti trojkovým pokusům. Druhá a třetí část hry nám poté nevyšla úplně dle našich představ. Často jsme po doskoku či zisku míče jej obratem ztráceli a také se zranil do té doby střelecky takřka neomylný Voráček (střelba 5/5, trojky 2/1, TH 2/2). Navíc v obraně nám nevycházelo přebírání střelců na perimetru a Slavoj tak nakonec patnácti trojkami pomalu a jistě vystavěl svůj náskok do konečné podoby. Neurovnanou hrou jsme dnes neměli možnost uspět.

Body Slovan: Činka 19 (1x3), Voráček 15 (1x3), Novotný 15, Buben 10 (1x3), Smrčka 6, Ježek 2, Šišulák 2, Husár 1, Tomek 1, Lehroch 0, Hovorka 0, Unger 0
Body Slavoj: Košárek 33 (7x3), Bruzl 27 (6x3),...
TH: 24/12 (50%) - 22/15 (68%) Trojky: 3 - 15 Fauly: 22 - 25
80 diváků.

BK REAL Roudnice n.L. "A" - TJ Slovan Varnsdorf
86 : 64 (27:10,20:11,22:18,17:25)

Hned několik špatných zpráv na nás čekalo v šatně v týdnu před utkáním v Roudnici. Nejen, že organizátor v polovině týdne posunul začátek zápasu až na 19-tou hodinu večerní, což se vzápětí projevilo na složení týmu, navíc se ze služební cesty nestihl vrátit Novotný. Přesto se zdálo, a nejspíš i v hlavách pro průběh zápasu zůstalo, že soupeř na základě svých předchozích hrozivých výsledků bude v roli outsidera, a naše byť oslabená sestava může při alespoň nějakém nasazení a třebas průměrné hře dovést zápas v pohodě do vítězného konce. Bohužel jak moc jsme se mýlili, ukázaly hned první útoky obou družstev. Zatímco nám míče létaly od obroučky a do rukou domácích, či ještě hůře z ruky rovnou do autu, soupeřových pět hráčů si vždy ve všem vědělo rady a po deseti minutách již mělo takřka dvacetibodový náskok. Aniž bychom to měli v úmyslu vzdát, když na zvrat zbývalo ještě plných třicet minut, v plné síle se znovu projevila naše dávná bolest z palubovek hostí, totiž chybějící vůle po lepším výkonu a z toho plynoucí bezradnost v útoku a zmatek v obraně. Tak evidentní v kontextu s absentujícími osobnostmi týmu na hřišti. Soupeř nás přehrál jak rychlostí a důrazem, tak i herním přehledem a po právu oslavil své první vítězství.

Body Slovan: Unger 14 (4x3), Husár 13, Vakulenko 10, Lehroch 7, Hovorka 5 (1x3), Činka 5 (1x3), Šišulák 4, Bureš 3, Smrčka 3, Relich 0
Body REAL: Šašek 25 (5x3), Bambas 22, Langweil F. 21,...
TH: 35/17 (49%) - 16/7 (44%) Trojky: 9 - 7 Fauly: 18 - 30
Asi 5 diváků domácích plus náš hlasitý ultrafanoušek Kája a slečna.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Děčín-juniorka
91 : 61 (20:20,28:14,28:10,15:17)

V předehrávce dalšího kola SL mužů jsme přivítali mladý tým Děčína, který dokázal v minulém zápase na své palubovce porazit několikanásobného mistra Severočeské ligy, ústeckou Slunetu. Nebývale kolektivním výkonem, byť zpočátku s obvyklými ztrátami, jsme postupem času také díky lepšící se obraně a rychlým protiútokům utnuli jakékoli pomyšlení Juniorky na dobrý výsledek. Po náporu v druhé a třetí čtvrtině se naše vedení vyšplhalo v úvodních minutách poslední části hry až na 36 bodů a jen díky několika experimentům v sestavě děčínští spíše korigovali, než aby domácí hráči dosáhli hranice sta bodů, což dnes určitě bylo v jejich silách.
Před utkáním byla uctěna minutou ticha památka zesnulého dlouholetého hráče TJ Slovan Varnsdorf Bohumíra Smrčky.

Body Slovan: Buben 15 (1x3), Šišulák 13 (1x3), Novotný 12, Lehroch 12, Činka 7 (1x3), Smrčka 7, Voráček 6, Relich 6, Vakulenko 4, Hovorka 4, Bureš 3, Horáček 2
Body Juniorka: Malý 20, Unar 13,...
TH: 35/18 (51%) - 28/11 (39%) Trojky: 3 - 3 Fauly: 23 - 28
85 diváků.

USK Slávie Ústí n.L. - TJ Slovan Varnsdorf

84 : 92 (29:19,19:24,17:21,19:28)

Dnes rozhodla především vůle a odhodlanost hráčů celého týmu. Na každém, kdo nastoupil, byla znát chuť odčinit mizerný výkon s Libercem a především zodpovědnost za svůj výkon proti jednomu z favoritů soutěže. I když stoprocentní to určitě nebylo, 92 vstřelených bodů venku zaslouží nebývalé ocenění. Po první čtvrtině, jež se odehrávala v režii domácích, kteří praktikovali celoplošnou obranu všech hráčů, jsme prohrávali o 10 bodů. Ovšem ostatní čtvrtiny jsme ovládli soustředěnou hrou, dařilo se nám bránit průniky do podkošového prostoru a dokázali jsme si i poradit s presingem v přechodu do útoku. Když soupeři postupem času odešla střelba z delší vzdálenosti (přesto nám stihl nastřílet 9 trojek) a přestal být tak agresivní při zdvojování a bránění hráče 1 na 1, tak najednou neměl mnoho co nabídnout. Závěrečná tříminutovka při vedení 81:78 začala posouzením našeho faulu jako úmyslného, následovala navíc technická chyba, z čehož ústečtí vytěžili čtyři body. Do konce zápasu pak dostali šanci vstřelit už jen pouhé dva trestné hody, které proměnil nejlepší střelec domácích Pretl. Na druhé straně my jsme v závěru potrestali po jejich osobních chybách domácí sedmi trestnými hody z deseti možných a navíc ještě dvakrát skórovali ze hry.

Body Slovan: Novotný 20, Husár 15 (1x3), Hovorka 14 (1x3), Buben 13 (1x3), Lehroch 8, Činka 6, Relich 6, Smrčka 6, Šišulák 4, Ježek 0, Unger 0, Beran 0
Body USK: Pretl 23 (6x3), Banýr 12, Vorlíček 11,...

TH: 36/27 (75%) - 37/21 (57%) Trojky: 9 - 3 Fauly: 29 (1TCH) - 28 (2 TCH)

10 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - VSK Slavia Liberec

78 : 85 (16:22,16:29,18:15,28:19)

Neuvěřitelných třiadvacet ztrát během první poloviny zápasu a katastrofální útlum v nasazení v našich řadách v posledních minutách před přestávkou zapříčinil poločasové vedení vysokoškoláků o téměř dvacet bodů. Hosté z Liberce neoplývali nijak vysokou sestavou, zato hráli bojovně a stoprocentně využívali našich hrubých chyb na útočné polovině, navíc měli vysoké procento úspěšnosti v zakončení. Zatímco my jsme po soustředěném úvodu začali hrát až příliš složitě a laxně, a k tomu navíc prakticky nikdo nebyl zodpovědný v obranných úkolech, hráči Liberce se rychlými protiútoky a poté i třemi trojkami v řadě mezi sedmnáctou a osmnáctou minutou dostali z dosahu, a jak se ukázalo, i do rozhodujícího náskoku v utkání. Ten se nám přes několik lepších úseků hry postupem času nepodařilo zlikvidovat a podlehli jsme nakonec rozdílem sedmi bodů.

Body Slovan: Novotný 28, Voráček 13, Lehroch 9, Smrčka 6, Šišulák 6, Činka 5 (1x3), Buben 4, Bureš 4, Husár 3, Hovorka 2, Vakulenko 1, Horáček 0
Body VSK: Plašil 16 (3x3), Zmeškal 14 (4x4), Priputen 12,...

TH: 29/11 (38%) - 16/5 (31%) Trojky: 1 - 11 Fauly: 20 - 27

90 diváků.

BK Baník Most - TJ Slovan Varnsdorf
76 : 57 (20:8,15:19,21:18,20:12)

Ve třetím utkání jsme narazili na komplexně vybaveného soupeře, jehož tým letos disponuje zkušeností na rozehrávce a pod košem a rychlostí na křídlech. Díky těmto faktorům dokázal v průběhu zápasu v poklidu udržovat cca desetibodové vedení, kdy v úvodu využil k vytvoření náskoku našeho několikerého zaváhání v útočných akcích a v dalších fázích zápasu uměl stejně tak potrestat naše chyby úspěšným rychlým protiútokem. Druhá a třetí čtvrtina patřila z našeho pohledu na obou stranách palubovky Novotnému, jehož hra nás udržovala na dohled soupeři a také Vakulenkovi, který se dobře zhostil bránění nejlepšího hráče Baníku Rosenbauma. Ovšem téměř bezzubý útok a velký počet ztrát nás srážely na kolena. Pokud bychom chtěli uhrát lepší výsledek, museli bychom být lepší v proměňování trestných hodů, chytřejší v útoku a také pozornější v obraně. V závěru jsme i slevili na bojovnosti.

Body Slovan: Novotný 18, Husár 8, Bureš 7 (1x3), Smrčka 6, Buben 6, Hovorka 5 (1x3), Šišulák 5, Lehroch 2, Vakulenko 0, Ježek 0, Relich 0, Beran 0
Body Baník: Freiberg 20, Rosenbaum 14 (1x3), Hnátek 12 (1x3),...
TH: 13/9 (69%) - 22/9 (41%) Trojky: 3 - 2 Fauly: 19 - 15
20 diváků.

TJ Slovan Varnsdorf - BNK Most

78 : 76 (17:15,24:23,19:20,18:18)

Hráči Slovanu navázali na dobrý výkon z utkání se Slunetou a připsali si hned v druhém zápase úvodní vítězství v soutěži. To se ale nerodilo lehce. Tým BNK nepřijel sice s velkým počtem hráčů, ale zahrál soustředěně a hlavně velmi disciplinovaně, na což u nich nejsme z předešlých střetnutí zvyklí. Po prakticky nestále vyrovnaném průběhu prvního poločasu jsme v šesté minutě třetí části dokázali odskočit ve vedení na 12 bodů, ovšem vzápětí se vyfaulovali Voráček s Bubnem, obdrželi jsme technickou chybu za lavičku a hosté rázem snížili na rozdíl jediného koše. Poslední čtvrtina probíhala stylem „koš za koš" až do závěrečné minuty, kdy jsme dostali možnost střílet čtyři trestné hody, z nichž jsme proměnili sice jen jeden, ale i to nakonec stačilo. Hostům jsme totiž tuto pro ně doposud výtečnou (úspěšnost šestek v zápase 80%) možnost nenabídli vůbec a navíc jim nedovolil skórovat ani ze hry.

Body Slovan: Novotný 21, Buben 19 (3x3), Smrčka 14, Voráček 9, Vakulenko 7 (1x3), Šišulák 4, Relich 2, Bureš 2, Lehroch 0, Ježek 0, Činka 0, Unger 0
Body BNK: Tůma 28 (2x3), Čmolík 21, Plodek 16 (3x3),...

TH: 26/14 (54%) - 30/24 (80%) Trojky: 4 - 6 Fauly: 25 - 21

100 diváků.

Sluneta Ústí n.L. - TJ Slovan Varnsdorf

75 : 65 (16:21,27:14,20:13,12:17)

Po dobrém začátku a našem pětibodovém vedení se zápas otočil především ve druhé čtvrtině, kdy se projevila absence tradičních hráčů na pozici rozehrávače. Ústečtí v této fázi zápasu tak získali rozhodující, více než desetibodový náskok. Ve zbylých desetiminutovkách jsme ovšem sehrávali vyrovnanou partii, kdy Sluneta byla prakticky bezchybná při tříbodové střelbě, my zase dokázali lépe kombinovat a zakončovat zpod koše.

Body Slovan: Šišulák 14 (1x3), Lehroch a Novotný po 13, Vakulenko 11 (1x3), Husár 9, Bureš 4, Relich 1, Ježek 0, Činka 0, Beran 0
Body Sluneta: Žalud 19 (5x3), Výborný 14 (2x3), Stavěl 13 (4x3),...

TH: 14/7 (50%) - 29/13 (45%) Trojky: 12 - 2 Fauly: 21 - 21