Body: Polák 24(1x3), Strnad 15, Novák 14, Vuong 9, Adamec 4, Kabát 2, Kala 2

Trojky - 1:6

TH - 25/9 : 25/6

Fauly - 19:26

Zápas, ve kterém nám chyběli dva hráči ze základní pětky, byl celou první polovinu vyrovnaný. Tahali jsme sice za kratší konec, ale zónovou obranou jsme ušetřili síly a hlavně osobní chyby, což se v závěru ukázalo jako klíčové. Třetí čtvrtina se nám příliš nevydařila. Po třiceti minutách tak na ukazateli svítilo skóre 34 : 45. Do posledního období jsme aplikovali vytaženou osobní obranu a dostali jsme tak soupeře pod tlak. Pět minut před koncem se nám podařilo vyfaulovat klíčového hráče hostí a dostat se do vedení. Poslední období jsme vyhráli 36:10 a připsali si tak další výhru na domácí palubovce. Svou příležitost dostali všichni hráči z lavičky.

TJ Slovan Varnsdorf vs. BC Benešov

63:35 (22:11, 17:8, 12:10, 12:6)

Body: Vlk 17, Polák 11 (1x3), Strnad 9, Novák 8, Vuong 6, Adamec 4, Schmöhe 2, Kocek 2

Trojky - 1:0

TH - 6/4 : 20/3

Fauly - 15:6

Nedělní zápas jsme sehráli netradičně ve sportovní hale. Opět chyběl Kodytek, který o víkendu nastupoval za U17. Nejlepší střelec Vlk byl již přítomen. Bylo znát, že větší palubovka ve sportovní hale už naší kategorii opravdu sluší. Především kvalitně sehranou první desetiminutovkou jsme se dostali do herní pohody a našli správný rytmus. Mohli jsme tak zapojit celou dvanáctku hráčů postupně hned od úvodních minut. Vůbec celý první poločas byl z naší strany povedený, což oceňovala asi dvacítka diváků pravidelným potleskem. Po poločase jsme již nastupovali s úmyslem zapojit hlavně hráče, kteří dosud nedostávali tolik příležitostí. Větší minutáž si svou spolehlivou docházkou na tréninky určitě zaslouží. Z nich kvalitní výkon – především v obraně – odvedli Kala s Adamcem. Zlepšený výkon podala také naše zahraniční akvizice Schmöhe. Ten svou urputnost odnesl roztrženým rtem.

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Junior Kralupy n.L.

60:40 (14:17, 16:10, 20:6, 10:7)

Body: Vlk 17, Polák 14, Novák 10, Strnad 7, Kodytek 4, Vuong 4, Kabát 2, Lehroch 2

TH: 22/9 : 7/2

Zápasy s posledním celkem tabulky, nad kterým jsme navíc před 14 dny vyhráli o 90 bodů se nám příliš nevyvedly. Sobotní netradiční dva duely v jeden den, které jsme sehráli na domácí půdě (vzhledem k obsazenosti haly v Kralupech), měly podobný průběh. Soupeř přijel posilněn minimálně o dva hráče, z nichž především rozehrávač Jirák byl příčinou zlepšeného výkonu soupeře. Šikovný Jirák dostával balon na dvojici podkošových hráčů, které se nám nedařilo ubránit. My jsme naopak předvedli nekolektivní a nesoustředěný výkon. Ten jsme ještě podpořili nízkou úspěšností z bezprostřední blízkosti ko&scaro n;e.Jediný rozhodčí Boček se tak dosti zapotil. Ve druhém zápase nám navíc chyběli dva hráči základní sestavy Kodytek a Novák, kteří nastupovali ten den ještě za U17. Bohužel se díky průběhu zápasů nedostali na hřiště všichni hráči lavičky v potřebné minutáži.

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Kralupy Junior

112:27 (25:10, 35:3, 36:5, 16:9)

Body: Vlk 25, Kodytek 21 (3x3), Strnad 14, Polák 14, Vuong 11 (1x3), Kabát 10, Novák 6, Kocek 6, Kala 5, Vladař 0

Fauly: 22:16

TH: 17/10 : 25/9

Trojky: 4:0

Zápas s posledním celkem tabulky, v jehož kádru nastupují i hráči kategorie U13, patřil k vítězstvím z kategorie povinných. Od prvních minut neměl soupeř čím překvapit, a tak jsme mohli podat kolektivní výkon podpořený všemi hráči z lavičky. Dobrý zápas zahrál Strnad, který zaznamenal 15 zisků a "pouhé" 4 ztráty. Na doskoku pak zářili Kocek (12) a Kabát (10). Výborným procentem střelby za tři body se blýsk Kodytek (4/3). Bodově výrazně se opět prosadil nejlepší střelec Vlk. Nad svůj průměr se dostal také dobře hrající Vuong.

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Česká Lípa

65:49 (12:10, 22:20, 18:8, 13:11)

Body: Vlk 13, Polák 12, Strnad 12, Novák 9, Kocek 8, Kodytek 8, Vuong 3

Fauly - 15 : 11

TH - 10/5 : 14/5

Trojky - 0 : 0

Na zápas s Českou Lípou jako druhým celkem v tabulce jsme si pro tentokrát věřili. Naše zlepšené výkony v posledních zápasech dávaly tušit vyrovnané utkání. V první polovině soutěže jsme si z České Lípy přivezli porážku o 15 bodů. Měli jsme tak soupeři co vracet.
I když jsme se po celý zápas potýkali s neúspěšným zakončováním jasných podkošových šancí (tzv. "šoupáků"), dokázali jsme v prvních dvou čtvrtinách soupeře přetlačit vždy o dva body. Rozhodující se ukázalo třetí hrací období, kdy jsme hosty přehráli jasně 18:8. Poslední čtvrtinu jsme pak opět vyhráli o dva body. V celkovém součtu jsme se tak dostali na rozdíl 16 bodů a ve vzájemné bilanci jsme tedy o bod lepší. Pro postup na celkové čtvrté místo v soutěži bude ale nyní nutné vyhrát dva domácí zápasy s papírově slabšími soupeři a venku porazit loni ligový Děčín. Pochvalu za plnění úkolů si zaslouží především pivot Strnad, který zapsal celkem 12 bodů, 19 doskoků a 9 zisků při pouhé jedné ztrátě. Celý tým pak za bojovnost.

BC Kolín vs. TJ Slovan Varnsdorf

71:43 (18:12, 18:9, 9:10, 26:12)

Body: Vlk 17, Polák 14, Kodytek 6 (1x3), Lehroch 2, Schmöhe 2, Strnad 2

Fauly - 21 : 19

TH - 21/11 : 21/12

Trojky - 0 : 1

Na dlouho odkládaný zápas v Kolíně jsme jeli s vidinou 70 bodové porážky z domovské palubovky. Soupeř, který zaujímá v tabulce suveréně první místo a je doposud bez jediné porážky, byl jasným favoritem. My jsme si chtěli především vyzkoušet akce na nadcházející nedělní zápas s Českou Lípou. Do utkání jsme vstoupili nesoustředěni a po třech minutách jsme prohrávali 15:2. Následná změna obrany zastavila soupeře a my se šňůrou 10 bodů dotáhli na 15:12. Nakonec však domácí ukázali své kvality a dokázali vyhrát. V poslední čtvrtině pak dostali prostor i všichni hráči z lavičky. Ne příliš povedený zápas to byl pro Nováka, který obdržel TCH a v prvních minutách tak měl již 3 osobní chyby. Kvalitním výkonem ho zastoupil Lehroch.
Konečný výsledek a celkový průběh zápasu byl pro nás příjemným překvapením.

115:22 (38:6, 22:3, 26:9, 29:4)

Body: Novák 23 (4x3), Strnad 20, Vlk 18, Kodytek 17 (1x3), Kocek 12, Polák 11, Kabát 8, Schmöhe 6, Vuong 2, Lehroch 0

Fauly - 14:15

Trojky - 5:0

TH - 23/4!! : 14/6

Zápas s Benešovem se vyvýjel nad rámec našich představ. Při čtvrté adventní neděli při nás místy stálo i trochu štěstí. S papírově slabším soupeřem jsme si poradili s přehledem a došli jsme si tak pro první domácí výhru v této sezóně.

Nutné je pochválit hráče především za zlepšení v obraných i útočných činnostech. Nadělili jsme si tak pěkný dárek pod stromeček - povzbuzení do dalších bojů. Dobrý střelecký výkon za tři body předvedl Novák. Z pod koše pak přidali nejlepší výkon sezóny Strnad i Kocek. Zvláště pak si pochvalu zaslouží v základní pětce debutující Kabát, který zaznamenal 12 doskoků, 12 zisků!!! a 8 bodů, takže mu o pouhé dva body unikl pověstný triple double.

Celé družstvo U15 pak přeje všem hráčům, činovníkům, divákům a rodičům krásné a klidné prožití svátků a mnoho štěstí nejen pod bezednými koši.

BK Kralupy Junior vs. TJ Slovan Varnsdorf U15

35: 74 (8:18, 14:18, 4:22, 9:16)

Body: Vlk 24 (1x3), Kodytek 15 (1x3), Polák 13 (1x3), Strnad 9, Vuong 8, Novák 7 (1x3), Lehroch 4, Vladař 0, Kabát 0

Fauly: 17:11

Trojky: 0:4

TH: 7/1 : 19/6

Proti poslednímu celku tabulky nastoupilo naše družstvo trošku ospale. Na tom měl nejspíš značný podíl čas začátku utkání, který pořadatel stanovil na 8:30. To však dělalo ale problém hlavně domácím, když se jejich trenér dostavil až v průběhu první čtvrtiny a stolek zajistili rodiče dětí. A například ukazatel 24 vteřin nefungoval po celý zápas. Přesto jsme se popasovali s podmínkami na výbornou a po probuzení, především pak povedenou třetí čtvrtinou, jsme si došli jasně pro 2 body do tabulky.

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Teplice

68:87 (16:18, 23:22, 8:25, 21:22)

Body: Vlk 22, Novák 12(1x3), Polák 10(1x3), Kodytek 7, Strnad 7, Kocek 6, Schmöhe 2, Kabát 2, Lehroch 0, Vuong 0.

Fauly - 21:27

Trojky - 2:1

TH - 30/10 : 16/4

Zápas s celkem Teplic byl vyrovnaný až do poločasu. To na tabuli svítilo skóre o pouhý bod v náš neprospěch. Fatální výpadek koncentrace ve třetí čtvrtině, kdy jsme zaznamenali pouhých 8 bodů a naopak 25 dostali, byl rozhodující. Poslední období bylo rovněž vyrovnanou záležitostí. Neschopnost koncentrovat se plně na celý zápas nás tak stála další utkání, s hratelným soupeřem.

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK Děčín

44:67 (14:12, 9:21, 12:14, 9:20)

Body: Vlk 23 (2x3), Polák 10 (1x3), Kodytek 4, Strnad 3, Kocek 2, Novák 1, Vuong 0, Schmöhe 0, Vladař 0, Lehroch 0, Kabát 0.

Fauly - 14:16

Trojky - 3:0

TH - 17/7 : 9/3

Další zápas ze série nevyrovnaných výkonů. Po vyhrané první čvtrtině jsme věřili v lepší výsledek. Druhé a poslední období hry se skoro stejným výsledkem bylo však proti. Téměř ve všech činnostech jsme byli horší. Selhala obrana i útok. Především zklamali zkušení hráči jako Novák, Kodytek, Strnad a Vuong, kteří zůstali bodově daleko za svým průměrem.

BK Česká Lípa vs. TJ Slovan Varnsdorf

84:55 (21:11, 23:15, 19:12, 21:17)

Body: Vlk 21, Polák 17 (1x3), Strnad 5, Kodytek 4, Vuong 4, Novák 2, Kocek 2, Kala 0, Lehroch 0, Schmöhe 0, Vladař 0.

TH: 21/8 : 27/6

Fauly: 21:18

Trojky: 0:1

Zápas s jinak celkem vyrovnaným soupeřem jsme si prohráli především ve svých hlavách. Vlastní nekázní a roztěkaností. Tristní úspěšnost trestných hodů, veliký počet ztrát (27) a třeba i vlastní koš, který nejlépe ilustroval naši hru. A opět i nízké procento proměňování nájezdů. K odporu jsme se nadechli až v poslední čtvrtině kdy jsme ze stavu 65:38 vykouzlili pečlivou obranou a 100% útokem výsledek 65:55. Poté však byl pro 5 osobních chyb vyloučen Polák a poklesly tak veškeré naděje na úspěch. V závěru dostali příležitost i ostatní hráči z lavičky.

BC Benešov vs. TJ Slovan Varnsdorf

33:70 (6:19, 8:11, 10:26, 9:14)

Body: Novák 18 b (1x3), Vlk 16b (1x3), Polák 14 b, Strnad 9, Vuong 8, Lehroch 4, Kabát 1, Kala 0, Kocek 0

TH: 18/6 : 22/9

Trojky: 1/1

Fauly: 22 : 17

Po minulém prohraném zápasu jsme jeli na víkendový výlet do Benešova a Berouna. První soupeř z Benešova byl jasnou záležitostí od prvních minut. Ve druhé čtvrtině jsme se sice bodově zasekli a umožnili soupeři se trochu nadechnout, ale jistou třetí čtvrtinou, kterou jsme vyhráli o 16 bodů, jsme převzali vývoj zápasu plně do svých rukou. V zápase dostali příležitost všichni hráči z lavičky, kteří podali kvalitní výkon. Základní pětice si s přehledem odehrála svoje.

BK Beroun vs. TJ Slovan Varnsdorf

57:79 (12:21, 14:11, 14:19, 17:28)

Body: Vlk 32 (1x3), Polák 20 (1x3), Novák 12, Vuong 7, Strnad 3, Kala 3, Kabát 2, Lehroch 0, Kocek 0

TH: 11/1 : 18/7

Trojky: 2/2

Fauly: 22 : 9

Nedělní zápas v Berouně začínal již v 8:30. Proto jsme v Berouně přespali. Slibovali jsme si od toho více času na odpočinek a regeneraci. Brzká ranní hodina hrála však od začátku zápasu proti nám. Soupeř byl od začátku houževnatý a aktivní. Což znamenalo veliké množství ztrát na našem kontě. I proto se nám nedařilo od soupeře výrazněji bodově odpoutat. Zlepšený výkon ve druhém poločase a především pak v poslední čtvrtině znamenal třicetibodové vedení, i když výsledek příliš neodpovídá průběhu zápasu. V závěru dostali opět příležitost všichni hráči.

Z víkendu jsme si tak přivezli důležité a povinné body do tabulky.

TJ Slovan Varnsdorf vs. BC Kolín

50:115 (8:31, 13:20, 9:36, 20:28)

Body: Polák 21 (1x3), Vlk 13, Kocek 4, Vuong 4, Strnad 3, Novák 2, Vladař 2, Adamec 1.

TH: 54/23 (43 %), 45/18 (40 %)

Trojky: 1/0

Fauly: 33 - 38

Do nové sezóny sloučených soutěží severočeské a středočeské oblasti jsme nevstoupili zrovna pravou nohou.

Navíc oslabeni o klíčového hráče Kodytka, jemuž zdravotní stav nedovolil nastoupit.

Silné a vyrovnané družstvo soupeře dávalo od prvních minut jasně najevo kdo je na hřišti pánem. V polovině první čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 2:23. Poté se hra na malou chvíli vyrovnala a první dějství dopadlo 8:31.

Poté jsme zariskovali a přešli do zónové obrany, kterou můžeme hrát teprve od letošní sezóny. Něměli jsme jí ještě dokonale secvičenou. I tak se podařilo soupeře zbrzdit. Střelecká impotence na útočné polovině hřiště však trvala stále.

Po změně stran nastoupil Kolín na hřiště jako uragán. Vlastními chybami a ztrátami jsme dovolili soupeři pohodlně skórovat z rychlých protiútoků. V poslední čtvrtině jsme soupeře opět trochu přibrzdili. Celý zápas byl charakteristický velikým počtem faulů. (33/38). Na čáru trestného hodu jsme se postavili celkem k 54 pokusům (soupeř ke 45).

Pozitivního na celém zápase tak zůstalo jen málo. Vyzdvihnout lze například bojovnost našeho družstva i přes jasný výsledek. Hru podkošového Kocka, který mile překvalpil. A dobrou úspěšnost TH Poláka, který zaznamenal 12 z 18 TH.

Družstvo U15 se v sobotu 13. 9. zúčastnilo turnaje pořádaného BK Děčín u příležitosti školení nových rozhodčích.

První duel proti sobě odehrála družstva BK Děčín a BK Česká Lípa. Přijeli jsme do Děčína na závěr poslední čtvrtiny. Konec byl vyrovnaný, i když družstvo hostí v závěru strhlo vedení na svou stranu (59:67).

51:36 (23:23)

Do prvního utkání jsme nastoupili proti soupeři z Lípy. Po tři čtvrtiny bylo možné sledovat celkem pohledný zápas. Po třetí čtvrtině svítilo na tabuli skóre 32:31 pro BK ČL. V poslední čtvrtině došlo k našemu výpadku, kdy hráči volili nesmyslené pasy a zaznamenali 10 ztrát. Rovněž v tomto období nastříleli pouhých 5 bodů. Tím jsme se bohužel odsoudili k prohře.

38:68 (19:37)

Druhý zápas proti domácímu Děčínu jsme odehráli po značném úbytku fyzických sil. Proti zápasu s Lípou Děčín ješte posílil o nejlepšího střelce Jebauckého, který našim pivotům přidělal hodně starostí. Když pak před poločasem nuceně střídal jeden ze základní pětice – Strnad (křeče), bylo o výsledku rozhodnuto. Bohužel nedisponujeme tak vyrovnaným kádrem, abychom na zkušený (loni ligový) tým Děčína stačili.

V celém turnaji nám scházel zkušený rozehravač Vlk, který loni nastupoval v žákovské lize právě za BK Děčín.

Hlavním naším problémem v průběhu turnaje se ukázala střelba z podkošové vzdálenosti (40 %, resp. 35 %) a obří počet ztrát (25, resp. 19).

Nezbývá nám, než se před začátkem nové sezóny poučit z chyb a pracovat na jejich eliminaci.