14.9.14 19:25 | Z.Strolený | 2319x

Loko Liberec U15 dívky - TJ Slovan Varnsdorf U13 chlapci

30 : 102  (10:19, 14:49, 20:70)

Body: Effler 22, Maščuch 20, Petrla T. 14, Jarábek 13, Jeřábek 9, Kalivoda a Tlapák po 8, Petrla D. 4, Sembdner a Gerhát po 2.

Družstvo mladších žáků oplácelo přátelský zápas dívkám z Liberce a pravděpodobně to byl také poslední zápas této sezóny. Připomeňme, že doma bylo naše vítězství upracované a těsné (56:49). Druhý zápas na větším hřišti měl jiný průběh. Hráči se snažili zodpovědně bránit a výsledkem bylo jasné vítězství.

TJ Slovan Varnsdorf U13 chlapci  -  Lokomotiva Liberec U15 dívky

56 : 49  (8:10, 24:20, 32:37)

Body: Kozák 14, Petrla T. a Effler 10, Tlapák 8, Jeřábek a Kalivoda 4, Bulejko, Tomko a Jarábek po 2.

Přátelské utkání s celkem dívek bylo užitečným zpestřením přípravy a příležitostí si opět po měsíci zahrát.

BK Kondoři Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

96 : 24  (26:6, 50:11, 76:16)

Body: Petrla T. 9, Maščuch 6, Effler 4, Nechanický 3, Tlapák 2.

92 : 26  (31:8, 45:12, 71:15)

Body: Petrla T. 7, Sembdner 6, Maščuch 5, Nechanický 3, Effler a Kalivoda 2, Tlapák 1.

Domácí celek si udržuje vysokou výkonnost a bude jistě patřit k uchazečům o přední místa v republikových přeborech. Naši hráči se sice snažili, ale v nekompletní sestavě jsme nemohli pomýšlet na přijatelnější výsledek.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Horejsek Děčín

78 : 33  (19:4, 33:13, 54:14)

Body: Kozák 14, Jarábek 12, Petrla T. a Effler po 10, Kalivoda 9, Tlapák 8, Bachmanová 6, Nechanický 5, Petrla D. 4.

104 : 55  (28:13, 53:26, 78:29)

Body: Effler 25, Tlapák 16, Jarábek 14, Petrla T. 12, Kozák 10, Nechanický 9, Bachmanová 8, Kalivoda a Petrla D. po 4, Bulejko 2.

BK Sluneta Ústí nad Labem - TJ Slovan Varnsdorf

26 : 42 (5:8, 10:23, 21:31)

Body: Kozák 9, Jeřábek 8, Nechanický 6, Effler a Tlapák 4, Petrla T. 3, Bulejko, Bachmanová, Kalivoda a Jarábek po 2.

BK Sluneta Ústí nad Labem - TJ Slovan Varnsdorf

22 : 50  (4:19, 12:26, 14:40)

Body: Maščuch 10, Tlapák 8, Jarábek a Effler 6, Nechanický 5, Bachmanová a Petrla D. 4, Kalivoda 3, Kozák a Petrla T. 2.

Velmi důležité utkání pro konečné umístění v tabulce zvládli naši hráči lépe. Pochvalu si zaslouží za obranu. Vítězství mohlo být výraznější nebýt mnoha neproměněných střeleckých pokusů. Těch bylo !!!

TJ Slovan Varnsdorf - BK Real Roudnice n.L.

45 : 49  (11:12, 27:24, 41:31)

Body: Effler 10, Tlapák 9, Kozák 6, Maščuch 5, Bachmanová a Jarábek po 4, Nechanický 3, Petrla T. a Jarábek po 2

62 : 71  (25:9, 37:34, 56:58)

Body: Nechanický 14, Tlapák 10, Maščuch 8, Jeřábek 6, Bachmanová, Petrla T., Kozák a Jarábek po 4, Bourek, Tomko, Effler a Damašek po 2.

V prvních třech čtvrtinách úvodního utkání podali naši hráči kvalitní výkon a byli zkušenějšímu hostujícímu celku rovnocenným soupeřem. Poslední část zápasu ovšem naší druhé pětce nevyšla a po hrubých chybách jsme nadějný náskok a celé utkání ztratili. Velká škoda.

Druhé utkání bylo opět vyrovnané až do konce třetí čtvrtiny. O vítězství rozhodla přesnější střelba hostujících hráčů v závěru zápasu. Hosté mají pro tuto soutěž vyjímku a mají povoleno odehrát utkání s menším počtem hráčů než deset. Mohou proto nastupovat ve třech čtvrtinách. Ve svém středu mají několik zkušených hráčů a tuto přednost mohou v zápase uplatnit a využít.

TJ Slovan Varnsdorf - Slavoj BK Litoměřice

47 : 66  (10:16, 16:29, 31:51)

Body: Jarábek 11, Maščuch a Effler po 8, Bachmanová a Kozák po 6, Nechanický a Tlapák po 4

TJ Slovan Varnsdorf - Slovoj Litoměřice

38 : 71  (10:24, 26:32, 32:51)

Body: Tlapák 10, Bachmanová a Jeřábek po 8, Maščuch 6, Effler 4, Jarábek, Kozák, Sembdner a Nechanický po 2.

Hostující celek je velmi kvalitní a aspiruje na celkové vítězství v soutěži. Naši hráči/hráčka chtěli odehrát důstojnou partii a uhrát solidní výsledek. To se, myslím, v prvním zápase a v první půli druhého utkání podařilo. Ve druhé půli druhého utkání jsme již nebyli důslední v obraně a dovolili jsme soupeři snadno skórovat, zatímco sami jsme se k úspěšné střelbě již nedostávali.

BK Real Roudnice n.L. - TJ Slovan Varnsdorf

71 : 54 (23:2, 33:26, 55:36)

Body: Effler a Kozák po 14, Petrla T. 12, Tlapák a Maščuch po 4, Bourek a Jarábek po 2.

54 : 49 (2:21, 16:31, 38:43)

Body: Jarábek 15, Bachmanová, Effler a Tlapák po 8, Petrla T. 4, Maščuch, Kalivoda a Kozák po 2.

Vstup do prvního utkání se našim hráčům nevydařil. Malátný výkon bez bojovnosti a nasazení, se špatnou střelbou. V dalším průběhu se dařilo úvodní ztrátu postupně umazávat, ale domácí, kteří se opírali o výkon svých dvou opor, si dokázali svůj náskok pohlídat.

Ve druhém utkání si již v v úvodu naši hráči vybudovali nadějný náskok, o který ale v průběhu utkání postupně přicházeli. Bylo jen otázkou času, kdy se domácím podaří vyrovnat. Když byl ve čtvrté čtvrtině vyloučen po technické chybě jeden z našich hráčů, bylo rozhodnuto.

Naši hráči odjížděli k zápasům v oslabené sestavě bez nemocného Sembdnera, Nechanického a Jeřábka a omluveného Damaška. Dále chyběl Bulejko a Tomko? Za bojovnost a snahu (s vyjímkou 1. čtvrtiny úvodního utkání) si zaslouží hráči pochvalu. Výsledek druhého utkání ovlivnil přísný verdikt rozhodčího. Domácí pak měli výhodu ve způsobu střídání. Přestože měli na lavičce 10 hráčů, střídali způsobem, který je v kategorii minižactva nepovolen.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Kondoři Liberec

28 : 95  (12:16, 18:43, 24:62)

Body: Bachmanová 8, Effler a Tlapák po 6, Maščuch, Tomko, Nechanický a Kozák po 2.

23 : 105  (10:33, 10:57, 23:75)

Body: Maščuch 10, Nechanický 7, Bourek 4, Tlapák 2.

V těchto zápasech nepodali naši hráči dobrý výkon. Časté ztráty při driblinku, zkažené přihrávky a špatná obrana měla za následek vysoké porážky. Omluvou nemůže být ani neúčast několika hráčů a zranění Tomáše Petrly v průběhu první čtvrtiny úvodního zápasu, kdy musela jedna pětka dohrávat první zápas ve čtyřech.

BK Horejsek Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

52 : 67  (13:13, 12:26, 17:14, 10:14)

Body: Kozák 23, Nechanický 14, Effler 9, Petrla T. 6, Tlapák 5, Maščuch a Jarábek po 3, Petrla T. a Tomko po 2.

43 : 48  (9:9, 14:13, 11:15, 9:11)

Body: Nechanický 15, Kozák 12, Effler 8, Petrla T. 4, Bachmanová 3, Maščuch, Damašek a Tlapák po 2.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Sluneta Ústí n.L.

37:45 (7:13, 14:4, 6:12, 10:16)

Body: Kozák 12, Petrla T. a Nechanický po 5, Maščuch a Kalivoda po 4, Effler 3, Bachmanová a Jarábek po 2.

Slovan Varnsdorf - BK Sluneta Ústí n.L.

35 : 32 (16:14, 7:6, 8:8, 4:4)

Body: Jarábek 9, Nechanický 6, Maščuch a Effler po 4, Bachmanová a Kalivoda po 3, Petrla T., Tlapák a Kozák po 2.

Obě utkání měla podobný průběh je s rozdílnou koncovkou. Zatímco v prvním zápase byl vyrovnaný průběh až do 4. minuty poslední čtvrtiny a pak hostující celek získal rozhodující náskok a uhájil vítězství.

Ve druhém zápase patřila koncovka pro změnu domácímu družstvu, když těsný náskok dokázali hráči ubránit. Pochvalu zaslouží všichni za nasazení v obraně, méně už za velké množství zkažených přihrávek a nepřesnou střelbu zpod koše.

Slavoj BK Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

82 : 28  (32:4, 44:16, 61:23)

Body: Effler a Kalivoda po 5, Petrla a Jeřábek po 4, Bourek, Maščuch, Nechanický, Kozák a Tlapák po 2.

Vstup do prvního utkání se naší první pětce nevydařil. Hráči se těžko vyrovnávali s těsnou osobní obranou domácích a po velmi častých ztrátách v rozehrávce umožnili domácích snadno skórovat. Až ve druhé čtvrtině se podařilo druhé pětce nápor domácího družstva zastavit a svůj úsek odehrála s vyrovnaným skóre 12:12. Ve druhé půli se zlepšila hra první pětky, ale pro změnu si slabší chvilku vybrala pětka druhá, když svůj úsek hry prohrála 21:5.

79 : 46  (18:10, 40:26, 59:33)

Body: Petrla a Kozák po 8, Jeřábek 7, Effler a Tlapák po 6, Kalivoda 5, Nechanický 4, Maščuch 2.

Ve druhém zápase se výkon obou pětek zlepšil alespoň v prvním poločase. Opticky již domácí neměli tak výraznou převahu a poločasové skóre bylo přeci jen lepší než v prvním zápase. Ve druhé půli se již tolik nedařilo, přesto druhý zápas dopadl poněkud lépe. Družstvo domácích je favoritem celé soutěže a patří k předním celkům této kategorie u nás. Proto bylo utkání s tímto soupeřem pro nás na úvod finálové části velmi cenné a musíme věřit, že si z něj naši hráči vezmou poučení do další přípravy.

Třetí turnaj hostil favorit skupiny Liberec, o druhém postupujícím se mělo rozhodnout mezi Teplicemi a Slovanem.

95 : 23  (13:6, 54:6, 76:17)

Body: Nechanický 6, Maščuch, Jeřábek a Tlapák po 4, Jarábek 3, Petrla 2.

V úvodu prvního utkání se našim hráčům dařilo čelit rychlé a důrazné hře domácího celku, kterému se podařilo bodově odskočit až v závěru první čtvrtiny. Druhá pětka ovšem propadla na celé čáře a svůj úsek rekordně vysoko prohrála. Tím bylo prakticky v poločase rozhodnuto o vysoké výhře domácích. I ve druhé půli si domácí udržovali převahu, ale rozdíl ve skóre již byl "jen" 11, resp. 13 bodů za čtvrtinu.

TJ Slovan Varnsdorf  -  BK Teplice

43 : 23  (13:5, 27:13, 33:15)

Body: Petrla 11, Effler 6, Maščuch a Kozák po 5, Bachmanová, Nechanický a Jarábek po 4, Tlapák a Jeřábek po 2

Druhý zápas byl velmi důležitý pro celkové umístění v tabulce. Výhra znamenala postup do šestičlenného finále a prohra naopak jen skupinu o 7.-9. místo - navíc pro nás se vzdálenými soupeři z Chomutova a Kláštěrce. Od počátku první čtvrtiny byl souboj vyrovnaný. Obě družstva bojovala s velkou snahou získat důležitý uklidňující náskok hned v úvodu utkání. Přemíra snahy a nervozita měla za následek velké množství zmařených střeleckých pokusů. Naštěstí se našim hráčům podařilo v závěru první čtvrtiny mírně odskočit. Ve druhé čtvrtině se náskok našeho družstva vyšplhal až na 17 bodů (22:5). Soupeř ale do poločasu rozdíl snížil po několika zbytečných chybách našich hráčů. Druhá půle byla již vyrovnanější. Obě družstva bojovala, ale naši hráči náskok udrželi a získali velmi cenné vítězství. Dík za bojovnost patří celému týmu a poděkovat musíme i našim fanouškům, kteří nám v Liberci svou podporou výrazně pomohli.

Druhý turnaj se konal ve Varnsdorfu.

37 : 63  (7:17, 19:34, 29:53)

Body: Effler 10, Maščuch a Kozák po 6, Bachmanová, Nechanický po 4, Jarábek 3, Bourek a Petrla po 2.

Naši hráči podali zlepšený výkon oproti utkání se stejným soupeřem před dvěma týdny v Teplicích (25:99). Škoda jen některých zbytečných chyb v rozehrávce, a nepřesné střelby. I přes porážku se zápas musel líbit.

BK Teplice - TJ Slovan Varnsdorf

42 : 63  (14:10, 31:26, 35:40)

Body: Effler 18, Petrla 12, Kozák 8, Bachmanová 7, Maščuch 6, Nechanický 5, Jarábek 4, Kalivoda 3.

My jsme vyhráli - jejda. Ve velmi důležitém utkání jsme celou první polovinu "tahali" za kratší konec provazu. Ve druhé čtvrtině byl bodový rozdíl až dvanáctibodový (18:30). Naštěstí do konce prvního poločasu se podařilo náskok soupeře trochu snížit. Ve druhé půli jsme začali lépe bránit a to se postupně začalo projevovat i na skóre. Rychlé protiútoky po úspěšné obraně znamenaly zvrat v utkání a celkové vítězství. Nutno poznamenat, že vydřené a bolevé. Pochvalu zaslouží celý tým za bojovnost ve druhé půli.

První turnaj o rozdělení do skupin - Teplice 4.10.2014

37 : 35 (6:12, 14:20, 21:24, 33:33)

Body: Petrla 10, Tlapák a Bachmanová 6, Effler 4, Kozák, Sembdner, Jarábek, Nechanický po 2, Jeřábek 1.

První zápas v sezóně byl poznamenán množstvím zkažených přihrávek a nepřesné střelby.

25 : 99 (8:24, 14:60, 22:68)

Body: Maščuch 8, Tlapák, Kozák a Effler po 4, Bachmanová a Nechanický po 2, Jeřábek 1

Naši hráči nestačili na podstatně rychlejšího soupeře, který nacházel v naší obraně velmi mnoho prostoru. Pochválit lze snad jen první pětku za výkon ve třetí čtvrtině - 8:8.