Komentáře Nejmladší mini

31.7.13 11:44 | P.Homan | 1530x

V neděli 30.3.jsme sehráli 2 utkání s BK Baník Most. Šlo o oblastní kvalifikaci na Národní finále v Příboru 25.-27.4. v kategorii nejmlmini mix U11. Znamená to, že na hřišti musí být poměr hráčů a hráček 2:3 či 3:2.

1. zápas

TJ Slovan Varnsdorf : BK Baník Most

83 : 61 (16:14, 25:14, 19:27, 23:6)

Body: Nechanický J. 24, Steško P. 10, Maščuch D. 8, Damašek F. 8, Bourek K. 7, Kopecká A. 6, Juricová V., Michalinová B., Jarábek R., Ešnerová V. a Ježek M. po 4

Ze skóre čtvrtin je patrné, že 1.čtvrtina byla vyrovnaná, bojovalo se o každý míč, ve 2.čtvrtině jsme si udělali náskok díky dobré obraně a přesné střelbě Pepy Nechanického. Ve 3.čtvrtině nás soupeř dotahoval zásluhou šikovné hráčky č.8, kterou jsme nedokázali ubránit a dala nám 26 bodů. Naštěstí 4.čtvrtina vyzněla v náš prospěch, opět jsme se soustředili na obranu a koše začaly padat i ostatním hráčům a hráčkám.

2. zápas

BK Baník Most : TJ Slovan Varnsdorf

49 : 75 (21:10, 2:32, 20:7, 6:26)

Body: Nechanický J. 26, Juricová V. 14, Jarábek R. 12, Maščuch D. 6, Damašek F. 6, Bourek K. 4, Steško P. 4, Ešnerová V. 2, Michalinová B. 1

Nastoupili jsme do utkání ukolébáni vítězstvím z prvního zápasu a proto jsme 1.čtvrtinu prohráli. Druhá pětka zahrála svoji čtvrtinu zodpovědně, bránila po celém hřišti, soustředila se na hru a 2.čtvrtinu výrazně vyhrála, takže v poločase jsme vedli již o 19 bodů. Třetí čtvrtinu jsme opět prohráli a soupeř stáhnul náš náskok na 6 bodů. Poslední část utkání však byla již opět v naší režii, mohli jsme prostřídat všechny hráče a zaslouženě jsme vyhráli.

6. turnaj kategorie nejml. mini se hrál ve Varnsdorfu 15.3. Přijelo družstvo chlapců z Děčína a družstvo děvčat z Litoměřic. Obě družstva byla v tabulce před námi.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Horejsek Děčín A

34 : 58 (7:15, 7:14, 12:12, 8:17)

Body: Nechanický J. 6, Maščuch D. 5, Špiroch M. 8, Michalinová B.3, Steško P., Juricová V., Jarábek R., Tomko Š., Sembdner O. a Damašek F. po 2

S tímto soupeřem jsme hráli již v listopadu v Děčíně. I tam jsme prohráli o 20 bodů. Celý zápas si hráči Děčína udržovali náskok o 15 bodů a ve 4. čtvrtině jej ještě zvýšili. Naši hráči se stále málo pohybují po hřišti, velkým problémem jsou pro nás přesné přihrávky a "měkký " driblink. Také podceňujeme obranu.

Slovan Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

44 : 62 (12:22, 7:12, 12:11, 13:17)

Body: Nechanický J 13, Juricová V. 10, Maščuch D. 10, Steško P. 10, Bourek K. 8, Ježek M. 4, Ešnerová V. 2, Sembdner O. 4, Bulejko K. 1

V tomto zápase jsme sehráli moc dobře 1.čtvrtinu,tu jsme vyhráli 22:12, 2.čtvrtinu jsme náskok trochu zvýšili a v poločase jsme vedli o 15 bodů. Druhý poločas byl z naší strany slabší a děvčata z Litoměřic bojovala o každý míč. Pro špatné bránění se vyfaulovali 2 hráči a my měli asi i trochu štěstí, že hráčky neproměňovaly trestné hody a tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Další turnaj nejml. mini se hrál v Litoměřicích v hale na Kocandě. Čekala na nás dvě silná družstva z čela tabulky. Nejprve děvčata z Ústí nad Labem, potom chlapci ze Slavoje Litoměřic.

BK Slovan Ústí n.L. - TJ Slovan Varnsdorf
42 : 37 (9:8,13:8,13:0,7:20)

Body: Pepa Nechanický 16, Dominik Maščuch 9, David Petrla 4, Karel Bulejko 2, Martin Špiroch 2, Petr Steško 2, Šimon Tomko 2

Sehráli jsme vyrovnané utkání, které jsme si prohráli špatnou obranou a malou bojovností v prvním poločase. Ve druhém jsme již bránili lépe, ale ve 3. čtvrtině jsme nedokázali dát body a prohráli ji 0:13. V poslední čtvrtině sice kluci, hlavně Pepa Nechanický a Dominik Maščuch zabojovali a závěr zápasu zdramatizovali, ale přesto jsme o 5 bodů prohráli.

TJ Slovan Varnsdorf - Slavoj BK Litoměřice

20 : 82 (4:34, 11:19, 4:19, 1:10)

Body: Martin Špiroch 4, Anička Kopecká 4, Oliver Sembdner 4, Dominik Maščuch 2, Baruška Michalinová 2, Viky Juricová 2, Pepa Nechanický 2

Zápas s Litoměřicemi byl zcela v režii soupeře, již v 1.čtvrtině si vytvořil značný náskok. My si mohli zkoušet lepší obranu a lepší vyhození z autu. Přesto, že jsme výrazně prohráli, myslíme si, že je potřeba takovéto zápasy sehrát.

1.2. jsme sehráli dvojzápas v rámci OP nejml.mini s BA Roudnice.

TJ Slovan Varnsdorf - BA Roudnice n.L.
43 : 60 (8:20, 13:7, 14:22, 8:11)

Body: Petr Steško 8, Viky Juricová 7, Vanesa Ešnerová 6, Oliver Sembdner 5, Šimon Tomko 4, Anna Kopecká 4, Barča Michalinová 3, Dominik Maščuch, Karel Bourek a Martin Špiroch po 2

První čtvrtina vypadala, že rozdíl ve skore bude hrozivý, ale už ta druhá vyzněla v náš prospěch a poločas skončil 21 : 27. Zápas jsme prohráli, protože jsme nedokázali ubránit roudnického hráče č.14, který nám nasázel kolem 40-ti bodů a v rozhodujících chvílích jsme také byli nepozorní, nesoustředění. Naopak pochvalu zaslouží všichni hráči za bojovnost, houževnatost. Je potřeba zlepšit střelbu a věnovat se obraně.

BA Roudnice n.L. - TJ Slovan Varnsdorf
66 : 54 (11:13, 25:11, 8:24, 22:6)

Druhé utkání bylo vytovnané do poslední čtvrtiny, kdy byl stav 48:44. Naši hráči se snažili, ale vypadla nám pro zranění Anička Kopecká a opět jsme nechali střílet hráče č. 14, i když v tomto druhém zápase už nedal tolik bodů. U nás se prosadil Dominik Maščuch s 19 body.

S tímto soupeřem se setkáme v kvalifikaci, tak potrénujeme a budeme se snažit zlepšit útok i bránění.

Třetí turnaj nejml.mini jsme hráli doma. Před tímto turnajem jsme byli na předposledním místě, tak jsme věřili, že domácí prostředí nám pomůže.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Sluneta Ústí n.L. "B"
129 : 6 (44:0,23:0,28:2,34:4)

Body: Anička Kopecká 26, Filip Damašek 22, Dominik Maščuch 21, Vanesa Ešnarová 14, Barča Michalinová 12, David Petrla 10, Petr Steško 8, Viky Juricová 8, Terezka Paličková 4, Dan Kadeřábek 4

Z výsledku je vidět,že jsme byli lepší mužstvo a že zápas byl rozhodnut již po první čtvrtině. Naši hráči zahráli všichni dobře a přestože nás bylo jen 12, měli jsme v jakémkoliv složení pětek převahu. Dobře jsme bránili po celém hřišti a dávali koše z dvojtaktu.

BK Teplice - TJ Slovan Varnsdorf
10 : 88 (2:30,2:14,2:20,4:24)

Body: Vanesa Ešnerová 18, Anička Kopecká 16, Viky Juricová 14, Dominik Maščuch 14, Barča Michalinová 12, David Petrla 8, Petr Steško 6

I ve druhém utkání jsme byli výrazně lepší a naši hráči zahráli moc pěkně, bojovali o každý míč a tak se mohli poprvé radovat z 1.místa v turnaji. Těmito zápasy jsme si vylepšili skore a určitě se v tabulce posuneme dopředu.

Výsledky druhého soutěžního turnaje v Děčíně 9.11.2013.

BK Děčín B - TJ Slovan Varnsdorf
54 : 31 (10:9,25:4,9:12,10:6)

Body: Maščuch 12, Steško 4, Kopecká 4, Jarábek 3, Ešnerová 2, Paličková 2, Damašek 2, Juricová 1, Bourek 1

S tímto soupeřem jsme prohráli před 4 týdny 18:52. Věřili jsme, že tentokrát vyhrajeme. První čtvrtina byla vyrovnaná, bojovalo se o každý míč. Bohužel již ve druhé čtvrtině nám soupeř utekl. Prohráli jsme ji 4:25. Je pravda, že druhá pětka nebyla kompletní, dva hráči dorazili trochu později po odehraném hokejovém utkání. Pochvalu si zaslouží Dominik maščuch za bojovnost a nastřílené body.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Děčín A
33 : 53 (10:14,12:10,1:17,10:12)

Body: Damašek 6, Tomko 4, Nechanický 4, Kopecká 4, Bulejko 4, Jarábek, Juricová, Maščuch, Sembdner, Špiroch po 2, Bourek 1

Toto družstvo je družstvo chlapců. My měli posily z družstva mladších mini, pět chlapců, kteří k nám věkově spadají. Do poloviny zápsu jsme drželi se soupeřem krok, poločas jsme vyhráli 22:24. Rozhodující ale byla třetí čtvrtina, kdy jsme špatně bránili, nedokázali si přesně přihrát a nedali prakticky žádné body. Čtvrtina skončila 1:17 a tím byl zápas rozhodnut.

Výsledky prvního soutěžního turnaje v Děčíně 13.10.2013.

BK Děčín "B" - TJ Slovan Varnsdorf
52 : 18

Body: Steško 7, Maščuch 4, Jarábek 3, Michalinová, Juricová, Kopecká po 2

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Slovan Litoměřice "A"
12 : 65
Body: Steško a Juricová po 4, Michalinová a Jerábek po 2

Náš výkon a výsledek odpovídá nasazení v tréninku. Někteří nás mile překvapili, někteří zas nemile, my trenéři se budeme snažit zlepšit přípravu a její důslednost. Máme měsíc na zlepšení a příště už chceme určitě uhrát lepší výsledek.

Pochválit musíme hlavně Péťu Steška za bojovnost a zodpovědnost, s jakou přistoupil k zápasu. Pak nováčky Dominika, Richarda, Filipa, Káju, Aničku - u nich je vidět bojovnost a nebojí se hrát i přes neznalost pravidel.

Víc jsme čekali od ostatních děvčat, v zápase pod tlakem chybí tréninková soustředěnost a cvik a nedáváme jasné koše. A ta zodpovědnost bránění přiděleného hráče ...to je naše veliká slabina!

Pochvala pro nejmenšího hráče našeho týmu...Marečka, který se nebál a dravě párkrát získal míč. Také svého hráče si pečlivě hlídal a poslechnul pokyny.

Ti, kteří nejsou jmenováni, hráli svůj tréninkový standard, ale to na zápas nestačí. Je zapotřebí se zlepšit v tréninku.