38 : 35

Body: Mísařová 8, Bachmanová 7, Paličková,Ešnerová,Jirchářová K.,Spirákusová po 4 bodech, Zirmová, Kopecká po 2 bodech

68 : 53

Body: Jirchářová Klára 14, Mísařová 9, Bachmanová 7, Jirchářová L., Spirákusová 6, Paličková, Michalinová 4, Juricová 2, Kopecká 1 bod

V děčínské hale se naše děvčata pustila do soupeře s velkým odholáním a dobrou hrou ve šech směrech. V prvním zápase byla výborná obrana i v útoku se dařilo proměňovat koše. V druhé polovině se soupeř dopouštěl hrubých faulů, které bohužel rozhodčí neviděli. Hrubou hrou se naše hráčky nechaly ovlivnit a vítězství nám uteklo o pár bodů. Ve druhém zápase se nám i přes dobrou obranu nedařilo střelecky, všechny hráčky zaslouží pochvalu za dobrý výkon. Nejlepší hráčkou byla Klára Jirchářová se 14 body.

Basket Academy Louny : TJ Slovan Varnsdorf

37 : 42

Body Slovan: Bachmanová 14, Juricová, Spirákusová po 6, Mísařová, Jirchářová K., Jirchářová L. po 4, Zirmová, Michalinová po 2

43 : 36

Body Slovan: Mísařová 9, Spirákusová 8, Bachmanová 7, Ešnerová, Jirchářová L. po 4, Jirchářová K., Michalinová po 2

Velké množství neproměněných košů se podepsalo na našem těsném vítězství a taky prohře. K sobotnímu neúspěchu přispěli i rozhodčí, kteří nepískali fauly a hra byla dost tvrdá. Bohužel se pořád potýkáme s nepozorností v obraně a špatnými přihrávkami.

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Lokomotiva Liberec

49 : 37

Body Slovan: Spirákusová 12, Michalinová 10, Bachmanová 8, Juricová 6, Jirchářová L., Relichová po 4 bodech, Mísařová 3, Ešnerová 2 body

TJ Slovan Varnsdorf : TJ Lokomotiva Liberec

48  :  44

Body Slovan: Jirchářová L. 10, Bachmanová 9, Ešnerová 8, Mísařová 6, Michalinová 5, Paličková 5, Sadivová, Juricová, Zirmová po 2 bodech.

Obě utkání byla překvapivě vyrovnaná, ale přesto je naše děvčata nakonec zvítězila. Bohužel celý zápas jsme se potýkaly s nepřesnou střelbou a z velké části i nekolektivní hrou. Všem děvčatům však patří pochvala za bojovnost.

Fotogalerie zde

TJ Slovan Varnsdorf  - Levhartky  Chomutov
38 : 70

Body Slovan: Bachmanová 12,Spirákusová 8, Körmöczyová 6, Michalinová 4, Mísařová 3, Jirchářová L. 3, Jirchářová K. 2

40 : 74

Body Slovan: Bachmanová 14, Spirákusová 8, Jirchářová L. 6, Jirchářová K. 4, Paličková 4, Mísařová 2, Körmöczyová 2

Soupěř z druhé příčky tabulky byl pro nás výzvou, bohužel se nám nepodařilo zachytit jeho rychlý nástup do hry a byly jsme zaskočeny jeho rychlou hrou. Rychlé protiútoky a základní chyby nejen v obraně, ale také v přihrávkách během útoku, nás provázely oběma zápasy. Bohužel i díky nesoustředěnosti dvou opor našeho družstva jsme zaznamenaly vysokou prohru.

ASK Lovosice - TJ Slovan Varnsdorf

55 : 56

Body Slovan: Bachmanová 15, Spirákusová 9, Ešnerová 9, Mísařová 6, Michalinová 4, Juricová 3, Relichová, Jirchářová L., Kopecká, Paličková a Sadivová po 2

První zápas jsme stále prohrávaly o 3 až 5 bodů, ale poslední čtvrtina nám vyšla střelecky a děvčata zabojovala v obraně, takže ve 4 minutě 4.čtvrtiny jsme vedly 54:51. Soupeř potom naštěstí nevyužil trestné hody a my ubránily jednobodový náskok.
Naše hráčky měly výškovou převahu, kterou jsme opět nedokázaly využít pod košem. Většinu košů nám dali 3 hráči-kluci, které jsme neubránily.

59 : 54

Body Slovan: Bachmanová 14, Mísařová 14, Zirmová 6, Jirchářová L. 6, Körmöczyová 6, Ešnerová 4, Juricová, Michalinová po 2

Druhý zápas byl v poločase 26:26, za nás již nehrála Anička Kopecká, která si zvrkla kotník v závěru prvního utkání. Třetí čtvrtina byla pro nás kritická, hráčky nezvládly ubránit hráče č.12, vyfaulovala se Simča Bachmanová a děvčata to vzdala. Nedařila se střelba a my tuto čtvrtinu prohrály 8:23. Poslední čtvrtina byla v naší režii, děvčata zabojovala a zápas ještě zdramatizovala, stáhla soupeřův náskok na 5 bodů, ale více se nepodařilo.

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Slovan Litoměřice

47 : 66

Body: Ešnerová 14, Spirákusová 10, Michalinová 7, Mísařová 6, Juricová 4, Körmöczyová 4, Jirchářová L. 2

42 : 66

Body: Jirchářová L. 10, Juricová 8, Mísařová 6, Michalinová 6, Spirákusová 4, Ešnerová 3, Jirchářová K. 2, Körmöczyová 2, Paličková 1

17. ledna jsme sehráli dva zápasy doma s družstvem TJ Slovan Litoměřice. Naše hráčky měly výškovou převahu, ale hráčky Litoměřic jsou zdatnější v herních činnostech. Našim největším problémem jsou stále nepřesné přihrávky. Přesto děvčata bojovala a bylo vidět jisté zlepšení. V obou zápasech nám soupeř utekl ve 2.čtvrtině, ostatní čtvrtiny byly vyrovnané.

BK Ústí nad Labem - TJ Slovan Varnsdorf

78 : 23

Body Slovan: Mísařová 14, Michalinová 6, Ešnerová 4, Bachmanová, Juricová, Jirchářová L. po 2 bodech.

63 : 30

Body SLovan: Bachmanová 5, Mísařová, Spirákusová po 4 bodech, Ešnerová, Michalinová, Kopecká, Jirchářová L., Paličková po 2 bodech.

Soupeř z čela tabulky s jednou vysokou hráčkou prověřil naše schopnosti v obraně vysokých hráček. Nedařila se střelba z jednoduchých dvojtaktů, scházela i bojovnost.

TJ Lokomotiva Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

40 : 47

Body Slovan: Mísařová 9, Jirchářová L. 8, Bachmanová 8, Juricová 6, Jirchářová K. 4, Kormoczyová 4, Ešnerová 4, Kopecká 2, Michalinová 2

21 : 62

Body Slovan: Jirchářová K. 12, Juricová 10, Bachmanová 10, Michalinová 10, Mísařová 8, Zirmová 4, Ešnerová 2, Kormoczyová 2

První utkání bylo navzdory tabulkovým předpokladům velmi vyrovnané. Naše hráčky se nedokázaly soustředit hlavně na obranu. Chyběla souhra a kazili jsme přihrávky. V druhém zápase jsme zlepšili jak obranu, tak i přihrávky a zlepšila se i střelba. Byla vidět dravost a chuť zvítězit a k vidění byly opravdu pěkné kombinace. Bohužel pořád nám chybí herní zkušenosti.

TJ Slovan Varnsdorf - BA Louny

51 : 52

Body Slovan: Michalinová 11, Bachmanová 11, Ešnerová 8, Mísařová, Kopecká, Kormoczyová, Spirákusová po 4, Juricová 3, Jirchářová L. 2

63 : 39

Body Slovan: Bachmanová 18, Ešnerová 14, Juricová 8, Mísařová 6, Michalinová 3, Jirchářová, Kormoczyová, Spirákusová po 4 bodech

Nesoustředěnost a základní chyby nám v prvním zápase přinesly prohru o jeden bod!! Do druhého zápasu jsme nastoupili s odhodláním vyhrát. Všechna děvčata bojovala a snažila se plnit dané pokyny, bylo vidět značné zlepšení u všech hráček hlavně v koncentrovanosti. Radost z výhry byla velká, avšak nedostatků je pořád hodně.

BK Levhartky Chomutov - TJ Slovan Varnsdorf

68 : 28

Body Slovan: Mísařová 10, Juricová 6, Spirákusová 4, Kopecká, Kormoczyová po 2 bodech

86 : 16

Body Slovan: Juricová, Kormoczyová po 4 bodech, Ešnerová, Zirmová, Kopecká po 2 bodech,

Michalinová, Jirchářová L. po 1.

V obou zápasech byla nad naše síly jedna hráčka, která svým sólovým výkonem rozhodla zápas. Našim hráčkám se nedařilo proměňovat jednoduché koše a proto byl výsledek tak jednoznačný. Za bojovnost a zpelšenou obranu si zasloží pochvalu Juricová a Mísařová.

TJ Slovan Varnsdorf - ASK Lovosice

70 : 69

Body Slovan: Juricová 21, Talianová 16, Bachmanová 15, Jirchářová K. 6, Kopecká 4, Kormoczyová a Ešnerová 3, Zirmová 2

TJ Slovan Varnsdorf -  ASK Lovosice

78 : 80pp

Body Slovan: Bachmanová 21, Talianová 19, Juricová 10, Jirchářová L. 8, Kopecká a Kormoczyová 6, Paličková 4, Ešnerová 2

Do nedělních zápasů jsme nastoupili oslabeni nemocemi, ale i prázdninami. Od začátku se v soupeřově družstvu, které hraje tuto soutěž jako mix, prosazovali tři kluci. Byli rychlejší a našim děvčatům se je nedařilo ubránit. V posledních dvou čtvrtinách se nám podařilo soupeře přehrát a tak jsme po posledním koši, v poslední vteřině zápasu mohli slavit vítězství.

Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější a tak se skóre přelévalo sem tam. Děvčata bojovala o každý míč, ale nedařila se nám opět střelba z pod koše. V prodloužení se nám už nepovedlo dát rozhodující koš.

TJ Slovan LItoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

52 : 28

Body Slovan: Bachmanová 7, Kormoczyová a Jirchářová Lucka 6, Talianová 3, Michalinová, Ešnerová, Spirákusová po 2

56 : 19

Body Slovan: Bachmanová 8, Ešnerová 6, Spirákusová 4, Talianová 1 bod

Naše sobotní utkání v Litoměřicích jsme nevyhrály, ale získaly jsme další zkušenosti a náš tým se o příznivý výsledek snažil co mu síly stačily. Bojovnost nám nechyběla ale ta k výhře nestačí.

TJ Slovan Varnsdorf  -   BK Horejsek Děčín

48 : 67

Body Slovan: Bachmanová 19, Spirákusová 8, Juricová a Ešnerová po 6, Kopecká 7, Kormoczyová 2

60 : 51

Body Slovan: Bachmanová 22, Juricová 8, Kopecká, Ešnerová , Jirchářová L. po 6, Michalinová, Kormoczyová po 4, Paličková a Spirákusová po 2

V sobotu jsme na palubovce přivítaly soupeřky z Děčína a velkým odhodláním se pustily do zápasů. První zápas proti Děčínu byl ve znamení velké bojovnosti našich holek. Zatím jen sbíráme zkušenosti a zdokonalujeme dovednosti, a proto jsme první zápas prohráli 48:67.

Druhý zápas byl od úvodních minut vyrovnaný, dokonce naše holky svojí bojovností překvapily soupeřky a získaly převahu, dotáhly zápas k vítězství 60:51. Opět všechny holky zaslouží pochvalu za velkou bojovnost.

TJ Slovan Varnsdorf  -  BK SLUNETA Ústí n.L.

26 : 109

14 : 100

Body celkem za oba zápasy: Bachmanová 20, Juricová 8, Kopecká 8, Ešnerová 2, Zirmová 2

První zápasy v sezóně, pro mnohé první basketbalové vůbec, vybízí k intenzivnější práci na trénincích. Do sezóny 2014/2015 se k nám z Varnsdorfu přidaly i děvčata z Rumburku a tak je nyní v týmu mladších minižákyň U12 celkem 15 hráček. Sezóna začala poměrně brzo a některé z holek jsou úplné začátečnice. Ty to proti soupeři, který hraje soutěž už nejméně dva roky, neměly vůbec lehké. Oceňujeme bojovnost a snahu.