Komentáře Mladší minižáci U12

17.9.14 18:43 | Z.Strolený | 2277x

Poslední turnaj sezony kategorie U12 se hrál v Ústí nad Labem. Na něj odjelo pouze 11 hráčů, z toho 2 mladší z přípravky a 2 děvčata. To se také odrazilo na výsledcích.

1.zápas BK Horejsek Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

91 : 34

Body: Maščuch 14, Steško 7, Petrla 7, Tomko 6

S Děčínem, s kterým jsme doma před 14 dny prohráli až v prodloužení, jsme hráli vyrovnané pouze 1. čtvrtinu. Ta skončila 16:21 a naši hráči bojovali a dobře bránili. Druhá pětka však zklamala, za 2.čtvrtinu dala 1 bod, dohadovala se mezi sebou, špatně bránila a dostala 29 bodů, přestože jsme měli na hřišti vysokého hráče. Druhý poločas již byl jasný, 3.čtvrtina skončila 9:11, 4.čtvrtina 22:6. Pochvalu si zaslouží Šimon Tomko a Petr Steško.

2.zápas  TJ Slovan Varnsdorf - BK Sluneta Ústí n.L.

15 : 99

Body: Maščuch 6, Steško 4, Tomko 3, Petrla 2

Druhéutkání bylo pro naše hráče těžké, jak po fyzické stránce, žádné střídání, tak po psychické. Již nastupovali s tím, že prohrají. Soupeř byl menší, ale hbitější, rychlejší a my jsme špatně bránili. Z únavy jsme nedávali jisté koše a chyby se hromadiliy. Poločas skončil 9:43. A nakonec jsme se soustředili ubránit výsledek, abychom nedostali 100. Škoda, že jsme nejeli v silnější sestavě, všichni si mohli zahrát a výsledek by byl určitě jiný.

Ve druhém ze tří finálových turnajů naše družstvo mix U12 přivítalo na domácí palubovce týmy z Děčína a Ústí nad Labem.

1. zápas TJ Slovan Varnsdorf – BK Horejsek Děčín

66:73 (18:11/29:31/37:54/59:59)

Body: Jarábek 20, Nechanický 15, Maščuch 10, Spirakusová 5, Steško 4, Michalinová 3, Bulejko; Zirmová a Kopecká 2, Petrla 1

2. zápas TJ Slovan Varnsdorf – BK Sluneta Ústí nad Labem

41:64 (9:20/25:31/27:51)

Body: Jarábek 18, Nechanický 12, Kopecká 5, Steško 4, Bulejko 2

V prvním zápase jsme se střetli se soupeřem BK Horejek Děčín a zápas to byl velice vyrovnaný, což dokládá skóre 59:59 po základní hrací době. Na řadu tedy přišlo 5 minut dlouhé prodloužení, ve kterém se projevila únava našich hráčů, kteří neproměnili 9 z 10 trestných hodů a vítězství nám tak o 7 bodů uniklo. Celé družstvo však za předvedený výkon zaslouží pochvalu. To se bohužel nedá říci o druhém utkání proti Ústecké Slunetě. Dvouhodinová pauza mezi zápasy, ve které poměřili své síly oba naši soupeři, našemu družstvu příliš neprospěla. Ztráta koncentrace a nepřesvědčivý výkon některých opor týmu zapříčinil naši druhou porážku.

Soutěž pokračuje závěrečnými turnaji o umístění, naše družstvo konkrétně o 4.- 6. místo. První turnaj se uskutečnil 1.3. v Děčíně:

BK Sluneta ústí n.L. - TJ Slovan Varnsdorf

60 : 32

Body: Nechanický 8, Jarábek 8, Petrla 4, Sembdner 2, Tomko 2, Kalivoda 2, děvčata společně 6

Přestože jsme měli značnou výškovou převahu,nedokázali jsme ji využít. Krok se soupeřem jsme drželi pouze 1.čtvrtinu, která skončila 6:4, tu další jsme již prohráli 6:15. Na naší straně se kupily chyby v obraně, špatné přihrávky, nedokázali jsme nahrát vysokým hráčům pod koš. Také jsme byli zbytečně zbrklí a někteří moc sólisté. Ve 3. čtvrtině jsme opět zabojovali, skončila 16:14, ale náskok soupeře byl již veliký a 4. čtvrtina byla opět v jeho režii. Svou roli sehrála i určitá nesehranost .

TJ Slovan Varnsdorf - BK Horejsek Děčín

38 : 76

Body: Jarábek 11, Sembdner 8, Petrla 7, Tomko 2, Bourek 2, děvčata společně 8

Ani ve druhém utkání se nám nedařilo využít vysoké hráče. Bojovnost nám sice nechyběla, ale nepřesná střelba, špatné bránění hráče, nevyužití rychlých protiútoků nás opět zařadilo do role poražených. 1.čtvrtina vyrovnaná 11:13, druhá 10:25, třetí 8:16. Projevila se zčásti únava, zčásti nepozornost. Je potřeba, aby si hráči uvědomili, že nejprve musím svého hráče ubránit a potom mohu myslet na body. Hraje celý tým.

Závěrečné kolo základní části odehrálo naše družstvo na palubovce soupeře BK Baník Most. Přesto, že byl náš tým doplněn posilami z dívčího družstva, na soupeře jsme nestačili a ten nám uštědřil vysokou porážku.

1. zápas BK Baník Most – TJ Slovan Varnsdorf

129:25 (34:4/67:11/95:16)

Body: Petrla 6, Spirakusová a Steško 4, Ešnerová; Bulejko a Bourek 2, Kalivoda a Tomko 1

2. zápas BK Baník Most – TJ Slovan Varnsdorf

141:10 (25:4/66:6/92:10)

Body: Ježek a Steško 3, Ešnerová a Bulejko 2

Poslední domácí dvojutkání letošní sezony sehrálo družstvo nejmladších minižáku proti Slavoji BK Litoměřice. Domácí družstvo oslabené o tradiční opory nestačilo na soupeře a odneslo si z tohoto utkání drtivou porážku.

1. zápas TJ Slovan Varnsdorf – Slavoj BK Litoměřice

29:117

Body: Steško a Maščuch 8, Damašek a Petrla 5, Tomko 3

2. zápas TJ Slovan Varnsdorf – Slavoj BK Litoměřice

16 : 133

body: Steško 7, Maščuch 3, Ježek; Petrla a Bulejko 2

Značně oslabené naše družstvo mladších minižáků přivítalo v neděli 18. 1. K dalšímu dvojutkání liberecké Kondory. Naši hráči sice bojovali, přesto jsme oba zápasy vysoko prohráli.

1. zápas TJ Slovan Varnsdorf – BK Kondoři Liberec

23:124

Body: Petrla 8, Bulejko 5, Bourek a Beytler 4, Damašek 2

2. zápas TJ Slovan Varnsdorf – BK Kondoři Liberec

28:108

Body: Steško 8, Petrla 6, Damašek a Ježek 4, Bulejko, Bourek a Beytler 2

Poslední soutěžní dvojutkání v letošním roce jsme odehráli v Ústí nad Labem.

1. zápas BK Ústí nad Labem – TJ Slovan Varnsdorf

63:29

Body: Nechanický 13, Sembdner 10, Petrla 6, Bulejko 2

2. zápas BK Ústí nad Labem – TJ Slovan Varnsdorf

74:46

Body: Maščuch 13, Petrla 12, Nechanický 7, Sembdner, Bourek a Steško 4, Bulejko 2

První zápas byl jasnou záležitostí domácího celku. Nedokázali jsme se vypořádat s agresivní obranou soupeře, která nám činila největší potíže, zároveň se nám nedařilo ubránit rychlé domácí hráče ve hře jeden na jednoho a celkově odevzdaný výkon tak zapříčil naši prohru o 34 bodů (63:29). Ve druhém utkání se nám dařilo více, zlepšenou hrou v útoku i v obraně jsme byli schopni konkurovat soupeři a první část utkání dokonce vyhráli 13:11. Vyrovnaný výkon jsme podávali až do 7. minuty třetí čtvrtiny, kdy se za stavu 42:42 zranil jeden z domácích hráčů a soupeř dohrával toto období ve čtyřech hráčích. My jsme však nedokázali početní převahy využít, naopak navrch měli v této části hry domácí, kterým se podařilo do konce čtvrtiny odskočit na rozdíl 7 bodů, a svůj náskok výrazně navýšit ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme toto hrací období prohráli rozdílem 4:25, celkově 74:46

1. zápas Slavoj BK Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

69 : 33 (14:11, 35:17, 53:27)

Body: Nechanický 13, Steško 8, Ježek 6, Maščuch 4, Bulejko 2.

2. zápas Slavoj BK Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

67 : 36 (16:13, 38:20, 56:25)

Body: Maščuch a Špiroch po 9, Petrla D., Tomko a Bulejko po 4, Voráček a Toledo po 2, Steško a Bourek 1.

Druhé domácí dvojutkání letošní sezóny vyznělo lépe pro BK Baník Most.

1. zápas TJ Slovan Varnsdorf – BK Baník Most

36:98 (17:35)

Body: Jarábek 15, Steško 5, Ježek; Damašek; Maščuch 4, Tomko; Toledo 2

2. zápas TJ Slovan Varnsdorf – BK Baník Most

29:98 (9:53)

Body: Jarábek 14, Maščuch 3, Záleský; Steško; Bulejko; Bourek; Ježek; Tomko 2

V obou zápasech naše družstvo nestačilo na soupeře. Nedařilo se nám zakončení, kdy jsme se nedokázali prosadit proti dobře bránícímu soupeři. Naproti tomu na naší obranné polovině soupeř vynikal ve hře 1 na 1, i v jednoduchých herních kombinacích. Značné množství ztrát a odevzdaný výkon tak zapříčinili naši porážku.

V dalším kole letošní sezóny jsme jeli hrát do Liberce, vyhrát se nám bohužel nepodařilo.

1. zápas: BK KONDOŘI Liberec – TJ SLOVAN Varnsdorf

104:26 (60:16)

První zápas byl zcela v režii soupeře z Liberce. V první čtvrtině utkání nastřílel 35 bodů, proti našim 6, a my jsme po zbytek zápasu nedokázali jeho tempo zastavit. Nedařilo se nám ubránit soupeře ve hře 1 na 1 ani v jednoduchých útočných kombinacích, zároveň jsme se příliš nedokázali prosadit v útoku. I přes snahu našich hráčů, za kterou zaslouží pochvalu, jsme prohráli vysokým rozdílem 104:26.

Body: Pepa Nechanický 10, Oliver Sembdner 6, Dominik Maščuch a Karel Bourek 4, Jirka Beytler 2

2. zápas: BK KONDOŘI Liberec – TJ SLOVAN Varnsdorf

89:40 (47:28)

Druhý zápas byl pro naše družstvo úspěšnější, i když výhru jsme přesto vybojovat nedokázali. V první čtvrtině naši hráči bojovnou hrou dokázali převýšit soupeře jak v obraně, tak v útoku a vyhrát tuto část hry v poměru 14:20. Za předvedený výkon v tomto hracím období si naši hráči zaslouží velkou pochvalu. Druhá čtvrtka zápasu vyšla lépe soupeři, když se nám nepodařilo ubránit zejména nejlepšího střelce domácích, který v tomto období nastřílel 23 bodů a Kondoři se tak na konci prvního poločasu ujali vedení 47:28. V druhé půli zápasu jsme nedokázali zopakovat výborný výkon z první hrací části, nedařilo se nám v obraně ani zakončení a podlehli tak i v druhém zápase. Naše družstvo předvedlo bojovný týmový výkon, musíme se však poučit z chyb a zapracovat na jejich minimalizaci.

Body: Dominik Maščuch 16, Oliver Sembdner a Martin Špiroch 6, Jirka Beytler 4, Patrik Voráček; Karel Bourek; Matyáš Ježek a Pepa Nechanický 2

V druhém dvojutkání této sezóny jsme přivítali soupeře z Ústí nad Labem.

1. zápas:   BK SLUNETA Ústí nad Labem – TJ SLOVAN Varnsdorf

61:55 (34:27)

První utkání dopadlo lépe pro naše družstvo. Od začátku zápasu jsme byli ve vedení (13:0), a i když se soupeři podařilo bodový rozdíl korigovat, vyhráli jsme první čtvrtinu o dva body (17:15). I v další části hry byli bodově úspěšnější naši hráči, když se nám dařila střelba, soupeře jsme ale byli schopni zastavovat pouze za hranicí pravidel, ten však nedokázal využít příležitosti trestných hodů a tak byl poločasový výsledek 34:27. Vedení v zápase jsme si udrželi i po poločasové přestávce, kdy se nám podařilo snížit, do té doby, velký počet faulů. I když jsme tuto část hry o jeden bod prohráli, celkové skóre bylo 49:43 v náš prospěch. Poslední čtvrtina dopadla pro obě družstva bodově shodně a tak jsme se mohli radovat z vítězství 61:55. Nastoupili všichni hráči a zaslouží si pochvalu za bojovnost.

Body: Ríša Jarábek 18, Oliver Sembdner 12, Pepa Nechanický 10, Filip Damašek 10, Péťa Steško 6, Matyáš Ježek 4, Dominik Maščuch 3, Sebástian Toledo 2

2. zápas: BK SLUNETA Ústí nad Labem – TJ SLOVAN Varnsdorf

53:69 (30:30)

V druhém zápase se role obou družstev obrátily, do vedení šla Sluneta (0:6) a po skončení prvního hracího období vedla v poměru 12:19. Druhá čtvrtina utkání se lépe vyvíjela pro náš tým. Bojovným výkonem v útoku a v obraně, bez zbytečných osobních chyb, jsme dokázali náskok soupeře stáhnout a v polovině zápasu na světelné tabuli svítil výsledek 30:30. Bohužel po poločase jsme nedokázali v tomto tempu pokračovat, soupeř využil naší horší obrany a ujal se vedení 43:51. V poslední čtvrtce jsme už neměli sílu výsledek zvrátit a podlehli tak soupeři 53:69. Naše družstvo si zaslouží pochvalu za snahu, soupeř byl však tentokrát lepší.

Body: Ríša Jarábek 21, Domink Maščuch 14, Pepa Nechanický 6, Martin Špiroch 4, Oliver Sembdner 4, Matyáš Ježek 2, Péťa Steško 2

V neděli 28.9. začala soutěž mladších minižáků U12.

První dvojutkání letošní sezony jsme hráli v Děčíně. Naše družstvo je složeno z hráčů ročníku 2003 a z hráčů, kteří loni hráli nejml. mini mix ročníku 2004, navíc doplněné novými hráči z přípravky ročníku 2005 a 2006.

1.zápas   BK Horejsek Děčín     -      TJ Slovan Varnsdorf

45 : 46  /16:3, 8:17, 17:20, 4:6/

První čtvrtina našim hráčům vůbec nevyšla, nedařila se střelba, ve druhé čtvrtině nás druhá pětka opět vrátila do hry, kluci dobře bránili a začali jsme dávat body. Poločas tedy skončil 20:24. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná, chytla se i naše první pětka střelecky. Zlomová byla 3.minuta této čtvrtiny, kdy soupeř si dal vlastní koš. Před závěrečnou částí byl stav 41:40 pro Děčín. Poslední čtvrtina byla vyrovnaná, chyby na obou stranách, boj o každý míč. V 6 minutě stav 44:44. V poslední minutě dal Dominik Maščuch rozhodující koš z dvojtaktu a naši hráči již ubránili vítězství, i když si soupeř vzal 2 tajmy a vyhazoval z útočné poloviny. Pochvalu zaslouží celý tým, podal bojovný výkon.

Body: Petr Steško 17, Dominik Maščuch 12, Pepa Nechanický 10

2.zápas   BK Horejsek Děčín    -     TJ Slovan Varnsdorf

43 :  49   /5:15, 4:12, 23:8, 11:14/

Druhé utkáni jsme začali výborně, obě pětky byly lepší než soupeř, dařilo se střelecky, dobře jsme bránili, poločas skončil 9:27. Vypadalo to, že toto utkání bude mít hladký průběh v náš prospěch, ale opak byl pravdou. Ve 3.čtvrtině naši hráči zcela selhali, začali kupit chybu za chybou. Špatně si přihrávali, nedokázali se uvolnit pro přihrávku, spěchali se střelbou. Děčínští stáhli náš náskok na 3 body. Opět se rozhodovalo ve 4.čtvrtině, naše pětka podala dobrý výkon, přidala body a ubránila naše vítězství. I v tomto zápase kluci bojovali a kromě 3.čtvrtiny byli lepší. Do hry se zapojilo všech 12 hráčů.

Body: Richard Jarábek 14, Dominik Maščuch 8, Pepa Nechanický 6, Karel Bulejko 6, Petr Steško 5, Šimon Tomko 4