Body: Kozák 9, Tlapák a Petrla po 6, Effler a Jeřábek po 2.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Real Roudnice n. L.

24 : 108 /8 : 58/

Body: Petrla 6, Jeřábek, Kozák a Tlapák po 4, Tomko, Effler a Kalivoda po 2.

Kvalifikace o NF kategorie U12 byla pro nás příležitost zahrát si další dva kvalitní zápasy. V přípravě jsme využili i krátkého soustředění. Naši hráči podali v těchto utkáních snaživý výkon, ale výsledky nejsou uspokojivé. Výsledek utkání s Libercem v podstatě kopíruje i výsledky v sezóně. Utkání s Roudnicí je poněkud specifické s ohledem na složení tohoto družstva, kde se potkalo několik individualit z různých klubů. Je ovšem potřeba konstatovat, že máme stále co dohánět.

Výsledek zbývajícího zápasu:

BK Kondoři Liberec - BK Real Roudnice n.L.

29 : 84 (17:40)

Turnaj v Ústí n.L.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Horejsek Děčín

79 : 32 (35:17)

Body: Kozák 25, Petrla T. 18, Gerhát 11, Sembdner 8, Effler 6, Kalivoda 5,
Petrla D., Jeřábek a Ježek po 2.

Naši hráči se do tempa dostávali pomaleji, když první čtvrtina skončila nerozhodně 10:10. Ve druhé části utkání po zlepšené obraně vyráželi naši hráči často do rychlého zakončení a skóre rychle narůstalo v náš prospěch. Druhá půle měla obdobný průběh. Bojovná, ale na skóre chudší třetí čtvrtinu (10:6). V poslední část zápasu již znatelná převaha naší pětice.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Sluneta Ústí nad Labem

31 : 72 (16:35)

Body: Effler 9, Petrla 7, Bachmanová 5, Kalivoda a Kozák po 4, Gerhát 2.

Soupeř nám opět udělil lekci z rychlosti a jednoduchosti. Naši hráči se nebyli schopni vyrovnat s rychlostí soupeře a často jen zpovzdálí pozorovali úspěšné zakončení ústeckých. Ve hře se opět objevily staré chyby. Nepřesné přihrávky, malý důrez a laxní obrana.

Těmito zápasy skončila soutěž mladších minižáků - ročník 2013/14. Ve finálových turnajích se nám podařilo jedenkrát zvítězit a třikrát jsme odešli poraženi. Škoda je zejména zbytečné porážky v Děčíně. Svou pozici jsme si oproti dlouhodobé části nezlepšili, ale snad jsme se výkonnostně posunuli trochu vzhůru.

Turnaj v Děčíně.

BK Sluneta Ústí nad Labem - TJ Slovan Varnsdorf

66 : 47 (35:19)

Body: Kozák 11, Bachmanová 10, Nechanický 9, Effler 6, Jarábek a Petrla po 4, Sembdner 3.

BK Horejsek Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

53 : 50 (22:28)

Body: Effler 12, Kozák 9, Petrla 8, Nechanický 7, Jarábek 6, Jeřábek a Bachmanová 4.

K prvnímu finálovému turnaji v Děčíně jsme odcestovali v silně zredukované sestavě. Přesto jsme v obou zápasech podali solidní výkony a zejména výsledek druhého zápasu byl dlouho otevřeny, když jsme ještě dvě minuty před koncem utkání vedli. Závěr patřil šťastnějším domácím hráčům. Našim patří poděkování za odvedenou hru.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Slavoj Litoměřice

28 : 102 (11:43)

Body: Petrla 10, Bachmanová 5, Gerhát a Tlapák po 3, Kalivoda, Kozák a Nechanický po 2, Jeřábek 1.

32 : 81 (21:41)

Body: Petrla 12, Bachmanová 8, Tomko a Gerhát po 4, Tlapák a Kozák po 2.

V posledním utkání dlouhodobé části hostil náš celek vedoucí družstvo tabulky. I přes snahu jsme za soupeřem zaostávali v rychlosti a důrazu. Velké problémy jsme také měli s přechodem na útočnou polovinu, když nás soupeř donutil k velkému počtu chyb. Přesto je oproti zápasu v Litoměřicích možné vysledovat mírné zlepšení. Tam totiž skončily oba zápasy ještě větším rozdílem.

Nyní pokračuje soutěž dvěma závěrečnými turnaji v Děčíně a v Ústí nad Labem.

BK REAL Roudnice nad Labem - TJ Slovan Varnsdorf

64 : 38 (37:20)

Body: Effler 13, Bachmanová 10, Petrla 7, Tomko 4, Gerhát a Kalivoda po 2.

48 : 33 (27:18)

Body : Effler 10, Petrla 6, Kozák 5, Bachmanová a Kalivoda po 3, Jeřábek, Gerhát a Sembdner po 2.

Naši hráči podali proti soupeři z čela tabulky snaživý výkon. Zlepšená hra v obraně a nižší počet ztrát přinesl ve výsledku sice porážku, ale nikoli tak vysokou jako v domácím utkání. Zbytečné chyby nás připravují o lepší výsledky. Soupeř se opíral o výkon hráče Kočvary.

23 : 74 (17:33)

Body: Nechanický, Gerhát a Tomko po 6, Kozák a Bachmanová po 2, Sembdner 1.

25 : 95 (21:40)

Body: Gerhát, Tlapák a Kalivoda po 4, Kozák 3, Petrla, Effler a Jeřábek po 2, Bachmanová a Sembdner po 1.

Naši hráči podali v obou zápasech sice snaživý výkon, ale na soupeře to prostě nestačilo. Velmi těsná osobní obrana působila našim hráčům velké problémy a postupem času s ubývajícími silami byl problém rozehrát a úspěšně zakončit stále naléhavější.

58 : 21 (21:9)

Body: Tlapák 6, Krkoška, Bachmanová, Petrla, Effler, Nechanický, Gerhát a Kalivoda po 2, Kozák 1.

72 : 33 (39:21)

Body: Effler 12, Tlapák 9, Gerhát 5, Kozák 3, Kalivoda a Bachmanová po 2

Našim hráčům se nedá upřít v obou zápasech snaha, ale zatím to nestačí na lepší výsledky. Domácí hráči byli výrazně rychlejší a dravější. Také přesnost přihrávek a střelby byla na straně domácích. Přesto byl výkon našeho družstva o malinko lepší ve srovnání s domácím utkáním
s Děčínem v minulém kole.

TJ Slovan Varnsdorf - BK Děčín

54 : 72 (28:29)

Body: Effler 12, Kozák 8, Tlapák 6, Gerhát a Špiroch po 4, Tomko 3, Kalivoda, Sembdner a Petrla po 2

V první polovině zápasu se našim hráčům dařilo, ale nástup do třetí čtvrtiny první pětka nezachytila. Ve hře se objevily chyby v přihrávkách a vázla rozehrávka. I přes snahu v závěrečné části se našim hráčům epodařilo náskok hostujícího družstva snížit.

43 : 81 (18:46)

Body: Petrla 14, Kalivoda 9, Kozák 8, Tlapák 7, Sembdner 6, Gerhát a Tomko po 3, Effler a Jeřábek po 2

Vstup do druhého utkání se naší první pětce nepodařil. Velmi špatná obrana a obrovské množství ztracených přihrávek prakticky rozhodlo o výsledku. Propastný výsledek 8:32 již nebylo reálné do konce utkání dohonit. Druhá pětka podala ve svých úsecích lepší výkon a své čtvrtiny dokonce o bod vyhrála.

Slavoj BK Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

112 : 15 (49:7)

Body: Kalivoda 4, Jerábek, Petrla, Effler, Nechanický a Gerhát po 2, Bachmanová 1.

Bez několika nemocných hráčů odcestovalo družstvo mladších minižáků k utkání s vedoucím celkem a konfrontace sil nedopadla pro naše družstvo dobře. Rychlost, přesnost přihrávek a těsná obrana nedovolila našim hráčům prakticky nic. Dostat se ke koši a úspěšně zakončit byl velký problém, zatímco domácí si s naším družstvem pohrávali jak kočka s myší.

116 : 20 (66:8)

Body: Petrla 10, Jeřábek, Effler, Nechanický, Krkoška a Gerhát po 2.

Ani ve druhém zápase, který již tradičně máme lepší, nedošlo ke zlepšení a obrázek hry a nakonec i výsledek byl téměř totožný. Čeká nás ještě hodně práce, abychom byli schopni sehrát s kvalitními družstvy vyrovnanější zápasy.

TJ Slovan Varnsdorf - BK REAL Roudnice n.L.

15 : 109 (11:42)

Body: Petrla 6, Tlapák 4, Nechanický a Gerhát 2, Kozák 1

Hostující celek měl ve svém středu několik velmi dobrých hráčů, kterým se naši hráči zatím nedokázali vyrovnat. Ve druhém poločase o vysoké prohře rozhodla špatná obrana a velké množství zkažených přihrávek.

38 : 80 (15:32)

Body: Effler 9, Nechanický a Kalivoda 6, Petrla, Kozák a Tlapák 4, Bachmannová 3, Tomko 2

Výkon našeho družstva ve druhém zápase byl o něco lepší. Zlepšila se obrana a zejména v první čtvrtině jsme soupeře nepustili do výraznějšího vedení. Škoda, že nám toto nasazení nevydrželo i ve druhé půli. Chyby v rozehrávce se i v tomto zápase opakovaly.

BK Kondoři Liberec - TJ Slovan Varnsdorf

97 : 29 (42:19)

Body: Kalivoda 5, Jeřábek, Nechanický, Hejduk a Tlapák po 4, Petrla a Effler po 3, Sembdner 2.

V prvním zápase zklamali naši hráči v bojovnosti a vůli. Velmi nezodpovědná obrana dovolila domácím získat velmi rychle dostatečný náskok a naši hráči působili v průběhu celého utkání jako "spící Růženky".

54 : 39 (27:20)

Body: Petrla 11, Kozák 8, Effler 7, Tlapák 6, Nechanický, Gerhát a Sembdner po 2, Špiroch 1.

Ve druhém zápase se výkon našich hráčů podstatně zlepšil. Lépe jsme bránili a soupeř se rázem dostal do problémů. Na konci třetí části utkání jsme prohrávali pouze o bod (40:39). Závěr utkání ale druhá pětka nezvládla a prohrála svou část 14:0.

51 : 89 (19:53)

Body: Petrla 14, Bachmanová 10, Gerhát 9, Tlapák a Nechanický a Effler po 4, Kalivoda 3, Kozák 1.

V první půli naši hráči podali ustrašený výkon s velkým množstvím chyb a nedůslednou obranou. Druhá půle byla již lepší, ovšem chyb zejména v rozehrávce bylo stále zbytečně mnoho.

49 : 71 (26:25)

Body: Petrla 14, Effler 7, Bachmanová 6, Hejduk 5, Kozák a Tomko po 4, Tlapák, Sembdner, Nechanický po 2, Jeřábek, Kalivoda a Gerhát 1.

V první polovině utkání se sice našim hráčům podařilo udržet přijatelný výsledek, i když chyby z prvního zápasu se opakovaly. O výsledku rozhodl výpadek ve třetí části hry, který jsme prohráli 4:29. Velké množství ztracených přihrávek v této části hry nás připravili o lepší výsledek. Poslední úsek zápasu již byl opět vyrovnaný. Hostující celek byl v obou zápasech rychlejší.

BK Děčín - TJ Slovan Varnsdorf

45 : 46 (26:19)

Body: Tom a Pepa 10, Simča a Tomáš 7, Pavel 4, Matěj 3, Adam a Oliver 2, Honza 1.

V první polovině utkání jsme špatně bránili, kazili přihrávky a neproměnili mnoho dvojtaktů. Na začátku druhé půle se zdálo,
že jsme se z průběhu prvního poločasu nepoučili a výsledkem bylo vedení domácích na konci 3. čtvrtiny o 13 bodů (43:30).
Ovšem poslední čtvrtina nám vyšla dokonale. Zlepšená obrana a úspěšnější střelba znamenala postupné snižování náskoku
domácích a jednobodové vedení minutu před koncem. Domácím se ještě podařilo závěr zápasu zdramatizovat jedním úspěšným
košem za celou čtvrtinu, ale naši hráči překlopili v dramatickém závěru vítězství na svou stranu.

59 : 48 (19:22)

Body: Pepa 15, Adam a Matěj 9, Simča, Tomáš a Pavel 4, Petr 2, Tom 1.

Ve druhém utkání se nám i přes řadu chybných přihrávek dařilo udržovat těsné vedení až do poloviny třetí čtvrtiny.
Pak ale po chybách v obraně a chybné rozehrávce z autu domácí odskočili a pomalu navyšovali svůj náskok.
Objektivně musíme vyzdvihnou výkon domácího hráče Rozsypala, který nám nastřílel 26 resp. 22 bodů.