Komentáře Kadeti U17

21.9.12 22:19 | P.Homan | 3661x

Kvalitním výkonem v posledním zápase jsme tak ukončili letošní sezonu. Hráli jsme se staršími, silnějšími, ale i slabšími a mladšími soupeři, nebýt ospalého startu soutěže, kde jsme prohrávali vlastními a většinou zbytečnými chybami, mohlo to dopadnout lépe.. Nicméně děkuji všem hráčům, fanouškům, nejlepšímu organizačnímu pracovníkovi a celému zázemí oddílu basketbalu a všem, se kterými jsme mohli být MY, BASKET VARNSDORF!

Adam Cedrych - trenér družstva U17

AŠ Mladá Boleslav - TJ Slovan Varnsdorf
37:101 (16:42)

Poslední zápas sezony s posledním týmem tabulky nezačal dle předpokladů. Velká hala, kde jsme dosud hráli pouze jednou, znamenala horší orientaci v prostoru, hlavně při střelbě z pole. První čtvrtina skončila remízou 10:10. Na hřišti jsme se hledali, což naštěstí po prvním dějství opadlo a Slovan začal šlapat jako namazaný stroj. Hráli jsme výborně, protože nás to bavilo a věděli jsme, že je to náš poslední zápas. Průměrně jsme od druhé čtvrtiny sázeli třicet bodů v každé! Dařilo se pod košem Ondrovi Lukešovi a pak se k němu přidal i Radek Pasovský. Obrana fungovala a soupeř měl problémy dostat se do koše.

Body: Ondra Lukeš - 28, Radek Pasovský a Jakub Vašut po 20, David Hajdu - 10, Šimon Ježek - 8, Tomáš Zadina a Jakub Palička (1x3) po 7 a Míra Málek -2

Fauly: 13/9, TH: 12/7, Trojky: 2

TJ Slovan Varnsdorf - BC Benešov
88:53 (41:32)

Odvetný zápas s Benešovem, který nás u nich doma stál zbytečnou porážku o 8 bodů, jsme chtěli vyhrát. To se nám povedlo, obzvláště ve druhém poločase, kde jsme nasázeli 47 bodů (23,5 b. na čtvrtinu). Podali jsme kvalitní výkon a příležitost dostali všichni hráči lavičky ke sbírání zkušeností . Jakub Palička nezklamal a opět hrál výborně, k 15 bodům přidal poctivou práci v obraně. Týmovým výkonem jsme se dopracovali až ke sladké pomstě Benešovu i s úroky.

Body: Radek Pasovský - 29, Jakub Palička - 15, Ondra Lukeš - 14, Jakub Vašut - 11, Šimon Ježek - 10, Míra Málek - 5 a David Hajdu - 4

Fauly: 15/12, TH: 11/4, Trojky: 2

Basket Poděbrady - TJ Slovan Varnsdorf
84:71(39:36)

Zápas se soupeřem z vrchní poloviny tabulky se zpočátku vyvíjel velmi slibně. V poločase jsme prohrávali o 3 body a zdálo se, že naší domácí výhru můžeme zopakovat. Ve třetí čtvrtině jsme hráli vyrovnaně, tu jsme prohráli 19:16. Avšak možná únava z předchozího zápasu s Nymburkem se projevilo v posledním hracím období. Zbytečnými chybami v obraně jsme soupeře nechali bodově prosadit. I přes prohru je vidět pokrok, který celý tým dělá.

Body: Šimon Ježek - 17, Ondra Lukeš - 15, Jakub Palička s Radkem Pasovským po 11, Jakub Vašut - 10, David Hajdu - 4, Tomáš Zadina - 3

Fauly: 23/21, TH: 20/7

Basketball Nymburk U17 B - TJ Slovan Varnsdorf
74:62 (39:28)

Velmi těžký zápas v Nymburce, který bojuje o první místo v tabulce s Českým Brodem, jsme zvládli se ctí. Prohráli jsme pouze o 12 bodů se soupeřem, který nás převyšoval hlavně fyzicky. Podali jsme týmový výkon a příležitost zahrát si měli všichni. Bojovali jsme do konce, uhráli jsme lepší výsledek než doma a bavilo to především Ondru Lukeše, který velice rád přijímá výzvy.

Body: Ondra Lukeš - 28, Šimon Ježek (1x3) - 15, Jakub Vašut - 7, David Hajdu - 4, Jakub Palička a Radek Pasovský po 2 a Patrik Novák - 1

TJ Slovan Varnsdorf - BA Sparta Praha "B"

55:128 (23:59)

Jedno z nejhorších utkání v sezóně bylo ovlivněno několika negativními faktory. Na zápas se sešlo pouze 9 borců, z toho 2 z mladší kategorie. Neomluvená docházka, začátek jarních prázdnin, vysoká marodka a hlavně psychická nepohoda se podepsaly na výsledku utkání, které jsme sice vzhledem k extraligovým zkušenostem soupeře, měli papírově prohrát, ale neschopnost našich borců srovnat se hlavně po psychické stránce na hřišti nám "nadělila" zatím nejvyšší prohru v letošní sezoně. Víme, kde máme značné rezervy, na kterých budeme pracovat do konce sezony a hlavně v letní přípravě.

BK R&J EBC Mělník - TJ Slovan Varnsdorf

83:66 (41:32)

Utkání s týmem, jenž disponuje hráčem převyšujícím výšku 200 cm bylo od začátku poměrně vyrovnané. Poločasová ztráta 9 bodů nenaznačovala nic. Naše pověstná 3. čtvrtina ale vše ukázala. Nebyli jsme schopni jednoduše zakončovat a tak jsme prohráli tuto čtvrtinu o 7 bodů. V posledním dějství jsme se opět zvedli a se soupeřem drželi krok (20:19). Pěkný výkon podal Radek Pasovský v útoku, v obraně pak Míra Málek.

Body: Radek Pasovský - 26(1x3), Ondra Lukeš - 14, Šimon Ježek a Jakub Palička po 7, Jakub Vašut - 6, Míra Málek - 4, Tomáš Zadina - 2

Fauly: 13/17, TH: 15/9

TJ Slovan Varnsdorf - Basketball Nymburk U17 "B"

70:87 (48:49)

První celek tabulky přijel k nám do haly v plném nasazení včetně dvou nejlepších hráčů. Možná nás podcenil, možná nebyl zcela připraven. Jeho výšková převaha dala tušit jasný průběh zápasu. Ten se však nekonal a naopak jsme se soupeřem až do poslední čtvrtiny drželi celkem krok. Poločasové vedení soupeře o pouhý jeden bod nám dávalo šanci uhrát s lídrem tabulky pěkný výsledek. Naši borci byli všichni v psychické i fyzické pohodě a tak jsme hráli náš pěkný a rychlý basketbal. Nebýt několika nevynucených chyb, nikdo nedokáže predikovat, jak to mohlo celé dopadnout. Podali jsme týmově velice slušný výkon a za to patří hráčům dík. Ondra Lukeš - nejlepší střelec zápasu domácího celku potvrdil, že i s lépe vybaveným soupeřem se dá hrát.

Body: Ondra Lukeš - 27, Jakub Vašut - 12, Radek Pasovský - 10, Jakub Palička - 9, Míra Málek - 8 (1x3), Šimon Ježek 4

Fauly: 21/27, TH: 45/18 !! - velice špatné...

TJ Slovan Varnsdorf - ŠSK Slaný

97:62 (55:19)

Soupeř ze Slaného se dostavil sice v počtu 8 hráčů, ale to nic neměnilo na tom, že ještě před zápasem byl na 4. příčce v tabulce proti našemu dosavadnímu 8. místu. Od začátku jsme byli namotivováni tento odvetný zápas strhnout na naši stranu. Venkovní prohra o 26 bodů nás mrzela, jelikož jsme v zápase nepodali náš standardní výkon. Velmi aktivním přístupem v útoku a hlavně v obraně se nám podařilo první čtvrtinu vyhrát o 22 bodů! Téměř celý zápas jsme předváděli obrovskou aktivitu a soupeři jsme neumožňovali lacině skórovat. Každý koš, který soupeř dal, byl tvrdě potrestán. Výbornou práci v obraně předvedl Míra Málek a v útoku Jakub Palička, Ondra Lukeš a Šimon Ježek. Během zápasu dostali dostatek času ke sbírání zkušeností i hráči pendlující z mladších družstev - Ota Kodytek a Patrik Novák. Naše hráče podpořilo cca 60 domácích diváků, za což jim patří díky..

Body: Jakub Vašut - 28, Šimon Ježek - 26, Ondra Lukeš - 23, Radek Pasovský - 6, Tomáš Zadina - 4, Jakub Palička a Ota Kodytek po 5.

TH: 9/20, F: 16/21

TJ Slovan Varnsdorf - Basketbal Pečky U17

89:54 (45:23)

Odvetný zápas s týmem z Peček, který prochází změnami v kádru, a který jsme na jejich palubovce prohráli zbytečně vlastními chybami. Doma jsme se chtěli se soupeřem poprat tak, jak to umíme. Nicméně první čtvrtina nenasvědčovala vůbec o naší převaze (19:15). Ve druhé čtvrtině jsme však opět zapnuli naplno a soupeři jsme se začali bodově vzdalovat (26:8), takže poločasové vedení 45:23 se zdálo být dostatečné. Naše "osudová" 3. čtvrtina se zlomila a tu jsme vyhráli rozdílem 11 bodů(66:33). V posledním dějství dostali prostor mladší hráči a tak jsme zápas ukončili s výsledkem 89:54 a soupeři jsme tak i s úrokem vrátili venkovní prohru.

Body: Šimon Ježek - 24, Ondra Lukeš - 22, Radek Pasovský - 21, Jakub Vašut - 9, Tomáš Zadina a Jakub Palička po 4, Míra Málek - 3, Pepa Šišulák 2

TH:17/29, F:16/19

TJ Slavoj BK Český Brod - TJ Slovan Varnsdorf

91:61 (49:29)

Odvetný zápas u soupeře, který se pere o první místo v tabulce. Soupeř nastoupil v plném, avšak obměněném složení, a tak se dal tušit kvalitní basketbal. Od první minuty dával vždy jednou tolik bodů než my. My jsme se však nezalekli a snažili jsme soupeři vracet stejnou mincí. To se občas dařilo, občas ne. Soupeř jiných kvalit však také nebyl v úplně optimální formě a tak celkový výsledek je pro nás daleko přijatelnější než ten z domácího utkání, které jsme prohráli o 60 bodů.

Body: Ondra Lukeš - 16, Radek Pasovský - 15, Šimon Ježek - 9, Jakub Vašut - 8, Míra Málek - 7 a Jakub Palička - 6

TH: 5/16, F: 10/16

TJ Slovan Varnsdorf - AŠ Mladá Boleslav

105:55 (54:28)

Tradiční soupeř z Mladé Boleslavi přijel s plným nasazením, nicméně na nás opět nestačil. Od první minuty jsme začali budovat náskok, dařily se nám útoky, ale v obraně jsme kolikrát nechali soupeře lacině bodovat. První čtvrtinu jsme hráli poměrně rychlý basketbal. Ve druhé čtvrtině jsme se nechali ukolébat soupeřovou ospalou hrou, a tak se hrací období jevilo poměrně vyrovnané (18:13). Po poločase jsme zase přidali a vyhráli 3. čtvrtinu 31:11. V poslední čtvrtině jsme zase upadli do letargie a jen korigovali skóre (20:16) Po celý zápas dostávali příležitost nasbírat cenné zkušenosti všichni hráči kádru včetně mladších. Jakub Palička zahrál opět velmi slušně a Jakub Vašut opět nezklamal a jako nejlepší střelec zaznamenal 41 bodů.

Body: Jakub Vašut - 41, Radek Pasovský - 18, Jakub Palička - 17, Šimon Ježek - 13, Ondra Lukeš - 10, Ota Kodytek, Míra Málek a Renda Polák po 2

TH: 15/25 F: 24/18

TJ Slovan Varnsdorf - Basket Poděbrady

78:75 (48:46)

Soupeř z čela tabulky, se kterým jsme hráli již v minulých sezonách a vždy jsme odcházeli poraženi. Nicméně tentokrát se nám i na celkovou výškovou a fyzickou převahou soupeře podařilo zápas životním výkonem vyhrát. Celý zápas se zdál být velice vyrovnaný. První čtvrtina skončila 25:25, druhou jsme vyhráli 23:21 a tak jsme šli do druhého poločasu s dvoubodovým vedením. Ve třetí čtvrtině vše fungovalo jak v obraně tak i v útoku a soupeři jsme utekli na rozdíl dvanácti bodů. Soupeř ale nic nevzdal a v posledním dějství začal tlačit a kdyby byla poslední čtvrtina o minutu či dvě delší, nechceme ani domýšlet :) . Čtvrtou čtvrtinu jsme prohráli 7:16 a tak se nám podařila zaznamenat první výhra v sezoně a navíc ještě s týmem z horní poloviny tabulky.

Body: Radek Pasovský - 18, Jakub Vašut - 17, Šimon Ježek a Ondra Lukeš po 15, Tomáš Zadina - 7, Jakub Palička - 4, Míra Málek - 2

TH: 4/22

BA Sparta Praha "B" - TJ Slovan Varnsdorf
89:54 (53:25)

Celou první čtvrtinu se nám celkem dařilo s vyspělejším soupeřem držet krok. Začátek druhé čtvrtiny nám utekl a nemohli jsme se chytit, a tak poločasové skóre 53:25 odpovídalo kvalitě hry. Obrana, kterou trénujeme od začátku sezony, se nám zatím vyplácí. Soupeři mají problém lehce skórovat. Nicméně mají kvalitněji vybavené hráče, a tím nás trestají. Naším problémem je nyní zranění a nemohoucnost 3 hráčů ze základu nastupovat v zápasech, a tak se dostáváme do problémů, někdy psychických a někdy i fyzických s udržením tempa soupeře. Na Spartě jsme ale předvedli hezký basketbal, což bylo oceněno i funkcionáři klubu soupeře.

Body: Ondra Lukeš - 18, Jakub Vašut - 15, Šimon Ježek - 8, Jakub Palička - 6, René Polák - 3, Tomáš Zadina a Nikolas Cína po 2
TH: 20/9 (méně než 50%!!), F: 20/16

BC Benešov - TJ Slovan Varnsdorf
62:54 (35:36)

Velmi brzký ranní výlet do Benešova, aneb vstávej brzy, jeď daleko a nech soupeři vítězství... Takto by se dal nazvat náš výlet do Benešova. Vstávali jsme ráno před 5 hodinou, čekala nás cesta skoro 3 hodiny v autobuse a náš loňský nejsilnější rival z Benešova. Soupeřův tým prošel změnami, resp. doplněním týmu. I přes to, se nám velice podařila první čtvrtina, kde jsme se ujali vedení a do druhé jsme šli s náskokem 12 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme však začali usínat na vavřínech, byli jsme nedůslední v obraně a v útoku jsme vymýšleli nevymyslitelné. Srovnáním prvních dvou čtvrtin to vypadalo, že ve druhé čtvrtině nastoupili úplně jíní hráči TJ Slovan VDF. Jednobodové poločasové vedení jsme bohužel vlastními chybami neudrželi, a tak soupeř nás začal lacině přehrávat. Ještě na konci třetího období jsme vedli o bod, ale na konci se projevila únava našich osmi borců (zranění, špatný prospěch a logistika znemožnila několika našim borcům účast na zápase), kteří se sice snažili, ale výsledek dopadl tak, jak dopadl. Za zmínku stojí v obou zápasech kvalitní výkon J. Paličky a také velmi špatné procento trestných hodů!! Kdybychom proměnili všechny TH, vyhráli bychom o bod :)
Doufejme, že se nám podaří venkovní porážku odčinit při domácích střetnutích.

Body: Jakub Vašut - 17, Šimon Ježek - 12, Tomáš Zadina - 10, Jakub Palička - 8, Ondra Lukeš - 7
TH: 17/8 (50%!!)
Fauly: 18/15 (1 x úmysl T. Zadiny..)

TJ Slovan Varnsdorf vs. BK RJ EBC Mělník
76:79 (42:27)

Přestože byl soupeř vybaven dvěma fyzicky stavěnými a zdatnými hráči, od samého začátku se nám dařilo držet krok. Navíc jsme se od konce první minuty ujali vedení, které jsme navyšovali až do poločasu. Hráli jsme, co jsme chtěli. Soupeř uplatňoval zónovou obranou, kterou jsme dokázali narušovat a lehce skórovat. V obraně jsme hráli zónu, dařila se zejména obrana kolem trojky. Po poločasovém vedení o 15 bodů jsme mírně upadli do letargie a soupeř udeřil. Ve třetí čtvrtině jsme jen tak tak udrželi ještě jednobodové vedení. Čtvrtou čtvrtinu jsme se o body celkem rovnocenně tahali, avšak prohráli o pouhé 4, a tak nám vítězství uteklo. Jakub Vašut odehrál svůj historicky nejlepší zápas své dosavadní kariéry a stal se MVP zápasu, když k 34 bodům (3x3) přidal ohromnou aktivitu a obětavost v obraně i útoku. Před početným publikem cca 80 diváků jsme předvedli velmi dobrý výkon, který byl doplněn podporou fanoušků, za kterou jim děkujeme.

Body: Jakub Vašut - 34,Šimon Ježek - 17, Jakub Palička - 11, Ondra Lukeš a Radek Pasovský po 6, Míra Málek - 2.
TH: 10/24; F: 21/21

ŠSK Slaný vs. TJ Slovan Varnsdorf
106:80 (57:49)

Vítezství v tomto zápase nám uniklo hned z několika zásadních důvodů. Od začátku se hra zdála vyrovnanou, vedení jsme si se soupeřem přebírali poměrně stejně. Na konci první čtvrtiny nám soupeř odskočil na rozdíl 6 bodů, což není „žádné dramatické" vedení. Bohužel zbytečnými osobními chybami J. Vašut nedohrál poločas a navíc byl ve 3. Čtvrtině následován D. Hajdu, který se rovněž vyfauloval. Nedůslednou a nedostatečnou obranou pod košem, která šla ruku v ruce s malou aktivitou pivotů pod oběma koši se nám soupeř ve druhém poločase začal vzdalovat a své vítězství si uhájil poměrně snadno. Bohužel jsme nezahráli ani jednu nacvičenou akci a marně jsme se snažili nelogickou hrou dostávat do koše. To nám ve spojení s nedobrou obranou po košem neumožňovalo držet se soupeřem krok. Nováček týmu N. Cína předvedl velice slušný a aktivní výkon při své premiéře. Víme, kde máme slabiny, na kterých musíme nyní tvrdě(!!) pracovat tak, abychom v odvetě ukázali, že tato prohra nás opět posunula dál a nasbírané zkušenosti pak můžeme prodat na hřišti.

Body: Radek Pasovský - 27, Šimon Ježek - 23, Ondra Lukeš - 8, David Hajdu - 7, Nikolas Cína a Jakub Vašut po 5, jakub Palička 4 a Míra Málek 1
TH: 21/46; F: 26/29

Basketbal Pečky U17 - TJ Slovan Varnsdorf

82:61 (40:27)

Do prvního zápasu v nové sezóně, jsme zajížděli do Peček. Na začátku zápasu vůbec nevypadalo, že bychom nastupovali ve vyšší věkové kategorii. Hráči B. Pečky byli téměř na stejné úrovni věkové i herní jako my. První čtvrtinu jsme chytrými přechody do protiútoku vyhráli poměrem 22:14, což nám dávalo sice malý, ale náskok. Druhou čtvrtinu soupeř aplikoval zónovou obranu a my jsme se nedokázali přizpůsobit a tak jsme za 2. čtvrtinu dali pouze 5 bodů oproti 26 soupeře. Po poločase, kdy jsme se neustálým napadáním soupeřovy obrany, pomaličku přibližovali opět na dostřel hráčů Peček. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali pouze s tříbodovým mankem a dalo se tušit napínavé finále. To se však nekonalo a my místo toho, abychom po velmi dobrém výkonu ve 3/4 využili šance, jsme bohužel zaznamenali dlouhodobý herní výpadek, kde se nám nedařily jednoduché kombinace a i to štěstíčko chybělo jsme nakonec podlehli soupeři o 21 bodů.

Body: Šimon Ježek - 18, Jakub Vašut - 15, David Hajdu a Radek Pasovský po 10, Jakub Palička 5 a Tomáš Zadina 3
TH: 5/17!

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Slavoj Český Brod

59:119 (33:61)

6.10.2013 k nám dorazil nový soupeř z Českého Brodu. Jeho hráči byli kvalitně vybaveni jak po fyziologické stránce, tak i po stránce herní. Nicméně jsme se nezalekli a statečně se vrhli do zápasu. Převaha soupeře byla hlavně v rychlosti, přesnosti střelby a individuálních dovedností jednotlivých hráčů. My jsme tak korigovali skóre a v celkový vývoj hry byl lineární, což je zřejmé při porovnání poločasového i celkového výsledku. Nicméně opět jsme bojovali jako tým a během zápasu bylo k vidění několik pěkných akcí, ať jednotlivých, či týmových. Jakub Vašut, který nepatří k vysokým hráčům, se projevil obrovskou bojovností a poctivou prací pro tým.

Body: Jakub Vašut 19, Radek Pasovský a Šimon Ježek po 10, Jakub Palička - 8, Tomáš Zadina - 6, David Hajdu - 4, Míra Málek - 2