Komentáře Juniorky U19

14.9.14 19:09 | Z.Strolený | 3630x

Sokol Kladno - TJ Slovan Varnsdorf

61:70 (23:10, 35:34, 45:48)

Poslední utkání play out skupiny A ligy U19 ročníku 2014-2015 bylo přímým soubojem s již dobře známým soupeřem z Kladna o druhé místo, znamenající ještě udržení v soutěži. Byli jsme si vědomi, že pokud zopakujeme koncentrovaný týmový výkon, máme reálnou šanci po dvou výhrách na naší palubovce, zvítězit i potřetí v řadě a letos poprvé na Kladně. Jiná možnost díky většímu počtu výher soupeře v soutěži nebyla.

Začátek utkání nás ovšem nezastihl soustředěné, ale spíše rozespalé díky brzkému vstávání, a domácí hráčky hnané ohlušujícím zvukem bubnu nám utíkaly jedna za druhou a pohodlně skórovaly. Jejich vedení se ve 13. minutě vyšplhalo až na 17 bodů - 10:27. To už bylo vcelku kritické, ale času bylo ještě dostatek. Nezbývalo než vsadit na jinou obranu, zrychlit a hlavně zintenzivnit snahu o odebrání míče na útočné polovině, abychom získali šance co nejrychleji skórovat. Překvapivě se nám to záhy podařilo, zlepšili jsme i obranný doskok s přechodem do útoku a do poločasu bylo téměř vyrovnáno. Další minuty byly pro oba týmy psychicky náročné, žádný neměl příliš přesnou mušku, a hra pod košem nebyla také úspěšná, přesto do mírného vedení šel náš tým. Osm minut před koncem se nám konečně zadařilo více věcí naráz, úsek čtyř minut jsme vyhráli 15:2 a ujali se dvouciferného vedení - 64:52. Stejně jako u nás jsme do posledních dvou minut šli s cca desetibodovým vedením, které se marně vývojem utkání rozhozené domácí hráčky snažily zvrátit nepřesnou střelbou.

Spanilá jízda závěrem soutěže měla tak sladké vyvrcholení, když děvčata dokázala zvítězit v sedmi z posledních osmi zápasů!

Body: Martinovská 16, Grobarčíková 15, Jínová 12, Stodůlková 11, Škvorová 8, Hrabáková 4, Chlánová 4, Špičková 0, Ryšavá 0

TH: 27/20 - 71%

Trojky: 0

Fauly: 16

BK Klatovy - TJ Slovan Varnsdorf

38:79 (8:19, 22:30, 28:61)

Již sestupující Klatovy po předchozí kontumaci výsledku, kdy se vůbec nedostavily k utkání ve Varnsdorfu, i domácí zápas pojaly hodně vlažně a bez většího zájmu. Domácím zahrála vlastně jen Petrušková, která sama zaznamenala 21 bodů, a jejíž schopností jeden na jednoho výhradně využívaly ostatní spoluhráčky k zakončení. Pokusy ostatních létaly často v různých vzdálenostech kolem koše a nenalézaly cíl. Nám se v první půli nedařilo hrát a skórovat do postavené zóny soupeře, střelba zdálky nebyla také kdovíjaká. Až změna útočného systému s jednou hráčkou pod košem, a také několik úspěšných zisků předznamenalo jasný výsledek a náskok 33 bodů před závěrečným dějstvím, v kterém se už nic zajímavého neudálo.

Body: Grobarčíková 22, Jínová 20, Stodůlková 14 (1x3), Martinovská 13, Škvorová 6, Chlánová 4, Hrabáková 0, Špičková 0

TH: 13/5 - 39%

Trojky: 1

Fauly: 10

TJ Slovan Varnsdorf - BK Klatovy

Hosté se nedostavili k utkaní pro malý počet hráčů, kontumováno 20:0; 2 body domácí, hosté bez bodu.

TJ Slovan Varnsdorf - Sokol Kladno

67:61 (15:18, 35:31, 52:42)

Play out pokračovalo utkáním proti soupeři z Kladna. S ním máme nejvyrovnanější bilanci, když v základní části jsme na Kladně prohráli o 3 body, doma naopak o 2 zvítězili. Domácí výhra by nás stále udržela v boji o udržení a s tímto cílem jsme také vstoupili do zápasu. Ovšem celou první čtvrtinu jsme se hledali, úvodní šance na trhák tak přišla až v minutách, kdy jsme nejprve dotáhli mírné vedení soupeře, a podařilo se nám jej přeskočit i bodově – 14. minuta - 28:18. Přelom poločasů náš náskok Kladeňačky spíše stahovaly, až příchod Špičkové a její koš jakoby pomohl družstvu se více nadechnout. Do závěru jsme potom šli s cca desetibodovým vedením, které ovšem díky dvěma nepozornostem v obraně soupeřky potrestaly snížením na konečných 67:61.

Body: Hrabáková 24 (2x3), Grobarčíková 14, Martinovská 9, Škvorová 6, Stodůlková 5, Jínová 4, Chlánová 3, Špičková 2, Ryšavá 0, Beytlerová 0.

TH: 25/13 - 52%

Trojky: 2

Fauly: 16

Aritma Praha - TJ Slovan Varnsdorf

66:36 (6:20, 20:37, 52:22)

To, co se nám podařilo v závěru sobotního zápasu, trefit s jistotou méně možné i nemožné, jakoby jsme si měrou vrchovatou vybrali pro nedělní odvetu. Koš byl od úvodních minut jako zakletý, střely, byť dobře volené, vypadávaly z obroučky, a to i zpod koše. Hráčky Aritmy byly připravené, solidně doskakovaly jak v obraně, tak v útoku a my jsme působili nefunkčním dojmem. Rychlá kombinační hra soupeřek na nás platila, přísnější měřítko snese snad jen druhá a konec čtvrté části zápasu, kdy jsme zkusili alespoň zabojovat, ovšem prohráli jsme především neúspěšnou střelbou a právě na doskoku. Ten měla překvapivě nejlepší střídající Beytlerová.

Body: Grobarčíková 10, Martinovská 10, Stodůlková 10, Hrabáková 2, Jínová 2, Špičková 2, Chlánová 0, Škvorová 0, Vávrová 0, Beytlerová 0

TH: 6/2 - 33%

Trojky: 0

Fauly: 14

TJ Slovan Varnsdorf – Aritma Praha

76:64 (18:12, 33:33, 60:47)

V prvním utkání skupiny A play out o udržení v ligové soutěži jsme Aritmu na domácí půdě překvapili. Měli jsme několik dobrých pasáží, v nichž jsme hráli nebojácně a dobře zakončovali. První polevení přišlo před přestávkou a Aritma srovnala skóre, i zásluhou dvou přesných trojek. Ovšem úvod třetí čtvrtiny nám vyšel o mnoho lépe, pět minut jsme nedovolili hostujícím hráčkám vsítit koš a v osmé minutě vedli o 16 bodů - 56:40. Ani to ale nebyl konec, Aritma jakoby se probudila, zrychlila pohyb a opět srovnala, tentokrát dvě minuty před koncem na 64:64. Poslední minuty ale patřily jistým košům z rukou hned čtyř hráček a na to už nikdo nedokázal najít žádnou odpověď.

Body: Hrabáková 21, Grobarčíková 15, Martinovská 13, Jínová 12, Stodůlková 8 (1x3), Chlánová 7 (1x3), Škvorová 0, Špičková 0, Vávrová 0, Beytlerová 0, Ryšavá 0

TH: 17/12 - 71%

Trojky: 2

Fauly: 13

Sokol Nusle - TJ Slovan Varnsdorf

57:64 (15:17, 32:30, 45:43)

Nepříliš pěkný zápas, plný fyzických soubojů a také nepřesností na obou stranách, plynoucích z pokusů o presink a těsnou obranu. Přesto jsme z něj právě my vytěžili své, teprve druhé, ale o to víc potěšující vítězství na palubovkách soupeřů, po sobotní devítibodové výhře proti posledním Kralupům. Opět jsme se mohli spolehnout na bojovnost a bodovou jistotu podkošových hráček. Ty poprvé podpořila naše odchovankyně Natabou, která celou sezónu působí v pražském týmu BA Sparta. Skvělý zápas odehrála a rozhodujícím faktorem byla zastupující kapitánka Stodůlková, která vlastně po celý víkend neminula jediný trestný hod, dnes zaznamenala 26 bodů a trojkou a též proměněnými šestkami po technických chybách domácích udržela důležitý bodový odstup v posledních minutách. Za pracovitost a týmovost zaslouží uznání Grobarčíková s Hrabákovou a v obraně Špičková s Vávrovou a Chlánovou, kdy se nám poprvé, a právě díky těmto důležitým maličkostem, po několika smolných výsledcích podařilo zvítězit v koncovce.

Body: Stodůlková 26 (3x3), Grobarčíková 14, Hrabáková 10, Martinovská 7 (1x3), Chlánová 3 (1x3), Špičková 2, Vávrová 2, Natabou 0, Ryšavá 0, Škvorová nenastoupila

TH: 21/15 - 71%

Trojky: 5

Fauly: 24

BK Kralupy Junior - TJ Slovan Varnsdorf

59:68 (10:18, 26:39, 39:59)

Zápas s podstatně mladším a tudíž v této kategorii nejméně nezkušeným i nejslabším týmem byl o tom, jak budeme chtít prezentovat svoje dovednosti doposud nabyté v soutěži a na trénincích. Zpočátku jsme měli díky ziskům a klidné hře zápas celkem pod kontrolou, ovšem v domnění snadného vítězství a zbytečně vymýšlenými složitostmi v útoku jsme se připravili o klid. Ani obrana nebyla příliš kvalitní. Prostřídání nám pak přineslo dvacetibodové vedení před závěrečnou čtvrtinou. Tu jsme však odehráli ne moc koncentrovaně, kdy nám stále nevycházela obrana najíždějících soupeřek a těm se zaslouženě podařilo zredukovat výsledek na 9 bodů rozdílu.

Body: Grobarčíková 20, Martinovská 15, Hrabáková 14, Stodůlková 13, Chlánová 4, Špičková 2, Jínová 0, Beytlerová 0, Vávrová 0, Ryšavá 0, Škvorová nenastoupila

TH: 13/12 - 92%

Trojky: 0

Fauly: 8

ŠBK P-H Sadská - TJ Slovan Varnsdorf

81:55 (20:16, 44:28, 64:42)

Nedělní duel nám opět příliš nevyšel střelecky. Rychlonohé vosy měly po většinu utkání herní převahu, jen zpočátku a poté ještě v některých fázích jsme je uměli zaskočit a bodově držet krok. Avšak stejně jako v utkání ve Varnsdorfu uměly hostující hráčky proměnit jak nájezdy, tak střelu z tříbodové vzdálenosti. Jediné, co nás může těšit je to, že dokážeme konkurovat po fyzické stránce, avšak stále chybí větší šikovnost a také důraz v zakončení.

Body: Hrabáková 17, Jínová 13, Martinovská 10, Grobarčíková 9, Chlánová 2, Škvorová 2, Špičková 2, Stodůlková 0

TH: 10/5 - 50%

Trojky: 0

Fauly: 20

Basket Poděbrady - TJ Slovan Varnsdorf

54:52 (14:11, 30:22, 40:37)

Tentokrát bez jednoho či více velkých výpadků, které poznamenávají naše výkony, ovšem s malým procentem úspěšnosti zakončení. Ani domácí hráčky neměly zrovna svůj den, a my často zatápěli jejich rozehrávce urputnou obranou, v druhé půli se snažili i uzavřít podkošové území. Přesto dominovala domácí 31-ka, která držela akcie Poděbrad nad vodou, když nastřílela plnou polovinu bodů svého družstva. O výsledku nakonec rozhodla poslední minuta, kdy jsme stáhli na rozdíl jednoho koše, domácí nedali dva trestné hody a 0,2 sekundy před koncem je napodobila faulovaná Martinovská, které předtím nepadla do koše střela z nájezdu. Škoda dalšího vyrovnaného zápasu, který o pověstný vlásek nevyzněl pro naše barvy.

Body: Hrabáková 15 (1x3), Martinovská 15, Grobarčíková 6, Jínová 6, Chlánová 5 (1x3), Škvorová 3, Stodůlková 2, Špičková 0, Beytlerová 0.

TH: 10/4 - 40%

Trojky: 2

Fauly: 16

64:69 (18:18 31:33 52:46)

Poučeni prvním zápasem jsme se rozhodli uzavřít podkošový prostor a především zastavovat bleskurychlou rozehrávku hostí. To se nám dařilo skoro celý zápas, a i proto byla do poločasu hra vyrovnaná. Po přestávce jsme dokonce díky podařených protiútokům šli do vedení (34. minuta 60:50) a i nadále jsme chtěli hrát rychlou hru dopředu a důkladně připravený útok na zónu. Bohužel nám ale soupeř takto staženou obranou nedovolil zakončit zpod koše, střelba z delších vzdáleností byla náhle ta tam a to i přesto, že jsme měli několikerý útočný doskok a tudíž více pokusů zakončit v jednom útoku. Zápas jsme pak zakončili tím nejhorším způsobem, se svěšenými hlavami jsme začali nesmyslně zmatkovat a dělat individuální chyby, které nakonec umožnily soupeři nakonec zvítězit.

Body: Martinovská 20, Hrabáková 18, Stodůlková 11 (3x3), Grobarčíková 9, Jínová 4, Špičková 2, Škvorová 2, Chlánová 0, Vávrová 0, Ryšavá 0, Beytlerová 0.

TH: 12/7 - 58%

Trojky: 3

Fauly: 23

TJ Slovan Varnsdorf - DBaK

65:82 (17:18 28:37 50:60)

Zaspaný začátek (5. minuta 2:16) a teprve poté zvýšená agresivita v obraně a v následujících minutách místy až nezvykle drtivá souhra a bezchybné zakončení přinesly vedení o sedm bodů. To jsme ale ještě do poločasu dokázali ztratit až na mínus devět bodů. Druhý poločas byl ve znamení několika po sobě jdoucích pokusů dotáhnout ztrátu, což se podařilo ve 27. minutě – 47:49. Ale time out soupeře nás zastavil a odvážnější a pohyblivější hráčky ze západočeského kraje vyhrály poslední minuty o výrazných 15 bodů.

Body: Grobarčíková 23, Martinovská 13 (2x2), Hrabáková 12, Stodůlková 9 (3x3), Chlánová 3 (1x3), Jínová 3, Škvorová 2, Špičková 0, Vávrová 0, Ryšavá 0, Beytlerová 0.

TH: 7/3 - 43%

Trojky: 6

Fauly: 24

TJ Slovan Varnsdorf - Aritma Praha

65:78 (15:18, 33:48, 52:61)

Stejně jako v prvním zápase v Praze jsme tomuto soupeři darovali vítězství v druhé části hry. Především laxní obrana hráčky č. 6, která nám nasázela 30 bodů, včetně pěti trojek, jde na vrub celého týmu, jenž v některých zápasech neudrží koncentraci jak v obraně, tak v útoku a bohužel proti zkušeným týmům je to věc, kterou umí velice dobře využít.

Body: Hrabáková 18, Jínová 16 (1x3), Grobarčíková 10, Martinovská 10, Chlánová 6 (2x3), Stodůlková 5 (1x3), Špičková 0, Škvorová 0, Vávrová 0, Ryšavá 0, Beytlerová 0.

TH: 16/11 - 69%

Trojky 4

Fauly: 22

61:59 (17:11, 35:22, 47:39)

Proti soupeři z dolní části tabulky, u něhož jsme nedokázali díky střelecky bídnému začátku uloupit vítězství, přestože jsme byli během zápasu více než vyrovnaným soupeřem, jsme doma nastoupili odhodláni mu tuto porážku oplatit. První poločas nám vyšel na výbornou, aktivnějším přístupem jak v obraně, tak v útoku se nám podařilo jít až do sedmnáctibodového vedení. Ovšem hosté začali mohutně dotahovat a dostali se minutu před koncem až do jednobodového vedení. To ale zvrátila na naši stranu sváteční střelkyně Špičková, když ještě kladenská hráčka neproměnila čtyři ze sedmi možných trestných hodů.

Body: Hrabáková 16, Jínová 14 (1x3), Martinovská 14, Grobarčíková 8, Chlánová 7 (1x3), Špičková 2, Škvorová 0, Vávrová 0, Ryšavá 0, Beytlerová 0.

Trojky 2

Fauly: 20

TJ Slovan Varnsdorf - TJ Slovan Litoměřice

78:74 (25:26, 42:46, 56:67)

Prakticky celá odveta probíhala ve znamení presinkových obran a neustálé snahy našich děvčat přetlačit soupeřky, které měly od úvodních minut mírně bodově navrch. Bohužel se v takřka pravidelných intervalech dopouštěla mentálních chyb v obraně, a tak až v závěrečném náporu díky dobrému doskoku a rychlým protiútokům dokázala dotáhnout desetibodové manko a jít dokonce trojkou Stodůlkové a podkošovým uvolněním Grobarčíkové o 4 body do vedení. To pak soustředěným a týmovým výkonem necelou minutu již udržela. Velkou měrou svou rychlostí a přesným zakončením k výhře přispěla Jínová.

Body: Jínová 27, Stodůlková 21 (2x3), Grobarčíková 13, Hrabáková 11, Škvorová 6, Chlánová 0, Vávrová 0, Špičková 0, Beytlerová 0.

TH: 19/14 - 74%

Trojky 2

Fauly: 18

Fotogalerie zde

TJ Slovan Litoměřice - TJ Slovan Varnsdorf

68:59 (14:17, 28:24, 48:38)

Bez své nejlepší hráčky Grindlerové, která suverénně vládne střeleckým průměrem téměř 30-ti bodů na zápas tabulku soutěže, domácí vůbec nezvládly začátek. Po jejich neúspěšných střelách jsme podnikali rychlé protiútoky a vedli záhy 14:4. To se ale postupem času změnilo a naše děvčata často zůstávala pozadu v plnění daných úkolů, navíc začala zbrkle vyhodnocovat vzniklé situace a možná zbytečně si nevěřila v duelu s oslabeným soupeřem. Další zmatky v závěrečných minutách, kdy skóre bylo pouze o dva body v náš neprospěch, rozhodly o výsledku. Při svých pokusech zápas otočit na svoji stranu děvčata zbytečně přihrávala, střílela z nepřipravených pozic a při snaze získat míč nechávala volné domácí hračky pod svým košem, především kapitánku Tmějovou, která sedmi body v závěru dovedla svůj tým k výhře.

Body: Jínová 19 (1x3), Grobarčíková 12, Stodůlková 11 (1x3), Chlánová 6 (1x3), Hrabáková 6, Škvorová 3, Vávrová 2, Špičková 0, Beytlerová 0.

TH: 13/4 - 31%

Trojky 3

Fauly: 16

BK Prosek - TJ Slovan Varnsdorf

68:60 (17:14, 35:30, 55:46)

Druhému týmu tabulky jsme, stejně jako v sobotu Brandýsu, dokázali vzdorovat také celý první poločas. Tentokrát nás ale držela ve hře spíše střelba zdálky, podkošové hráčky vzhledem k výšce a umění soupeřek body přidávaly jen sporadicky. V patnácté minutě jsme ještě o bod vedli. Poté se některé střely vykroutily z obroučky, naše střelkyně znejistěly a i přes vypracované příležitosti jsme volné střely úspěšně nezakončovali. Pokus o vysunutou obranu následně Prosek potrestal a dostal se do výraznějšího vedení, my jsme později v úseku osmi minut vsítili pouze jeden koš. Na konci jsme se pokusili ještě zápas zdramatizovat, závěrečné dvouminutovku vyhráli 11:4, ovšem bylo již pozdě. Poctivý přístup k tréninku začíná úročit Chlánová, autorka 15 bodů.

Body: Chlánová 15 (3x3), Stodůlková 13 (1x3), Martinovská 12 (1x3), Jínová 8, Hrabáková 6, Grobarčíková 2, Škvorová 2, Ryšavá 0, Špičková 0.

TH: 11/7 - 64%

Trojky 5

Fauly: 26

BK Brandýs n.L. - TJ Slovan Varnsdorf

71:46 (16:12, 36:30, 54:40)

Opět několikátý zápas podle podobného scénáře – dobrý začátek, kdy se dostaneme do vedení, aktivní pohyb v útoku s úspěšnými kombinacemi, solidní obranná práce – v tomto případě vydržela prakticky celý poločas, a favorita jsme udrželi na přestávkových 6 bodech rozdílu. Ovšem objevující se mentální výpadky v dalších minutách, nepozornost v důležitých momentech a vypuštění trénovaných věcí zapříčinily takový konečný výsledek. O tom, jak moc jsme nebyli aktivní, svědčí celkový počet faulů a také trestné hody, kdy jsme při přímém ataku koše byli přímo faulováni pouze jednou za celý zápas.

Body: Grobarčíková 14, Hrabáková 8, Stodůlková 7 (1x3), Martinovská 6, Jínová 4, Škvorová 4, Chlánová 3 (1x3), Ryšavá 0, Špičková 0, Beytlerová 0

TH: 2/0 - 0%

Trojky: 2

Fauly: 13

TJ Slovan Varnsdorf – BK Kralupy Junior

95:47 (26:16 51:31 75:38)

Jednoznačná záležitost proti týmu, který se jeví jako nejslabší v soutěži. Snaha o osobní presink nám zprvu nevycházela, prostřídání a změna obrany nám pak pomohla k výraznějšímu poločasovému vedení. Soupeřkám do té doby nahrávaly mezery v obraně díky naší snaze rychle získat míč. V druhém poločase utkání pokračovalo v podobném duchu, dobré minuty odehrály i hráčky, které tak často nebodují, ale mají uplatnění v jiných basketbalových činnostech, např. Špičková, Vávrová či bodově výraznější Škvorová.

Body: Jínová 19 (1x3), Grobarčíková 18, Hrabáková 13, Martinovská 13, Škvorová 12, Stodůlková 7, Vávrová 6, Chlanová 3, Špičková 2, Beytlerová 2, Ryšavá 0

TH: 19/10 - 53%

Trojky: 1

Fauly: 20

fotogalerie zde

TJ Slovan Varnsdorf – Sokol Nusle

60:64 (16:22 30:41 44:46)

V průběhu prvních dvou desetiminutovek jsme dovolili soupeřkám jedenáctibodový náskok, který jsme ale nakonec dokázali v poslední minutě srovnat na nerozhodných 60:60. A to především díky opět obětavému výkonu, obrannému doskoku a vynikající třetí čtvrtině, kdy jsme dobrou obranou udrželi Nusle na pouhých 5ti bodech. Bohužel jsme v těchto chvílích nedali víc bodů z útočných příležitostí. Úspěšný výsledek jsme pak v několika posledních akcích promarnili díky chybě v obraně a třeba i třem neproměněným trestným hodům.

Body: Hrabáková 14, Grobarčíková 12, Jínová 12, Martinovská 12, Chlanová 5 (1x3), Stodůlková 3 (1x3), Škvorová 2, Vávrová 0, Špičková 0, Beytlerová 0

TH: 19/12 - 63%

Trojky: 2

Fauly: 19

TJ Slovan Varnsdorf – Basket Poděbrady

78:70 (16:20 43:41 51:57)

Konečně první vítězství, které děvčata už moc potřebovala. Několikrát se v předchozích zápasech dostala do útlumu a z toho se těžko proti kvalitním a málo chybujícím soupeřkám obrací výsledek. Od prvních minut se ale dnes snaživě pouštěly do útočení, v obraně se jim vyplatilo již dříve praktikované aktivnější pojetí, které přineslo ovoce především v závěru. Snad poprvé od úvodního zápasu doma s Prosekem, který však těsně prohrály, se podařilo držet krok ve skóre a v závěru domácí hráčky ukázaly větší vůli a chuť po vítězství, završené košem z půlky hřiště společně se závěrečnou sirénou. Bodově hodně týmu pomohla stoprocentní Chlanová, jistotou na doskoku a v závěrečných útocích oplývala Grobarčíková.

Body: Grobarčíková 19, Jínová 17, Stodůlková 14 (2x3), Hrabáková 13 (1x3), Chlanová 13 (1x3), Škvorová 2, Vávrová 0, Špičková 0, Ryšavá 0, Beytlerová 0

TH: 12/6 - 50%

Trojky: 4

Fauly: 17

TJ Slovan Varnsdorf - ŠBK H-P Sadská

50:83 (7:17 17:35 31:63)

Silný soupeř především na postech podkošových hráček, které ale i uměly zahrát zvenku a v neméně dokonalé souhře s menšími hráčkami. Vše nebylo v pořádku především v obraně, ale i útoku, jakoby na domácích ležela deka z předešlých nepovedených částí zápasu. Přísnější měřítko snese jen povedenější úsek mezi 32. a 36. minutou utkání.

Body: Hrabáková 16, Jínová 16, Grobarčíková 11, Stodůlková 4, Chlanová 2, Vávrová 2, Špičková 1, Ryšavá 1, Škvorová 0, Beytlerová 0.

TH: 18/10 - 56%

Trojky: 0

Fauly: 25

DBaK - TJ Slovan Varnsdorf

95:74 (34:14, 53:37, 75:60)

Zatím nejlepší zápas děvčat Slovanu, i když v určitých ohledech byly opět o krok pozadu za soupeřem. Mezi 4. a 8. minutou zápasu hostitelky presinkem získaly cca 10 míčů a odskočily na 15 bodů. Nám se pak již dařilo vcelku dobře presink překonávat a až na výjimky skórovat z rychlých protiútoků. Ovšem chyby na začátku zápasu nás stály lepší výsledek.

Body: Jínová 26, Stodůlková 18 (2x3), Grobarčíková 15, Hrabáková 10, Chlánová 4, Škvorová 1, Ryšavá 0, Vávrová 0, Špičková 0.

TH: 10/6 - 60%

Trojky 2

Fauly: 22

75:48 (15:15, 31:23, 49:30)

Začátek, jaký si trenéři představovali (5. minuta 12:4 pro hosty), ovšem pak přišlo zaváhání jako už poněkolikáté a domácí hráčky do konce první desetiminutovky dokázaly srovnat. Neuvěřitelné množství neúspěšných střeleckých pokusů a nesoustředěnost v obraně zapříčinilo postupné navyšování rozdílu ve skóre.

Body: Stodůlková 13 (2x3), Hrabáková 11, Grobarčíková 10 (1x3), Jínová 10, Špičková 2, Vávrová 2, Škvorová 0, Ryšavá 0, Chlánová 0

TH: 23/13 - 57%

Trojky: 3

Fauly: 23

50:47 (16:6, 26:15, 39:27)

Kladenský tým jsme zčásti znali z oblastní soutěže středních Čech a tajně jsme věřili, že bychom mohli uhrát slušný výsledek. Střelecká bída na začátku utkání nám však udělala čáru přes rozpočet. Až v počátku závěrečné desetiminutovky jsme několika střelami zdálky stáhli po celou dobu desetibodový náskok domácích a především výrazně odprecizovanou obranou v závěru se dostali 17 vteřin před koncem až na 2 body, ale už nezbyl čas na vytoužený úspěch.

Body: Stodůlková 21 (3x3), Hrabáková 14, Grobarčíková 6, Jínová 2, Beytlerová 2, Škvorová 0, Ryšavá 0, Chlánová 0, Vávrová 0, Špičková 0.

TH: 8/6 - 75%

Trojky: 3

Fauly: 21

69:51 (21:15, 42:23, 55:38)

Zápas na Aritmě měl ukázat, zda můžeme obstát i na hřištích soupeřů. Pohybem a několika akcemi do vymezeného území jsme v některých pasážích ukázali basketbal, ale opět byl znatelný rozdíl mezi zkušenějšími hráčkami Aritmy a naší úpornou snahou, která často končila neproměněnými příležitostmi anebo nevynucenými chybami.

Body: Grobarčíková 12, Hrabáková 12, Jínová 10, Stodůlková 7, Škvorová 2, Ryšavá 2, Chlánová 2, Vávrová 2, Špičková 2, Beytlerová 0.

TH: 16/10 - 63%

Trojky: 1

Fauly: 22

TJ Slovan Varnsdorf – BK Brandýs n.L.

55:88 (10:22 27:46 43:62)

Silný a, co se týče lavičky, vyrovnaný soupeř, ale začátek naopak mnohem lepší než v sobotu – 8:2. Poté se šňůrou dvaceti bodů prezentovala děvčata ze středních Čech a budovaný náskok jsme dokázali jen zabrzdit na cca dvaceti bodech rozdílu. Stále na naší polovině vládla ne až tak kolektivní atmosféra, a ani změnou obrany se nepodařilo cokoliv s utkáním udělat.

Body: Jínová 14, Grobarčíková 14, Hrabáková 10, Stodůlková 9 (1x3), Škvorová 6, Martinovská 2, Chlánová 0, Vávrová 0, Špičková 0, Ryšavá 0

TH: 20/10 - 50%

Trojky: 1

Fauly: 14

TJ Slovan Varnsdorf - BK Prosek

46:52 (12:17 26:20 35:36)

Premiérový zápas v lize U19 děvčatům přinesl především zkušenost. Jednak tu pozitivní, že se mohou měřit i v nové a oslabené sestavě se zkušenějším soupeřem a jednak tu důležitější, že pro úspěch je třeba zapomenout, kdo proti nim stojí a v průběhu zápasu a i v závěru hrát s rozvahou a s chladnou hlavou. Přestože po většinu utkání držely se soupeřkami krok, to, že prohrály, bylo způsobeno hodně vlastními chybami a neproměňováním pozic a trestných hodů.

Body: Grobarčíková 11 (1x3), Hrabáková 10, Martinovská 9, Jínová 8, Škvorová 4, Stodůlková 4, Ryšavá 0, Chlánová 0, Vávrová 0, Špičková 0.

TH: 17/3 - 18%